Oslňující filmový debut slavného Claude Rainse, jež bravurně ztělesnil tajemného lékaře, kterému se podařilo objevit sérum neviditelnosti. Maskován bandáží a černými brýlemi, Rains přijíždí na Anglický venkov, aby utajil svůj ohromující objev. Stejné sérum, které mu umožnilo stát se neviditelným, v něm vzbuzuje nutkání páchat čím dál tím strašlivější zločiny. Mistr hororů James Whale natočil podle románu H.G. Wellse film, který dalece předběhl svou dobu a dodnes zůstává nezapomenutelným milníkem světové kinematografie. (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma

Četl jsem knihu H. G. Wellse a musím říct, že není co vytknout. Hlavní myšlenku knihy si film dokázal udržet a na svou dobu představuje skvělou atmosféru i triky. Nemám v oblibě sledování starých amerických filmů, ale kdyby všechny byly takto kvalitní, nebyl bych vůbec proti. Právě když opomenu dobu vzniku tak jde o skvělý film, který s odstupem let ztratil trochu ze svého lesku. ()

Superpero

Tak to bylo fakt překvapení. I v roce 1933 se dá natočit hodně působivý film. Neviditelný muž je skvělá postava, která má hodně dobře prokreslený charakter. Je to vlastně tragický hrdina, ze kterého se stal pěkně nebezpečnej hajzl. Calude Rains podává naprosto strhující výkon, který je třeba ocenit o to víc, že není vidět :-))))))) Hodně dobrá je i Whaleova režie. ()

J*A*S*M

No, šel jsem do toho spíše z povinnosti a kvůli dlouhotrvajícímu pocitu, že bych měl mít nakoukánu i starší žánrovou klasiku, ale teď mohu říct, že nebyl důvod se takto starému filmu vyhýbat. Je to krátké, zábavné a s velkou historickou hodnotou. Občas hodně naivní (kdyby ho v té stodole rovnou propíchli vidlema, mohli si ušetřit ty manévry :-D), ale to jsou třeba i filmy o třicet a více let mladší. Takže určitě spokojenost a velké překvapení, že mě to skutečně bavilo. ()

DaViD´82

"The whole world's my hiding place!" Neviditelný muž má tu smůlu, že Universal vyprodukoval ve své zlaté monster éře i lepší snímky, byť nikdy s nimi o tolik neposunul technologický pokrok (zajímavé, že ve stejném roce vznikl i původní King Kong a tak je možná právě rok 1933 nejzásadnějším letopočtem na poli speciálních efektů). Griffinovi filmové peripetie s (ne)výhodami neviditelnosti jsou výbornou záležitostí s vražedným tempem (i na dnešní poměry) a nepochopitelnou Whalovou slabostí pro vřeštidlo Uno O´Connor. Jenže místy jako by se Whale až příliš opájel tím, že vrší efekt na efekt a zapomíná tak trochu na film samotný. Čímž, bohužel, rovněž předběhl svou dobu. ()

POMO

Človek by čakal, že prvú hodinu bude hlavný hrdina vynaliezať sérum na zneviditeľnenie a dráma príde na rad po jeho vypití v poslednej polhodine. Scenár R.C. Sherriffa nás však do onej drámy vedcovej snahy zbaviť sa zneviditeľnenia vťahuje v prvých sekundách filmu a je tak nabitý nápadmi a vzrušujúcimi scénkami, že skryje do vačku čokoľvek zo súčasnej žánrovej produkcie. Plus skvelí herci a na svoju dobu neuveriteľne parádne efekty. Fajnšmekerská lahôdka. ()

• Studio chtělo původně, aby neviditelného muže hrál Boris Karloff, ale James Whale chtělo někoho s "duchovnějším" hlasem. Claude Rains byl režisérova první volba. (Kulmon)
  • Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)
  • Ačkoli je hlavní postava na obrazovce 95% času, ve skutečnosti je vidět až v poslední moment filmu. (Kulmon)