Z tohto je cítiť anglickosť a históriu filmu. Je to skvelý sci-fi príbeh s úžasnými trikmi na svoju dobu. Páči sa mi, že sa ide vo filme hneď na vec, bežní ľudia dávajú tipy, policajti ukazujú, že nie sú naivní, dialógy sú také asertívne s príchuťou anglickej hrdosti. Určite film pre fajnšmekrov, ale nemyslím si, že po rokoch sa to dá brať ako horor, ja som sa občas zabával ako keby to bola komédia. Nudiť sa pri tom nedá, aj keď isté výpadky to malo, najmä pri dialógoch a deji okolo starého vedca, priateľky neviditeľného muža je to pútavé až do konca. Až na tú manželku majiteľa pohostinstva a ubytovne boli tí herci a herečky v celku presvedčiví. Triky boli skvelé, pád auta, vykoľajenie vlaku, zneviditeľnenie. Záver so zabitím bol troška divný v tom, že hlavný hrdina si neuvedomil, že jeho stopy sú vidieť a nechal sa ľahko zastreliť, ale koniec so zviditeľnením po smrti bol jedinečnou vecou. Nie nadarmo má aj svetovo celkom dobré hodnotenie. Tento film zasluhuje na svoju dobu určite potlesk a má aj isté menšie skryté posolstvo.(13.6.2012)

Neskutočne bravúrne efekty na svoju dobu priam neuveriteľné, To je bohužiaľ okrem ešte záživného očakávania krátkej stopáže filmu ako dopadne tak jediné čo na filme upúta. Malo to ako inak už tradičný odkaz tedajšej doby, ale neskutočne dementné správanie sa niektorých postáv ma priam rozčarovali. Celkovo ale vzato, film ktorý určite stojí za to si pozrieť.(25.8.2015)

• Psychor

Třetí setkání s Jamesem Whalem a opět jsem nucen ohodnotit odpadem. Divák, který od hororu zcela oprávněně očekává alespoň náznak lehkého mrazení v zádech, bude při sledování snímku Invisible Man naprosto zklamán. Tento nehoror zaujme leda tak otřesnými hereckými výkony, kterým vévodí neskutečně přehrávající Una O'Connor se svým otravným ječákem. Někdy trochu závidím obyčejným hororovým fanouškům, kteří mohou podobné neatmosferické obludnosti zcela ignorovat a vyhledávat pouze top kvalitu. Jakožto největší hororový expert na csfd.cz si tento luxus bohužel dopřát nemohu.(22.11.2016)

Četl jsem knihu H. G. Wellse a musím říct, že není co vytknout. Hlavní myšlenku knihy si film dokázal udržet a na svou dobu představuje skvělou atmosféru i triky. Nemám v oblibě sledování starých amerických filmů, ale kdyby všechny byly takto kvalitní, nebyl bych vůbec proti. Právě když opomenu dobu vzniku tak jde o skvělý film, který s odstupem let ztratil trochu ze svého lesku.(31.12.2008)

Tak to bylo fakt překvapení. I v roce 1933 se dá natočit hodně působivý film. Neviditelný muž je skvělá postava, která má hodně dobře prokreslený charakter. Je to vlastně tragický hrdina, ze kterého se stal pěkně nebezpečnej hajzl. Calude Rains podává naprosto strhující výkon, který je třeba ocenit o to víc, že není vidět :-))))))) Hodně dobrá je i Whaleova režie.(4.6.2006)

• - Ačkoli je hlavní postava na obrazovce 95% času, ve skutečnosti je vidět až v poslední moment filmu. (Kulmon)

• - Efektu neviditelnosti bylo dosaženo složitým matovacím procesem, kvůli němuž musel být Claude Rains celý zahalen do černé, těsně přiléhající sametové kombinézy. Točilo se na černém pozadí a záběry se kombinovaly se záběry prázdné scény, takže bylo vidět jen oblečení. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Scénář R.C. Sheriffa zachoval hlavní rysy původního románu H.G. Wellse „Neviditelný“. (SallyZen)