Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  ****

  Dnes již kultovní romantická komedie, která tak trošku paroduje mafiánské snímky. Čekal jsem trošku více humorných situací, ale vtipné to bylo i tak docela dost. Nejvíce film táhl Tony Curtis a Jack Lemmon a tentokrát slavná Marilyn Monroe byla spíše lákadlo na fanoušky, protože nehrála bůh ví jak dobře, ale krásna byla to bez pochyb.(1.9.2010)

 • Ištván87
  *****

  Tenhle film znám již pěknou řádku let a vždy jsem ochoten se na něj znovu podívat (v původním znění i s úžasným původním dabingem) a znovu a znovu se musím smát všem těm skvěle načasovaným gagům a naprosto geniálním slovním přestřelkám a vůbec veškerému slovnímu humoru, kterým tento skvost světové kinematografie oplývá: "A pak najde policie dvě mrtvý dámy a daj nás do ženský márnice. A až nás tam svlíknou, tak já umřu hanbou." Kdo neviděl tenhle film, tak je neuvěřitelně ochuzen... Tohle je pro mě za 100 rovných....(28.5.2010)

 • Pítrs85
  *****

  Klasika, která rozhodně patří do toho nejzlatějšího filmového fondu, Hollywood ve své nejryzejší podobě, no zkrátka legenda. Komedie, kdy humor byl ještě vkusný a opravdu opravdu vtipný, dvojice Curtis-Lemmon tu předvádí neskutečnej výkon, Marilyn Monroe samozřejmě zlatá, i když mi nikdy nebyla kdovíjak sympatická. Skvělý film, u kterého se budete smát od začátku až do úplného konce, jeho a možná i svého ;-)(29.7.2014)

 • sportovec
  *****

  Má-li hraný film svou klasiku s velkým K, tento film jí bezpochyby je. Výčet jeho zřejmých předností začíná už kvalitním námětem i následným scénářem. Příběh z podsvětí a líčení pokusů o únik z jeho sítí lze pojetím i vyzněním označit za průlomový. Osnova, na kterou jsou navlečeny až orgie gagů, je více než funkční. Ačkoliv vcelku logicky v popředí stojí obě mužské postavy (Curtis i Lemmon jsou skvělí, přesto bych dal přednost přece jen andělštěji působícímu Lemmonovi), zbývá dost prostoru i pro božskou MM. Dnes je vnímána o poznání kritičtěji; vzpomínky na to, jak i u nás až po letech byla prezentována její smrt - byla líčena jako "ikona" Ameriky a v tomto ohledu byla paralelou obdobného francouzského kultu ve stejné době rovněž předčasně zesnulé Edith Piaf - jsou ovšem jednoznačné. Švih a tempo, které tato "neakční kriminální komedie" nasazuje od samého počátku, nepomíjí až po působivý konec. Nadšení a zvědavost, se kterým je tento skvělý americký film sledován diváky všeho světa po dlouhá desetiletí i při opakovaných produkcích v kinech i před domácími obrazovkami, nepomíjí. Ve prospěch filmu i jeho stále početných fanoušků.(15.3.2008)

 • Sarkastic
  ***

  Od Billyho Wildera jsem čekal něco o dost vtipnějšího. Toho humoru zde bylo téměř minimum a zachraňoval to vlastně jen zajímavý příběh, sem tam nějaká trochu výraznější hláška a sehraná hlavní mužská dvojice (možná není příliš objektivní hodnotit herectví Marilyn Monroe pouze podle jednoho-tohoto filmu, ale stejně moc nechápu, co na ní někteří mají/měli). Možná budu krapet kritičtější, ale vidím to pouze na lepší 3*. "Je to deset let, co jsem zvolil sám sebe prezidentem téhle organizace a falešná skromnost stranou, volili jste správně."(17.12.2010)

 • - Vagón použitý ve filmu dnes můžeme vidět v železničním muzeu ve městě Chattanooga (Tennessee). (džanik)

 • - Film stál 3 000 000 dolarů, na půjčovném vydělal 24 000 000 dolarů. (M.B)

 • - George Raft učil podle Jacka Lemmona ho a Joa Browna tango. (džanik)