No musím říct, že některé hlášky byly úžasné. Např. "Máme jeden celý rok na konzervatoři. Mně se zdálo, že jste říkaly 3? No pustili nás dřív za dobré chování." nebo "Ale já nemůžu mít děti. Nějaké si adoptujem. Ale vy mi nerozumíte, já si vás nemůžu vůbec vzít, já jsem muž. No nikdo není dokonalý." Ale první půlka byla celkem vlažná => 70%(22.6.2009)

Co se tu stalo? V tom dortu bylo něco, co jim nesedlo. :-) [6/10] (Ashton, Mirisch) (Čb. /// Produkce: I. A. L. Diamond, Doane Harrison, Billy Wilder /// Scénář: I. A. L. Diamond, Billy Wilder /// Kamera: Charles Lang /// Hudba: Adolph Deutsch /// Oscar: Orry-Kelly (kostýmy) /// Nominace na Oscara: Billy Wilder (režie), I. A. L. Diamond, Billy Wilder (scénář), Jack Lemmon (herec), Ted Haworth, Edward G. Boyle (výprava), Charles Lang (kamera)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](13.4.2009)

Legendární komedie pod taktovkou Billyho Wildera, která má i po dlouhém půlstoletí stále ten šmrncovní a humorný nádech. Perfektní herecké výkony hlavní "mužské" dvojice Curtis&Lennon jsou doplněny skvělou Marilyn Monroe, která byla fakt fešná. Množství slovních narážek, vtipných momentů, chytlavé hudby, zajímavých vedlejších postav (Osgood) - co více si přát. Zkrátka "nikdo není dokonalý", ale tahle klasika je v mnohých směrech pravým ekvivalentem slova dokonalost.(27.8.2011)

Niekto to rád horúce je príjemná, nezáväzná letná komédia. Dnes táto fráza pôsobí skôr ako nadávka, lenže niekedy veľmi dávno v Hollywoode to znamenalo skutočne výbornú zábavu. No a to je môj jediný problém s týmto filmom, že ničím viac nie je. To by nevadilo, ak by nebol film tak slávny a nebol považovaný za najlepšiu komédiu všetkých čias. U mnohých filmov som sa bavil viac. Pozriem si ho hocikedy v tv (čo bolo zatiaľ iba raz, prečo ho nedávajú častejšie?), ale adorovať ho nebudem. U mňa zatiaľ vedie Wilder Poistkou smrti.(27.7.2012)

Já vím, je to valnou většinou milovaná velká legenda a klasika, ale ze svého pohledu prostě nemůžu říct, že by mě oslovila tak, jak by zřejmě měla. Pustil jsem si ji speciálně na DVD kvůli originálnímu znění, ale očekávaný zážitek se nedostavil. Bylo tam několik velmi zábavných scén, to uznávám. Jack Lemmon je opravdu dobrý, to uznávám. Marilyn vypadá krásně, to uznávám. Chyba je pravděpodobně na mém přijímači, to uznávám :).(3.6.2004)

• - Aby Marilyn Monroe (Sugar Kane Kowalczyk) vzala svoju rolu, musel ju presvedčiť vtedajší manžel Arthur Miller, nakoľko mali obrovské dlhy. (Raccoon.city)

• - Marilyn Monroe zemřela šest let po uvedení filmu na předávkování léky a jen díky honorářům z filmu Někdo to rád horké mohly být posmrtně zaplaceny její dluhy. (Cucina_Rc)

• - Poté, co policisté v úvodu filmu dokonale prostřílejí pohřební vůz, je prostřelena i rakev s alkoholem a z rakve vytéká alkohol. Díry v rakvi jsou ale ve víku rakve a navíc v takové výšce, že by z nich nic vytékat nemohlo, obzvláště poté, co se rakev otevře a jsou v ní jen střepy. (Jedza)