Perfektní zpracování mého oblíbeného Wellsova románu. Nejde o zcela přesný přepis, přibylo několik postav (dr. Cranley a Flora) a také mnoho zločinů, situace je nebezpečnější a atmosféra temnější. Herečky hodně přehrávají, ale to už je bohužel u starších filmů často zvykem. Zato triky byly úžasné - za výsledek by se nemuseli stydět ani současní filmaři. A kam se hrabe třeba takový Muž bez stínu! (Ano, dostála jsem svého komentáře k němu a okamžitě si sehnala pořádný film o neviditelnosti! Neviditelný muž ani trochu nezklamal.)(22.8.2008)

Šetril som si komentár k Neviditeľnému mužovi kým pozriem celú edíciu a porovnávať, ale momentálne sa mi do toho nejak nechce, a tak sa uspokojím s týmito pár slovami o vynikajúcej technickej stránke a naplnených očakávaniach. 90% Päť hviezd nedávam vlastne iba preto, že za jediný ozaj desivý starý horor považujem Murnauovho Nosferatu a do krásy Frankensteinovej nevesty tomu zas chýba troška toho srdca. Ale kvalita.(13.5.2013)

Neviditelný muž je pro mne jasným důkazem toho, že takto staré filmy nemusí být pouze jenom pro pamětníky a pro studenty filmových škol. U tohoto filmu těžko může někdo říkat „na tu dobu to bylo dobré, ale“. Neviditelný muž je totiž skvělý i dnes. Hned od začátku nabírá rychlý spád a až do závěrečných titulků se neobjeví ani jedno hluché místo. Po celou dobu jeho sledování jsem se velmi dobře bavil.(7.7.2006)

K filmom z daného obdobia pristupujem zväčša ako ku raritkám, historickým artefaktom, ktoré pomáhali definovať obraz kinematografie. Sem patria klasiky typu Dracula, Frankenstein a pod. No Invisible Man je aj dnes až prekvapujúco sviežim dielkom, ktoré v mojich očiach zatieňuje celú "klasickú" tvorbu a vytŕča z radu. Reči o nadčasovosti sú často sprofanované, ale pre toto dielo sedia určite. Triky, príbeh, nápady, réžia- bezchybné a vynikajúce...právom sa radiace medzi kultové dielo!(20.12.2010)

Pouhých 71 minut, ale je to nabité napětím, záhadností, novým objevem, na tehdejší dobu neskutečnými efekty a hlavně film není zbytečně plytký a neobsahuje zbytečnosti v podobě "nabírání" času ve zbytečných vokecávačkách. Hned na začátku je ukázán problém bez zbytečného "tvoření" oné látky. Herecké výkony :D Jsou až zábavné - viz hostinská ve vsi jejíž výkřiky a šílené řvaní si budu pamatovat hodně dlouho, Flora - milá, která mi přišla, že scénář čte přímo nad kamerou :D :D A podobně. Ale na svou dobu je to ohromující film, pro dnešní diváky pro pobavení a chytání se za hlavu, ale nějak se prostě začínalo :)(18.2.2015)

• - Ačkoliv hercem pod obvazy byl obvykle Claude Rains, leckde ho zastupuje dublér. Od skutečného Rainse se pozná podle toho, že je vyšší a má výraznější nos, nápadný i přes obvazy. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Efektu neviditelnosti bylo dosaženo složitým matovacím procesem, kvůli němuž musel být Claude Rains celý zahalen do černé, těsně přiléhající sametové kombinézy. Točilo se na černém pozadí a záběry se kombinovaly se záběry prázdné scény, takže bylo vidět jen oblečení. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Scénář R.C. Sheriffa zachoval hlavní rysy původního románu H.G. Wellse „Neviditelný“. (SallyZen)