Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

BigAlex

Pokud si před koncem filmu vzpomenete na to, že už jste tento film viděli, ale jen se vám stihl během roku vypařit z hlavy, tak je to vzorová ukázka toho, jak moc nezáživná a nudná sračka tohle je. ()

GaBriela39 odpad!

Tak nějak mě ten Gyllenhaal přestává bavit. Dostal se na úroveň Lukáše Vaculíka, Nikolase Cage.... Jeden výraz, stejná mimika, všude kde hraje. Prostě nudný herec a nudný film. Kéž by ho Calvin sežral doopravdy 😉 ()

Jirkacek

Americký kriminální thriller Viník z roku 2021 jsme si pro jeden večer vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme měli chuť na nějakou zajímavou zápletku. Film jsem si vybral také proto, že v něm hrál Jake Gyllenhaal, který se mi líbil v jiných snímcích a tak jsem doufal, že se i Viník zařadí do šuplíku s úspěšnými filmovými počiny. Při výběru jsem nestudoval další parametry, takže jsme bylo v průběhu překvapen, že se v něm bude vyskytovat minium dalších herců. Všehovšudy byli pouze tři nebo čtyři a pozoruhodné také bylo, že děj proběhl v podstatě jen ve dvou místnostech. V tomhle ohledu se Viník stal výjimečným filmovým dílem, který jen těžko může někdo jiný trumfnout, ale nepředbíhejme. Příběh se začal odehrávat na noční směně v callcentru 911, kde u jednoho z telefonů seděl důstojník LAPD Joe Baylor (Jake Gyllenhaal), jehož druhý den čekalo soudní slyšení kvůli incidentu, ke kterému došlo ve službě před osmi měsíci. Jeden z hovorů byl ten od Emily Lightonové, která plačtivým hlasem tvrdila, že byla unesena v bílé dodávce, ale ještě předtím mu řekla telefonní číslo k sobě domů. Pak zavěsila a Joe zjištěné informace předal kalifornské dálniční hlídce, která ovšem potřebovala znát SPZ vozidla. Náš hrdina začal zjišťovat podrobnější informace a po chvíli složitě objevil číslo auta, včetně toho, že dodávka patří manželovi Emily. Dále zjistil telefonní číslo tak zavolal na pevnou linku do bytu unesené a promluvil si s šestiletou dcerou Abby, která mu řekla, že její matka odešla z domu se svým otcem Henrym Fisherem. Po získání Henryho čísla mobilního telefonu od Abby byl Joe schopen získat SPZ dodávky a také zjistil, že Henry byl v minulosti trestán za napadení. Joe pak zavolal seržantovi Millerovi, aby poslal hlídku do Emilina domu, aby zkontrolovala Abby a jejího malého bratra Olivera. Požádal také, aby policie prozkoumala Henryho byt, ale to bylo odmítnuto a tak Joe zariskoval a zavolal přímo Henrymu. Rozhovor však k ničemu nevedl a proto Joe zavolal svému bývalému partnerovi Rickovi, aby Henryho byt prozkoumal, což také učinil. Následně se z bytu Emily Lightonové ozvala policejní hlídka, která sice našla Abby v pořádku, ovšem Oliver ležel zakrvácený v ložnici. Zatímco bylo batole odváženo do nemocnice, Joe naštvaně zavolal Henrymu a obvinil ho ze zabití jeho syna. Henry znovu zavěsil a tak Joe požádal Emily, aby zatáhla za ruční brzdu a pokusila se tak nabourat dodávku. Neúspěšně. Mezitím se Rick vloupal do Henryho bytu a našel dokumenty ukazující, že Emily byla nedávno pacientkou v psychiatrickém léčebném zařízení v San Bernardinu. Když jí Joe znovu zavolal, Emily mu prozradila, že myslí na smrt a že nechce být znovu zavřená. Najednou se začalo vše jevit jinak a já byl zvědavý, jakým směrem se zamotaný děj bude ubírat, ovšem jaksi jsem už tušil, že vše není jen černé nebo bílé. Jak vše dopadlo, to již samozřejmě nebudu prozrazovat, ale nic převratného nečekejte. Každopádně byl Viník docela dobře natočen a pouhým telefonováním dokázal jeden herec udržovat napjatou atmosféru téměř až do konce. Pokud totiž s někým mluvil, nikdy se ten druhý na drátě neobjevil, kamera stále snímala tvář našeho hlavního hrdiny, který se v průběhu noci málem zhroutil. Ještě dlužím dvě další postavy, které se v netradičním filmu fyzicky objevily. Byla to velitelka callcentra seržantka Denise Wadeová (Christina Vidal) a Manny (Adrian Martinez), kolega Joea u vedlejšího stolu. Kromě nich jsme slyšeli pouze dabované hlasy známých herců, například Henry Fischera původně namluvil Peter Sarsgaard, seržanta Billa Millera Ethan Hawke či Riley Keoughová jako Emily Lighton. Bohužel mne film jinak moc nezaujal a i když mne dokázal napínat, žádná velká zábava to nebyla, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, film s jedním hercem a názvem Viník ode mne získal dvě obviněné hvězdy **. () (méně) (více)

Nikol45

Originál jsem neviděla. Původně jsem chtěla dát 2* jelikož mi toto dílo přišlo docela nezáživné, ale kvůli Jakemu Gillenhaalovi jednu přidávám, protože mi v tomto snímku seděl ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)