Z tohto je cítiť anglickosť a históriu filmu. Je to skvelý sci-fi príbeh s úžasnými trikmi na svoju dobu. Páči sa mi, že sa ide vo filme hneď na vec, bežní ľudia dávajú tipy, policajti ukazujú, že nie sú naivní, dialógy sú také asertívne s príchuťou anglickej hrdosti. Určite film pre fajnšmekrov, ale nemyslím si, že po rokoch sa to dá brať ako horor, ja som sa občas zabával ako keby to bola komédia. Nudiť sa pri tom nedá, aj keď isté výpadky to malo, najmä pri dialógoch a deji okolo starého vedca, priateľky neviditeľného muža je to pútavé až do konca. Až na tú manželku majiteľa pohostinstva a ubytovne boli tí herci a herečky v celku presvedčiví. Triky boli skvelé, pád auta, vykoľajenie vlaku, zneviditeľnenie. Záver so zabitím bol troška divný v tom, že hlavný hrdina si neuvedomil, že jeho stopy sú vidieť a nechal sa ľahko zastreliť, ale koniec so zviditeľnením po smrti bol jedinečnou vecou. Nie nadarmo má aj svetovo celkom dobré hodnotenie. Tento film zasluhuje na svoju dobu určite potlesk a má aj isté menšie skryté posolstvo.(13.6.2012)

,,AK SI DÁ DOLE VŠETKO OBLEČENIE, NECHYTÍME HO ANI ZA TISÍC ROKOV." __ Ja som sa nikdy nestotožňoval s pasážou z ,,Pekařovho císaře" (,,Chce někdo z vás být neviditeľný?" ,,Ne!"), i keď samozrejme ako film dobre ukazuje, nič nie je ideálne. Po technickej stránke je hrbá handier so slnečnými okuliarmi azda najdokonalejším zo starých filmov - dokonca aj tohoročný King Kong oproti nemu vyznieva ako chudobný príbuzný, i keď triky vo ,,Veľkej opici" vznikali predsa len trocha inak. A vidieť tu starú Rose Dawsonovú z Titanicu ako mladicu (23 r.) je tiež príjemný zážitok.(13.5.2010)

Opravdu skvělá podívaná, která za těch 76 let ani nijak moc nezestárla. Hned na začatku vás tvůrci vhodí přímo do centra dění, nekonají se tedy žádné klasické žánrové scény typu: vědec vnalézá preparát, vyskouší ho na sobě a... Ne. Do děje se dostáváme když už je Griffin neviditelný a snaží se nalézt lék. Triky jsou opravdu na tu dobu úžasné. Avšak ta hlaví věc kromě skvělých triků je Claude Rains. Ten člověk je fakt ďábel. Celý film pracuje prakticky jenom s hlasem, ale výsledek je ohromující. Už jenom ten absolutně šílený smích! Scény kdy se Neviditelný muž utrhne ze řetězu opravdu stojí za to. Z klasických universalovských hororů, které jsem doposud viděl rozhodně nejlepší. Jediná věc co mi vadila byla ta baba v hospodě (tu bych sejmul jako první). Z toho jejího řevu mě fakt už bolela hlava. 9/10(31.10.2009)

Už jste někdy viděli film, kde byste hlavního hrdinu viděli až v posledních deseti vteřinách filmu? Pak jste jistě neviděli Neviditelného muže. Film, který je na svou dobu technicky velmi ohromující. Snímek není dlouhý, ale zato hutný, nezabývá se zbytečnostmi a je nabitý na události, takže divák je ve stálém napětí. Příjemné překvapení.(10.5.2009)

K filmom z daného obdobia pristupujem zväčša ako ku raritkám, historickým artefaktom, ktoré pomáhali definovať obraz kinematografie. Sem patria klasiky typu Dracula, Frankenstein a pod. No Invisible Man je aj dnes až prekvapujúco sviežim dielkom, ktoré v mojich očiach zatieňuje celú "klasickú" tvorbu a vytŕča z radu. Reči o nadčasovosti sú často sprofanované, ale pre toto dielo sedia určite. Triky, príbeh, nápady, réžia- bezchybné a vynikajúce...právom sa radiace medzi kultové dielo!(20.12.2010)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)

• - Efektu neviditelnosti bylo dosaženo složitým matovacím procesem, kvůli němuž musel být Claude Rains celý zahalen do černé, těsně přiléhající sametové kombinézy. Točilo se na černém pozadí a záběry se kombinovaly se záběry prázdné scény, takže bylo vidět jen oblečení. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Studio chtělo původně, aby neviditelného muže hrál Boris Karloff, ale James Whale chtělo někoho s "duchovnějším" hlasem. Claude Rains byl režisérova první volba. (Kulmon)