poster

Neviditelný muž

 • anglický

  The Invisible Man

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1933, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pavlínka9
  ****

  Pouhých 71 minut, ale je to nabité napětím, záhadností, novým objevem, na tehdejší dobu neskutečnými efekty a hlavně film není zbytečně plytký a neobsahuje zbytečnosti v podobě "nabírání" času ve zbytečných vokecávačkách. Hned na začátku je ukázán problém bez zbytečného "tvoření" oné látky. Herecké výkony :D Jsou až zábavné - viz hostinská ve vsi jejíž výkřiky a šílené řvaní si budu pamatovat hodně dlouho, Flora - milá, která mi přišla, že scénář čte přímo nad kamerou :D :D A podobně. Ale na svou dobu je to ohromující film, pro dnešní diváky pro pobavení a chytání se za hlavu, ale nějak se prostě začínalo :)(18.2.2015)

 • Dreadd
  ****

  Pro fanouška klasických filmových triků lahůdka, kdyby se tenkrát už uděloval oscar za vizuální efekty, Neviditelný muž by byl jedním z aspirantů. Část záběrů, kdy je vidět například jen kus oblečení, je udělána klasicky pomocí drátků, záběry se samotným hercem byly vyřešeny pomocí celotělového černého obleku na černém pozadí a následném zkombinování s požadovanou scénou. Rainsův výkon tak nebyl pouze hlasový, jak by se mohlo na první pohled zdát. Příběh je adaptovaný velmi zdařile, během (z dnešního pohledu) krátké stopáže objasní téměř všechny nejasnosti, jenom konec je trochu zkratkovitý.(23.7.2012)

 • AngelAngie
  *****

  Neviditelný muž je mylníkem v kinematografii, neboť když porovnáme jiné (ne všechny!) filmy z té doby, jakoby byly za ním ještě o 100 let dál. Technicky bezchybné, scénář vynikající a nejeden snímek z něj vychází i v součesné kinematografii. Herci skvělí - máte je rádi i vás nesmírně štvou. Kulisy bravurní. Co dodat. Skvost a povinnost!(3.12.2009)

 • Superpero
  *****

  Tak to bylo fakt překvapení. I v roce 1933 se dá natočit hodně působivý film. Neviditelný muž je skvělá postava, která má hodně dobře prokreslený charakter. Je to vlastně tragický hrdina, ze kterého se stal pěkně nebezpečnej hajzl. Calude Rains podává naprosto strhující výkon, který je třeba ocenit o to víc, že není vidět :-))))))) Hodně dobrá je i Whaleova režie.(4.6.2006)

 • corpsy
  *****

  Čiernobiela hororová pecka štúdia Universal, ktorá sa právom zapísala do dejín kinematografie, podobne ako jej dvaja starší bračekovia FRANKENSTEIN a DRACULA. Neskutočne pôsobivá atmosféra a strhujúci ( no neviem ho ináč nazvať ) hlas Claude Rainsa vás na niečo vyše hodinku spoľahlivo pripútajú do kresla.(12.9.2010)

 • - Studio chtělo původně, aby neviditelného muže hrál Boris Karloff, ale James Whale chtělo někoho s "duchovnějším" hlasem. Claude Rains byl režisérova první volba. (Kulmon)

 • - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)

 • - Ačkoli je hlavní postava na obrazovce 95% času, ve skutečnosti je vidět až v poslední moment filmu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace