Dnes již kultovní romantická komedie, která tak trošku paroduje mafiánské snímky. Čekal jsem trošku více humorných situací, ale vtipné to bylo i tak docela dost. Nejvíce film táhl Tony Curtis a Jack Lemmon a tentokrát slavná Marilyn Monroe byla spíše lákadlo na fanoušky, protože nehrála bůh ví jak dobře, ale krásna byla to bez pochyb.(1.9.2010)

Tenhle film znám již pěknou řádku let a vždy jsem ochoten se na něj znovu podívat (v původním znění i s úžasným původním dabingem) a znovu a znovu se musím smát všem těm skvěle načasovaným gagům a naprosto geniálním slovním přestřelkám a vůbec veškerému slovnímu humoru, kterým tento skvost světové kinematografie oplývá: "A pak najde policie dvě mrtvý dámy a daj nás do ženský márnice. A až nás tam svlíknou, tak já umřu hanbou." Kdo neviděl tenhle film, tak je neuvěřitelně ochuzen... Tohle je pro mě za 100 rovných....(28.5.2010)

Klasika, která rozhodně patří do toho nejzlatějšího filmového fondu, Hollywood ve své nejryzejší podobě, no zkrátka legenda. Komedie, kdy humor byl ještě vkusný a opravdu opravdu vtipný, dvojice Curtis-Lemmon tu předvádí neskutečnej výkon, Marilyn Monroe samozřejmě zlatá, i když mi nikdy nebyla kdovíjak sympatická. Skvělý film, u kterého se budete smát od začátku až do úplného konce, jeho a možná i svého ;-)(29.7.2014)

Má-li hraný film svou klasiku s velkým K, tento film jí bezpochyby je. Výčet jeho zřejmých předností začíná už kvalitním námětem i následným scénářem. Příběh z podsvětí a líčení pokusů o únik z jeho sítí lze pojetím i vyzněním označit za průlomový. Osnova, na kterou jsou navlečeny až orgie gagů, je více než funkční. Ačkoliv vcelku logicky v popředí stojí obě mužské postavy (Curtis i Lemmon jsou skvělí, přesto bych dal přednost přece jen andělštěji působícímu Lemmonovi), zbývá dost prostoru i pro božskou MM. Dnes je vnímána o poznání kritičtěji; vzpomínky na to, jak i u nás až po letech byla prezentována její smrt - byla líčena jako "ikona" Ameriky a v tomto ohledu byla paralelou obdobného francouzského kultu ve stejné době rovněž předčasně zesnulé Edith Piaf - jsou ovšem jednoznačné. Švih a tempo, které tato "neakční kriminální komedie" nasazuje od samého počátku, nepomíjí až po působivý konec. Nadšení a zvědavost, se kterým je tento skvělý americký film sledován diváky všeho světa po dlouhá desetiletí i při opakovaných produkcích v kinech i před domácími obrazovkami, nepomíjí. Ve prospěch filmu i jeho stále početných fanoušků.(15.3.2008)

Od Billyho Wildera jsem čekal něco o dost vtipnějšího. Toho humoru zde bylo téměř minimum a zachraňoval to vlastně jen zajímavý příběh, sem tam nějaká trochu výraznější hláška a sehraná hlavní mužská dvojice (možná není příliš objektivní hodnotit herectví Marilyn Monroe pouze podle jednoho-tohoto filmu, ale stejně moc nechápu, co na ní někteří mají/měli). Možná budu krapet kritičtější, ale vidím to pouze na lepší 3*. "Je to deset let, co jsem zvolil sám sebe prezidentem téhle organizace a falešná skromnost stranou, volili jste správně."(17.12.2010)

• - Vagón použitý ve filmu dnes můžeme vidět v železničním muzeu ve městě Chattanooga (Tennessee). (džanik)

• - Film stál 3 000 000 dolarů, na půjčovném vydělal 24 000 000 dolarů. (M.B)

• - George Raft učil podle Jacka Lemmona ho a Joa Browna tango. (džanik)