poster

Neviditelný muž

 • anglický

  The Invisible Man

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1933, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  *****

  Narozdíl od dle mého názoru trochu přeceňovaného Whaleova Frankensteina, je tohle hororové sci-fi na svou dobu skvělým a velmi zábavným snímkem, na který velmi rád vzpomínám jako na jeden z nejlepších filmů třicátých let minulého století. Film nabere na síle hned v první scéně, kde neznámý muž v bandážích prochází sněhovou vychřicí, načež rozrazí dveře baru a stane se středem pozornosti nejen všech zákazníků, ale i diváků. Chytrý a na velmi dobré triky bohatý snímek, který překvapí, rozesměje, ale i vyděsí.(18.6.2011)

 • Psychor
  odpad!

  Třetí setkání s Jamesem Whalem a opět jsem nucen ohodnotit odpadem. Divák, který od hororu zcela oprávněně očekává alespoň náznak lehkého mrazení v zádech, bude při sledování snímku Invisible Man naprosto zklamán. Tento nehoror zaujme leda tak otřesnými hereckými výkony, kterým vévodí neskutečně přehrávající Una O'Connor se svým otravným ječákem. Někdy trochu závidím obyčejným hororovým fanouškům, kteří mohou podobné neatmosferické obludnosti zcela ignorovat a vyhledávat pouze top kvalitu. Jakožto největší hororový expert na csfd.cz si tento luxus bohužel dopřát nemohu.(22.11.2016)

 • liquido26
  ****

  Film je to zajímavej, příběh je dost dobrej, i když se z tohoto tématu dalo vytěžit možná ještě trochu víc, ale bohužel tomu chybí výraznější herci. Jediný kdo stojí za zmínku je Claude Rains, ale toho bohužel buď vůbec nevidíte (jak z názvu logicky vyplívá), anebo vidíte pouze zafačovanou hlavu a černé brýle.(23.7.2008)

 • jojinecko
  *****

  K filmom z daného obdobia pristupujem zväčša ako ku raritkám, historickým artefaktom, ktoré pomáhali definovať obraz kinematografie. Sem patria klasiky typu Dracula, Frankenstein a pod. No Invisible Man je aj dnes až prekvapujúco sviežim dielkom, ktoré v mojich očiach zatieňuje celú "klasickú" tvorbu a vytŕča z radu. Reči o nadčasovosti sú často sprofanované, ale pre toto dielo sedia určite. Triky, príbeh, nápady, réžia- bezchybné a vynikajúce...právom sa radiace medzi kultové dielo!(20.12.2010)

 • Marek1991
  ****

  Z tohto je cítiť anglickosť a históriu filmu. Je to skvelý sci-fi príbeh s úžasnými trikmi na svoju dobu. Páči sa mi, že sa ide vo filme hneď na vec, bežní ľudia dávajú tipy, policajti ukazujú, že nie sú naivní, dialógy sú také asertívne s príchuťou anglickej hrdosti. Určite film pre fajnšmekrov, ale nemyslím si, že po rokoch sa to dá brať ako horor, ja som sa občas zabával ako keby to bola komédia. Nudiť sa pri tom nedá, aj keď isté výpadky to malo, najmä pri dialógoch a deji okolo starého vedca, priateľky neviditeľného muža je to pútavé až do konca. Až na tú manželku majiteľa pohostinstva a ubytovne boli tí herci a herečky v celku presvedčiví. Triky boli skvelé, pád auta, vykoľajenie vlaku, zneviditeľnenie. Záver so zabitím bol troška divný v tom, že hlavný hrdina si neuvedomil, že jeho stopy sú vidieť a nechal sa ľahko zastreliť, ale koniec so zviditeľnením po smrti bol jedinečnou vecou. Nie nadarmo má aj svetovo celkom dobré hodnotenie. Tento film zasluhuje na svoju dobu určite potlesk a má aj isté menšie skryté posolstvo.(13.6.2012)

 • - Efektu neviditelnosti bylo dosaženo složitým matovacím procesem, kvůli němuž musel být Claude Rains celý zahalen do černé, těsně přiléhající sametové kombinézy. Točilo se na černém pozadí a záběry se kombinovaly se záběry prázdné scény, takže bylo vidět jen oblečení. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

 • - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)

 • - Scénář R.C. Sheriffa zachoval hlavní rysy původního románu H.G. Wellse „Neviditelný“. (SallyZen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace