Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sawy
  *****

  Určitě jedna z nejlepších komedií všech dob.Billy Wilder je skvělý režisér a po několika vážných filmech(Ztracený víkend,Sunset Boulevard) natočil tuhle oddychovou záležitost.Tony Curtis a hlavně totálně odzbrojující Jack Lemmon jsou skvělá dvojka a rozomilá Marilyn Monroe je parádně doplňuje.Ještě taky nejde nezmínit výborný závěr a legendární poslední větu:"Inu,nikdo není dokonalý."Klasika. 90 %(5.9.2009)

 • Isherwood
  ****

  Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey(18.3.2006)

 • woody
  ****

  NALÍČENÍ DÍVKOCHLAPCI NA MNE ZAPŮSOBILI TAK ODPUDIVĚ, SMĚSICE KRVAVÉ LÁZNĚ A PŘESTROJENÍ ZA ŽENY BYLA TAK NESNESITELNÁ A VTIPY NA TÉMA TĚLESNÉHO ZEMĚPISU TAK OTŘEPANÉ, ŽE JSEM VYKLOUZL Z KINA BOČNÍM VÝCHODEM, NEBOŤ PŘEDPOKLÁDÁM ŽE KONEC FILMU SNESOU JEN SILNĚJŠÍ NERVY NEŽ JSOU MOJE."C.A. Lejeune, Observer, 17. května 1959.To mluví samo za sebe, nemyslíte?(3.11.2003)

 • Rominator
  ****

  Dva muzikanti Joe / Josephin (Tony Curtis hraje na saxofon) a Jerry / Daphne (Jack Lemmon hraje na basu) potřebují sehnat práci, protože dluží peníze, ale štestí jim nepřeje a stanou se nepohodlnými svědky při střelbě, které se účastní chicagský mafián Spats Colombo. V přestrojení za muzikantky Josephin a Daphne odjíždí s dívčí kapelou na Floridu, ve které hraje na ukulele a zpívá Marilyn Monroe jako Sugar Cane. Marilyn Monroe byla neodolatelná a Curtis a Lemmon v sukních bavili dobře.(9.6.2012)

 • Vančura
  ****

  Klasická komedie zasazená do časů prohibice, která navzdory svému stáří téměř neztrácí na vtipu. Po druhém zhlédnutí jednu hvězdu ubírám, přece jen se mi to už tak nelíbilo a všímal jsem si různých chyb, které mi vadily. Nic to ale nemění na tom, že některé sekvence nebo repliky v tomto filmu považuji za dokonalé (mejdan na 7, tanec Osgooda s Dafne...). Marilyn nebyla žádná velká herečka a v tomto snímku pouze opakuje své dřívější postavy hloupých blondýnek, přesto si myslím, že je to právě ona, kdo z tohoto Wilderova řemeslně dokonalého holywoodského spektáklu udělal nesmrtelnou záležitost. Kdybyste se mě ptali na největší filmovou klasiku vůbec, neuměl bych se rozhodnout mezi Casablancou a Někdo to rád horké - každý fanda filmu by měl obojí zcela nezbytně ze "studijních důvodů" vidět.(18.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace