„None of that, Sugar. No guy is worth it.“ Rozverná veselohra o braní falešných identit za účelem výměny tělesných tekutin a nasazování falešných prsou za účelem zachování života (už kvůli té ostudě v ženské márnici). Wilder dvě hodiny pálí ze svého komediálního Browningu, aniž by se mu jedinkrát zasekl, ovšem jestli se jedná o nejlepší zbraň ve své kategorii, o tom odborníci na bránici trhající kvéry vždycky povedou oprávněné spory.. Božská Marilyn sice postavě naivní husy typově odpovídala, ale mám za to, že nějaká střízlivější a ne jen kolem hrudníku talentovaná herečka by těm dvěma floridským královnám zahrála první ukulele mnohem líp. Doteď nechápu, že JFK uměl vyřešit Kubánskou raketovou krizi, ale když mu jeho doutník spolkla Norma Jean, najednou nevěděl, kde mu hlava stojí. Ale vždyť já vím..., nikdo není dokonalý..(28.12.2015)

Výborná komedie plná vtipu a překvapení. Rozhodně jsem se pobavila. Vždy jsem si myslela, že Marilyn Monroe měla poněkud štíhlejší postavu, ale nevadí, stejně je to kočka. A Tony Curtis a Jack Lemmon se svých rolí zhostili naprosto báječně a všechno měli do puntíku špičkově provedené. Tleskám; na tu dobu hodně kvalitní podívaná.(12.1.2013)

Někdo to rád horké je taková klasika, jako na tělo šitá role Sugar alias prototyp příměru blbá blondýna nebo synonymum počátku zábavy alias mustr hollywodských point nejen komediálních... Skvělé role obou chlapoholek, třeskutý sexepíl legendární Monroe, povedený scénář, vtipná zápletka a již zmiňované skvěle vypointované finále, řadí tuto nesmrtelnou klasiku k předním dílkům světové kinematografie. Funguje to dodnes, čímž cena stoupá jedině vzhůru.(31.3.2013)

NALÍČENÍ DÍVKOCHLAPCI NA MNE ZAPŮSOBILI TAK ODPUDIVĚ, SMĚSICE KRVAVÉ LÁZNĚ A PŘESTROJENÍ ZA ŽENY BYLA TAK NESNESITELNÁ A VTIPY NA TÉMA TĚLESNÉHO ZEMĚPISU TAK OTŘEPANÉ, ŽE JSEM VYKLOUZL Z KINA BOČNÍM VÝCHODEM, NEBOŤ PŘEDPOKLÁDÁM ŽE KONEC FILMU SNESOU JEN SILNĚJŠÍ NERVY NEŽ JSOU MOJE."C.A. Lejeune, Observer, 17. května 1959.To mluví samo za sebe, nemyslíte?(3.11.2003)

Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey(18.3.2006)

• - Marilyn Monroe zemřela šest let po uvedení filmu na předávkování léky a jen díky honorářům z filmu Někdo to rád horké mohly být posmrtně zaplaceny její dluhy. (Cucina_Rc)

• - Když Jerry zatáhne ve vlaku za ruční brzdu, všechny dívky padají na stranu a ne dopředu, jak by měly. (džanik)

• - Vagón použitý ve filmu dnes můžeme vidět v železničním muzeu ve městě Chattanooga (Tennessee). (džanik)