Tenhle film znám již pěknou řádku let a vždy jsem ochoten se na něj znovu podívat (v původním znění i s úžasným původním dabingem) a znovu a znovu se musím smát všem těm skvěle načasovaným gagům a naprosto geniálním slovním přestřelkám a vůbec veškerému slovnímu humoru, kterým tento skvost světové kinematografie oplývá: "A pak najde policie dvě mrtvý dámy a daj nás do ženský márnice. A až nás tam svlíknou, tak já umřu hanbou." Kdo neviděl tenhle film, tak je neuvěřitelně ochuzen... Tohle je pro mě za 100 rovných....(28.5.2010)

Klasická komedie zasazená do časů prohibice, která navzdory svému stáří téměř neztrácí na vtipu. Po druhém zhlédnutí jednu hvězdu ubírám, přece jen se mi to už tak nelíbilo a všímal jsem si různých chyb, které mi vadily. Nic to ale nemění na tom, že některé sekvence nebo repliky v tomto filmu považuji za dokonalé (mejdan na 7, tanec Osgooda s Dafne...). Marilyn nebyla žádná velká herečka a v tomto snímku pouze opakuje své dřívější postavy hloupých blondýnek, přesto si myslím, že je to právě ona, kdo z tohoto Wilderova řemeslně dokonalého holywoodského spektáklu udělal nesmrtelnou záležitost. Kdybyste se mě ptali na největší filmovou klasiku vůbec, neuměl bych se rozhodnout mezi Casablancou a Někdo to rád horké - každý fanda filmu by měl obojí zcela nezbytně ze "studijních důvodů" vidět.(18.6.2011)

Klasika, která rozhodně patří do toho nejzlatějšího filmového fondu, Hollywood ve své nejryzejší podobě, no zkrátka legenda. Komedie, kdy humor byl ještě vkusný a opravdu opravdu vtipný, dvojice Curtis-Lemmon tu předvádí neskutečnej výkon, Marilyn Monroe samozřejmě zlatá, i když mi nikdy nebyla kdovíjak sympatická. Skvělý film, u kterého se budete smát od začátku až do úplného konce, jeho a možná i svého ;-)(29.7.2014)

No musím říct, že některé hlášky byly úžasné. Např. "Máme jeden celý rok na konzervatoři. Mně se zdálo, že jste říkaly 3? No pustili nás dřív za dobré chování." nebo "Ale já nemůžu mít děti. Nějaké si adoptujem. Ale vy mi nerozumíte, já si vás nemůžu vůbec vzít, já jsem muž. No nikdo není dokonalý." Ale první půlka byla celkem vlažná => 70%(22.6.2009)

He. Jedno z vůbec nejbrilantnějších děl hollywoodské komedie a asi nejznámější z pomyslného náhrdelníku filmových perel, malého mistra Billyho. Marilyn jako Sugar je tady opravdu k nakounustí (i když je dnes ideál ženské krásy trochu jinde), alfou a omegou filmu je ale komický velevýkon Jacka Lemmona. Jsou to právě jeho gagy, hlášky a úšklebky, které mě i po xté rozesmívají a vyvažují daleko škrobenějšího Curtise (jehož slizký přízvuk jižanského aristokrata, který používá pro své milionářské alter ego na mě působí jako skřípání nehtů na tabuli). Ať žije Dafne a Billyho vypointovaný scénář, prošpekovaný hláškama. 90%(1.3.2007)

• - Při natáčení filmu se herečce Marilyn Monroe nelíbil její nástup. Měla pocit, že hvězda jejího formátu se na plátně nemůže objevit jen tak. Řekla režiséru Wilderovi, aby tedy něco vymyslel. Druhý den Wilder přišel s novou vstupní scénou. Ta se měla odehrávat tak, že Marilyn prochází kolem Daphne (Jack Lemmon) a Josephiny (Tony Curtis) v přiléhavých černých šatech, když vlak upustí páru přímo na její pozadí. (khedy)

• - Tony Curtis měl problém udržet vysoký hlas Josefíny po celou dobu záběru, a tak zde byl částečně dabován Paulem Freesem. (džanik)

• - Když Jerry zatáhne ve vlaku za ruční brzdu, všechny dívky padají na stranu a ne dopředu, jak by měly. (džanik)