Za normálních okolností se čestný polda těžko ze dne na den stane zamilovaným pasákem žárlícím sám na sebe, vrahem a nosičem masa na tržnici. Jenže v tomto snímku je těžké normálnost hledat, když i vševědoucí barman Kníráč je vlastně voják, tedy spíš ekonom, právník a porodník, ale to jiná historie. Absurdita tohoto snímku je zkrátka dokonalá a i když to všechno byla vlastně hrozná blbost, tak mne připitomělý úsměv opouštěl pouze ve chvílích, kdy jsem se hlasitě smál. A to pro komedii rozhodně není špatná vizitka.(7.1.2015)

Tahle predelavka francouzskyho muzikalu ma pomerne dlouhou stopaz, prestoze se v ni vlastne vubec nezpiva. Jedinym hudebnim cislem je oslavny tanecek na kulecnikovym stole, ale to snad ani nestoji za zminku... Bez pisnicek a tanecku, porad tu mame dve a pul hodiny puvodni story postaveny na hlavu, ktera chvilemi pusobi zabavne a chvilemi naopak trapne. Lord X v podani Lemmona byl vcelku vydareny stramak, naopak jako policista a pasak byl spis trapny. Shirley MacLaine byla sladka, Lou Jacobi vyborny. Misty zabavne a misty nikoliv, celkovo vzato mirny nadprumer.(6.10.2017)

WHO WANTS TO BE A STRAY DOG? YOU GOT TO BELONG TO SOMEONE, EVEN IF HE KICKS YOU ONCE IN A WHILE. Nevím co k tomu říct.. Shirley měla to kouzlo, ale strašně jsem soucítil s Jackem. On jí prostě miloval a věděl, že mu na ní šahají jiní. A když to konečně vypadalo na šťastnej konec, tak se objevil on. Mám z toho filmu zvláštní pocity. Natočený to bylo dobře, ale dost mě to emočně vyčerpalo, protože já žárlit umím. Hned bych si s Nestorem sedl na bar a dal něco k pití na zapomenutí.(14.2.2016)

AK už kvôli ničomu inému, tak aspoň za premiérový, priam až prevratový nápad so zápletkou, sympatických hercov a neklišovitý záver sa oplatí film vidieť. Aj keď asi stačí raz, podobných nenanútených milých filmov sa nenájde veľa. Ale presladený a prenaťahovaný scenár a pár nehodiaco-trapných scén mi tie pocity trošku skresľoval. Takisto ani hudba si toho až tak nezaslúžila, aj keď nevravím, že by mi vadila. 70%.(29.8.2007)

S tímhle filmem mám stejný problém jako s Odpolední láskou. Na Wildera prostě slabý průměr - v tomto případě je pak hlavní potíží přehnaná stopáž, mající na svědomí, že se nějak nedostává lehkosti a švihu lepších Wilderových komedií. Nicméně oba hlavní protagonisté jsou skvělí a přímo geniální je postava prolhaného barmana, hraná Louem Jacobim.(29.5.2006)

• - Jack Lemmon sa počas nakrúcania v Paríži oženil s herečkou Feliciou Farr. (Michal74)

• - Do hlavnej ženskej úlohy sa krátko počítalo s Marilyn Monroe, ale pretože s ňou Billy Wilder už dvakrát spolupracoval, usúdil, že už bol potrestaný dosť. (Michal74)

• - Shirley MacLaine prijala úlohu bez toho, aby si prečítala scenár, pretože "verila vo Wildera a Lemmona." (Michal74)