Klasika žánru a snímek, kterým se zřejmě Paul Verhoeven inspiroval pro natočení "svého" Muže bez stínu. Claude Rains je coby vědec, který objeví "sérum neviditelnosti" fenomenální. Jeho postava je mnohovrstevnatá a v jistých ohledech se vymyká šablonovitě vytvořené představě "šíleného vědce." Alespoň mně to tak přišlo. Můžeme spatřit jeho charakter v různých polohách. V té šílené, odhodlané a nebezpečné, v té mnohdy komické, kdy si pohrává s policejním sborem a vysmívá se jim, nebo v té citlivé a zranitelné, kdy je s Glorií Stuart (která byla ve svých začátcích opravdu nádherná). Kromě samotného "Invisible Mana" snímek upoutá také dokonalými triky, které jsou na dobu vzniku skutečně obdivuhodné.(25.5.2014)

H. G. Wells uměl psát a tudíž po něm zůstala řada skvělých předloh ke zfilmování. Neviditelný muž je rozhodně povedený snímek, jemuž nelze upřít parádní triky (na dobu vzniku), atmosféra, jež místy opravdu hraničí s hororem, ale zejména pak jeho pointa a samotný závěr nemá chybu. Pro fanoušky starých filmů se jedná o povinnost.(26.8.2016)

No, šel jsem do toho spíše z povinnosti a kvůli dlouhotrvajícímu pocitu, že bych měl mít nakoukánu i starší žánrovou klasiku, ale teď mohu říct, že nebyl důvod se takto starému filmu vyhýbat. Je to krátké, zábavné a s velkou historickou hodnotou. Občas hodně naivní (kdyby ho v té stodole rovnou propíchli vidlema, mohli si ušetřit ty manévry :-D), ale to jsou třeba i filmy o třicet a více let mladší. Takže určitě spokojenost a velké překvapení, že mě to skutečně bavilo.(17.8.2012)

Šetril som si komentár k Neviditeľnému mužovi kým pozriem celú edíciu a porovnávať, ale momentálne sa mi do toho nejak nechce, a tak sa uspokojím s týmito pár slovami o vynikajúcej technickej stránke a naplnených očakávaniach. 90% Päť hviezd nedávam vlastne iba preto, že za jediný ozaj desivý starý horor považujem Murnauovho Nosferatu a do krásy Frankensteinovej nevesty tomu zas chýba troška toho srdca. Ale kvalita.(13.5.2013)

Lahůdka pro pamětníky i filmové nadšence, odshora až dolů napěchována skvělými nápady, které ve spojení s tehdejší těžce omezenou technikou vzbuzují upřímný údiv. Hlavní hrdina se mi sice svým chováním těžce protivil a počínání strážců zákona zase často nutilo k úsměvu, takže jsem moc neměl komu fandit, avšak svým vypravěčským drajvem a přímočarostí si mne film okamžitě získal a zcela se vymyká tehdejším uspávacím snímkům o vědeckých kiksech, Frankensteinem od samotného Whalea počínaje. V rámci žánru velký skok vpřed.(15.5.2014)

• - Ačkoliv hercem pod obvazy byl obvykle Claude Rains, leckde ho zastupuje dublér. Od skutečného Rainse se pozná podle toho, že je vyšší a má výraznější nos, nápadný i přes obvazy. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Scénář R.C. Sheriffa zachoval hlavní rysy původního románu H.G. Wellse „Neviditelný“. (SallyZen)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)