Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Allien.9

Možná se mi to jenom zdá, ale přijde mi, že si tenhle film všichni neskutečně užívají. Od Tatuma, který už několikrát dokázal, že žádná "ultimate humiliation" pro něj není dost ultimate, přes geniálního Pitta, který si (opět) ukradl film pro sebe, až po stále krásnou Sandru a netradičního, ale překvapivě zábavného, Radcliffa. Je sice pravda, že ve druhé polovině film ztrácí tempo a kloní se více k té romantice (nutné zlo, za které strhávám hvězdu), ale v závěru to zase nakopne, takže v pohodě. Tyhle dobrodružné oddychovky můžu.;-) ()

mzss1

[64%] Viděno v kině. Sakra, že já lezu na všechno možné do kina. No, trailer se mi moc nelíbil, ale řekl jsem si, že se chci odreagovat na nějakou blbinu a tento počin je proto nejvíc vhodný. Jak mám film objektivně nebo subjektivně zhodnotit? No, prvních asi 10-15 min, než unesou Bullock mě to moc nebavilo, ale poté jsem se začal už docela smát. Hlavně ta malá role s B. Pittem (nevím asi je tu 15 min?) byla asi nejlepší sekvencí. Tam jsem se bavil přímo královsky. I po ukončení jeho role jsem se bavil i dál. Jen závěr se začal už moc táhnout a nějaké to rozuzlení ohledně pokladu mi bylo ukradené. Navíc takový Daniel Radcliffe, který zde hrál šílence, mi to trochu kazil. Zpočátku jsem se párkrát zasmál, když jsem ho uviděl v prvním záběru, ale pak mi začal docela vadit. Holt jeho ikonická role Harryho Pottera byla asi nejlepší, než tyhle jeho debilní role, ale co už. Jako čistou komedii bych to asi nebral, bylo to takové spíš parodické a sem tam byly nějaké dobré odkazy na jiné filmy. Tatum to zahrál solidně, stejně jako Bullock, která zde hrála takovou dylinu, ale ne tak, abych se cítil trapně jako u Radcliffa. Takže na 1 vidění a odreagování to nebylo nejhorší, ale kdyby tam nehrál Radcliffe a bylo to ještě šílenější, asi by to bylo lepší. Takto ta poslední třetina začala rychle nudit, ale nevadí, jsem rád, že to nebyla úplná píčovina. ()

Goldbeater

Z komerčního hlediska skvěle vykalkulovaný a vysoustružený studiový produkt, který nikoho neurazí, ale zároveň nemá absolutně žádné ambice přinést jakkoliv výjimečný nebo aspoň lehce nadprůměrný divácký zážitek. Kamenně strnulý horní ret a dokonale vyhlazené tvářičky Sandry Bullock mě z děje docela vytrhávaly, stejně jako úplně marný záporák v podání Daniela Radcliffa, jenž se jako herec sice snaží seč může, ale castingový omyl tím nespraví. Pusťte si radši třeba po letech znova výbornou Honbu za diamantem, Ztracené město je jen naleštěná komerce vhodná leda k žehlení. ()

kingik

Honba za diamantem má svého příbuzného, co svého letitého předchůdce nikterak netrumfne, ovšem zábavnou praštěnost a parodický háv mu nelze upřít. Sandra Bullock se v 57 letech nasoukala do flitrového overalu, na dobrodružnou cestu si přibalila roztomilého medvídka Channinga Tatuma, zavolala Bradovi Pittovi, jestli nemá pár natáčecích dnů čas, načež se z divadelních prken povolal Daniel Radcliffe, aby svým slavným kolegům filmově patřičně škodil. A všichni společnými silami dali vzniknout dobrodružství o unesené spisovatelce brakových románů a fešákovi z (obalů) jejích knížek, kteří se nedobrovolně rázem ocitají na ostrově kdesi v Atlantiku. Převažuje humor, místy hodně praštěný, parodický ráz, na akci je to vysloveně skoupé. Uvítal bych více akčních rejdů, no, Sandra obtažená až na kůži musela stačit. Brad Pitt mohl coby dobrodruh dostat mnohem větší prostor. Nejednoho napadne, co s jeho postavou tvůrci zamýšlejí, titulky hned nevypínat, přijde ještě malinké překvapení. Jonathan Sela vykouzlil zdařilou kamerovou složku, kdy vizuální pestrost a barevné spektrum hraje také svoji nezanedbatelnou roli. Bratrská dvojice Aaron Nee a Adam Nee si nenapsala extrovní scénář, jejich režijní ztvárnění mohlo být i dravější a kompaktnější. mně by třeba vyhovovalo přimíchat i nějakou tu napínavější scénu, v tomhle ohledu se nekonalo téměř nic. A finále? Tak to si budete muset přimyslet, úplně filmu chybí, respektive je slaboučké. Sandra Bullock si musela dokázat, že ještě nezestárla do ženy obtažené tukem a zpuchřelou kůží. Načechraný účes i v těch nejnáročnějších podmínkách by jí mohla závidět i lecjaká o generaci mladší modelka, přičemž její vykukující a provokující vnady dokázaly udržet pozornost i kdejakého zpuchřelého a vypelichaného dobrodruha, který už dávno rezignoval na kvalitní dobrodružnou zábavu s ženským elementem v popředí. 8/10 ()

Omnibus

"Nee a Nee a ne a ne. Příště rozhodně už ne!" Kravka Buldog zde otravně bučela latinsky, tedy i já si s dovolením smočím pysky, neboli humectat labia jak říkáme my, staří latiníci. Stultus facile ad credentum impelluntur. Přeloženo do csfdštiny: lepších filmů neznalí věří, že Ztracené město je skvělý dobrodružný film. Tragicky mimózních 55%, ach jo. Co za "poklady" jsem si z pralesa odnesl já? Tedy kromě pijavic na prdeli, vzteklého prskání a tiku v oku? 100+1 důvodů, proč nenávidět Sandru Bullock, pohrdat Chaningem Tatumem, politovat Brada Pitta a sobě dát pár facek, do jaké slabomyslné infantilní trapárny jsme já a on omylem vlezli. Dvě poznámky do mého notýsku: definitivně dát nesoudnou divnobábu Bullock do klatby, čili zařadit do škatulky "S touhle obstarožní diblíkovskou paní už opravdu žádný další film ne-e". A za druhé, servat ze zdi v mém dětském pokojíčku plakát Daniela Radcliffa z divadelní hry Equus a naložit s ním hanebným (nepublikovatelným) způsobem. ()

Anderton

Film vhodný snáď len na koniec pracovného týždňa, kedy potrebujete totálne vypnúť mozog. Čakal som ale od The Lost City aj ako od odpočinkovej zábavy niečo viac a predovšetkým som si myslel, že to bude oveľa viac meta a z klišé si to bude viac uťahovať ako ich využívať. Ale keďže je ten koniec náročného pracovného týždňa a k sledovaniu som zvolil chutný snack, tak tie tri hviezdy nemám problém udeliť. Sandre a Channingovi to spolu sekne, Brad potešil, Daniel stále hľadá vhodnú typologickú polohu do budúcnosti a už by ju konečne mohol nájsť. ()

Kudly4

Po nudném Uncharted přichází ještě nudnější The Lost City. Další klišoidní, neoriginální dobrodružství, bez akce, je to opět suchý, ukecaný a bez nápadů. Hvězda za scénu s Pittem a druhá za Sandru, která i ve svých skoro 60 letech, vypadá stále úžasně. Jsem na oba dva zvědavý v Bullet Train. Každopádně, tohle bylo fakt nezáživný, čekal jsem rozhodně větší zábavu. (893. hodnocení) ()

silentname

"The Lost City" sa pre mňa asi stane najlepším tohtoročným filmom, ktorý som pozeral počas veľkonočného víkendu. Čakal som dobrú dávku zábavy ako v "Jungle Cruisev kombinácii s niečim ako "Raiders Of The Lost Arc". A v tomto ohľade by som povedal, že film asi splnil moje očakávania úplne. Bavil som sa, užíval som si to, postavy mali niečo do seba... a fungovalo to. Páči sa mi ako je Alan obdivovaný publikom (obzvlášť keď stvárňuje Dasha), ale rovnako sa vie ukázať aj ako absolútne patetický týpek. A toto je ten typ patetickosti, ktorá ma pobavila. Najmä keď ho máme v kontraste s niekym ako je Brad Pitt. To má potom film svoju úplne najlepšiu časť. Malo to akciu, humor aj švih. A väčšinou si tieto 3 atribúty film drží. Plus poviem, že Daniel Radcliffe ma tu ako zloduch bavil. Je skvelé ho sledovať. Začína ako absolútny vizionár a správa sa šarmantne, no ku koncu sa z neho už stane absolútny psychopat. A keď hovoríme o tom konci (bez toho, aby som niečo spoiloval), stojí za to povedať, že sa mi páči ten výsledok a myšlienka, ktorú do toho dali. Malo to svoje kúzlo a nebolo to niečo čo som očakával. Väčšinou majú tieto filmy rovnaké finále. Tu to ale chytili tvorcovia trošku inak a možno ten výsledok nebude úplne to, čo sme chceli. Ale dáva to tomu pekný príbeh. Necham  to v tomto. Čo sa týka Sandry Bullock, tak v porovnaní s jej hereckými kolegami tu ponúka trošku svoj štandard, ale fungovala... a bavilo ma ju sledovať. Jediné momentky kedy som chcel, aby sme sa vrátili k našim protagonistom boli scénky s jej agentkou Beth. Nie zlé, ale akosi ma vždy vytrhli z tej celkovej atmosféry. Inak ale pre mňa ide o solídnu komédiu, ktorej sledovanie som si užil. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Dnešné filmové technológie dokážu zázraky. Sandra Bullock, ktorá len nedávno prerušila hereckú kariéru, vyzerala normálne mlado a pekne. A pritom opak je pravdou, že? Záporák Radcliffe bez žiletky nebol veľmi presvedčivý, za to presvedčivá bola Da'Vine Joy Randolph, u ktorej som sa bál, že sa pod ňou potopí loď. A u Tatuma som sa nachvíľu cítil, že sa nachádzam v múzeu voskových figurín. Celkovo toto obskúrne zloženie vydalo aspoň na priemerné dobrodružstvo. Len či nebol ten rozpočet vyšší ako zárobok. ()

Chrustyn

Nenáročná občas vtipná ale zbytečně dlouhá jednohubka po vzoru Honby za diamantem. Sandře se už trochu ohraná figura dá věřit, Tatum by už měl hrát jen tyto role a Brad Pitt fantastický. Přidat trochu více děje a atrakcí a mohlo to být ještě lepší. ()

Marze

Mainstreamovy film, ktery pripomina romcomy z 90. let tocene ve studiich. Ale neni to tak zabavne jako jine zanrovky o honbe za pokladem. Ale chemie mezi hereckymi hvezdami tu je, coz drzi krome dobre nalady film nad bazinou. Bud budete brat film vazne, nebo se vam bude zdat hloupy. Zaver jsem necekal. ()

Stanislaus

Ztracené město jako by rozehrávalo na plátně (s jistou porcí nadsázky) obsah stránek románů od Loretty Sage - divákovi se dostane akce i romantiky, přičemž je to celé okořeněné dobrodružstvím a dávkou humoru, i když v komické rovině se tvůrci drželi možná až moc na uzdě (černohumorná storka s mrtvou ženou v autě však pobavila na dalších deset minut). Ve výsledku se jedná o pohodovou a předvídatelnou jednohubku se sympatickým titulním obsazením, u níž tvůrci trestuhodně nevyužili potenciálu postav "Trenéra" a Beth. ()

BMW12

Miluji kvalitní dobrodružné filmy s dobrým příběhem, akcí i humorem. A Ztracené město je přesně tímto snímkem. Zde navíc hraje plejáda mých oblíbených herců viz Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt a Daniel Radcliffe. Všichni zmínění byli skvělí ve svých rolích. Toto dobrodrůžo se mi velice líbilo a budu rád za více takovýchto podobných filmů. ()

honajz

Za Brada, který tuhle sračku tahá, žel krátce a bez možnosti na úspěch ze sraček, dám hvězdu. Jinak je to nevtipný, zdlouhavý, gerontofilní, plochý a sterilní pokus o dobrodružný humorný příběh, jaké se točily v 80. letech (a to nejen zmiňované Honba za diamantem a Honba ze Klenotem Nilu, ale třeba i Firewalker, Alain Quatermain s Chamberlainem a další), pokus na úrovni dětí ze zvláštní školy, pokud by dostaly pár milionů dolarů, aby si svůj pokus natočily za účasti rodičů z bohnické léčebny. Do háje s takovými vypatlaninami. A ta tlustá černoška, co se snažila být vtipná, a ten chlápek s kozou (jako fakt anděl?), to už někdo hodě upadl na hlavičku. ()

rikitiki

Znalý divák si vzpomene na starší a mnohem lepší filmy, které tenhle snímek vykradl, ale i tak se sem tam podaří z omleté matérie vykřísnout nějaký drobný vtípek. Putování tuponě a indoorové spisovatelky džunglí sice není žádná velká zábava, a už vůbec ne žádná velká kinematografie, ale na volné odpoledne, když se člověku do ničeho nechce a nemá zájem se na film moc soustředit, to stačí. SHRNUTÍ: Honba za diamantem po letech, v hodně vyvařeném vydání. ()

HellFire

Kvalita snímků z dílny Paramountu je posledních pár let hodně povážlivá, a tak jsem byl přirozeně skeptický i vůči Lost City. O to příjemněji mě překvapilo, že jsem se opravdu bavil. Ano, film byl vyloženě oddechovkou, která si na nic nehrála, a možná proto se mi tak líbila. Sandra i Tatum byli ve svých rolích skvělí a humor fungoval na jedničku (i když pár scén s Tatumem je over-the-top). Jediný, kdo mi nesedl, byl jinak výborný Daniel Radcliffe, jehož role byla napsána opravdu velmi špatně. Nejen, že bych si místo něj dokázal představit někoho o 20 let staršího, ale kromě toho působil tak trochu mimo. Jako kdyby musel své scény natočil co nejrychleji. Mimochodem, taky si někdo všímá těch plakátů v poslední době? Hollywood (potažmo Netflix) se hodně vyžívá v gumování vrásek. Sandra Bullock (57) tu vypadá jako třicítka. A třeba chudák Cate Blanchett na plakátu k Uličce přízraků vypadá tak vyhlazená, až působí úplně mimozemsky. Hlavně aby nešly vidět žádné vrásky, to by byl konec světa! Nevím, jestli si toho někdo všiml, ale film obsahuje velmi vzácnou raritu a obrovskou chybu. Sandra volá své agentce z telefonní budky, ale popravdě... kdo si dnes pamatuje nějaké telefonní číslo, kromě toho svého? :) ()

TheEvilTwin

Ztracené město je ve výsledku neurážející jednohubka, která většinu času baví svými stupidními postavami s jejich stupidním humorem, ale přiznám se, že až tak okouzlen nejsem a čekal jsem o dost větší nálož. Bullock je jako vždy v podobných komediích dobrá a Pitt i Radcliffe jsou naopak dost nevýrazní, ale bohatě to táhne nahoru Tatum, respektive jeho zábavná postava naprostého trotla, který se postaral o většinu srandy na scéně, slušně hláškuje a je to zkrátka ten klasický archetyp “zábavného šaška”. Na druhou stranu příběh je klasické klišé, logika zde častokrát chybí, stopáž 2 hodin je celkem přestřel a celkově film nemá zas takové kouzlo, jak bych původně očekával. Na jedno zkouknutí příjemně strávený čas a obstojná sranda, ale o žádnou světovou hitparádu zrovna taky úplně nejde. Lepší průměr. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)