Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Viděl jsem asi jen 10x - nikdo není dokonalý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9793-nekdo-to-rad-horke-some-like-it-hot/videa/(25.1.2009)

Výborná komedie plná vtipu a překvapení. Rozhodně jsem se pobavila. Vždy jsem si myslela, že Marilyn Monroe měla poněkud štíhlejší postavu, ale nevadí, stejně je to kočka. A Tony Curtis a Jack Lemmon se svých rolí zhostili naprosto báječně a všechno měli do puntíku špičkově provedené. Tleskám; na tu dobu hodně kvalitní podívaná.(12.1.2013)

Billy Wilder je môjho srdca šampión a dokázal mi to už mojou milovanou komédiou Raz, dva, tri. Neviem, kde ten chlapík chodil na tak vynikajúce nápady, ako dosiahol, aby boli jeho scenáre plné originálnych narážok, skvelých humorných situácií, ktorými aj depresívneho schizofrenika privedie na cestu spásy. Nestačíte vstrebať jednu scénu a už je na rade ďalšia, zvodná Marylin očarúva nielen svojimi krivkami, Jack Lemmon a jeho svojské grimasy dodávajú snímke potrebný šmrnc a Tony Curtis sa hrá na neodolateľného intelektuála - pričom Marylin nie je jediná, čo mu to žerie aj s navijakom :-) Parádny filmový zážitok so sladkou príchuťou wilderovského humoru, ktorému sa jednoducho nič nevyrovná. I love you, Billy.(21.2.2010)

Tenhle film znám již pěknou řádku let a vždy jsem ochoten se na něj znovu podívat (v původním znění i s úžasným původním dabingem) a znovu a znovu se musím smát všem těm skvěle načasovaným gagům a naprosto geniálním slovním přestřelkám a vůbec veškerému slovnímu humoru, kterým tento skvost světové kinematografie oplývá: "A pak najde policie dvě mrtvý dámy a daj nás do ženský márnice. A až nás tam svlíknou, tak já umřu hanbou." Kdo neviděl tenhle film, tak je neuvěřitelně ochuzen... Tohle je pro mě za 100 rovných....(28.5.2010)

Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey(18.3.2006)

• - Marilyn Monroe požadovala barevný film (jak měla ve smlouvě), Billy Wilder ji však přesvědčil o černobílém materiálu, jelikož make-up Tonyho Curtise a Jacka Lemmona dával jejich tvářím ”v barvě” zelený nádech. (džanik)

• - Natáčelo se od 4. srpna do 6. listopadu 1958 v Kalifornii v Coronadu, konkrétně na Coronado Beach a Hotel del Coronado. (Varan)

• - George Raft učil podle Jacka Lemmona ho a Joa Browna tango. (džanik)