Neviditeľný muž ma ihneď zaujal svojim zmyslom pre detail. Nečakal som, že sa bude scenárista obťažovať vecami ako zimou, snehom, mrázom, jedením, atď, aby vďaka týmto detailom aj film vypointoval. Film má jasné posolstvo, vplyv moci (poprípade drog) na osobnosť človeka. Všimnite si, čo je ešte na začiatku spúšťačom hrdinovej agresie. Tá vyše hodina uplynie v zbesilom tempe plného nápadov, akcie a skvelých a chytrých trikov. Na konci nám režisér neostane vôbec nič dlžný, ako sa presvedčíme v záverečnej scéne filmu.(24.10.2012)

Skvělé monstrum se skvělým hlasem. To je první, co mě napadlo, když skončily závěrečné titulky. Charismatický chraplák Clauda Rainse provází celým filmem, i když občas ustřelí do hysterického smíchu, a dokazuje, že k dostatku charismatu nemusíte být ani vidět. Já mu fandil, přál jsem mu, ať zabije co nejvíc lidí a uteče těm pitomým policajtům, ať Whale natočí dvojku, trojku... a tak dále. Jak občas při hodnocení klasických hororů přivírám oko, u Neviditelného muže to není zapotřebí. Pět hvězd je zcela zasloužených. A ještě jednu věc je třeba zmínit - a tím je černý, místy až absurdní humor, který filmu dodává punc výjimečnosti.(29.7.2013)

Z tohto je cítiť anglickosť a históriu filmu. Je to skvelý sci-fi príbeh s úžasnými trikmi na svoju dobu. Páči sa mi, že sa ide vo filme hneď na vec, bežní ľudia dávajú tipy, policajti ukazujú, že nie sú naivní, dialógy sú také asertívne s príchuťou anglickej hrdosti. Určite film pre fajnšmekrov, ale nemyslím si, že po rokoch sa to dá brať ako horor, ja som sa občas zabával ako keby to bola komédia. Nudiť sa pri tom nedá, aj keď isté výpadky to malo, najmä pri dialógoch a deji okolo starého vedca, priateľky neviditeľného muža je to pútavé až do konca. Až na tú manželku majiteľa pohostinstva a ubytovne boli tí herci a herečky v celku presvedčiví. Triky boli skvelé, pád auta, vykoľajenie vlaku, zneviditeľnenie. Záver so zabitím bol troška divný v tom, že hlavný hrdina si neuvedomil, že jeho stopy sú vidieť a nechal sa ľahko zastreliť, ale koniec so zviditeľnením po smrti bol jedinečnou vecou. Nie nadarmo má aj svetovo celkom dobré hodnotenie. Tento film zasluhuje na svoju dobu určite potlesk a má aj isté menšie skryté posolstvo.(13.6.2012)

Opravdu skvělá podívaná, která za těch 76 let ani nijak moc nezestárla. Hned na začatku vás tvůrci vhodí přímo do centra dění, nekonají se tedy žádné klasické žánrové scény typu: vědec vnalézá preparát, vyskouší ho na sobě a... Ne. Do děje se dostáváme když už je Griffin neviditelný a snaží se nalézt lék. Triky jsou opravdu na tu dobu úžasné. Avšak ta hlaví věc kromě skvělých triků je Claude Rains. Ten člověk je fakt ďábel. Celý film pracuje prakticky jenom s hlasem, ale výsledek je ohromující. Už jenom ten absolutně šílený smích! Scény kdy se Neviditelný muž utrhne ze řetězu opravdu stojí za to. Z klasických universalovských hororů, které jsem doposud viděl rozhodně nejlepší. Jediná věc co mi vadila byla ta baba v hospodě (tu bych sejmul jako první). Z toho jejího řevu mě fakt už bolela hlava. 9/10(31.10.2009)

Četl jsem knihu H. G. Wellse a musím říct, že není co vytknout. Hlavní myšlenku knihy si film dokázal udržet a na svou dobu představuje skvělou atmosféru i triky. Nemám v oblibě sledování starých amerických filmů, ale kdyby všechny byly takto kvalitní, nebyl bych vůbec proti. Právě když opomenu dobu vzniku tak jde o skvělý film, který s odstupem let ztratil trochu ze svého lesku.(31.12.2008)

• - Scénář R.C. Sheriffa zachoval hlavní rysy původního románu H.G. Wellse „Neviditelný“. (SallyZen)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)

• - Studio chtělo původně, aby neviditelného muže hrál Boris Karloff, ale James Whale chtělo někoho s "duchovnějším" hlasem. Claude Rains byl režisérova první volba. (Kulmon)