Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku

Neveroyatnye priklyucheniya italyantsev v Rossii

Невероятные приключения итальянцев в России

Něvěrojatnyje priključenija italjancjev v Rossii

• Itálie

Una matta, matta, matta corsa in Russia

Unbelievable Adventures of Italians in Russia

• Československo

Neuveriteľné dobrodružstvá Talianov v Rusku

Komedie / Dobrodružný

Sovětský svaz / Itálie, 1973, 104 min

Velmi bláznivá komedie,už si to moc nepamatuji,myslím,že italové hledají v Rusku poklad a děj je moc zamotaný(24.4.2003)

• Oskar

Jak vidno, ozvuky komedie To je ale bláznivej svět! zarezonovaly až v Sovětském svazu. Skupinka rozjívených Italů tam vyrazí soupeřit o poklad, "zakopaný pod lvem" (neušetří ani pomník Lva Nikolajeviče Tolstého). Ten film je dokonale pitomý, ale na svou dobu a původ tak nebývale akční, že za vidění stojí. Například scénu, kde hrdinové prchají před živým lvem v přestrojení za obří matrjošky, neuvidíte ani v bondovce! ;-) Škoda, že natáčení v totalitním prostoru muselo být vykoupeno přítomností otravného Rusa, který co chvíli káže o krásách své vlasti (zjevná snaha posílit turistický ruch) a záhy vyjde najevo, že je estébák a že je na to hrdý. V televizi už ten film asi nikdy nikdo neuvidí.. 40%(6.8.2008)

O existenci filmu jsem se dozvěděl z nějakýho dokumentu o žigulech. K mýmu velkýmu překvapení jsem zjistil, že film se dá celkem bez problémů sehnat a dokonce s českym dabingem. Jinak ke vzniku filmu se váže legenda, že snad nějaký vysoce postavený soudruhy napadlo, že by se dal film využít i jako reklama na tehdy zbrusu novej výrobek z Togliatti - VAZ 2103. A nutno dodat, že honička mezi Laděnkou a Moskvičem je fakt epická. Kaskadéři se při natáčení asi celkem vyřádili. Jinak on celej ten film je taková jedna velká honička. Od první minuty tam někdo někam ujíždí, běhá, zdrhá a celý je to takovej jeden velkej blázinec... Humor bych přirovnal třeba k Fantozzimu nebo k Bažantům. Žádný veledílo, ale dalo se na to celkem koukat. Dokonce ve filmu neni žádná propaganda ani budovatelská zápletka, což jsem u filmu ze SSSR tak nějak automaticky očekával.(14.12.2014)

Bláznivina, kterou nemůžete nemilovat.(5.8.2015)

crazy komédia v taliansko sovietskej koprodukcii o hľadaní pokladu zakopaného pod levom v leningrade... miestami je to prekvapivo stále vtipné - ako napríklad úvodná scéna v nemocnici, lev naháňajúci matriošky, scény v lietadle, doktor bez pasu . . .(9.8.2011)

• Pacco

Sorry za to zmodrání, ale nemůžu více - zklamání. Snad to vytrhne někdo jiný. :( Navíc na Ninetta Davoliho se po Pasoliniho Trilogii života nemůžu (a ani nechci) dívat jako na komika (uf - ty zuby). V tom filmu není Rjazanov ani cítit. Klíčová slova : klasická situační komedie 70tých, lev, poklad, jeden heterosexuální pár, dva úchyláci, nějaké to rýpání do režimu, spousta figurkářů a spousta (na tu dobu) řemeslných akcí.(8.9.2008)

• dopitak

Málokterý film mě tak rozčiloval, jako tahle nebetyčná blbost, která asi nepotřebovala scénář, natáčelo se podle toho, co je zrovna napadlo a je to sakra poznat. I na kategorii "bláznivá komedie" musí film něco splňovat! Hrůza, i navzdory starému původnímu dabingu Barrandova, proti kterému musí být debilní nová verze Řitky s Juřičkou a Teršem čínským mučením sovětského stupně.(21.1.2013)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: +R: ČST 1 = 17.4.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1975) = BEDŘICH FRONK (13.11.2016)(13.11.2016)

CITÁT - Poklad se nachází pod lvy.......... Bláznivé dobrodružství plné neuvěřitelných událostí do kterých se připlete i ruská milice v domnění, že má co do činění s imperialistickými agenty.(22.1.2012)

• Marek1991

Absurdná a bláznivá komédia. Prvá hodina je celkom zábavná a toľko vtipných absurdít som nevidel snáď od filmov s účtovníkom Fantozzim. Zvyšok už však vtipný nie je. Je tam veľa predvídateľných heftov, ako keď chlapík preskočí dvíhajúci sa most, bombou v kufríku vyhodia do vzduchu dom, ktorý chcú miestni práve zbúrať, či keď na seba narazia kopajúce hlavné postavy pod klietkou s levom. Občas sa mi nepáčili tie nakreslené pozadia, či to, že chlapík sprievodca, pri každej možnej príležitosti popisoval, čo práve vidíme. Tie rýchle rozhovory, to tempo, to mi bolo jasné ešte pred začiatkom filmu, keď som vedel, že sa jedná o komédiu s Talianmi v spojení so Sovietskym filmom. Najviac sa mi páčila naháňačka s Ladami, či absurdné hasičské auto, keď vrazilo do domu a druhým oknom vysunulo ženu vo vani alebo výbuch benzínovej pumpy pomocou raketovej cigary. Avšak dialógy mali veľa klišé a napríklad niečo bolo aj trápne, hlavne láska, ktorá vznikla medzi postavami odrazu a ich následné dialógy, ako keby sa poznali roky: "Oľga, počkaj, milujem ťa. Nie Andrej, medzi nami je koniec." Takisto sa mi nepáčil ten pomaly všehoschopný lev, ktorý naháňal iba tých, čo mali poklad a dokázal sa vyštverať aj z diery, či na dopravný prostriedok alebo ten natvrdo spravený šťastný koniec, čo sa týka podielu z pokladu a romantickej lásky. Niečo bolo naozaj vtipné, ale asi sa zo mňa stáva imúnny človek voči tomuto humoru z komunistických čias. Prvá hodina bola u mňa na niečo medzi 3 a 4 hviezdičkami a zbytok času na na 1 hviezdičku, takže celkovo sú to u mňa lepšie dve hviezdičky.(23.5.2012)

Za komundírů se mi to zdálo zábavné, teď už to bylo trošku horší, ale ne tak strašné.(20.1.2013)

moja zaujímavosť: Natáčanie prebiehalo v Ríme a Leningrade. (dyfur)(22.9.2014)

Sympaticka komedia ktora sa tocila v ZSSR - tusim Leningrad, ale aj v Taliansku. Mironov je mne jediny znamejsi herec, a prosperipo tomto filme natocil este slusnu Divoku Zver. 80 %(6.12.2016)

• tuntavala

Starenka: Ja umiram! Doktor: Ne, vy tu budete do devadesati! Starenka: Ale me je devadesatdva!(14.8.2012)

Sovětsko-italská koprodukce ve světě filmu = Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku. Sovětsko-americká koprodukce v kosmu = Program Sojuz-Apollo(5.3.2013)

Hojně navštěvovaná vtipná a neuvěřitelně akční komedie pro socialistického diváka v letech sedmdesátých. Jde o nostalgickou záležitost, kterou si vybavuji sporadicky a asi jako každý z oné generace ví, že šlo o honbu za pokladem ukrytým pod lvem. Nyní po skoro čtyřiceti letech jsem tuto taškařici spatřil znovu. Kombinace italské crazy komedie šmrnclé ruským balšoj těatrom i cirkom. Honičky v nezničitelných sovětských dopravních prostředcích, přistání letadla na silnici, kde uvěřím, že snad se točilo za reálného provozu a vůbec hodně kaskadérských výkonů na ruský sebevražedný způsob, včetně provokování stařičkého cvičeného lva.(18.3.2016)

Uplne jsem zapomnel na tu scenku s letadlem na dalnici. To je fakt husty... :) Hodne akcni a zbesila komedie. 4+(25.8.2014)

Jedna takřka nekonečná honička, která vás nenechá ani na chvilku oddechnout, natož se nudit. Film je prošpikován svěžími crazy demoličními automobilovými honičkami a na scénu přistání dopravního letadla na dálnici jsem koukal s otevřenou hubou. Halucinogenní výbuch benzinové pumpy ve zpomalených záběrech by si zasloužil šestou hvězdičku.(3.8.2010)

Svěží komedie z let, dalo by se říci, už dávno minulých. V podstatěi jde o remake slavného amerického filmu To je ale bláznivý svět, zasazený do Sovětskeho svazu v období jeho největšího "rozkvětu". Každopádně je to ale komedie, která stojí za zhlédnutí, a která i po 40 letech pobaví.(16.3.2013)

• Amper01

Bláznivá komedie? A kdo a proč ty vtipné scény vystřihl? Vcelku tedy velké zklamání... a zasmál jsem jsem se všehovšudy jednou. Nudné, pomalu ubíhající dílko bez fantazie... N E D O P O R U Č U J I !(7.11.2011)

<< předchozí 1 2