Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  *****

  Moc pusobivy film Jimem Carreym dke opet dokazuje, ze kdyz se mu dostane vazne role a dobreho scenare, dokaze vytezit z minima maximum. Cely film pak dobre ilustruje pocity cloveka v nedobrovolnem zajeti a nechtene to cele pripomina komunistickou diktaturu, kdy take cloveku neustale predhazovano v jakem to zije raji, ze se ma citit skvele, hlavne drzet hubu a krok, tesit se ze sve malosti a hlaven nemyslet na cestu ven z tohoto lagru.(4.2.2004)

 • Gemini
  *****

  Carrey kupodivu je i charakterní herec, kdo by to od něj po Masce, Ace Venturovi a spol. čekal? Příběh Truman Show je krásný jako Natascha McElhone a herecký výkon Eda Harrise opravdu úctyhodný. Jako komedii bych Truman Show rozhodně neoznačil, ale emocí vzbuzuje až až...ve spojení s hudbou Philipa Glasse to vše a spousta dalších, spíš už nudných technických věcí, vytváří jen těžko zapomenutelný film...výtvarné zpracování závěru filmu je pak nezapomenutelné docela určitě, i když skvělí herci na tom mají také svůj nezanedbatelný podíl...prostě takhle rozhodně jo:)(23.3.2003)

 • gudaulin
  *****

  Originální, s vypilovaným scénářem, chytré, humorné a skvěle zahrané. Spolu s Mužem na měsíci patrně nejlepší film Jima Carreye. Film pranýřující fenomén reality show a obecně jakoukoliv manipulaci s člověkem, stejně jako konzumní životní styl postavený na komerci a všudypřítomné reklamě. Jakkoliv Peter Weir nedočí špatné snímky, tohle je dosavadní vrchol jeho tvorby. Celkový dojem: 95 %.(14.6.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Burkhard von Dallwitz: 1. Trutalk - Burkhard Dallwitz ,2. The It's A Life - Burkhard Dallwitz ,3. The Aquaphobia - Burkhard Dallwitz ,4. Dreaming of Fiji ,5. The Flashback - Burkhard Dallwitz ,6. Anthem (Part 2) ,7. The Beginning ,8. 2. Romance - Larghetto [Second Movement from Piano Concerto No. 1 in E ,9. The Drive ,10. The Underground ,11. The Do Something! ,12. Living Waters ,13. The Reunion ,14. Truman Sleeps (for the film "The Truman Show") ,15. The Truman Sets Sail ,16. The Underground / Storm ,17. Raising the Sail (for the film "The Truman Show") ,18. Father Kolbe's Preaching (for the film "The Truman Show") ,19. Opening ,20. The A New Life [*] .(12.5.2011)

 • DaViD´82
  *****

  Udělat film o reality show, která sleduje život od narození v přímém přenosu, je nápad za milion. A za dva stojí-li za kamerou velikán Weirova formátu. Zdařilo se vtažení do obyčejného života Trumana Burbanka, které je po cca hodině stopáže najednou překříženo jinou dějovou linkou (jakou je asi jasné, ale stejně je to spoiler). To jak všichni krom Carreyho hrají přesně jak v telenovelách a vsunují "nenápadné" reklamy je součsně vtipné i mrazivé. Vskutku neuvěřitelně emocionálně silný snímek. K tomu nádherný soundtrack od Glasse a každým dalším shlédnutím se umocňující zážitek. Kdoby Trumanovi nefandil v jeho cestě za svobodou, že? Takže i tobě Trumane; kdyby jsme se snad náhodou již neviděli: "Dobré odpoledne, dobrý večer a dobrou noc!"(15.8.2004)

 • - V jedné z vystřižených scén Christof (Ed Harris) prozradí, že pokud by Truman (Jim Carrey) nezjistil, co se děje, Truman Show by se vysílala na dvou kanálech. Jeden sledující Trumana, druhý Trumanovo zatím nenarozené dítě. (tom.nosek)

 • - Trumanův dům se ve skutečnosti nachází na adrese 31 Natchez Street, Santa Rosa Beach, USA. Dům si zachoval číslo 36 nad vstupními dveřmi, které měl ve filmu, a na plotu je také cedulka s nápisem „The Truman House“ (Trumanův dům). (tom.nosek)

 • - Studio Paramount se obávalo o úspěch filmu. Truman Show s rozpočtem 60 milionů amerických dolarů dokonce označilo za „nejdražší umělecký film“. Chtěli proto, aby film nebyl tak dramatický a naopak vtipnější. Režisér Peter Weir sdílel tuto představu. Chtěl u diváků navodit dojem, že na Truman Show se dá opravdu dívat 24 hodin denně. Scénárista Andrew Niccol kvůli tomu napsal 16 návrhů scénáře, než se Weir odhodlal natáčet. (tom.nosek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace