Rozpočet $60miliónovTržby USA $125,618,201Tržby Celosvetovo $264,118,201Jim Carrey vo svojej prvej veľkej vážnej úlohe a moc mu sadne, je vidieť že tento herec má talent a nie len na sprosté vtípky ale aj na charakterné herectvo. Tento krát dokáže zo svojich grimás ťažiť a film vďaka jeho prejavu povyšovať na silnú drámu človeka uväzneného vo svete nekonečného biznisu a oblbovania ľudí. Film je aj takou predpoveďou toho čo prišlo vo veľkom v novom storočí a to priblblé non-stop sledovanie ľudí cez kameru zavretých v nejakom tom priestore. Našťastie tieto úbohé sledovacie porady už takmer vymizli z obrazoviek TV. /videl v kine: 95%/(18.5.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Odlehčené drama z alternativního světa uvnitř našich obrazovek brilantně režírované známým režisérem Peterem Weirem (Společnost mrtvých básníků) v reálu a Edem Harrisem v televizní realitě. Truman Burbank (poprvé se neksichtící a snad proto dobrý Jim Carrey) žije spokojeně ve svém rodném městečku Ráj (Seahaven), jenže neví, že je od narození hvězdou největší světové TV reality show zaměřené na jeho osobu. Neví a nesmí se dozvědět, že zvídavé kamery jsou všude a že městečko je obrovská televizní atrapa pod obří kupolí. (Nebo kopulí?=))... Povedený film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9568-truman-show-truman-show-the/videa/(16.4.2009)

Velice originalni a uzasny film. Tenhle film je trosku podobnej EdTv, jenze EdTv je jen takovej odvar oproti tomuhle. Carrey je v roli naprosto dokonaly a presto, ze se vlastne ve filmu nic akcniho nebo tak nejak nedeje tak neodtrhnete oci od obrazovky. Proste skvele natoceno, skvele vymysleno, skvele zahrano a s vybornou hudbou. Jediny co bych filmu vytknul, je, ze by mohl byt trosku delsi, at uz co se tyka Carreyho postupneho uvedomovani, ze neco neni v poradku, tak i toho co se stalo pote co se Truman dostal do opravdoveho sveta.(15.4.2005)

Byl jsem překvapený o jak zajímavý film jsem v půjčovnách VHSek přišel v době, kdy jsem doma nedělal nic jinýho než na kazety čučel v jednom kuse. Každý den chodil do půjčovny, každý den napůjčoval kopu filmů a zrovna tenhle mi utek. Zrovna v době, kdy Godzilla trhala žebříčky a Truman Show mi jednoduše vyklouz. Nakonec jsem byl ale dost překvapený, jak s příběhem naložili. Jim Carrey ani nemusel zvážnět. Hrál tady prostě to, co umí nejlépe. A že to do filmu sedlo jako pivo do půllitru. Nádherně a ten příběh měl myšlenku. Možná s tím ale přišli hrozně brzo, protože skutečné reality show se v naší zemi rozmohly až v 21. století a v dnešní době je to stále aktuální záležitost. Kdyby alespoň měly myšlenku, jako v Truman Show, tak neřeknu, ale co tady člověk má dělat s velkým bratrem, vyvoleným, přeměnou muže na ženu, ženy na muže, muže na muže a bůhví kam dál by to mohlo dojít. Nejlepší na celém filmu byl ale závěr, který překonal i samotný geniální příběh, jež z Hollywoodu nevyjíždí často. Ten konec ale překonal daleko víc konců. Možná se momentálně stal i nejlepším koncem, co jsem kdy viděl. A to jsem předtím konce nikdy moc neřešil. Až po tomhle filmu.(25.1.2010)

„Udělám ti tenhle nový nápoj Mococoa. Je z přírodních kakaových bobů z horních svahů Mt. Nicaraguy. Žádná umělá sladidla.“ „O čem to ksakru mluvíš? S kým to mluvíš?“ „Nejlepší kakao, co jsem kdy pila.“ „Jak to sakra souvisí s tím o čem se bavíme?“ Truman Show nám ukazuje, jak zvrácený je svět, ve kterém žijeme - plný odporných reklam, stereotypu ach toho hnusnýho stereotypu, pravé povahy lidí a ještě mnohem víc. Je zajímavé jak film natočený roku 1998 může být stále aktuální. Truman je 24 hodin denně sledován kamerami od úplného začátku svého života, živé vysílání jede nepřetržitě a jelikož lidi na nic jiného nekoukají, reklamy musí být zakomponovány do konverzací s Trumanam (což je strašně absurdní a ironické). Veřejnost se baví pozorováním obyčejného člověka. Ale nějak si neuvědomuje, že nicnevědící Truman cítí, že se lidi v jeho okolí chovají divně, stereotypně a vlastně mu nedopřejí nic po čem tak touží. Jim Carrey udělal opět vyjímku a zahrál si vážnější postavu a jde mu to skvěle. „In case I don't see you...good afternoon, good evening, and good night.”(18.12.2012)

• - Dennis Hopper byl původně obsazen do role Christofa, ale odešel z natáčení hned první den. Následně obsazený Ed Harris vyhrál za svou roli Zlatý glóbus a byl nominován na Oskara. (don corleone)

• - Režisér sa priznal, že počas nakrúcania dostával aj rôzne technicky nerealizovateľné nápady. Napríklad si predstavoval, že by mohli nainštalovať priemyselné kamery do každého kina, v ktorom sa mal jeho film premietať. Uprostred premietania mal premietač akoby vypnúť film a na plátne sa mali ukázať pohľady na divákov. (Raccoon.city)

• - Film měl původně režírovat David Cronenberg, ale odmítl. Uvažovalo se i o Samu Raimim. Zatímco bylo pro post režiséra počítáno s Andrewem Niccolem, Trumana měl hrát Gary Oldman. (Morien)