Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Zevon

Je to pitomé až na půdu. Ale Jack Lemon a Tony Curtis jsou skutečné hvězdy a Marilyn je opravdu kus. Na film je třeba malinko nadhledu, v současnosti by takovéto otřepané vtípky asi nic moc díru neudělaly. Zajímavý je však situační humor, se kterým postavy berou svůj životní úděl. Zatímco ve zprávách dnešní doby slyšíte hořekující slepice, jak jim chtějí zrušit kanceláře a "co s námi teďka bude?", tady je v podstatě vidět, jak byli lidé zvyklí se starat a ne čekat, až jim stát přisune talíř, aby nějaký prolhanec získal volební hlasy. Ne že by mi tehdejší krize chyběla, ale doba bez mobilů a smradu z výfuků a Paroubka by nebyla vůbec špatná. A taky bych si moc rád vsadil na "Žížnivou čáru". ()

mak.

"Water polo? Isn't that terribly dangerous?" - "I'll say! I had two ponies drown under me." Výborná komedie a okouzlující Marilyn. Prostě klasika... 80% ()

Arequipa

Od chvíle, kdy ústřední dvojice dorazí na Floridu, to Joe s Jerrym teprve pořádně roztočí a opravdu jsem se začal bavit. Výborné hlášky a srandovní situace se jen sypou. Bylo to hodně dobré, chvílemi výborné, ale že by to byla nejlepší komedie všech dob, jak jsem se dočetl v zajímavostech (podle Entertainment Weekly), tak to ani náhodou. Hned teď mě napadá minimálně pět komedií, které jsou podle mě lepší a kdybych se ještě více a déle zamyslel, skončilo by Někdo to rád horké třeba taky ve čtvrté až páté desítce mého osobního žebříčku komedií. Přesto vřele doporučuji, stojí to za to! ()

beryna

Nevěřila jsem tomu, že to bude taková bomba, ale ona opravdu byla! Takhle jsem se už hoooodně dlouho nepobavila :D Pro mě je to jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděla :) ()

Bakemaster

Joooooo, po mejdanu ve vlaku jsem si i já nalil panáka, ale Metaxy a pořádnýho triplovanýho, protože si to tenhle film určitě zaslouží a já taky, nýbrž jsem dneska nemocen a tato "stará vykopávka" se skvělými herci a vytříbeným humorem mi skvěle zvedla náladu. ()

Dubron

Prozatím jsem viděl pouze česky dabovanou verzi a pro korektní hodnocení bych chtěl shlédnout originál. Ale herecké výkony byly VELMI dobré. ()

IrisHelenka

Co si pamatuji, už od mých dětských let táta vždycky před odchodem do divadla řekl: "Tak jdeme k Rigolettovi." Jindy zase poznamenal vysokým hlasem: "A nezapomeňte si vzít jachtu!" Nebo: "Já nemohu mít děťátko!" Jako malá jsem tomu samozřejmě nerozuměla. Až postupem času mi bylo vysvětleno, že hláška pochází právě z filmu Někdo to rád horké a že je to tátův úplně nejoblíbenější film. Jednou jsem se na to prostě musela podívat s ním a vida... Přece jen jsem se bavila! Tomuhle filmu z 90% stáří očividně neuškodilo. I když je to perfektní dílo, pět hvězd mu z nějakého nedám, možná proto, že prostě moc nemusím Marilyn... ()

andosdre

Výborná komedie , u které se směju pokaždé,když se na ni dívám.Gangsterské prvky filmu jen prospěly a zasnoubení Jerryho/Daphné tomu nasadilo korunu a stejně tak závěrečné:,,Nikdo není dokonalý´´:-) ()

Trauma

Dokud nebyli na Floridě tak to bylo parádní. Vlastně i chvíli v hotelu. Pak to ale úplně ztratilo šťávu i vtip. ()

Armin82

Tak jsem se konečně v roce 2012 dokopal k tomu,abych se podíval na tenhle skvost a trošku si doplnil filmový vzdělání a tak nějak se nestačim divit :)Je to strašnej úlet,ale v dobrým slova smyslu :)Asi bych tvrzení o tom,že to je nejlepší komedie všech dob zrovna nepodpořil,ale zábavný to je určitě a tak neskutečně stupidní,že se musí párkrát za film usmát i totální suchar...na Marilyn je i ve filmu vidět,že musela být strašně jednoduchá a hloupatá i mimo kameru(možná,že i ona částečně odstartovala vtipy o blondýnách),což mi vlastně potvrdily i různé zajímavosti z natáčení...nicméně je znát,že s velkýma kozama a sex-apealem se v padesátých letech dalo dobře pracovat i když vám od sudiček příliš hereckého umu dopřáno nebylo :)A co se týče práce dvou pánských aktérů převlečených za ženy,tak tam není co vytknout, stejně jako na práci Billyho Wildera i když Sunset blvd.se mi od něj líbil víc. Zajímavá komedie se zajímavým dějem a zápletkou,která vás rozhodně nudit nebude...80% ()

Blacki

Na to, že je to tak starý film, nikdy neztratil ani kousek ze své kvality. I dnes by mohl konkurovat mnohým (ne-li většině) komediím a určitě by vyšel jako vítěz. Skvělé herecké výkony všech hlavních postav jsou asi hlavním důvodem, proč je tento film tak uznávaný. ()

matt85

"Nobody's perfect." Až na Wildera a spol. Vůbec první černobílý film, co jsem viděl. Úžasnost těchto dvou barev si mě vzala hned. ()

boni

Hned na začátek musím poznamenat, že je to rozhodně nejlepší černobílá komedie, jaká kdy spatřila světlo světa. Nezapomenutelná klasika s výbornými výkony dvou hlavních mužských protagonistů a jedním z největších sexsymbolů 20. století - Marilyn Monroe. Komedie, která se asi nikdy neokouká, a která je prošpikována dnes již legendárními hláškami ("Ale já si vás nemohu vzít, protože jsem muž. To nevadí, nikdo není dokonalý!"). ()

Moiraine

Moje osobní srdcová záležitost, na kterou se vždy ráda podívám znovu. Už to sice není, jako když jsem to viděla poprvé a dokázala bych na tom najít spoustu chyb, pořád to má své kouzlo, o které to už asi nikdy nepřijde. Linka kolem Marilyn Monroe mě sice nijak extrémně dobrá nepřijde, ale dokonale mi to vynahrazuje Daphne a Osgood Fielding III. Scénu, kdy Jerry oznamuje Joeovi své zasnoubení, bych mohla sledovat pořád dokola. ()

bono22vox

Co napsat k tomuto filmu. Už je tu k němu napsané téměř všechno. Billy Wilder natočil film navzdory veškerým námitkám jako černobílý, efektně využívající motivů němých grotesek. Je dynamický, překvapující a velmi vtipný, se skvostnými hereckými výkony, především těmi mužskými... ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu