john.h

Jeden z nejoriginálnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Jim Carrey se tam hodí. Mohlo to být ale ještě klidně delší. Pár nezapomenutelných scén navíc by mi vůbec nevadilo. Na druhou stranu to aspoň nemá žádná hluchá místa. PS: Toto je můj stý komentář :). ()

godspeed

Ostrov kde žije Truman může být klidně vnímán jako zmenšená alegorie dnešního konzumního světa, kdy lidé jsou ze všech možných stran manipulováni a jejich vlastní myšlení a svoboda rozhodování je potlačována na úkor falešného pocitu bezpečí, hmotných statků a nekonečné zábavy. Jednoznačně výborný (možná geniální) film, který nebyl, není a nebude určen pro masy. ()

stiewe

Nejdokonalejší reality show na světě co mohla vzniknout. Originální námět na film, u kterýho není daleko do slz ale přtiom se dá i zasmát. Úžasnej Jim Carrey v jedné ze svých nejlepších roli a velmi charismatický Ed Harris dodával filmu ještě větší nádech dechberoucí podívané. ()

Šindy

Originální nápad, ale mě to tak skvělé nepřišlo. Když jsem film sledoval, tak mě prostě nezaujal. Někdy i nuda. Na Jima se ale dá pořád, i když tady to nebylo úplně skvělé pokoukání... ()

IronRocky

Vynikající, působivý a hlavně originální film se skvělými herci. Jim Carrey zde s Ed Herrisem podávají skvělý výkon. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Sollozzo

Jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Geniální scénář Andrewa Niccola a bezchybná režie Petera Weira dávají filmu obrovský potenciál, který je naplno využit skvělými herci v čele s Jimem Carreym. Hnidopichové se určitě v tomto filmu mohou šťourat donekonečna, ale pokud divák vnímá základní myšlenku tohoto díla, bude stoprocentně spokojen. ()

Adrai

Evidentně inovátorský film s pointou a příběhem jakej jsem zatím v jiném filmu neviděl ... a se skvělou hláškou .... takže kdybychom se neviděli: Dobrý den, Dobrý večer a Dobrou Noc! ()

iKosser

"A co dávají jinde?" No super...Jim Carrey v mém kreditu hodně stoupl, věřil jsem mu každé nadechnutí...Ale myslím si že i tak mě ten film nějak minul, nějak nezasáhl tak jak měl. Ostatní tu mluví o genialitě a já tu genialitu prostě nemůžu najít, ano, je to skvělý nápad, ano, plně to vystihuje naši dobu, ale přes toto všechno to prostě není na 5*...alespoň u mě ne. I tak ale výborný film, a neméně inspirující, než je podle režiséra celá Truman Show. ()

mirak2

Trochu pomalsi a nudnejsi rozbeh. Napriek tomu druha polovica je emociami a napatim nabita, vyborne sa to pozera, zimomriavky, vyborny Jim Carrey, krasna Natascha McElhone a bez problemov 95%. ()

movemat

Nádherný a jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Nielen kvôli svojej myšlienkovej genialite ale aj preto, že z filmu vyžaruje akási príjemná, očarujúca, nevinná atmosféra, ktorá je spôsobená jednak výborným Jimom Carreym ale aj peknou hudbou, prostredím, jemným nenásilným humorom či výbornými dialógmi. Krásny filmový zážitok. ()

Haloo5

Každý ma svojho obľúbeného komedianta. "Vtípky" Jima Carreyho ma nikdy nejak zvlášť nebavili... skôr to bol trapas. No v tomto filme ukázal, že ho (a s ním aj celý film) netreba podceňovať, tak ako som to robil ja pred zhliadnutím. Film je neuveriteľný. Predstaviť si, že celý váš život je len rozprávka, ktorá sa raz skončí. Že všetci okolo robia iba divadlo, ľudia, ktorí vás v skutočnosti ani nemusia mať radi.... hmm, to mi niečo pripomína :D každopádne veľmi dobre som sa bavil :) ()

liberita

Truman Show mám veľmi rada a považujem ho za pravdepodobne najlepší film, aký kedy Jim Carey natočil. Práve v tejto úlohe presvedčil a dokázal, že je vynikajúcim hercom aj vo vážnych polohách a stále si pritom dokáže zachovať svoju pravú tvár. Film disponuje neuveriteľnou hĺbkou a emočnou silou, napriek tomu, že jeho dej je pomerne jednoduchý. Taktiež pôsobí znepokojujúco, do akej miery by mohli človeku zasahovať do života pokročilé technológie a čo všetko sú schopní televízni tvorcovia schopní urobiť pre vysokú sledovanosť. Silný dojem zanecháva aj hudba Jamesa Hornera, krásne dopĺňajúca príbeh. Napriek tomu, však Truman Show nie je len drámou, ale má v sebe aj prvky iných žánrov, aj komediálnych. Spočiatku je tempo filmu trochu pomalšie, avšak postupne dej naberá na obrátkach a až do poslednej chvíle si nemôžete pri ňom byť stopercentne istý, ako sa celý príbeh skončí a keď ku konci napokon dôjde, je to naozaj výborná scéna hodná potlesku. ()

Mijagi

Žijeme v době, kdy se spousta lidí nechává pravidelně zlákat televizí, buď z vlastní zvědavosti nebo tlačeni společností, zkrátka aby nebyli „out“, ke sledování nejrůznějších reality show plných krásných žen a mužů (vzorky naprosto vytržené z reality), kteří spolu žijí na opuštěném ostrově či izolovaně od okolního světa v nějaké vile, hádající se (s intenzitou roste sledovanost), zamilovávají se do sebe, zahýbají si, souloží spolu ve sprše (s peprností opět roste sledovanost)… A přesně do tohoto tématu se výstižně trefil režisér Peter Weir s filmem Truman Show. Kam až jsou schopná média zajít? Čím vším se nechá divák televizí zaujmout? Skvělý námět a výborný Jim Carrey v hlavní roli, opět prokazující, že není pouze komediálním hercem. K plnému počtu chybí pouze o něco víc svižnější děj. ()

sima275

Tak sice jsem od filmu čekal úplně něco jiného, ale byl jsem doopravdy překvapenej co jsem viděl. Asi ještě nikdy jsem neviděl film nad kterým bych musel doopravdy přemýšlet, abych ho celý pochopil. Naprosto vynikající byl závěr a jak začli běžet titulky tak jsem málem začal tleskat, i když jediný kdo tam byl, byl můj taťka :-). Nechápal jsem kolik smíšených emocí se může vlézt do jednoho záběru. Skoro vůbec mi Truman nepřipadal jako komedie, i když dvě babičky s růžovými polštářky, jak na nich byl Truman byly doopravdy bezva. Zkusil jsem si jenom představit, jak by vypadala taková Šíma show a úplně me začala mrazit po zádech. Představa, že by někdo sledoval můj život a dokonce ho i řídil jako podle scénáře je doopravdy děsivá. V některých záběrech mi bylo Trumana líto, ale občas jsem mu i záviděl, i když nevím proč. Stejně to bylo asi s režísérem Christofem - u toho jsem si jednu dobu myslel že je hodnej a chvilku jsem si zase říkal, že většího padoucha jsem asi ještě neviděl. Radoval jsem se na konci filmu asi stejně jako všichni v tom filmu, i když mi připadalo divné proč se radují, protože se zítra můžou dívat akorát na Truman show - opakování. I když já jsem se mohl radovat z toho že jsem viděl asi jeden z nejlepších filmů. 90% ()

Kinpr

"Dobré ráno! A kdybychom se už neviděli, tak dobrý den, dobrý večer, dobrou noc." Roztomilé, smutné, vtipné a hlavně originální! Úžasný snímek Petera Weira s Jimem Carreym v jeho první vážnější roli a charismatickým Edem Harrisem v roli Trumanova pozorovatele a stvořitele. Jak já s Trumanem soucítil... ()

kyLuke

Nemůžu si pomoct , ale Truman Show se stala hned po prvním shlédnutí jeden z nejlepších filmů , co jsem viděl . Vynikající režie a naprosto grandiózní herci . Tohle je asi nejlepší výkon Jima Carreyho , ale i Ed Harris je výborný . Muzika samozřejmě také , takže vážně nevím co vytknout ! Jasných pět hvězd !P. S. - Zlatý glóbus 3 - Herec HR - Jim Carrey , Herec VR - Ed Harris , HUDBA (Philip Glass!!!) + 3 nominace - Nejlepší drama , Režie , Scénář ()

VvV14

Po další projekci svůj názor rozhodně neměním. Jedna z nejlepších rolí J.C. Všechno sedí a člověka to docela vtáhne. ()

Monty2729

Opravdu geniální příběh, ze kterého běhá mráz po zádech! Až se člověku vloudí myšlenky, jestli i my nežijeme v jedné velké reality show.... ()

Knor

Tenhle film prostě nemá chybu. Truman show je hodně zábavný film, ale nakonec nutí k hlubokému zamyšlení a předkládá spoustu otázek o životě. Originální a inteligentní film s opět dokonalým Jimem Carreyem. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall