Dostihová horečka

• Československo

Dostihová horúčka

Komedie

Itálie, 1976, 100 min

Dostihová horečka je neskutečně zábavná a pravdivá komedie o sázení. To mi potvrdí každý, který někdy sázel nebo sází dodnes. Protože to co se v ní vidí a to co se v ní provádí, to jsou trampoty nejednoho aktivního sázkaře i v dnešní době a právě proto je to tak hezké a právě proto se tomu tak směju. Italové tenkrát uměli komedie, stejně jako je na tom tato. Možné také je, že si nakonec po dopsání komentáře dojdu vsadit. Ale nejbližší sázková kancelář je tak půl hodiny cesty pěšky od domu a autem se mi příliš jet nechce, když jsem nedávno naboural. Ale na druhou stranu bych si mohl hodit korunou a říct si že rub bude chůze a líc auto. Tím pádem bude v sázce můj život a uvidíme jak to dopadne. Sázky prostě zábavné jsou. Tahle komedie jo toho zdárným příkladem a že takových filmů není mnoho jen vyvyšuje tuto tak, že na ní jen tak nezapomenu a klidně se na ní znova a s radostí podívám.(13.11.2005)

No ty vole, co to bylo za bandu ? Já málem zdechnul smíchy. Takovýhle řízky nám do tohohle filmu poslalo snad samo nebe. To byla skvadra bohů, jeden horší než druhej, totální nuly co měli v hlavě místo mozku minikoně. Samozřejmě téma sázení nabízí mnoho vtipných zážitků, pamatuji si jak jednou v Tipsportu chlapík vyhodil sázkový tiket do koše s tím že mu nevyšel Dortmund a najednou na výsledkovou tabuli přišla oprava zápasu Dortmundu. Ten chlapík skočil do toho velkého koše, kam se sypaly i zbytky jídla doslova šipku a když vytáhl hlavu z koše, tak s odpadky ve vlasech a čerstvě nabraným zápachem nasadil výraz totálního štěstí, v ruce totiž dřímal svůj vítězný sázkový tiket . Výhra mu činila 146 Kč ! Říkaval nám, že nejvíc pěnez si nevydělal sázením, ale za předlohu k filmu Febbre da cavallo.(13.4.2008)

Naprosto odpocinkova a jednoducha zabava, kde nazev je naprosto presnej. Tady nejde o nic jinyho, nez jak banda sympataku neustale sazi na kone, neustale prohravaj a tak neustale shanej dalsi prachy. Takze bud sledujem dostihy a zurivy fandeni a nebo perfektni ochcavky kuli ziskani penez. Takze po case uz to zacne bejt lehce stereotypni, ale zachranujou to perfektni herci v cele s Montesanem. Jednoduse receno, bavil jsem se vic, nez jsem cekal a par scen je fakt ultimatnich, takze spokojenost.(16.4.2010)

Měl jsem možnost zakoupit a vidět a rozhodně toho nelituji..:-) Steno je zárukou sice trochu místy ustrnulé, však velice humorné atmosféry ve svých filmech.(12.8.2008)

Typická italská komedie, která ale narozdíl od jiných italských komedií naštěstí postrádá vulgárnost. Skvěle vybrané typy (nebo spíš týpci?), z nichž mě vždy spolehlivě dostane manekýn Paňák - od té doby vím, že okouzlující úsměv lze vyrobit šťouráním se párátkem v zubech. A jak už tady bylo několikrát zmíněno - u tohoto filmu doporučuji dabing: že se dá italská kadence předabovat do češtiny a má to smysl a je tomu rozumět, to tedy klobouk dolů.(3.11.2006)

Ne zrovna moc vtipná komedie, o dostizích a závislích lidech. Film je sice poměrně svěží ale jako celek se děsně táhne a polovina pasáží není ani moc vtipná. Ale konec to poměrně zachraňuje, Steno už má za sebou mnohem, mnohem lepší kousky. Tohle je kus na který rychle zapomenete a asi si to už nepustíte.(26.6.2010)

Jsem rád, že nejsem sám, kdo pořád prohrává :)(10.2.2009)

No to je ale parta dementů,to sem nevidel:D..(18.8.2008)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.5.1979+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 26.4.2011, réžia českého znenia (ÚPF 1978) = PAVEL BLUMENFELD - Priemerný film zachraňuje iba pôvodný český kinodabing. (Vyšiel našťastie aj na DVD.) (26.4.2011)(26.4.2011)

Konečně se setkávám s pravým Pomajzem. Pomalý rozjezd, ale jenom co tý bandě začnete fandit, velmi dobrá zábava. Původní dabing, jenž by měl být svatý. A taky soudce, který "má pochopení". Ústřední hudební motiv!(2.1.2016)

Sázíte? Na tento snímek si vsaďte.(13.8.2012)

• Tommassi3

"To je ten největší nesmysl, co byl kdy vysloven od doby, kdy byly vynalezeny dostihy.."(29.5.2015)

Tak tohle jsem opravdu nečekal, že existuje Italská komedie takového kalibru o které bych nevěděl. A ono jo a díky radě jednoho kamaráda, jsem se dnes ve vlaku, při cestě ze služebky, málem počůral smíchy. Jednoznačně doporučuji všem oblíbencům :-)(28.1.2016)

Především Gigi Proietti je neskutečný v tom, s jakou kadencí dokáže střílet jednotlivé monology. To je krása poslouchat. Hlavně tu kadenci, ale i to, že dokáže dát těm větám skutečně smysl. Navíc má film skvělé tempo a skoro celou dobu se nezastaví. Dobrá italská komedie, která vás dovede rozesmát.(19.7.2017)

No na můj vkus až moc ukecaný. Bylo to zábavný ,ale zase né až tak moc. Prostě klasická italská komedie podtržená chytlavou melodií..(18.4.2008)

I když jsem čekal trošku větší roli u Adolfa Celiho, nebylo koukání na tento film vůbec marné, právě naopak. Skvělá komedie ala sedmdesátá léta, při které se pobavíte třeba jako u filmů s Budem Spencerem a Terencem Hillem.(5.5.2009)

Vubec si necistila zuby, kdo by to vedle ni vydrzel...(28.3.2011)

Tenhle film je v mnoha směrech horor: v nich také postavy dělají věci, které by soudný člověk neudělal, přestože je naprosto zjevně co mají udělat!!! A pak z tohoto konání mají samozřejmě problémy... :-) V našich televizích na tento film narazit je celkem problém (přes výborný dabing - zejména Postránecký exceluje), takže jsem ho neznal. Tak či tak, není to úplně něco, z čeho bych se úplně vyvrátil, spíš mi to připomínalo pana účetního. A toho taky zrovna moc nemusím.(14.7.2015)

Já sice nesázím, ale koně a dostihový sport mám ráda. Při sledování tohoto filmu mě napadlo, že o mnoho přicházím, pokud je sázení jen z poloviny taková legrace, jako v této svižné italské komedii. Musím přiznat, že jsem se už dlouho tak nepobavila. Sympatičtí herci, jednoduchá zápletka o honbě za penězi, aby bylo co vsadit a skvělé dialogy podtržené precizním dabingem. Člověk neodolá a drží pěsti těm potrhlým sázkařům, aby už konečně něco vyhráli.(10.3.2012)

Pre mňa doteraz úplne neznáma komédia, pri ktorej som ale toľkokrát vybuchol smiechom, že sa takmer vyrovná Fantozzimu, Bažantom, Četníkom a podobným kúskom. Sranda ako hrom. Takáto skupinka dostihových maniakov určite nedá pokoj vašej bránici. Jednoznačne plný počet! Ja síce nechodím stávkovať, ale toto bol humor ako hrom.(19.10.2011)

<< předchozí 1 2