Ať mi nikdo neříká, že toto není předobraz funesovských četnických filmů. Wilder navíc vzešel i z předválečné kultury francouzské (vedle domovské rakouské), zůstává jí věren a nebanalizuje ji, zároveň zůstává ironikem do morku kostí. A to zapomínám na výtvarnou stránku, jež pojala Paříž z parodického hlediska ve všech ohledech (nejen Zola a Břicho Paříže).(3.3.2014)

Je to fakt zbytečně dlouhé, chvílemi roztahané, ale je to Wilder, je to Lemmon a je to Shirley MacLaine. Tohle trio prostě funguje, i když se dá na celé Irmě najít hodně chybiček. Objektivně spíše na 3 hvězdy, ale díky výše zmíněnému a díky atmosféře a vtipům, které by stěží napsal někdo jiný, než sám Billy Wilder jdu výš. 7/10(30.1.2017)

Bez nadsázky miláček publika, jemuž Wilder vdechl tolik ze své frivolnosti, inteligentní a svižné komiky a citu pro odvážnější romantickou komedii. Příběh jednoduše musel být zasazen do bezstarostné a odvázané Paříže, která tu reprezentuje ten typický americký romantický obrázek toho, jak to v městě nad Seinou funguje. Snímek nabízí spoustu procítěné groteskčnosti a neméně vytříbené prvky parodie, nijak zvlášť nepolevuje v tempu, zdařile graduje a jako hlavními přednostmi se může pochlubit skvělou hudbou, kamerou a vynikajícím ústředním párem Lemmon - MacLaine.(13.7.2007)

Neni to komedie, ve ktere ma clovek salvy smichu. Ma vsak usmev na rtech od zacatku do konce. I pres svou delku dej filmu proudi s nebyvalou lehkosti. Zabery z trhu mi trochu pripomnely Amelii z Montmartu a scenky s pasaky zase Ctyri vrazdy staci, drahousku:-). I kdyz mam od Wildera nejradeji dramata, tak komedie mu sly taky paradne a jeho nejvetsi silou jsou scenare! Vyborna byla postava Barmana. Skoda, ze takoveto komedie se uz dnes netoci...(27.7.2008)

Vtipné, neobyčejné, vybarvené, krásné, zamotané. Tak tohle byla klasika. A pěkná, musím podotknout. Komedie z prostředí ulice, prostitutek a jejich pasáků, kdo by řekl, že se tak krásně pobaví. Ve chvíli kdy se vložil do děje Lord X nabyl celý film ještě větších obrátek a zamotávalo se to čím dál tím víc. Jen mě překvapilo jak byl ten film dlouhý, vůbec mi to totiž nepřišlo. "..a to je zase jiný příběh.."(27.8.2009)

• - Do hlavnej ženskej úlohy sa krátko počítalo s Marilyn Monroe, ale pretože s ňou Billy Wilder už dvakrát spolupracoval, usúdil, že už bol potrestaný dosť. (Michal74)

• - Jack Lemmon sa počas nakrúcania v Paríži oženil s herečkou Feliciou Farr. (Michal74)

• - James Caan v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)