Scénář: Andrew Niccol .. Skutečně originální a (tak trochu) vizionářský snímek, protože dle mě je jen otázkou času, kdy bude chtít někdo tuhle "zvrhlou" reality show uskutečnit. Naštěstí to nebude za měsíc ani za rok, spíš desetiletí. Co ale podle mě bude docela brzy realitou (nebo bohužel vlastně už je, ale ne v takové míře) jsou reklamy přímo v pořadech.. Pro spoustu lidí neuvěřitelný zážitek - pro mě obludný, manipulativní a mrazivý popis lidské nenasytnosti, megalomanie a touhy po dolarech.(28.2.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Odlehčené drama z alternativního světa uvnitř našich obrazovek brilantně režírované známým režisérem Peterem Weirem (Společnost mrtvých básníků) v reálu a Edem Harrisem v televizní realitě. Truman Burbank (poprvé se neksichtící a snad proto dobrý Jim Carrey) žije spokojeně ve svém rodném městečku Ráj (Seahaven), jenže neví, že je od narození hvězdou největší světové TV reality show zaměřené na jeho osobu. Neví a nesmí se dozvědět, že zvídavé kamery jsou všude a že městečko je obrovská televizní atrapa pod obří kupolí. (Nebo kopulí?=))... Povedený film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9568-truman-show-truman-show-the/videa/(16.4.2009)

Velice originalni a uzasny film. Tenhle film je trosku podobnej EdTv, jenze EdTv je jen takovej odvar oproti tomuhle. Carrey je v roli naprosto dokonaly a presto, ze se vlastne ve filmu nic akcniho nebo tak nejak nedeje tak neodtrhnete oci od obrazovky. Proste skvele natoceno, skvele vymysleno, skvele zahrano a s vybornou hudbou. Jediny co bych filmu vytknul, je, ze by mohl byt trosku delsi, at uz co se tyka Carreyho postupneho uvedomovani, ze neco neni v poradku, tak i toho co se stalo pote co se Truman dostal do opravdoveho sveta.(15.4.2005)

Filozofický námět romantického ladění v hollywoodské produkci. Film pro každého a o každém z nás. Skvěle lidský Truman a ďábelsky božský Christof v podobenství, ve kterém jde o víc, než pouhé nastavení zrcadla kultuře posedlé reality show a televizí obecně. Zážitek. 90%(16.4.2015)

Co je skutečnost? Tak na tuhle otázku nám velice zajímavým a originálním způsobem odpovídá Peter Weir. JIm Carrey předvádí vrcholný výkon své kariéry a jsem fascinován jakou procítěnou roli zvádl zahrát naprosto s přehledem. Ed Harris v roli "tvůrce reality" nemá chybu a nominace na Oscara to dokazuje. Ještě před shlédnutím jsem si myslel, že snímek je hodně přeceňován, ale po shlédnutí beru vše zpět. Jeden z nejoriginálnějších filmů jaký byl kdy natočen.......(21.2.2008)

• - Trumanův dům se ve skutečnosti nachází na adrese 31 Natchez Street, Santa Rosa Beach, USA. Dům si zachoval číslo 36 nad vstupními dveřmi, které měl ve filmu, a na plotu je také cedulka s nápisem „The Truman House“ (Trumanův dům). (tom.nosek)

• - Film sa mal byť pôvodne žánru sci-fi s názvom The Malcom Show a mal sa odohrávať v New Yorku. (Raccoon.city)

• - Film měl původně režírovat David Cronenberg, ale odmítl. Uvažovalo se i o Samu Raimim. Zatímco bylo pro post režiséra počítáno s Andrewem Niccolem, Trumana měl hrát Gary Oldman. (Morien)