Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

NinadeL

Příjemná kombinace Muže z Acapulca a Galaxy Questu. Jen se Sandrou, Bradem a s hrdinou knižních obálek románů pro zdivočelé hormony. ()

Spiker01

Podobné dobrodružné a neznačkové žánrovky z kin prakticky vymizely a překvapilo mě, že se dá Lost City brát jako malinkatý úspěch, protože ty tržby zas tak velké nebyly. Naštěstí se podařilo rozpočet udržet v klidných vodách a já si pokráčko rád dám. Nic na co bych dlouhodobě vzpomínal (Uncharted mě asi bavilo o něco více), ale jakožto náhrada za téměř nesmrtelné komiksovky je to velice vřelá volba. A navíc to má Brada Pitta v totálně badass roli, která by měla dostal preqel spin-off. ()

MMR

Zábavná akční podívaná. Škoda, že nejlepší postavu tak rychle zlikvidují, ale naprosto to chápu. Nejspíš jim vyčerpala rozpočet už po půl hodině filmu :D ()

Big_Boss

Ztracené město je dobrodružná komedie se Sandrou Bullock jako spisovatelkou dobrodružných románů a Chaninghamem Tatumem jako jejím modelem na obálky knih, kterej ztvární hlavního hrdinu jejich románů. Jednoho dne unese šílenej miliardář Harry Potter Sandru Bullock kvůli tomu, že věří že jen ona dokáže odhalit hrobku s pokladem v jednom mýtickém Ztrceném městě. Ano, logiku v tom moc nehledejte. Tatum, kterej je do Bullock ta ktroch uzamilovanej a nebaví ho, že ho každej bere jako řitroublýho sexy modela ale nic víc, chce dokázat, že je v něm něco víc. Bohuže na to, ale nestačí sám, tak zavolá na pomoc svýmu kámošovi z jógy, Jacku Trainerovi, kterýho hraje Brad Pitt. Ten si tu rozhodně krade každou scénu pro sebe a má překvapivě o hodně větší roli než nějaký cameo, ale i tak musim smeknout jak moc se mi Brad Pitt v posledních letech ve filmech opět líbí. Vždycky si dokáže najít role sympatickejch pitomců, kterejm jde štěstí na ruku. No rozhodně mě tahle hodinu a půl dlouhá výplachovka nedokázala nudit. Sice z toho další Indiana Jones nebude, ale rozhodně to je lepší než Flin Carson a to mi bohatě stačí. 6,5/10 ()

Xmilden

Je neskutečné jak 57letá Sandra skvěle vypadá. Často zní jako klišé, když se napíše, že nějaká herečka vypadá na ty roky dobře, ale teprve u Sandry tahle věc rozhodně zarazí. Ta ženská mládne! Pak se tady objevuje ve skvělé roli Brad Pitt. A potom už nic. Tatum zde hraje feministu, Radcliffe děsného ocasa a v menší roli se zde vyskytuje nějaká knižní nakladatelka a to je teda masakr. Nevím proč mě Hollywood cpe pod čumák obézní černošku, která je ještě navíc neuvěřitelně protivná a nesympatická. Některé scény jsou zajímavé, film solidně odsýpá, ale bohužel se zde objevila spousta věcí, které mě zážitek z velmi dobře vypadající Sandry kazily. 50% ()

darkrobyk

Příjemná oddechovka, která není obřím blockbusterem, ale sympatickou komedií. Žádná řachanda, jen úsměvná dobrodružná komedie, což mi tentokrát vyhovovalo. K zábavě stačí pijavice, houpací síť a pleťové masky. Bullocková je vtipná, připomněla mi Streisendovou v jejích komediálních rolích, Tatum správný mamlas, co nakonec až takovým mamlasem není, a šílený Pitt k nepoznání. Radcliffe si připsal další ze svých prkenných rolí....nejlépe mu jdou zatím mrtvoly. Pochválit musím český dabing. Tedy některé dialogy byly doslova dada, což hodnotím jako plus. A ty hrátky s jazykem - fajnové. Klidně více podobných filmů. ()

lesumir

Když jsem si to pustil, byl jsem zhulenej. A po 30 minutách usnul. Abych byl schopny to dokoukat, musel jsem se znovu zhulit a scény s Bradem Pittem jsou naprosto fantastický a vlastně to fungovalo. Usnul jsem ale zase a posledních 30 minut koukal v normálním stavu a nic moc teda... Takže :D ()

cheyene

Velmi milá oddechovka, která se námětově blíží Jumanji, Tomb Raiderovi, třeba i Indianu Jonesovi, na něhož samozřejmě kvalitativně nedosahuje, ale dokáže zabavit a přitáhnout diváka. Sandra Bullock byla fajn, Brad Pitt svůj čas využil skvěle a Tatum mi nevadil. Daniel Radcliffe byl v pohodě. Pro mě se jednalo o značně příjemné překvapení, kterému mohu s čistým svědomím dát 4*. ()

Fiftis

Snímka až veľmi pripomína film Honba za diamantom. Klasický žánrový film Roberta Zemeckisa z prvej polovice 80.rokov pripomenie už východiskovou situáciou, kedy sa autorka červenej knižnice nedobrovoľne stane protagonistkou veľkého dobrodružstva, ktoré skoro ako by vypadlo z niektorého z jej diel. A počas ktorého nájde lásku svojho života. Stratené mesto ale rozhodne nie je žiadnym otrockým plagiátom spomínaného hitu, v ktorom herecky zažiarili Michael Douglas a Kathleen Turner. Keď totiž pominieme podobnosť ústrednej zápletky, ide si snímka svojou vlastnou a dostatočne svojbytnou cestou. Predovšetkým v zmysle, že film o niečo viac ako k staromódnemu romantickému dobrodružstvu o hľadaní bájnych pokladov inklinuje k rozpustilej komédii s prvkami paródie. Sebauvedomelosť a podvratnosť, ktoré tvorcovia dávajú v sympatickej miere najavo hneď od prvých momentov, sa naplno prejaví vo chvíli, keď zo scény radikálne zmizne najväčšia herecká hviezda filmu (Brad Pitt), ktorá je pritom do tej doby vehementne (a úplne bezchybne) prezentovaná ako superhrdina. V danom momente film dokonca môže pôsobiť ako satirický výsmech publiku očakávajúcemu iba ďalšie hlúpe a nenápadité naplnenie tradičnej naratívnej šablóny. (17.6.2022) ()

Shakers

Trailer vyzerá zaujímavo, herecké obsadenie lákavo, príbeh nie je najhorší, no nakoniec je s toho pekná nudná prechádza džungľou. Samozrejme by príbeh mohol byť lepší, záživnejší, strhujúcejší, napínavejší a hlavne bohatejší, pretože, keď si k tomu pripočítame nudné postavy, je to ako celok nuda. Jediný kto to trošku oživí je zaujímavý Radcliffe a hlavne Brad Pitt, ale fakt len trošku, keďže tu veľa priestoru nemá. Hudba, kamera, či efekty v pohode. Veľký problém vidím v tom, že Sandra Buldock a aj Čajník Datum tu nemajú moc čo hrať. Ich postavy sú nasilu vtipne, nefunguje tam chémia a vtipne scény sa podaria tiež len sem tam. S odretými ušami dávam tu tretiu, pretože mám rád tento Indiano Jonesovskú dobrodružnú jazdu. A keď už spomínam Indiana Jonesa, porovnajte ho zo Strateným mestom a hneď viete prečo je doktor Jones legenda v tomto žánri. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. 55% - 3* ()

filmfanouch

Ztracené město již v upoutávkách nevypadalo jako film, od kterého by měl člověk čekat nástupce Indiana Jonese či Mumie Stephena Sommerse. Kampaň ovšem krom hvězdného obsazení lákala i na potencionální slušný dobrodružný výplach, který bude mít fajn obsazení, pár akčních scén, slušnou výpravu a bude následně velmi snadné na celý film zapomenout. A přesně tímto typem filmu Ztracené město je. Nevyplatí se od něj mít dvakrát extra velké očekávání, v jednotlivostech je ovšem Ztracené město dostatečně zábavné. Přesto potenciál pro něco velkolepějšího a v součtu i zábavnějšího na místě rozhodně byl. Obsazení celého filmu je fajn a své role si užívá. Brad Pitt je ve své malé roli fenomenální, Daniel Radcliffe poté dokazuje, že mu záporné postavy (kteří se ovšem zákonitě nesmí brát příliš vážně) poměrně jdou. Sandra Bullock i Channing Tatum poté mohou působit jako podivná dvojice, ve svých rolích jsou ovšem opravdu fajn, překvapivě mezi nimi funguje i chemie a jejich postavy víceméně fungují i jako postavy. Nějaká ta osobní traumata či přerody v jiné osobnosti šlo možná prodat trochu výrazněji, přesto je casting jednou z hlavních tref do černého. Při sledování snadno vystupuje pocit, že režijní dvojice Aaron Nee a Adam Nee své tvůrčí povinnosti zvládli poměrně slušně. Akce není moc a není ani dvakrát kreativní, je ovšem slušně odvedená. Herecké akce fungují, tempo již od druhé poloviny není tak problematické a v součtu se jedná o slušnou rutinní práci. Nikdo se tu očividně nesnažil vytvořit novou dobrodružnou klasiku, potenciál přitom byl rozhodně větší. Hledání ústředního MacGuffinu ve finále není dvakrát záživné ani napínavé, snaha o humor v pár momentech též nepřináší to pravé ořechové. Nejzábavnější je Ztracené město v momentech, kdy si tak trochu utahuje z klišé, v ten moment zamrzí, že celé Ztracené město není více parodií na dobrodružné filmy. V součtu to vlastně ve všech ohledech jede tak trochu na půl plynu. Není to úplně komedie, není to úplně akční, není to úplně romantické. Skutečně platí, že to v jednotlivých segmentech je velmi vtipné, v jistých momentech to má solidní akci a v jistých momentech to je přesně romanticky hřejivé. I proto platí, že je Ztracené město spíše slušný výplach, který se ovšem z hlavy vypaří velmi rychle. A těsně předtím se divák nejspíš nezbaví pocitu, že se toho potenciálu někdo plně nedořezal.  Ztracené město rozhodně neurazí. Nebude z toho nová dobrodružná klasika, přesto to má pár světlých momentů, které jen zatemňují ty momenty, kdy to celé tak trochu nevyužívá svůj potenciál. A celé to je díky tomu akční, zábavné i romantické jen tak trochu. Těžko říct, jestli měl vůbec někdo z tvůrců vyšší ambice.... ()

lamps

Mám rád ty koncepty, kdy si film nejprve z žánrovek dělá hroznou legraci, načež se jí stane a nechává se unášet na nablblosti všech klišé, dialogů a taky postav. Ztracené město jde v tomhle směru až na dřeň, a byť je přemíra sebeuvědomělého humoru ve stylu ‘já vím, že jsem over-the-top’ po čase otravná, svůj ksicht si to dokáže udržet. Ať už díky té bezbřehé dobrodružné naivitě, kdy všechno je referencí na něco jiného a slouží to záměrně nerealistické vykalkulovanosti zvratů, nebo díky všem áčkovým hercům, kteří si to nemohou více užívat. Bullock přirozeně nad věcí jako za starých časů, Tatum si antihrdinského narcise užívá více než ve 21 Jump Street, Radcliffe baví každou sekundou a Pitt kraluje v roli, která by si Cliffa Bootha namazala na chleba (i když by při tom asi ztratila pár desítek procent - interní joke). Podruhé bych to vidět nemusel, ale spin-off s Jackem Trenérem bych viděl moc rád. 65 % ()

Big Bear

Nudné, nezábavné a stokrát opakované. Pravdu dí ti, že Brad Pitt ve filmu posečkal jen krátký čas, ale využil jej pro sebe dokonale. Každopádně po Bullet Trainu začínám mít dojem, že nemá štěstí na role a nerad bych aby skončil jako starej Cage. U tohohle filmu jsem navíc s hrůzou zjistil, že nikdy neříkej nikdy a že se ze mně možná stává gerontofil. Sandra totiž na svých skoro šedesát vypadá ve filmu i přes vytunění mejkapem fakt skvěle a člověk se občas s uzarděním nachytal jak jí celkem často pohledem sklouzává do toho bezpočtu  všelijakých záhybů a oblin pod těmi flitrovanými šaty. Viděl jsem to v rámci simply escort mission s omladinou poté, co jsem od manželky dostal čočku za nabídnutý horor-thriller Constanine a musím konstatovat, že toto je pro omladinu naprosto nezávadné a sterilní jako náplast v lékárničce. Dávám tedy za dvě pijavky. * * ()

JohnnyD

Daniel Radcliffe skvelý, Brat Pitt je tu asi desať minút, Channing Tatum ok a Sandra Bullock posúva hranice toho, čo dokáže plastická chirurgia (na úkor mimiky) - ale ani všetci štyria naraz nedokážu zakryť rutinný scenár. ()

Disk

Po Uncharted tu máme další dobrodružný film, tentokrát připomínající slavnou Honbu za diamantem od Roberta Zemeckise. A nijak nevadí, že Ztracené město má za cíl hlavně pobavit. Alespoň v mém případě se to povedlo. Po dlouhé době jsem se v kině smál nahlas, užíval si přepálených výkonů Daniela Radcliffea a Brada Pitta, pokochal jsem se nádherným tělem Channinga Tatuma, který si navíc ze sebe umí udělat srandu, a Sandra Bullock mě taky docela bavila. Potěšily i krásně nasnímané lokace Dominikánské republiky, svižné režijní tempo a parádně ulítlý písničkový soundtrack. Ztracené město je skvělá zábava, kterou rád uvidím znovu. ()

Cappuccino

Slušných 7/10. Brad Pitt ma bavil, chémia medzi Channingom Tatuom a Sandrou Bullock fungovala, a i keď nemám hlavnú herečku tohto filmu príliš v láske, dokázal som si na ňu rýchlo zvyknúť. Najväčším mínusom je klišé príbeh, ktorý ma ani na malý moment neprekvapil a nadbytočné sceny s Da'Vine Joy Randolph, ktorej neprítomnosť od časti v džungli by bola iba na dobro veci. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)