Pro fanouška klasických filmových triků lahůdka, kdyby se tenkrát už uděloval oscar za vizuální efekty, Neviditelný muž by byl jedním z aspirantů. Část záběrů, kdy je vidět například jen kus oblečení, je udělána klasicky pomocí drátků, záběry se samotným hercem byly vyřešeny pomocí celotělového černého obleku na černém pozadí a následném zkombinování s požadovanou scénou. Rainsův výkon tak nebyl pouze hlasový, jak by se mohlo na první pohled zdát. Příběh je adaptovaný velmi zdařile, během (z dnešního pohledu) krátké stopáže objasní téměř všechny nejasnosti, jenom konec je trochu zkratkovitý.(23.7.2012)

"Power, I said!" :) Nápadité, promyšlené, těžko něco vytýkat. Kalhoty zpívající si Nuts in May, samojedoucí kolo atp. atd. Na IMDb poukazují na stopy ve sněhu – je fakt, že by měly mít tvar chodidla, ne boty. Ale to je detail. Pozn. Bass je anglické pivo (už od 1777) , zneviditelňující látka monocane pochopitelně neexistuje.(16.2.2010)

Lahůdka pro pamětníky i filmové nadšence, odshora až dolů napěchována skvělými nápady, které ve spojení s tehdejší těžce omezenou technikou vzbuzují upřímný údiv. Hlavní hrdina se mi sice svým chováním těžce protivil a počínání strážců zákona zase často nutilo k úsměvu, takže jsem moc neměl komu fandit, avšak svým vypravěčským drajvem a přímočarostí si mne film okamžitě získal a zcela se vymyká tehdejším uspávacím snímkům o vědeckých kiksech, Frankensteinem od samotného Whalea počínaje. V rámci žánru velký skok vpřed.(15.5.2014)

• Psychor

Třetí setkání s Jamesem Whalem a opět jsem nucen ohodnotit odpadem. Divák, který od hororu zcela oprávněně očekává alespoň náznak lehkého mrazení v zádech, bude při sledování snímku Invisible Man naprosto zklamán. Tento nehoror zaujme leda tak otřesnými hereckými výkony, kterým vévodí neskutečně přehrávající Una O'Connor se svým otravným ječákem. Někdy trochu závidím obyčejným hororovým fanouškům, kteří mohou podobné neatmosferické obludnosti zcela ignorovat a vyhledávat pouze top kvalitu. Jakožto největší hororový expert na csfd.cz si tento luxus bohužel dopřát nemohu.(22.11.2016)

Mezi filmy, které televize před lety uvedla v nočním filmovém klubu, patří tento hororový skvost natočený ve třicátých letech podle románu H.G.Wellse k nejkvalitnějším snímkům tohoto žánru. Je to strhující příběh od první minuty s nápaditými technickými triky, kterými tvůrci předběhli svou dobu o desítky let. Film byl natočen podle skvělého scénáře s kvalitními herci. Veškeré efekty působí přirozeně a uvěřitelně. Není jen hrůzostrašný, ale i zábavný, napínavý i vtipný, rozesměje i vyděsí. Ve své době fascinující podívaná, dnes výjimečná filmová lahůdka pro pamětníky i hororové nadšence. Taky ráda mlsám.(22.2.2016)

• - Studio chtělo původně, aby neviditelného muže hrál Boris Karloff, ale James Whale chtělo někoho s "duchovnějším" hlasem. Claude Rains byl režisérova první volba. (Kulmon)

• - Efektu neviditelnosti bylo dosaženo složitým matovacím procesem, kvůli němuž musel být Claude Rains celý zahalen do černé, těsně přiléhající sametové kombinézy. Točilo se na černém pozadí a záběry se kombinovaly se záběry prázdné scény, takže bylo vidět jen oblečení. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)