Když máte perfektní předlohu, dá se říct, že to půjde samo, ale Billy Wilder dokázal vylepšit dokonalé a způsobil, že mě pro jednou soudní síň opět bavila. Na svou dobu (a na takový film) poměrně bohatá stopáž nepůsobila vůbec zdlouhavě, a co vypíchnu asi jako poslední, je Marlene Dietrich. Ta byla jednoduše.. už jsem tu myslím vyčerpala všechny superlativy, tak co použít? Marlene je prostě Hérečka.(26.6.2015)

90%/4,5* || Zezačátku mě ten snobský obhájce "sir Willfrid" a jeho herecké pojetí iritovalo, ale tenhle film ze soudního prostředí, které nepatří k mým oblíbeným, ze postupem času stával více a více strhujícím, začalo přituhovat, jednotlivé charaktery byly výborně vykreslené i zahrané a k siru Willfridovi jsem si vytvořil jisté zalíbení. A ten závěr - to byl "twist", jaký se jen tak nevidí. A důvod, proč nakonec dávám 5 hvězd místo čtyř. Billy Wilder prostě znamená kvalitu.(2.6.2016)

Svedok obžaloby stojí na štyroch pilieroch: Christie, Wilder, Laughton a Dietrich. Sú to mocné piliere a nečudo, že som pred časom nadelil tomuto filmu štyri hviezdičky. Ale kúzlo filmov, u ktorých je časť úspechu založená na prekvapujúcom konci časom vyprcháva. Naďalej obdivujem britký britský humor v podaní Charlesa Laughtona, zvyšok filmu však už napadala nuda, v prípade Tyrona Powera až trápnosť. Nepovažujem preto odňatie jednej hviezdičky za niečo, čo by mohlo uškodiť renomé môjmu obľúbenému režisérovi Billy Wilderovi.(1.12.2013)

Billy Wilder zkrátka nemůže zklamat a já moc dobře vím, proč ho mám ve své top desítce režisérů. Zpočátku jsem ani nevěděla, co se pod vcelku nenápadným názvem a snímkem, který není tak profláknutý jako třeba Wilderovo Někdo to rád horké, skrývá. A přišlo milé překvapení. Soudní drama, jak má být. Báječní herci, napínavé scény, patřičná atmosféra. A dost šokantní závěr, protože ten neodhadne asi nikdo. Dvanáct rozhněvaných mužů to sice není, ti jsou pro mě stále špička, ale i tak je Svědek obžaloby vysoce nadstandardní film, jemuž k dokonalosti chybí jen málo.(8.4.2012)

Největší zásluha patří Agátě Buonarroti, nicméně stěhovák Billy to převezl do Nového Yorku nadmíru spolehlivě a co víc, jizlivým hašteřením na trase kardiak s kalciem v doutníku - pedantská ošetřovatelka ten mramor i přeleštil.. Pravda, vícevrstvý twist mohl skončit před nástupem jisté brunety, ale když se člověk zpětně ohlédne, musí jen obdivně pokývat hlavou nad jeho neprůstřelností. A berte to tak, že lišák Wilfrid má zase důvod popíjet v soudní síni kakao v brandy.. Každopádně v kauze brilantně zrežírovaného soudního dramatu, co úkladně napadl diváckou bránici suchým britským sarkasmem a na konci opakovaně znásilnil mysl, je Wilder shledán vinným ve všech bodech obžaloby..(22.11.2013)

• - Film sa podľa hodnotenia filmových kritikov zaradil medzi najlepšie sfilmované poviedky Agathy Christie. (marlon)

• - Doposud existovaly jen televizní adaptace původní povídky z roku 1925 (2x v roce 1949, znovu 1950 a 1953), počínaje tímto filmem se začala adaptovat divadelní hra z roku 1953: Svědek obžaloby (1957), Svědek pro obžalobu (1982), The Witness for the Prosecution (2016) a Witness for the Prosecution (2018). (NinadeL)

• - Film byl v roce 2008 zařazen Americkou filmovou institucí v kategorii soudní drama na 6. příčku. (TheDude)