„Udělám ti tenhle nový nápoj Mococoa. Je z přírodních kakaových bobů z horních svahů Mt. Nicaraguy. Žádná umělá sladidla.“ „O čem to ksakru mluvíš? S kým to mluvíš?“ „Nejlepší kakao, co jsem kdy pila.“ „Jak to sakra souvisí s tím o čem se bavíme?“ Truman Show nám ukazuje, jak zvrácený je svět, ve kterém žijeme - plný odporných reklam, stereotypu ach toho hnusnýho stereotypu, pravé povahy lidí a ještě mnohem víc. Je zajímavé jak film natočený roku 1998 může být stále aktuální. Truman je 24 hodin denně sledován kamerami od úplného začátku svého života, živé vysílání jede nepřetržitě a jelikož lidi na nic jiného nekoukají, reklamy musí být zakomponovány do konverzací s Trumanam (což je strašně absurdní a ironické). Veřejnost se baví pozorováním obyčejného člověka. Ale nějak si neuvědomuje, že nicnevědící Truman cítí, že se lidi v jeho okolí chovají divně, stereotypně a vlastně mu nedopřejí nic po čem tak touží. Jim Carrey udělal opět vyjímku a zahrál si vážnější postavu a jde mu to skvěle. „In case I don't see you...good afternoon, good evening, and good night.”(18.12.2012)

Peter Weir je opravdu osobitý režisér, jeho filmy jsou zvláštní, nevídané. V Truman Show se jedinečným způsobem zabývá cenou životních hodnot. Je opravdu dokonalý život ideální? Lze skutečně někoho přesvědčit, že tomu tak je? Je pro jiné vážně nejlepší to, co si myslíme, že je pro ně nejlepší? A máme právo je takto manipulovat, byť jsou naše úmysly sebelepší? O svých prioritách si člověk rozhoduje sám a pokud je tlačen jinam, je tento tlak jen rozklepaným prstem na spoušti. Tyto otázky a odpovědi podává Weir vskutku obdivuhodným způsobem, vypomáhá si zdánlivě nicotnými detaily v pozadí i v popředí (např. stále nové reklamy), které pomáhají udržet divákovu pozornost a sdílet pocit nejsitoty s Trumanem. Ale nejen Peter Weir si zaslouží uznání a obdiv, nýbrž také Jim Carrey v přelomové roli své kariéry a Ed Harris, jenž svou postavu režiséra ztvárnil s citem sobě vlastním.(3.2.2004)

Výborně vymyšlený a díky reklamám při přenosu, změnám počasí a rozsvícenému Slunci také promyšlený příběh, výtečně zrežírovaný Peterem Weirem a v neposlední řadě dokonale zahraný Jimem Carreym. Chlapík, kterého jsem vždy uctíval kvůli nepřebernému množství grimas podává životní výkon v trefné satiře zakuklené v tklivém dramatu. Naprostá povinnost pro všechny paranoiky.(19.1.2007)

Skvělé !!! Naprosto!!! Kde začín a kde konči hranice mezi skutečným světem a světem v televizi. Světem ovlivněného médii. Médii, které ovlivňují svět. Ovlivňují lidi a lidé se chtějí bavit. Je jim jedno kdo to odnáší, kdo trpí... Jediné co rozhoduje je sledovanost.... Je jedno co dávají... Je jedno, jak je to zajímavé, ale hlavně, že to má sledovanost.Proč lidem nedat co chtějí? Ikdyby to byl celý život.... Připomínámi to poslední dobou neuvěřitelně (v USA) úspěšné Reality show... Jen, kdyby o tom Truman věděl... Dělal by to stejně?Pochybuji....(16.6.2004)

Udělat film o reality show, která sleduje život od narození v přímém přenosu, je nápad za milion. A za dva stojí-li za kamerou velikán Weirova formátu. Zdařilo se vtažení do obyčejného života Trumana Burbanka, které je po cca hodině stopáže najednou překříženo jinou dějovou linkou (jakou je asi jasné, ale stejně je to spoiler). To jak všichni krom Carreyho hrají přesně jak v telenovelách a vsunují "nenápadné" reklamy je součsně vtipné i mrazivé. Vskutku neuvěřitelně emocionálně silný snímek. K tomu nádherný soundtrack od Glasse a každým dalším shlédnutím se umocňující zážitek. Kdoby Trumanovi nefandil v jeho cestě za svobodou, že? Takže i tobě Trumane; kdyby jsme se snad náhodou již neviděli: "Dobré odpoledne, dobrý večer a dobrou noc!"(15.8.2004)

• - Studio Paramount se obávalo o úspěch filmu. Truman Show s rozpočtem 60 milionů amerických dolarů dokonce označilo za „nejdražší umělecký film“. Chtěli proto, aby film nebyl tak dramatický a naopak vtipnější. Režisér Peter Weir sdílel tuto představu. Chtěl u diváků navodit dojem, že na Truman Show se dá opravdu dívat 24 hodin denně. Scénárista Andrew Niccol kvůli tomu napsal 16 návrhů scénáře, než se Weir odhodlal natáčet. (tom.nosek)

• - Laura Linney (Meryl) sa pri študovaní svojej postavy inšpirovala komerčnými katalógmi z päťdesiatych rokov. (Raccoon.city)

• - Některé chyby v Trumanově ((Jim Carrey) světě jsou záměrně znatelné. Na fotografii malého Trumana a jeho rodiny u  Mount Rushmore je vidět, že památník s obřími hlavami čtyř amerických prezidentů není vůbec na kopci, ale je před ním, narozdíl od skutečnosti, travnatá rovina. (orkadimenza)