Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Andrew Niccol .. Skutečně originální a (tak trochu) vizionářský snímek, protože dle mě je jen otázkou času, kdy bude chtít někdo tuhle "zvrhlou" reality show uskutečnit. Naštěstí to nebude za měsíc ani za rok, spíš desetiletí. Co ale podle mě bude docela brzy realitou (nebo bohužel vlastně už je, ale ne v takové míře) jsou reklamy přímo v pořadech.. Pro spoustu lidí neuvěřitelný zážitek - pro mě obludný, manipulativní a mrazivý popis lidské nenasytnosti, megalomanie a touhy po dolarech.(28.2.2005)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Odlehčené drama z alternativního světa uvnitř našich obrazovek brilantně režírované známým režisérem Peterem Weirem (Společnost mrtvých básníků) v reálu a Edem Harrisem v televizní realitě. Truman Burbank (poprvé se neksichtící a snad proto dobrý Jim Carrey) žije spokojeně ve svém rodném městečku Ráj (Seahaven), jenže neví, že je od narození hvězdou největší světové TV reality show zaměřené na jeho osobu. Neví a nesmí se dozvědět, že zvídavé kamery jsou všude a že městečko je obrovská televizní atrapa pod obří kupolí. (Nebo kopulí?=))... Povedený film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9568-truman-show-truman-show-the/videa/(16.4.2009)

 • Boss321
  *****

  Co je skutečnost? Tak na tuhle otázku nám velice zajímavým a originálním způsobem odpovídá Peter Weir. JIm Carrey předvádí vrcholný výkon své kariéry a jsem fascinován jakou procítěnou roli zvádl zahrát naprosto s přehledem. Ed Harris v roli "tvůrce reality" nemá chybu a nominace na Oscara to dokazuje. Ještě před shlédnutím jsem si myslel, že snímek je hodně přeceňován, ale po shlédnutí beru vše zpět. Jeden z nejoriginálnějších filmů jaký byl kdy natočen.......(21.2.2008)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Burkhard von Dallwitz: 1. Trutalk - Burkhard Dallwitz ,2. The It's A Life - Burkhard Dallwitz ,3. The Aquaphobia - Burkhard Dallwitz ,4. Dreaming of Fiji ,5. The Flashback - Burkhard Dallwitz ,6. Anthem (Part 2) ,7. The Beginning ,8. 2. Romance - Larghetto [Second Movement from Piano Concerto No. 1 in E ,9. The Drive ,10. The Underground ,11. The Do Something! ,12. Living Waters ,13. The Reunion ,14. Truman Sleeps (for the film "The Truman Show") ,15. The Truman Sets Sail ,16. The Underground / Storm ,17. Raising the Sail (for the film "The Truman Show") ,18. Father Kolbe's Preaching (for the film "The Truman Show") ,19. Opening ,20. The A New Life [*] .(12.5.2011)

 • DaViD´82
  *****

  Udělat film o reality show, která sleduje život od narození v přímém přenosu, je nápad za milion. A za dva stojí-li za kamerou velikán Weirova formátu. Zdařilo se vtažení do obyčejného života Trumana Burbanka, které je po cca hodině stopáže najednou překříženo jinou dějovou linkou (jakou je asi jasné, ale stejně je to spoiler). To jak všichni krom Carreyho hrají přesně jak v telenovelách a vsunují "nenápadné" reklamy je součsně vtipné i mrazivé. Vskutku neuvěřitelně emocionálně silný snímek. K tomu nádherný soundtrack od Glasse a každým dalším shlédnutím se umocňující zážitek. Kdoby Trumanovi nefandil v jeho cestě za svobodou, že? Takže i tobě Trumane; kdyby jsme se snad náhodou již neviděli: "Dobré odpoledne, dobrý večer a dobrou noc!"(15.8.2004)

 • - Produkce filmu čekala rok, aby Jim Carrey mohl dokončit filmy Cable Guy (1996) a Lhář, lhář (1997). (tom.nosek)

 • - Film sa mal byť pôvodne žánru sci-fi s názvom The Malcom Show a mal sa odohrávať v New Yorku. (Raccoon.city)

 • - V původním scénáři měl být Truman (Jim Carrey) svědkem znásilnění. Truman ale nereaguje a pokračuje ve své cestě. Když odejde, herci se vrátí do svých normálních rolí a diví se, že se Truman nesnažil ženě pomoci. (tom.nosek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace