Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Mrkvič

Uznávám, že druhá hodina je spíš podprůměr, ale ta první? Tak tu máme pořád nádhernou Sandru, která na sklonku šedesátky vypadá úžasně. Dál Tatum, kterému ironické role děsně moc sedí (podobně jako v Apocalypse z Hollywoodu. Dál sice krátká, ale o to intenzivnější chvíle s Bradem Pittem. To bylo hodně neskutečné a jen pijavice na zadku Tatůma to dokázaly trumfnout. No a jako perlička na závěr lehce úchylný Harry Potter. Kdyby film neztratil tempo a vtip, mohl se rovnat Tropické bouři. Žel bohu se vtip vytratil, zbyla jen laciná romantika a slabý děj i akce. Ale i tak za hodinu velmi nadprůměrné zábavy 4*. ()

koxin

Jasně, mohlo to být vše všech ohledech trošku lepší, a hraničí to u mě hodně na 3*. Ale fakt cením, že jsem po dlouhé době viděl originální námět dobrodružného filmu — žádná adaptace, žádný reboot, žádný sequel — a moc rád bych viděl odvážnější pokračování. ()

elanius

(45/2022) / Noo, podľa mňa Jungle Cruise bol lepší filmík. Ale zabavil som sa aj tu. Sandra vyzerá a hrá stále skvele a parádne k nej zapasoval aj Channing. Večná škoda že takto skoro odpálili aj Brada, bol hilarious! Príbeh v podstate o ničom, ale tá herecká chémia to proste vytiahla nad priemer. Pohodový blockbuster. (6/10) ()

anli

Sandra Bullock se nám vrací v dobrodružné romantické komedii ,tedy v poloze ,která jí patrně sedí nejlépe a na filmu je to vidět . Spisovatelka dobrodružných románů je donucena excentrickým milionářským synkem hledat poklad ,který popsala ve své knize.Ano ,klišé jako řemen a zjevná inspirace "Honbou za diamantem" režiséra Roberta Zemeckise.Vše ale perfektně sedí a až na malé drobnosti je to velmi zábavné a funkční.Takže popořádku.S námětem si hlavu nikdo moc nelámal a scénaristický tým jen opsal základ,který už známe  a párkrát se k tomu podíval na Indiana Jonese . Doplnil repliky a hlášky a bylo hotovo.Klíčový byl výběr herciů a tady se opravdu podařilo trefit hřebíček na hlavička . Ustřední duo Bullocl-Tatum je skvělé ,perfektně se doplňuje a výborně to mezi nimi jiskří . Daniel Radcliffe jako milionářský synek je opravdu skvělý a padouch jak má být a jen Harrym Potterem opravdu nezůstane ,i když si ho tak budeme všichni pamatovat.No a menší role Brada Pitta je opravdu nezapomenutelná a výborně všechny doplňuje.Musím říct ,že herci jsou tu hlavní devizou a bez nich by to bylo o ničem.Kamera Jonathana Sela je opravdu výborná a nasnímání Dominikánské republiky je opravdu místy  dechberoucí.Jak velké celky ,tak malé detaily.Hudba je skvělá a funkční a perfektně šlape ,jak to má být.Musím říct ,že jsem se velmi bavil a dlouho jsem se v kině tak nenasmál ,což také bude tím ,že je takových filmů poskromnu a to je velká škoda.Chvílemi se příběh trochu zastaví a podupává na místě ,což je trochu samozřejmé ,když se opisuje ,protože zas tak jednoduché to není a myslím ,že konec vyznívá trochu míň zajímavěji a napínavěji ,než by mohl ,ale není to nic zásadního.Osobně jsem byl spokojen a díky hercům ,kameře,hudbě a humoru dávám jasných 80% a úplně jasně  bych si dovedl představit pokračování . Halelujá:) ()

ywo666

Je to strasna hovadina. Nechapem ze sa na tak beckovy projekt dali upisat elitni herci. Sandra Bullock vyzera na 57 rokov stale dost dobre. Aj ked maskeri to s nou maju stale tazsie a tazsie a musia zub casu sikovne maskovat. Herecky je to samozrejme fajn. Tatum sa do ulohy namakaneho hlupoho neschopneho modela hodi ako rit na serbel. Brad Pitt sa tam prisiel asi len trochu pobavit a pobavil aj mna. Harry Potter je celkom groteskny zaporak, ale obcas zadre dobru hlasku. Pozorny divak si vsimne aj Oscara z Officu a micro rolu Stevena Langa. Viac krat som sa zasmial. Akcia tam je. Akurat nabuduce poprosim okrem hereckeho obsadenia viac nabusit aj reziserske a scenaristicke pozicie. Zbytocny neoriginalny film, ktory ma ale vobec nenudil. 3 hviezdy. ()

hroubek

Příjemný odpočinkový film. Ztracené město je ten typ filmu, u kterého se dá krásně oddychnout a dobře se pobavit. Režisérská dvojice Aaron a Adam Nee odvedla slušnou práci. Jejich film má dobré tempo, několik parádních momentů, zajímavé postavy (každá postava má nějakou motivaci, proč dělá to co dělá), sehrané herce a trefný soundtrack. Trochu zamrzí, že to nejzajímavější tvůrci ukázali už v trailerech, jelikož zde vidím potenciál kam by to mohlo růst, kdyby se to více vydalo ve stopách filmů jako je Honba za diamantem. Z mého pohledu to po herecké stránce šlape dost dobře. Sandra Bullock je zde hodně fajn a role jí celkem sedla. Channing Tatum má velmi dobře napsanou postavu a zahrál jí s přehledem. Chemie mezi Tatumem a Bullock funguje dobře, takže se na ně kouká pěkně. Daniel Radcliffe se dobře baví a přehrává, jak to jen jde a ukazuje další ze svých hereckých poloh. Brad Pitt si svou roli moc užil a jeho scény jsou nejlepší. Film příjemně uteče, nicméně mohlo se lehce krátit nebo přidat na scénách o hledání pokladu či na akci. Ztracené město je fajn odpočinkový film. PS: Má to hezký soundtrack, a dámy jistě ocení vypracované tělo Tatuma. ()

fabecc1222

Sandra měla pár let zpátky pravdu...Tenhle typ filmů už se dneska moc nenosí. Doba pokročila, a už tu nemáme osmdesátky, ale dvacátá léta nového století, a tak nesmí chybět příšerná linka s mastodontní černoškou, která naprosto degraduje celý film. Přitom jinak to docela funguje. Sem tam nějaký ten žánrový výsměch, do konstrastu s tím splnit všechna žánrová klišé. Škoda absence nějakého většího mysteriozního zla. Pitt si svým kratičkým partem ukradne celý film, a jeho část je jednoznačně to nejlepší z celého filmu. A Final countdown nezklame snad nikdy. ()

Sany33

Príbeh: Loretta je spisovateľka, ktorá sa na malú chvíľu stáva hrdinkou svojich dobrodružných fantázií. Herecké obsadenia: Sandra Bullock je na svoj vek veľmi sexi ale na filmy s podobným ťahom na bránu treba jednoducho použiť strely mladšieho kalibru. Musíme jej ale uznať že na svoj vek má neskutočnú figúru. To isté platí aj o jej kolegovi Channingovi Tatumovi ktorý lláka zas ženské osadenstvo na svoj naleštený sixpack. Najhoršie na tomto všetkom ale je, že jedinú zaujímavú postavu celého filmu si strihol Brad Pitt, ktorý tam bol dokopy asi 7 minút. Prevedenie: Mám veľmi rád dobrodružné filmy a som veľmi rád keď sa nijaký objavý v kinách, preto k nim ani nie som až tak kritický ako k iným žánrom. Tu sa ale naozaj nedalo kladne hodnotiť skoro nič. Akcie málo, chémia žiadna, záporák chabý, zápletka nulová... Pocity: Mal som obrovské očakávania a dostal som veľmi slabý odvar toho čo sľubovali ukážky. Nebyť Brada asi by som siahol veľmi nízko do mojej nádoby kritických komentárov. Pridaná hodnota: Dobrodružná jednohubka, doslova iba na jedno pozretie. 42% ()

blackJag

Dobrodružná oddychovka, má své momenty, slušně odsýpá, asi bych i řekl, že mě bavila víc než žánrově spřízněný UNCHARTED z nedávné doby, nicméně vztah ústřední dvojice vůbec nepasuje a je to rušivé. Bullocková je skoro 60letá babča, co si hraje na čtyřicítku a tento nedostatek soudnosti začíná být neveselý. Ještě kdyby Tatum sem tam utrousil vtípek, že je na starší samičky (a kdyby Bullocková neměla tak vyžehlený ksicht), šlo by to brát a bylo by to svým způsobem osvěžující, takto sorry jako... Pittova rolička super. 50% ()

Jaro.Krafcik

Tie reklamy počas filmu vyslovene vadili. Ale keď sa to dá už pozrieť človek nevydrží a do kina ide na lepšie kúsky. Nevravím že toto nebol dobrý film ale kto čakal nejakú novú dobrodružnú pecku bude sklamaný. Výber hercov parádny a pár vtipných scénok sa našlo. Ako komedia super. 4* ()

WincKruspe

Čas na nikoho nečeká. Sandy B bývala jistotou podobně nenáročných filmů. Bohužel její značně zbotoxovaný xichník hodně kazí dojem a taky jí brání v tom, co bývalo její silnou stránkou. Teď je jak bezduchá figurína, což by se dalo říct i o celém filmu. Tatum byl jednoznačně špatná volba pro zřejmě zamýšleného neschopného idiota. Vůbec nefunguje. Ale asi to nejpodstatnější. I navzdory autorským právům začínám mít nutkání podobně nesmyslně dlouhé, užvaněné, nudné a skoro 2 hodiny trvající filmy začít stříhat do stravitelné délky pro průměrného diváka, který se na podobný film chce podívat třeba jen kvůli obsazení, ale za týden už by si něj ani nevzpomenul. ()

JohnSmith

Jediný důvod, proč jsem chtěl tenhle film vidět, byl Brad Pitt. Ano, jeho cameo je naprostá pecka a zasloužil by si vlastní film. No a vlastně až do doby než Pitt zmizí z plátna to celkem ujde, ale pak film těžce ztrácí tempo, humor není nic extra a Radcliffe je naprosto příšerný. Celkem mě pobavil i Tatum jako tupej ale hodnej modýlek. ()

Autogram

No, mohlo to byť aj horšie s tou digitálnou džungľou, ale aj na filmový oddych po ťažkom týždni je to slabé. Sandra sa už asi sto rokov snaží vyzerať rovnako a musím uznať, že sa jej to úspešne darí. A tak si môže vyberať aj partnerov skoro o generáciu mladších a spolu im to sadne, Keanu utrie hubu. –––– Bojíš sa, že ti život znova ublíži a prestala si žiť. Si ako živá múmia. ()

jefff

Dlouho jsem zvažoval, zda na tenhle film jít. Věděl jsem do čeho jdu a stejně po jeho shlédnutí nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Dobrodružná linka je hrozná, nefungující a nezábavná. Ta komediální docela funguje, i když k potrhání to není. O level víš, než celý film, je těch pár scén s Pittem. Ty jsou téměř geniální a kdyby v příběhu jeho postava fungovala déle, bylo by to možná ještě někde jinde. Herecky je to fajn, ale scénář je ve výsledku plochý až běda. Škoda. ()

TroiMae

such fun Alan: „A teď mě budeš mansplainovat o sexismu…“ Loretta: „Jsem žena, nemůžu tě mansplainovat!“ Alan: „Já jsem feminista a věřím, že ženy mohou dělat všechno, co muži.“ ()

blackkocour

víte, jak jsem psal u Uncharted, o tom filmovém fastfoodu že jsem už totálně vzdal jeho smysl, a radši vypnu mozek a nechám se plout výparem odpadního smetí? Tak tady mě to už začíná opět srát.. a nezachránil to ani Potrat. A Bradka si tu krade každou scénu, ale jiný důvod proč sledovat tenhle blábol není.. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)