Humorný začátek filmu, myšlenkově silná prostřední část a neuvěřitelně emotivní závěr s vynikajícím Jim Carreym. Prostě film show na špičkové úrovni ve všech oblastech. Zkuste si právě teď představit, že celý Váš život sleduje tisíce kamer a vysílá se celej váš život v televizi, kde to sleduje miliony lidí. Mrazí vás, co ? Cítíte to ponížení z toho, že žijete svůj život podle vůle někoho jiného? Jestli jo, tak jste si tem film prožili stejně jako já, tedy velmi silně a emotivně.(18.11.2007)

Vědět tak, kam Andrew Niccol na ty nápady chodí. Co film to perla, ať už ho režíruje sám, nebo napíše scénář. Tedy ve skutečnosti stačí dívat se na svět okolo sebe s otevřenýma očima. Jak se říká o knihách, že nejlepší je taková, o které máme pocit, že jsme ji už četli, tak o filmech platí to samé. V Gattace i tady jsem slavil vítězství lidské vůle nad systémem, který jsme si sami zbudovali k tomu, abychom se sami odřízli od reality a uzavřeli do iluzí. Vyvěrá z toho taková naděje a víra v člověka, že mě to opravdu dojímá. S1mOne už je k lidstvu mnohem skeptičtější a naopak zobrazuje vítězství iluze nad skutečností. To zas potěší cynickou složku lidské osobnosti. Terminal se opět vrátil k vítězství člověka. Je vidět, že optimistický konec lze natočit bez přehnaného patosu a kýčovitosti, a přitom může být stejně úderný a působivý jako nějaká tvrdá překvapující pointa (nejvíc mě takový konec dostal v knize Piknik u cesty). Ale to jsem se dostal od filmu někam k filosofování, takže zmíním vynikající režii Petera Weira (s Niccolem si evidentně padli do noty), výkon Eda Harrise, Laury Linney a Jima Carreyho a ostatně všech ostatních "členů štábu" skvěle podávajících telenovelové neherectví, krásnou Nataschu McElhone a skvělou hudbu neuvěřitelně podbarvující celý film. Film navíc obsahuje několik skutečně skvělých scén, jako lidi stojící a čekající na povel nebo Carrey bušící na stěnu svého "dokonalého světa." Beru film jako takovou výzvu stát se pány svého osudu. A teď "kdybychom se neviděli dobrý den, dobrý večer i dobrou noc..."(21.11.2005)

„Udělám ti tenhle nový nápoj Mococoa. Je z přírodních kakaových bobů z horních svahů Mt. Nicaraguy. Žádná umělá sladidla.“ „O čem to ksakru mluvíš? S kým to mluvíš?“ „Nejlepší kakao, co jsem kdy pila.“ „Jak to sakra souvisí s tím o čem se bavíme?“ Truman Show nám ukazuje, jak zvrácený je svět, ve kterém žijeme - plný odporných reklam, stereotypu ach toho hnusnýho stereotypu, pravé povahy lidí a ještě mnohem víc. Je zajímavé jak film natočený roku 1998 může být stále aktuální. Truman je 24 hodin denně sledován kamerami od úplného začátku svého života, živé vysílání jede nepřetržitě a jelikož lidi na nic jiného nekoukají, reklamy musí být zakomponovány do konverzací s Trumanam (což je strašně absurdní a ironické). Veřejnost se baví pozorováním obyčejného člověka. Ale nějak si neuvědomuje, že nicnevědící Truman cítí, že se lidi v jeho okolí chovají divně, stereotypně a vlastně mu nedopřejí nic po čem tak touží. Jim Carrey udělal opět vyjímku a zahrál si vážnější postavu a jde mu to skvěle. „In case I don't see you...good afternoon, good evening, and good night.”(18.12.2012)

Jim Carrey bude pro mě vždycky ten pošuk, ale pošuk co umí hrát.. dejte mu třeba na hlavu cylindr a do ruky klacek a on mě bude bavit.. co teprve když se předvede v tak povedeném scénaři :-) Truman show je (jeden z) nejoriginálnější(ch) film(ů), který Vás rozesměje, který Vás dojme, který Vás překvapí ale hlavně na který jen tak nezapomenete :-) btw. Kdybychom se neviděli, Dobrý den, Dobrý večer a Dobrou Noc! :-)(19.10.2009)

Dojemné, vtipné, sžíravé - to vše dohromady a navrch dokonale vypointované. Nevím, jak na to koukali američané, jakožto televizní národ, ale vzhledem ke slušným tržbám se jim to zřejmě líbilo.Tenhle film bych s chutí pustil všem závislákům na telenovely a obyvatelům planety NOVA, aby si taky užili. V perfektně zinscenovaných záběrech na věrné televizní diváky, z nichž nejvíc mně dostaly ty dvě objímající se stařenky, by se mohli najít. Ale možná jim to nedojde...."Co ten Lima zase žvaní? Přepni to jinam, tohle se nedá."(21.7.2002)

• - Exteriéry se natáčely v městečku Seaside na Floridě. (HellFire)

• - Začerněné okraje okolo kamery nebyly přidány jako trik - skutečně měly clony a stínítka, aby efekt skrytých kamer opravdu vypadal realisticky. (hippyman)

• - Lidé ze štábu měli zakázáno pronášet známé hlášky z předešlých Carreyho filmů. (don corleone)