VOD (1)

Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

Trailer 1

oveckaoa

Film je remakem Tísňového Volání z roku 2018 originálu jsem dal odpad jelikož mě neskutečně iritoval tohle je lepší v jedné jediné věci a to v té, že mu jednou policistka řekla , že nemají pořád na něho čas a mají i jiné případy v originále to nebylo tuším. Jinak problém přetrvávají Jake je podobně tragický jak ta dánská nula v originále a film je úplně stejný jen v originále tuším to děcko umřelo tady ne. 20 procent ()

kajas

Před pěti lety (to tak šíleně letí) jsem v Karlových Varech viděla parádní dánský thriller Tísňové volání, kde jsem nadšeně hltala příběh operátora tísňové linky v reálném čase. Jak už se tak někdy stane, Američané často točí remaky úspěšných evropských snímků a došlo k tomu i v případě Tísňového volání. Výborný Jake na 90 minut nezmizí z obrazovky, někdy musí hrát pouze mimikou tváře a jeho výkon je vážně super. Pokud ale stejně jako já znáte originální verzi, budete mít před očima Jakeova dánského kolegu a ve filmu vás absolutně nic nepřekvapí. Je to prakticky jenom pouhá kopie s několika drobnými lokálními úpravami. V případě, že ale Viníka uvidíte nepolíbeni originálem, budete patrně velmi spokojeni. ()

Anderton

Objektívne jeden z najzbytočnejších remakeov všetkých čias, čo ale znamená skôr to, že prišiel príliš skoro po origináli a neprináša nič špeciálne nové, než že by bolo všetko zle. Čo ale dobré nie je, je pocit, že v momente, kedy sa Vinník začne rozbiehať, tak zrazu skončí. Osobne by som si celkom rád užil nejaký zásah v horiacom Los Angeles a pozrel by som sa aj na súd. Ale Pizzolatto a Fuqua chceli byť tak iní a verní atmosfére originálu, až im to publikum neakceptovalo. No a tie hviezdne mená v titulkoch sú okrem Gyllenhaala čistý blud. Ak vám samozrejme nestačia ku šťastiu iba ich hlasy. 50% ()

D.Moore

Komorní a tak dobře napsaný film, že na mě působil skoro jako nějaká adaptace velmi dobré rozhlasové hry. Originál jsem neviděl, a tak jsem mohl být (sympatickou hodinu a půl) napjatý a čekat, co se z toho vyklube, protože od začátku v té zvláštní noční atmosféře viselo ve vzduchu něco podezřelého. Jake Gyllenhaal je skvělý a pointa se povedla - vzhledem k ní a k celkovému vyznění chápu, proč měli Američané potřebu natočit (přetočit) si právě tento film a právě v této době. ()

JASON_X

Remakům nikdy nedávám nižší hodnocení jen proto, že jsou to remaky. A mnohdy je remake povedenější originálu. V tomhle případě to ovšem neplatí. Může za to především Gylenhaalovo afektované pojetí ústřední postavy, na hony vzdálené dánskému flegmatickému kliďasovi; dívat se přes 90% času na Gylenhaalovu vyzoomovanou hlavu, kterak se mračí, vzteká, brečí, ječí a všelijak hystericky pitvoří, mě fakt nebavilo. Zatímco dánský policajt měl moje sympatie, tenhle cholerický pitomec na pokraji nervového zhroucení ne-e. A nakrknul mě i závěr v americkém stylu, ve kterém Oliver leží živý na JIPce a poté se ještě polopaticky rozebíralo Gylenhaallovo přiznání viny. ()

• Děj filmu se odehrává v pouhých 4 místnostech. O zbytku pouze slyšíme nebo vidíme na monitorech. (Zix.)
  • Pár dní před natáčením filmu byl režisér Antoine Fuqua v kontaktu s covid-19 pozitivním člověkem. Proto musel podstoupit karanténu, při které režíroval z dodávky, kde byly monitory. (dan4815)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (více)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)