Určitě jedna z nejlepších komedií všech dob.Billy Wilder je skvělý režisér a po několika vážných filmech(Ztracený víkend,Sunset Boulevard) natočil tuhle oddychovou záležitost.Tony Curtis a hlavně totálně odzbrojující Jack Lemmon jsou skvělá dvojka a rozomilá Marilyn Monroe je parádně doplňuje.Ještě taky nejde nezmínit výborný závěr a legendární poslední větu:"Inu,nikdo není dokonalý."Klasika. 90 %(5.9.2009)

Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey(18.3.2006)

NALÍČENÍ DÍVKOCHLAPCI NA MNE ZAPŮSOBILI TAK ODPUDIVĚ, SMĚSICE KRVAVÉ LÁZNĚ A PŘESTROJENÍ ZA ŽENY BYLA TAK NESNESITELNÁ A VTIPY NA TÉMA TĚLESNÉHO ZEMĚPISU TAK OTŘEPANÉ, ŽE JSEM VYKLOUZL Z KINA BOČNÍM VÝCHODEM, NEBOŤ PŘEDPOKLÁDÁM ŽE KONEC FILMU SNESOU JEN SILNĚJŠÍ NERVY NEŽ JSOU MOJE."C.A. Lejeune, Observer, 17. května 1959.To mluví samo za sebe, nemyslíte?(3.11.2003)

Dva muzikanti Joe / Josephin (Tony Curtis hraje na saxofon) a Jerry / Daphne (Jack Lemmon hraje na basu) potřebují sehnat práci, protože dluží peníze, ale štestí jim nepřeje a stanou se nepohodlnými svědky při střelbě, které se účastní chicagský mafián Spats Colombo. V přestrojení za muzikantky Josephin a Daphne odjíždí s dívčí kapelou na Floridu, ve které hraje na ukulele a zpívá Marilyn Monroe jako Sugar Cane. Marilyn Monroe byla neodolatelná a Curtis a Lemmon v sukních bavili dobře.(9.6.2012)

Klasická komedie zasazená do časů prohibice, která navzdory svému stáří téměř neztrácí na vtipu. Po druhém zhlédnutí jednu hvězdu ubírám, přece jen se mi to už tak nelíbilo a všímal jsem si různých chyb, které mi vadily. Nic to ale nemění na tom, že některé sekvence nebo repliky v tomto filmu považuji za dokonalé (mejdan na 7, tanec Osgooda s Dafne...). Marilyn nebyla žádná velká herečka a v tomto snímku pouze opakuje své dřívější postavy hloupých blondýnek, přesto si myslím, že je to právě ona, kdo z tohoto Wilderova řemeslně dokonalého holywoodského spektáklu udělal nesmrtelnou záležitost. Kdybyste se mě ptali na největší filmovou klasiku vůbec, neuměl bych se rozhodnout mezi Casablancou a Někdo to rád horké - každý fanda filmu by měl obojí zcela nezbytně ze "studijních důvodů" vidět.(18.6.2011)