Neskutočne bravúrne efekty na svoju dobu priam neuveriteľné, To je bohužiaľ okrem ešte záživného očakávania krátkej stopáže filmu ako dopadne tak jediné čo na filme upúta. Malo to ako inak už tradičný odkaz tedajšej doby, ale neskutočne dementné správanie sa niektorých postáv ma priam rozčarovali. Celkovo ale vzato, film ktorý určite stojí za to si pozrieť.(25.8.2015)

Klasika, která i přes určitou efektnost nekašle na psychologii postav. Claude Rains zvládá svým hlasem ztvárnit dokonalý portrét šílenství, o zbytek se starají trikaři, kterým se povedlo dobu několikanásobně předběhnout dobu. Veškeré efekty tak působí naprosto přirozeně a uvěřitelně. Díky krátké délce má navíc Neviditelný muž opravdu vysoké tempo, možná až moc vysoké na úkor atmosféry. I tak ale rozhodně film, který stojí za pozornost a kterému ty desítky let od jeho vzniku neubrali vůbec nic. 80 %(26.8.2010)

Neviditeľný muž ma ihneď zaujal svojim zmyslom pre detail. Nečakal som, že sa bude scenárista obťažovať vecami ako zimou, snehom, mrázom, jedením, atď, aby vďaka týmto detailom aj film vypointoval. Film má jasné posolstvo, vplyv moci (poprípade drog) na osobnosť človeka. Všimnite si, čo je ešte na začiatku spúšťačom hrdinovej agresie. Tá vyše hodina uplynie v zbesilom tempe plného nápadov, akcie a skvelých a chytrých trikov. Na konci nám režisér neostane vôbec nič dlžný, ako sa presvedčíme v záverečnej scéne filmu.(24.10.2012)

Pane jo. Hned po Mumii asi nejlepší monster film, který je zajímavý z mnoha důvodů. Hlavního hrdinu na féra vidíte až v posledních deseti vteřinách (a možná to tak dlouho ani není), jinak celou dobu vůbec není vidět. Postava Neviditelného muže je zajímavá, nesmírně skvěle napsaná, se zajímavým charakterem a výborně zahraná. Film samotný má naprosto boží atmosféru, skutečně nenudící příběh plný báječných nápadů, a i když jako celek je to vlastně příběh tragický, určitě nejednou se u toho i zasmějete. A výhodou je, že se rozhodně nebudete smát tomu, že to působí směšně - protože ať to na vás bude působit jakkoliv, směšně rozhodně ne. Trikově je to nesmírně zajímavé a já byl fascinovaný tím, jak jsou ty efekty perfektní. Ve výsledku rozhodně nejlepší film Jamese Whalea, který musíte vidět už prostě proto, ale on tak vlastně nějak předběhl svou dobu, vlastně ve všem. Nemá to žádný přehnnaný úvod, prostě se jde hned na věc, navíc tam není žádná origin story - ten film má prostě spoustu důvodů, proč je tak strašně dobrý. A pak má taky jednu nesmírně hysterickou a nesnesitelnou, dementně ječící ženskou (která hrála i neméně otravnou služku v Nevěstě), která byla fakt na zabití. Nejzajímavější postava ze všech monster filmů a taky nejzajímavější monster film. 85%.(20.6.2017)

Spíše než horor bych Neviditelného muže označil za thriller, jelikož vlastně kromě mrazivě působící scény vysvětlování plánů nebohému Kempovi film postrádá hororové prvky a spíš než děsí tak napíná tím, jakou metodu bezmocná policie zvolí na dopadení neviditelného šílence. V rámci starých snímků Universalu z podobného ranku se jedná o lepší průměr. Poznámka na okraj: ve srovnání s hystericky uřvanou hostinskou mi krvelačný neviditelný maniak přijde jako menší zlo...(24.11.2009)

• - Ačkoli je hlavní postava na obrazovce 95% času, ve skutečnosti je vidět až v poslední moment filmu. (Kulmon)

• - Scénář R.C. Sheriffa zachoval hlavní rysy původního románu H.G. Wellse „Neviditelný“. (SallyZen)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)