Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Stanislaus

Po fenomenálních Gentlemanech jsem měl vůči Operaci Fortune možná až příliš vysoká očekávání, nicméně z kina jsem neodcházel zklamán. Ritchieho nejnovější snímek je svižná akční oddychovka na jedno zhlédnutí, u níž jsou sice vidět jisté rezervy na poli scénáře a (černého) humoru, v kině však film hezky utíká a díky pravidelně dávkované akci nestíhá nudit. Bylo fajn vidět po celkem dlouhé době Joshe Hartnetta v akci, hlavními tahouny filmu jsou však krutopřísný Jason Statham a neméně řízný Hugh Grant, kterým podobné role prostě sednou. Film ve výsledku neohromí, ani nepřekvapí, zato ale hravě zabaví a napne - a to se počítá. Slabší čtyři hvězdičky! ()

BMW12

Spojení Guy Ritchie a Jason Statham prostě funguje! Guy tomu dal příběh a pevnou režisérskou ruku a Jason hláškujícího týpka, který každého, kdo se mu postaví do cesty, zmlátí. Za mě fajn podívaná, navíc sekundovali další herecká esa jako Aubrey Plaza, Josh Hartnett či Hugh Grant. ()

TheEvilTwin

Guy Ritchie je tak strašně rozpolcený a zvláštní režisér. Na jednu stranu jeho jméno ve filmovém světě poslední rok rezonuje za absolutní špičku akčního žánru Wrath of Man a na druhou stranu nám po něm předhodí tak strašně úmorně průměrnou věc jako Operace Fortune. Ale když říkám průměrnou, myslím tím doslova průměrnou ve všech směrech. Herecky je film strašně nevýrazný - ani jeden z hlavní trojky Statham/Grant/Plaza nemají ikonickou roli a jsou to typické béčkové charaktery bez výstřednějších rysů, akce jsou zde jen dvě ke konci filmu, které taky za nic nestojí. Žádná akční vřava, nadprůměrné rvačky, přestřelky či boje zblízka se nekonají a samotný příběh je pak úplně opovrženíhodná šablona plná nevýrazných klišé. A humor? Nula!Celý film je jednoduše ÚPLNĚ bez nápadu, beze snahy a bez jakékoli zábavnosti. Vlastně musím říct, že po dlouhé době jsem v kině koukal na hodinky a kdybych si film pustil doma, nejspíš bych jej ani nedokoukal. Extrémně průměrná blbina, na kterou si po týdnu nevzpomenu. A pokud tohle zplodí člověk jako Ritchie, o to víc mě to nasere, jelikož každý bude film srovnávat s Wrath of Man, a to je kámen úrazu, který film žene s hodnocením do drastického pomyslného podprůměrů. Já se po zhlédnutí jen ptám PROČ?? ()

HellFire

Nechutně tuctový akčňák, který by dnes rozhodně nevznikl, kdyby se pod něj nepodepsal režisér zvučného jména, kterým právě Ritchie stále je. Jediným pozitivem byl Hugh Grant, který si svou roli vyloženě užívá. Zbytek ansámblu mu nesahá ani po paty a Ritchie na režijní židli jede na volnoběh. Při sledování jsem měl pocit, že spíš všechno předal béčkovému štábu a potom na všechno dohlédl ve střižně. ()

Othello

Guy Ritchie si, stejně jako Wes Anderson či třeba Christopher Nolan, již několik filmů hýčká svoje uzavřené universum, naprosto odstřižené od současné reality a proměn jejích zákonitostí, aby si v něm mohl vyprávět ty svoje kouzelné pohádky o ženách a mužích s účelem. V jeho světě se pije brandy před dvanáctou, po vstupu do dveří se nejdřív rozhlídne po všech stranách, obleky se netrhají a když dostanete nakládačku, sami uznáte, že to bylo tím, že soupeř byl prostě lepší, načež si otřete cool krev u nosu, Blbý to mají akorát anonymní henchmeni, který dostávají permanentní fatality. Ty filmy jsou prostě klukovské pokojíčky, ve kterých se během deštivého odpoledne odehrávají zápletky, díky kterým vznikají situace a obrazy, který ten klučina zkrátka chce vidět. Ukázka sympatického filmového eskapismu, které se těžko bránit. Zároveň britsploitation. ()

anderson

Po Ritchieho slaboduchých pokusoch - nielen - z poslednej doby, konečne film, ktorý ma nenudil a ani ničím neiritoval (možno okrem namachrovaného Jásoňa, ale aj to sa dalo prežiť). Za tri silné AI. (14.5.2023) ()

luka4615

Průměrně podvratná špionážní záležitost, na níž je až bolestně vidět, že Guy Ritchie do projektu nedával tak moc jako v jeho předchozích snímcích. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě popsat Operation Fortune - Ruse de guerre, na který se sice dobře divá, nicméně i tak budete mít pocit, že to šlo udělat mnohem lépe a především kreativněji. Tento aspekt je nejvíce znatelný zejména co se scénáře týče, jelikož je neočekávaně naivní a zmatený, takže po většinu času jen bezcílně přešlapuje na místě. To jde samozřejmě ruku v ruce s extrémně nezajímavým a nudným příběhem, jenž zkrátka divákovi nemá moc co nabídnout. Jedinými pozitivy tedy zůstávají herci (Hugh Grant!), některé skvěle vypointované hlášky a finální akční scéna, avšak ani to nezabrání tomuto počinu jistému pádu do hlubin filmového průměru, kde se k němu bude vracet vážně jen málokdo a postupem času se na něj raději zapomene. A já stále doufám, že se Guy Ritchie konečně vzpamatuje a už nám naservíruje kýženě očekávanou "The Real RocknRolla"! „You can't catch this fish with conventional lures.“ ()

JASON_X

Tak především žvanění. Devadesát procent děje se únavně žvaní ty nejschématičtější nejšablonovitější plky, jaké si ve filmu tohohle druhu umíte představit. Rádoby vtipné a cool hlášky, v reálu nuda. Užvaněná pozérská zdlouhavá nuda. Potom naprosto nezajímavé postavy. V čele stereotypně nudný Statham, kterému sekunduje půl tuctu tucet více nebo méně nezajímavých a nudných postav. Leckdy i trapných (Sarah). A do třetice nezáživný a nezajímavý děj s hodně podřadným scénářem. Tedy kdo má rád Stathama a stathamovky, ten si asi stěžovat nebude, ale kdo tohohle chlápka a jeho stereotypní filmy dvakrát nemusí, tomu radím jít o film dál. Ještě mnohem větší opruz než moje včerejší Yakuza, takže logicky zaokrouhluju dolů. ()

Morholt

Dějově vlastně nic převratného. Tým supertajnách agentů má za úkol zabránit padouchům v uskutečnění obchodu, který může zcela převrátit světový řád. A probíhá to tak nějak podle předpokladů. Ani co do akce se nejedná o nic převratného. Pár slušných momentů tu sice je, ale po závěrečných titulcích o nich nebudete vědět. Nicméně Ritchiemu se povedlo trefit casting a to od A až do Z, přičemž všemožné kombinace všech možných postav dokonale fungují. A druhou velkou devízou jsou vtipné dialogy, což asi není úplně něco, co by člověk od podobné akčňárny čekal, ale mě to sedělo. Zlatým písmem se film do historie určitě nezapíše, ale na jedno či dvě pobavení funguje dokonale. 75% ()

Lacike

Prekombinovaná špiónska fraška v ktorej nejaká agentúra chce zabrániť niekomu v získaní niečoho s čím chce urobiť niečo asi veľmi zlé. Pritom všetci sa tvária, že ich to vôbec nebaví. Guy Ritchie to režíruje znudene bez akýchkoľvek svojich trademarkov. Statham si len párkrát buchne. Proste v každom ohľade nuda. 4/10. ()

BoPo

Keď už čakanie na skutočnú pecku, od tohto režisérskeho esa, začalo byť nepríjemne dlhé, tak v roku 2019 naservíroval Gentlemanov. Operace Fortune: Ruse de guerre nemá absolútne žiadne ambície šperkovať kariéru kohokoľvek. Mission: Impossible a Dannyho parťáci hodení do nevážna. Nemôže chýbať starý Ritchieho obľúbenec Statham a jeho noví obľúbenci Josh Hartnett, a Hugh Grant. Treba uznať, že práve oni sú najzábavnejšími postavami celého filmu. Hugh a jeho záverečný monológ je presne ten moment, kedy si jedinec ovládne miestnosť plnú testosterónu. Aubrey Plaza nebola ani žhavá, ani vtipne drzá. Ana de Armas či Margot Robbie zrejme nemali čas/boli pridrahé, tak sa hráblo mimo no. Keby išlo o stathamovku, tak si poviem v pohode, nemám problém. Keďže je to ritchieovka, tak som sklamaný. On nemá točiť  v pohode filmy, ale skvelé filmy v ktorých cítiť jeho rukopis. Ak však vedľa tohto postavíte Red Notice (2021), tak by mal Ritchie dostať všetkých Oscarov sveta. ()

MoiJe

Kopa akcie, kopa nebezpečných podvodov, a aj tak som mala pocit, že je to celé nejaké hluché a trvalo mi polku soboty to po dávkach dopozerať až do konca. Jednotlivé postavy sú trochu paródiou seba samých a nie je ich zábavné sledovať. ()

Padme_Anakin

Tohle je mýma očima taková ta klasická filmová jednohubka, není tu nic, co by mě vyloženě vzalo za srdce, no na druhou stranu tu také není nic, co by mě štvalo.. Příběh o kufříku, který všichni chtějí, je místy zábavný, sem tam příjemně akční a frčí se po vyšlapané cestičce.. Herecký ansámbl sympatický, natočené je to pěkně, ode mne slušné tři hvězdy.. ()

PauloZ

100procentní zábava a jestli to padne do modra tak se fakt nase*u. I když to nejsou Gentlemani, tak je to pořád chytřejší a zábavnější jízda než 80 procent žánrových filmů. Hezky tučné 4* a kloubouček za tu kadenci filmů jakou nám Guy posledních pár letech servíruje aniž by padla kvalita. ()

maddy

Guy Ritchie na voľnobeh. Ďalšia z jeho odľahčených špionážnych mozaik, ktorá však tentoraz ide po režíjnej a scenáristickej stránke iba na pol plynu. Čo v prípade Ritchieho síce stále značí bezproblémový a dostatočne zábavný film, akurát v prípade Operation Fortune skôr na jedno použitie. Dopredu to tentoraz tiahnu hlavne sympatickí herci s trefnými hláškami a výbornou chémiou medzi nimi, avšak v pomerne zmatenom scenári a až zbytočne prekombinovanom príbehu, ktorý vo výsledku ani nie je taký zaujímavý. Keď Ritchie pritlačí na pílu dokáže v Operation Fortune ponúknuť ďalšiu svižnú a zábavnú špionážnu komédiu, no to sú možno dva-tri momenty v dvojhodinovej stopáži. Zvyšok je síce solídne natočená, ale pomerne obyčajná, prevažne dialógová špionážna konverzačka, ktorá oproti iným Ritchieho kúskom je skôr takou neškodnou jednohubkou pri čakaní na nejaký zase raz výraznejší kúsok. CELKOVO: 6/10 ()

slord

Je to slabší Ritchie, ale stále má svoje kvality. Pozerá sa na to dobre a utečie to rýchlo, no mám pocit, že to malo naviac, postavy sú fajn, chémia celkom fungovala, no žiadna mi neprišla príliš zapamätateľná a o žiadnu som sa nebál, pretože mi prišlo, že všetko zvládajú bez väčšieho úsilia, prekážok a bez skriveného vlasu, čo ma trošku z toho celého vytrhávalo. Pri Ritchiem som čakal ale väčšiu strelu, no stále je to funkčná špiónska podívaná, ktorá má celkom švih, takže nudiť určite nebude, no potenciál to malo väčší. 6,5/10 ()

Vidly10

Operace Fortune sice není žádným převratným filmem, ale jakousi sázkou na jistotu v podání mého milovaného génia Guye Ritchieho. Povedená heist komedie, u které jsem se bavil po celou stopáž, užíval jsem si sympatické herce a s potěšením otevřel kino rok 2023. Ritchie má řadu silnějších filmů, ale tenhle si snad užije každý. 7,5/10 ()

Steven47

Guy Ritchie je Bůh a Operace Fortune to jenom potvrzuje. Víceméně ve všech ohledech funkční akčňák, který mě extrémně bavil po celou dobu. Po krátkém uvedení do děje a zběžném představení postav se rozjede plnohodnotná špionážní akce, která co 15 minut vystřídá lokaci a prakticky nedává nohu z plynu. Do toho nabízí precizně natočenou akci, výborný soundtrack a sice ne moc prokreslené, ale charismatem přetékající hlavní postavy. Vůbec mi nevadilo, že Jason Statham je jenom bezchybný zabiják, Hugh Grant pouze egoistický miliardář a že Aubrey Plaza zvládne naprosto všechno, a ještě u toho vypadá pěkně. Styl filmu mi je totiž naprosto prodal a každou jejich interakci jsem si užíval. Horší to je s postavami vedlejšími, a především těmi zápornými, které nemají tolik prostoru, a proto působí dost zaměnitelně. Menší problém mám i s humorem, jelikož mi přišlo, že snímek zůstal někde na pomezí toho, kdy se bere vážně a kdy si ze sebe dělá srandu. Komické situace tak někdy pobaví, ale jindy působí až nepatřičně. Všechno ostatní naštěstí šlape jako hodinky, a i když finále působí v porovnání se zbytkem snímku trochu mdle, pořád nabízí například geniální Grantův monolog. Scéna během titulků celkový pozitivní dojem jenom umocňuje. 8/10 ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023