Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Soundtrack Burkhard von Dallwitz: 1. Trutalk - Burkhard Dallwitz ,2. The It's A Life - Burkhard Dallwitz ,3. The Aquaphobia - Burkhard Dallwitz ,4. Dreaming of Fiji ,5. The Flashback - Burkhard Dallwitz ,6. Anthem (Part 2) ,7. The Beginning ,8. 2. Romance - Larghetto [Second Movement from Piano Concerto No. 1 in E ,9. The Drive ,10. The Underground ,11. The Do Something! ,12. Living Waters ,13. The Reunion ,14. Truman Sleeps (for the film "The Truman Show") ,15. The Truman Sets Sail ,16. The Underground / Storm ,17. Raising the Sail (for the film "The Truman Show") ,18. Father Kolbe's Preaching (for the film "The Truman Show") ,19. Opening ,20. The A New Life [*] .(12.5.2011)

 • gudaulin
  *****

  Originální, s vypilovaným scénářem, chytré, humorné a skvěle zahrané. Spolu s Mužem na měsíci patrně nejlepší film Jima Carreye. Film pranýřující fenomén reality show a obecně jakoukoliv manipulaci s člověkem, stejně jako konzumní životní styl postavený na komerci a všudypřítomné reklamě. Jakkoliv Peter Weir nedočí špatné snímky, tohle je dosavadní vrchol jeho tvorby. Celkový dojem: 95 %.(14.6.2006)

 • Marigold
  *****

  Spoiler... Film, jehož hlavní téma je náš vlastní pohled. Omezovat to na fenomén reality show a bulváru je povrchní, mnohem víc Niccolův scénář cílí na to, jak sami sebe konstruujeme jako subjekty, jaký způsobem budujeme vlastní vnímání reality, vlastní identitu. Peter Weir tuhle finesu jemně vystihl, pohrává si s divákem, je důsledně ironický. Závěr mě přinutil k triumfálnímu gestu - pokud ho někdo chápe jako happy end, zjevně se stal obětí vlastní Truman Show. Tohle je realita, jak ji známe a akceptujeme... Pointou film tak není to, že Truman najde svůj exit, ale právě to, že náš exit je v nedohlednu. "We accept the reality of the world with we are presented. It´s as simple as that." Celá Truman Show je na tomto principu zrcadlícím se v její formě (v mezích možností důsledně) postavená.(25.10.2011)

 • kiddo
  ****

  Pokud pominu jednoduchý fakt, že v praxi by "Truman show" nikdy vzniknout nemohla (obrovské náklady, pravděpodobně mizerná návratnost, nemožnost organizace - co například dělají ti lidé, které Truman jen tak míjí, jak vznikla administrativa - podniky, obchody, dodávky jídla, novin, atd...), je tento snímek vynikající tragikomedií o manipulativnosti člověka, který ve své bombastičnosti a velikosti přináší niterné osudy obyčejných lidí, ať už je to samotný Truman, kterým celý život někdo neustále smýká nebo lidé okolo něj, kteří si zvolili raději zabezpečený život bez starostí. Z hereckého ansáblu vynikají perfektně utlumený a civilní Jim Carrey (pokud už předvede nějaký ten svůj ksichtík, je to v souladu s postavou, tj. tehdy, kdy Truman něco předstírá) a Ed Harris. Námět je vynikající a ve své podstatě až děsivý. Scény, kdy se Trumanův nejlepší přítel vyslovuje ze svého přátelství, a přitom mu jeho proslov někdo diktuje, nebo samotný závěr, který se už přesouvá do náboženského kontextu, jsou působivé a velmi dojemné. A vrchol? "Koukni, co dávaj na dalším programu".(21.4.2005)

 • MM_Ramone
  ****

  Interesantná komédia. V tomto filme ma Jim Carrey dôrazne upozornil na fakt, že nebude len slaboduchým ťuťkom, čo hádže grimasy na všetky strany. Jeho herectvo má omnoho väčší potenciál, čo potom dokázal v niektorých ďalších filmoch, ktoré nasledovali. "Truman Show" však nie je kvalitná len kvôli Jimovi. Podarilo sa tu celkovo dobre zrealizovať zaujimavý scenár. ****(29.1.2008)

 • - Městečko Seaheaven doopravdy existuje. Režiséra Weira jeho kulisový a nerealistický vzhled ohromil natolik, že dokonce dlouze přemlouval bohaté starousedlíky, aby tam směl natáčet. (hippyman)

 • - Mezi další zajímavá natáčecí místa patří například hlavní náměstí Seaheavenu. To bylo natáčeno na Central Square v Santa Rosa Beach (Florida) a poté bylo digitálně upraveno o vyšší budovy. Kromě měst Seaside a Santa Rosa Beach se natáčelo hodně také v okolí Lynn Haven, taktéž na Floridě. (tom.nosek)

 • - Trumanův dům se ve skutečnosti nachází na adrese 31 Natchez Street, Santa Rosa Beach, USA. Dům si zachoval číslo 36 nad vstupními dveřmi, které měl ve filmu, a na plotu je také cedulka s nápisem „The Truman House“ (Trumanův dům). (tom.nosek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace