Kriminalisté vyslýchají studenta, který se doznal k zabití spolužačky. Rozkrývají vztahový vzorec, motivaci i okolnosti, které k usmrcení Daniely (K. Trnková) vedly. Objevují se rozpory, které detektivy dovedou k přesvědčení, že do vraždy musel být zapleten ještě někdo jiný. Sama děkanka Klusová (J. Čvančarová) se dostává do obtížné situace, dožene ji Klářino (S. Haváčová) tajemství. Její střet s proděkanem Mrkvičkou (P. Vančura) vede až k fyzické inzultaci. To má samozřejmě své následky. Děkanka pochopí, že by mohla být velmi snadno kompromitována a že by tak mohla přijít i o svoji funkci. Rozhodne se jednat. I detektiv Ondřej Zach (T. Bambušek) musí definitivně opustit svou zarputile drženou vyšetřovací verzi a dát za pravdu podceňované kolegyni. Nakonec je to tedy Lída Stehlíková (M. Issová), kdo brilantní úvahou dovede univerzitní případ až do jeho naprosto nečekaného a velmi hořkého konce. (Česká televize)

janinka123

Ano, dvě scény s děkankou vypadaly velmi groteskně a absurdně, ale jinak si seriál udržel svou dobrou úroveň scénáře po celou dobu. Rozuzlení případu jsem tedy já osobně nečekala. ()

tomikkasal

Poslední díl mě dvě naprosto otřesné a přehnané scény. Jinak ale závěr byl fajn, za děkanku dvě hvězdičky. Jinak koukám, že kolega bezduchý komentující @NovySvet je typický Babovřeskač. ❤️ ()

vrgulnik odpad!

Pokud to měl být pokus o parodii na Kosmo, tak za mě dobrý 😂😂😂 Faktem je, že nikdo na začátku neřekl, o jaký žánr vlastně jde. Takže těžko hodnotit. ()

a-ja odpad!

Nojo, tak tady je přesně vidět, jaká jsou odchovanci humanitních oborů našich univerzit jelita... Takže Klára, která rozehraje vysokou hru s vydíráním, se nakonec totálně podělá a podepíše zubatýmu všechno, co chce? Místo, aby podala TO na děkanku (bylo by to tvrzení proti tvrzení, takže nejspíš nemohla prohrát)? Totálně nelogické jednání postav. To, co napsali do rolí kriminalistům, je fakt na poblití a ta fackovací scéna u děkanky? ()

JB001

No to tedy byla fraška. Naštěstí už je konce. Nejvíce mne na tom štve, že tohle se točí za peníze lidí, kteří musí povinně platit za existenci veřejnoprávní televize... ()

bratr_jezek

Tak závěrečná epizoda evidentně nejslabší. Už z předchozího dílu bylo jasné, že mají sice pachatele, ale nemají vyřešený případ. Takže začnou opět výslechy. V této chvíli si z diváka už tvůrci už vyloženě dělají legraci. Policisté si ani neověří u klíčových podezřelých alibi, děkanka se chová násilnicky a pak rezignuje, studentky vydírají své učitele, jejich milenci netuší, co po nocích dělají a píši ve společné domácnosti, heterosexuální vztahy jsou komplikovanější než lesbické, vždyť porod je na spadnutí, "a je to máma tvého dítěte" řečeno jednou z postav směrem k lesbičce policistce (Issová). Závěrečné "odhalení" pachatele pohřbí celou minisérii hluboko pod zem, řečeno slangem mladých, tvůrci to právě "zabili"... ()

P_Soar odpad!

Mám takový neodbytný pocit, že si s námi právě trio Jarchovský - Hřebejk - ČT vytřeli pozadí. Přiznám se, že obvykle nehodnotím, když nevidím dílo celé, ale tady slovy Christopha Waltze z Djanga "nešlo odolat" a nedat odpad. Nic horšího jsem totiž pravděpodobně v životě neviděl. Dalo se očekávat, že příběh bude slabina, jak je u Jarchovského scénářů, které se neopírají o Šabachovu předlohu, zvykem. Ale hrozné bylo úplně všechno! Herci působili, že hrají na sedativech, když svým neherectvím "zaujala" především - a vrchovaté antipatie sklízí - Martha Issová. A ne, vážně seriál nerozproudil žádnou diskuzi, vyjma diskuze o tom, jak může něco tak špatného vzniknout v produkci veřejnoprávní televize. ()

adaben

Přiznám se, že pointa kriminální zápletky mne příjemně překvapila, nečekal jsem to. A nemyslím si, že seriál byl příliš plakátový (viz. recenze p.Spáčilové) a navíc měl řadu zajímavých hereckých výkonů. Ale ve čtvrté části mi už ty vztahové zápletky přišly poněkud přebarvené či překalkulované, v tom množství přehnané, a tím pádem asi i brzy zapomenutelné.  A hlavní hrdina (docent v podání Havelky), na kterém se  postavil rozjezd  a zápletka příběhu, se vlastně ve 4.dílu  vytratil skoro  jen v takovou vedlejší postavu, tak trochu do počtu, to mi přišla chyba. ()

Bobby_Fisch odpad!

Něco je s naší "kulturní" společností špatně, když dovolí točit něco tak vulgárního a hloupého. Kam se hrabe holywood se svým násilím. Tato "kultura" je násilí na nevinných závislých televizních obětech. Vidím v tom bohužel záměr. ()

mehmed

První dva díly jsem tomu dal šanci, ale pak už to šlo z kopce a poslední díl to zabil. Mám pocit, že spousta komentářů je mimo. Srovnávat to s Případy prvního oddělení je nesmysl stejně tak, jako odsuzovat určitou přehnanost či bizarnost. Problém je ten, že tohle dílo samo o sobě nedošlo ke svému coming outu. Prostě nám nedokáže říct, čím vlastně je, když ne seriózní detektivkou s uvěřitelnými postavami a jednáními. Mě by vůbec nevadilo to, že policisté jsou totální diletanti a amatéři, že proděkan ŇuŃuŇu má nasazený chrup s fundusu z dob Dívky na koštěti, že skvěle přehrávající Čvančarovou chcete chvílemi zabít a chvílemi se smějete k popukání atd. atd. Jenže musí to být napsáno tak, aby na tu hru divák přistoupil od samého začátku nebo do ní byl postupně vtažen. Buď dělám seriózní detektivku nebo klidně střelenou parodii plnou bizarních postav a situací, a nebo to tak chytře kombinuji, že diváka celou dobu vodím za nos, aby si nebyl jistý, o co vlastně go až do originálního rozuzlení. Jenže se obávám, že tak geniální páně Hřebejk, Jarchovský a Sýkora nebyli. A navíc všechny své odkazy na kdejaké společenské předsudky a korektnost zabalili tak polopatě a otravně, kdyby to snad náhodou hloupý divák veřejnoprávní televize nepochopil. ()