|| Scenár: Billy Wilder, I. A. L. Diamond / Príbeh: Robert Thoeren, Michael Logan | Hudba: Adolph Deutsch | Distribúcia: United Artists | Štúdio: Mirisch Company | Rozpočet: 2,883,848 $ | Tržby: 40 milliónov $ || Film, z ktorého som si zapametal plno scén, pretože sú vtipné, prirodzené, hravé, a vkusne muzikálovo ladené. Nefalšovaná filmová lahôdka na každú príležitosť. 100% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)

Co se tu stalo? V tom dortu bylo něco, co jim nesedlo. :-) [6/10] (Ashton, Mirisch) (Čb. /// Produkce: I. A. L. Diamond, Doane Harrison, Billy Wilder /// Scénář: I. A. L. Diamond, Billy Wilder /// Kamera: Charles Lang /// Hudba: Adolph Deutsch /// Oscar: Orry-Kelly (kostýmy) /// Nominace na Oscara: Billy Wilder (režie), I. A. L. Diamond, Billy Wilder (scénář), Jack Lemmon (herec), Ted Haworth, Edward G. Boyle (výprava), Charles Lang (kamera)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](13.4.2009)

Od Billyho Wildera jsem čekal něco o dost vtipnějšího. Toho humoru zde bylo téměř minimum a zachraňoval to vlastně jen zajímavý příběh, sem tam nějaká trochu výraznější hláška a sehraná hlavní mužská dvojice (možná není příliš objektivní hodnotit herectví Marilyn Monroe pouze podle jednoho-tohoto filmu, ale stejně moc nechápu, co na ní někteří mají/měli). Možná budu krapet kritičtější, ale vidím to pouze na lepší 3*. "Je to deset let, co jsem zvolil sám sebe prezidentem téhle organizace a falešná skromnost stranou, volili jste správně."(17.12.2010)

Vrchol tvorby Billyho Wildera a jeden z nejproslulejších filmů vůbec. O čem mluvím ? Samozřejmě o nejslavnější komedii všech dob, o filmu, při němž se se všichni zúčastnění pořádně zapotili, ale výsledek stál za všechny útrapy. Proslulost filmu Někdo to rád horké pramení rovněž s hvězdného obsazení a absence barevna po delší úvaze ani nevadí. V našich končinách a navíc po letech film ztrácí část svého kouzla, ale umění Billyho Wildera doceni kdekoliv.(18.9.2005)

Každý máme na tuto komedii jiný názor. Pro někoho je tu humor vyčpělý, pro jiného stále aktuální, někomu příjde nudná, jinému zábavná. Já patřím mezi ty jiné. Od samého začátku jsem se dokonale bavil, opravdu jsem se mnohým vtipům smál, líbily se mi scény, které parodovaly mafiány, okouzlovala mě Sugar (dnes se ideál krásy posunul někam jinam, ale Marilyn má svůj určitý půvab i dnes), zaujal mě nápad, herecké výkony hlavních mužských hrdinů byly perfektní a hudba napomohla k přenesení do atmosféry konce 20. let. Pro mě byla nejlepší scéna hned ta úvodní - na "pohřbu" babičky a pak večírek ve vlaku :) Vychvalovaná závěrečná hláška mě osobně nepobavila.(9.9.2010)

• - Film stál 3 000 000 dolarů, na půjčovném vydělal 24 000 000 dolarů. (M.B)

• - Tony Curtis a Jack Lemmon chodili ve svých převlecích nejprve kolem studia. Make-up si zašli upravit na veřejné dámské záchodky – žádná z žen neprotestovala a tak věděli, že testem “prošli”. (džanik)

• - Marilyn se často na natáčení zpozdila o 2 nebo 3 hodiny a odmítala také opustit šatnu. (džanik)