Dnes již kultovní romantická komedie, která tak trošku paroduje mafiánské snímky. Čekal jsem trošku více humorných situací, ale vtipné to bylo i tak docela dost. Nejvíce film táhl Tony Curtis a Jack Lemmon a tentokrát slavná Marilyn Monroe byla spíše lákadlo na fanoušky, protože nehrála bůh ví jak dobře, ale krásna byla to bez pochyb.(1.9.2010)

|| Scenár: Billy Wilder, I. A. L. Diamond / Príbeh: Robert Thoeren, Michael Logan | Hudba: Adolph Deutsch | Distribúcia: United Artists | Štúdio: Mirisch Company | Rozpočet: 2,883,848 $ | Tržby: 40 milliónov $ || Film, z ktorého som si zapametal plno scén, pretože sú vtipné, prirodzené, hravé, a vkusne muzikálovo ladené. Nefalšovaná filmová lahôdka na každú príležitosť. 100% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)

Ukulele, rumba koule, punčocháče a psí dečky aneb Jak si zachránit krk a přitulit se k Marilyn Monroe. Billy Wilder byl vážně génius (i když během natáčení údajně potil krev)! Nejde ani tak o to, že vzít na sebe inkognito paruku a parádní retro women´s outfit může být neskutečně kulervoucí legrace, zvlášť pro muzikanty v hmotné (ale i duševní) nouzi. To hlavní je, že lepší komedii jsem za svůj život zkrátka a dobře zatím nepoznal. Jářku, nikdo není dokonalý! ;-) Až budu někdy se srdcem v kalhot(k)ách distingovaně špulit rtíky na mafiánského bosse a jeho gorily, vzpomenu si na duo Lemmon & Curtis a uchechtám je všechny k smrti.(8.4.2009)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Viděl jsem asi jen 10x - nikdo není dokonalý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9793-nekdo-to-rad-horke-some-like-it-hot/videa/(25.1.2009)

Billy Wilder je môjho srdca šampión a dokázal mi to už mojou milovanou komédiou Raz, dva, tri. Neviem, kde ten chlapík chodil na tak vynikajúce nápady, ako dosiahol, aby boli jeho scenáre plné originálnych narážok, skvelých humorných situácií, ktorými aj depresívneho schizofrenika privedie na cestu spásy. Nestačíte vstrebať jednu scénu a už je na rade ďalšia, zvodná Marylin očarúva nielen svojimi krivkami, Jack Lemmon a jeho svojské grimasy dodávajú snímke potrebný šmrnc a Tony Curtis sa hrá na neodolateľného intelektuála - pričom Marylin nie je jediná, čo mu to žerie aj s navijakom :-) Parádny filmový zážitok so sladkou príchuťou wilderovského humoru, ktorému sa jednoducho nič nevyrovná. I love you, Billy.(21.2.2010)

• - Po svolení Billyho Wildera mohl údajně Tony Curtis ve své postavě ”milionáře” imitovat Caryho Granta, tak jak chtěl. Když to pak Grant viděl, prohlásil, že tak nemluví. (džanik)

• - Při natáčení filmu se herečce Marilyn Monroe nelíbil její nástup. Měla pocit, že hvězda jejího formátu se na plátně nemůže objevit jen tak. Řekla režiséru Wilderovi, aby tedy něco vymyslel. Druhý den Wilder přišel s novou vstupní scénou. Ta se měla odehrávat tak, že Marilyn prochází kolem Daphne (Jack Lemmon) a Josephiny (Tony Curtis) v přiléhavých černých šatech, když vlak upustí páru přímo na její pozadí. (khedy)

• - Podle Amerického filmového institutu nejzábavnější film vůbec. (džanik)