Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

honeysuckle

Následující komentář obsahuje spoilery, vulgarismy a příliš dlouhá souvětí. Přiznávám, nečekala jsem vánoční zázrak, ale netušila jsem, že to bude až takhle debilní. Královna Kubařová si písní stěžuje na smůlu, i když by ji spíš měl trápit nedostatek vlastního intelektu. Protože jít se o kralování radit se včelí královnou, místo toho, aby oslovila panovnickou dvojici svého věku, která bydlí jen o pár kiláků vedle a taky se učí vládnout, je kravina (fungovaly tam vůbec nějaké diplomatické/obchodní vztahy? jaktože se neznali...?). Stejně hloupé je skočit na lep dvěma slizkým bezdomovcům a nastěhovat si je k sobě, aby se nemusela trápit vládnutím. Asi nemusím psát, že za celou pohádku tato postava neprojeví jakoukoliv ambici se cokoliv o vládnutí naučit, nebo nedejbože porozumět svému lidu, protože alfou a omegou jejího charakteru je absence „pořádného chlapa“ v posteli. Postavu Tomáše Kluse vrátili autoři někam na začátek prvního dílu. Ani po deseti letech totiž neumí vládnout a z nějakého důvodu jde po vzoru Rosebuda IV. rozpouštět armádu a pak nemá nikoho, kdo by pomáhal při přírodních katastrofách (fungovali v království aspoň hasiči?) – jak na to vůbec přišel a proč se s nikým neporadil (se svým "adoptivním otcem" Fritem nemá snad ani žádnou scénu...)?  Fritova postava je spíše cameem Petra Štěpánka, to asi aby nemuseli vysvětlovat absenci Hedviky v podání Vilmy Cibulkové. Slepičářka Libuše chybí též, zmíněni nejsou ani rodiče Kluse (Kostková, Čenský), zmizela i řada dalších figurek z prvního dílu (Zounar, Zavřel, Sobota, Janěková...). To jen info pro fanoušky prvního dílu. Postavy Kamily Janovičové a Valentýnky Bečkové jsou absolutně nevyužité, třebaže se nabízel holčičí team-up s Kubařovou, nečekejte na něj, budete zklamáni. Vetchý s Kubařovou jsou dobří herci, ale popravdě jsem čekala motiv, že Karabovi bude připadat Jůliina nešikovnost (smůla) roztomilá, protože je rád za hrdinu a katastrof se nebojí, nebo že v jeho přítomnosti se Kubařové všechno podaří, protože narazila na toho pravého....ale to by na tvůrce bylo až moc logické. Jejich romantická linka je absolutně nefunkční. Ta zápletka s „pastí“ na Karabu a s falešnými kouzelnými hrnci byla úplně mimo. Proč potřebovali zlí rádcové Karabu komplikovaně očernit před Kubařovou, když stejně v jejím království udělali vojenský puč a dali ji i s Karabou zatknout? To ho tam mohli nalákat a zavřít i bez podvodu s hrnci...? Proč tam Karaba lezl sám a nechal se zatknout...? Proč táhne Klus zachraňovat tchána společně s prostým lidem – co kdyby se někomu něco stalo, nemůže přece rolníky brát jako armádu v záloze....?  Stručně řečeno: nic nedává smysl, všichni se chovají jako kreténi, písničky jsou hrozné a Valentýnka Bečková to nezachrání. Bohužel. Šťastný ten, kdo si tuhle perlu na Štědrý večer odpustil. ()

klara.leb

Tento koncept měl velký potenciál, a to zejména princeznu Johanku, aka talentovanou Valentýnu Bečkovou, který byl však naprosto promrhán. Bohužel, tvůrci se špatně rozhodli, pro jiný směr, jakým se bude pohádka ubírat a místo aby z Julie a Karaby udělali sekundární zápletku, rozhodli se postavit příběh na nich a to je největší problém, se kterým se film potýká. I když pominu fakt, že Vetchý - ač ve svých 60 letech, na vrcholu svého sexappealu - by mohl doslova Kubařové dělat fotra, jejich problémek se lží není dost, aby se na něm dal stavět celý film. Kdyby to bylo více o princezně, jak bylo slibováno, která je nepopiratelně dcerou své matky, jež se svou kuráží a prořízlou pusou byla highlightem původního filmu, bylo by to daleko lepší. Nicméně to tak není, což je to největší zklamání. To druhé je podprůměrná úroveň písniček v této HUDEBNÍ pohádce. Jediná co stála za to, byla ta titulková. A to je skládal jinak geniální Vašek Bárta. Typické zklamání v pokračování, které víceméně nezklame, ale rozhodně nepotěší a je to velká škoda. Bohužel jsem čekala víc z toho, jak tvůrci slibovali, a podle toho i hodnotím. ()

Grázl83

Koukatelne to je, ale ta do očí bijící hloupost většiny postav to sráží. Humoru také méně než v 1 a i písně horší. Lepší 2* kurva, pardon kudla. ()

BrMikes

Tak tu máme po Andělovi Páně další "velkoformátové" pokračování televizní pohádky, taktéž uvedené 11 let po prvním dílu. Tady se ale pohádka sama snaží opravdu být filmovější ale oproti druhému Petronelovu dobrodružství je zklamáním.  První problém je už fakt, že pokračování nemá na Tajemství staré bambitky úplně ideální návaznost. Několik postav bez vysvětlení zmizelo (sice vedlejších ale i tak), změnil se celý výtvarný sloh, vizuál, hudba a hlavně celý svět, ve kterém se příběh odehrává. Zatímco před tím to byla jakási parafráze na náš svět a královský zámek stál v jeho centru, teď je to kompletně vymyšlený svět, kde je zámek přibližně hodinu cesty na zámek druhého království. Samotný scénář je pak taky o něco slabší, výrazně hloupější (sorry ale aby se princezna skutálela v sudu do jiného království, fakt nežeru) a méně vtipný (citoslovce opravdu nefungují). Konzistentní zůstala aspoň většina hereckých výkonů, ke kterým se přidalo i několik nových, v čele s šikovnou Valentýnou Bečkovou. I zde se ale najdou vyjímky. Těmi hlavními jsou Lábus s Brancuzským, u kterých mi přišlo, že zbytečně přehrávají. Třešničkou na dortu je pak zarudlý Klus zpívající před zeleným plátnem v závěrečných titulcích. Filmařsky je to ale jinak koukatelné.  Suma sumárum výrazný propad oproti jedničce. ()

Pan.Antonin

Ze zápletky trošičku kouká scénáristická lenost vymyslet něco nového, hodně se to podobá jedničce, ale musím říct, že to nakonec dopadlo nad moje očekávání, párkrát jsem se slušně pobavil, párkrát zazněla chytlavá písnička a aspoň tři hvězdičky si to určitě zaslouží. Do dalšího pokračování už bych se ale určitě nepouštěl. ()

Salvator

Dalo se čekat, že nebude nad čím tleskat. Co ale film dokonale ničí jsou plytké a bezkrevné písničky a také postava královny Julie, která svou touhou po chlapovi je hodna jihoamerické telenovely. ()

Amalberga

Zápletka byla hrozně utahaná a rozdrobená do drobných událostí, to vše proložené nudnými písničkami. Spousta podzápletek ani nebyla nějak důležitá, spíš jen natahovala stopáž. V momentě rozvinutí romantické linky mezi Kubařovou a Vetchým jsem dostala pocit, že někdo omylem do scénáře pohádky vložil několik stran z plánované béčkové romantické komedie s Vetchým, kterých je tu v posledních letech až moc. Asi nejvíc mě zaráží věkový rozdíl páru - Vetchému je 60 a Kubařové 35. Opravdu to nikomu nepřijde divné?! ()

Pafouk

Karaba je pořád sexy, takže bych si ho taky klidně vzal i přes věkový rozdíl. Královna ze sousedního království se hezky usmívá, ale jako panovnici bych jí asi nechtěl. Ale to asi ani Kluse, který rozpustí armádu a pak si v hospodě vyskakuje. Písničky nic moc, plány a chování postav prapodivné... Zklamání - proti jedničce, která byla fajnovní. ()

filip333

Mnohem lepší, než-li první díl. Na Julii I. se dobře dívalo a byla i vtipná (třeba když plísnila Karabu, nebo když se jej ptala zda není divné že se dva vojáci drží za ruce). Lábus s Vladykou byli velmi vtipní. Jen ten "starý" královský pár mi nesedí. ()

kokofek

Příliš dlouhá vystoupení se zpěvem,které nudí a tím ztrácí pohádka tempo. Taky mě vytáčí hudba, která překrývá mluvené slovo a vyloženě ruší děj. ()

Kushina

Tahle pohádka mě moc neoslovila na rozdíl od prvního dílu. O bambitce to vlastně ani nebylo a příběh byl čitelný a nudný. Lábus mě tam sral stejně jako minule a tak nějak tohle asi patřilo mezi podrůměrné české pohádka. 45% ()

VktrCZ

Na poměry jiných českých pohádek je toto oprabdu skvělé. Oproti jedničce o dost zábavnější. Skvělá Kubařová, ještě lepší Lábus. Kudla Spudla! ()

Kozlowski8

Ivo Macharáček se rozhodl po jedenácti letech natočit pokračování vcelku úspěšné pohádky, přičemž zachoval kostru příběhu a zůstaly všechny postavy z jedničky, ztvárněné stejnými herci. Několik nových postav, které se objevily, příběh oživily - především královna Julie v podání Veroniky Khek Kubařové. Co se příběhu týče, oproti první "bambitce" je propracovanější a zajímavější, avšak vedle zajímavých a vtipných scén nabízí také scény hloupé až slaboduché a stejně tak působí i písničky, které děj filmu vyplňují. Nejzajímavějšími aspekty filmu tak zůstávají postavy, velice dobře ztvárněné Jiřím Lábusem, Miroslavem Vladykou, Ondřejem Vetchým a právě Veronikou Kubařovou a také hezké záběry české krajiny a krásných interiérů našich historických památek. 50 %. ()

Lilith03

Návrat této pohádky byl legendární. Dlouho jsem se jí vyhýbala a naprosto zbytečně. Je opravdu úžasná a to především díky Veronice. To co zde předvedla nikdo nemohl čekat a její výkon po stránce písní? Wow, nechápu. ()

Stoctyrec124

První díl je nádherný a mám ho moc rád tak jsem se těšil, že by to mohlo být s dvojkou podobné. Měl jsem tak trochu pravdu, protože ten příběh byl stejný jako u prvního dílu, ale o ale láska zahořela mezi o generaci starší dvojicí jinak to bylo bez jakýchkoliv inovací. Písniček tam bylo víc než v 1. bambitce, ale nebyly nikterak povedené. ()

ondysovec

Ač hudba Vaclava Barty neni tak melodicka a chytlava pohadka presne navazala a pokračovala v ukazce dobroty, zrady, lakomstvi, bezpeci a podpory. Ukazala ze vse neni tak ruzove a ze lidi dokazi byti zli. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!