Forbidden Zone

Muzikál / Fantasy / Komedie

USA, 1980, 73 min

Pokud budete mít náladu na muzikálový snímek , u kterého si rozhodně budete moct říct: tak něco takového jsem ještě neviděl, Forbidden zone je jasná volba. Rozhodně se nedivím, že hned od svého uvedení se stal kultovním filmem a je to jeden z prvních velkých skladatelských počinů mistra Elfmana, který si celý snímek i napsal, složil a s rodinou a přáteli zahrál. Příběh je rozhodně hodně primitivní: v domě hlavních hrdinů se nachází vchod do jiné dimenze, kde vládne trpasličí král se svou ženou. Máme zde papundeklové kulisy, spoustu psycho písniček od skupiny Oingo Bongo a prapodivného humoru. V hlavní roli dospělí v rolí dětí, Satan Elfman, polonahá princezna, tancující žabák, nakreslená střeva, transučitelka a spousta dalších poměrně nenormáních lidí. Kdo si libuje v trashových filmech, bude převelice spokojen.(1.7.2008)

Naprosto ujetá a nemálo vtipná papundeklová (& tu a tam i nápaditě animovaná) anarchie! Přesně tak, anarchie - protože tady nikoho nezajímá, že královně vypadla koza, že stěny podzemí vlajou, že nůž zapíchlý ve stehně tam jednou je a jednou neni... nejenže to nikoho nezajímá, oni se v tom tvůrci dokonce vyžívají! Veselá a hravá polonahá děvčata, princezna ve spoďárech, žáby, trpajzlíci, zmalovaní negři, chlapec-slepice, zpívající Satan v bílym kvádru,... - prostě zábava, jak má být! Našlápnutý mix všeho možného od Pythonů po Waterse (a v průběhu natáčení zároveň přerod pošahaného "divadelního spolku" The Mystic Knights of Oingo Boingo v "seriózní kapelu" Oingo Boingo) - a to celé tak ujeté, jak jen to jde. Jsou filmy, na které označení "kult" sedne jak prdel na mísu - a Forbidden Zone je rozhodně jedním z nich!(21.2.2008)

Dokonale ulítlý muzikál, držící pohromadě hlavně díky skvělým písničkám Dannyho Elfmana. O jeho kapele Oingo Bongo jsem zatím jenom četl a teď nastal ten pravý čas to napravit.(4.12.2007)

Ouuuu. Hodnotiť? Komentovať? TOTO? Budiš. 60% a komentár, že je to neskonalá bizarnosť a absurdnosť ťažko popísateľná slovami a číslami. Kto nevidel, netuší, o čo ide, kto videl, asi tiež nie. Ale bol som spokojný... ak sa to dá vôbec takto povedať. (Danny je božský!)(13.1.2009)

Nízkorozpočtový nadšenecký počin rodiny elfmanových a kapely the oingo boingo je jednou veľkou surealistickou bizarnou cestou do šiestej dimenzie, guláš zvrátených vtipov, úchylných charakterov, perverzných scénok a politicky nekorektného humoru, šialených kostýmov a kulís a všetkého podobného, čo postpunková alternatívna kapela podivínov môže nasúkať do filmu, ktorý neberie ako vážne umenie ale ako jednu veľkú zábavu. určite pre užšiu cieľovú skupinu. Princezná je super :) Satan Danny Elfman skvelý a pieseň do tituliek báječná. A radosť odsledovávať všetky možné vplyvy ako je Gilliam a Monty Pythoni, Lynch, Alice Cooper, slapstick comedies a kopec iných . . .(1.5.2007)

• Goldbeater

Nenapadlo by mě, že v relativně krátké době po zhlédnutí The Sinful Dwarf se mi dostane pod ruku další film, ve kterém si úchylný trpaslík vydržuje sexuální otrokyně, i když tentokrát je to spíše ve stylu papundeklové Alenky v říši divů. Bratři Elfmanové museli při natáčení na něčem hustě frčet, jinak nevím, jak se tenhle surrealistický mix filmového nevkusu mohl zrodit. Objektivní hodnocení tohoto obskurního muzikálu je zhola nemožné.(12.4.2019)

Rodinka Elfmanů, tedy pardon Herkulesů se přistěhuje do jednoho domu - zní to hezky? Hororově? No nebojte a bude hůř. Varování - všem normálním uživatelům - toto není film pro vás!!!!! Nejlepší dvojice: Princezna a Žabák. Jo a ještě bratr René, tedy sestra René - jo je to zmatek.(5.4.2014)

S nulovým rozpočtem natočený film, který vznikl jako "vedlejší produkt" novovlnné kapely bratrů Elfmanových "Oingo Boingo" (která měla údajně složené muzikálové songy, ale chyběl jim k nim muzikál). Bývá často přirovnáván k "Rocky horror picture show", ale stejně tak se dá mezi vlivy zařadit třeba John Waters, možná i trochu David Lynch a určitě němé grotesky. Animované sekvence zas nezapřou inspiraci v Terry Gilliamovi. Každopádně jde o hodně ujetý a "politicky nekorektní" film. Pokud chcete, aby vás film pobavil, musíte si nejdřív zvyknout, že všechny postavy (ať už jde o rodinu Herkulesových nebo obyvatele šesté dimenze, která se nachází u Herkulesů ve sklepě) jsou nadstandardně šílené. Prim hrají trpasličí král šesté dimenze Fausto a jeho manželka (hraní Herve Villechaizem a Suzan Tyrrellovou, která byla jeho družkou i ve skutečném životě !!!), ale ani ostatní "herci" (z větší části členové a přátelé skupiny Oingo Boingo) se nedají zahanbit. Všechno drží pohromadě díky skvělým písním bratří Elfmanů (oba mají ve filmu minirole - Richard jako královnin masér a Danny jako zpívající Satan). Forbidden Zone není rozhodně film pro každého, ale příznivci podivných filmů se na něm jistě dostatečně vyřádí.(29.3.2006)

Rozhodně to není film pro každého a při jeho sledování jsem si říkal, jestli jsem už viděl něco divnějšího. Popravdě si nejsem jistý, jestli ano, nebo ne. Můžete si však být jistí, že tohle je nevšední zážitek, který vás ale dovede okouzlit svou bizarní nápaditostí. V tomhle ohledu prostě funguje a zaslouží si alespoň ten lehoučký nadprůměr.(12.12.2016)

Viděli jste někdy Rocky Horror Picture Show? Dobrá šílenost, co? Tak se připravte na podobně spanilou jízdu do Zakázané zóny! Do světa, který obývají nejrůznější bytosti a stvoření, jejichž hlavním jmenovatelem je hodně svérázná ujetost. V Zakázané zóně se hodně zpívá, tancuje, souloží a vůbec provádějí činnosti, které jsou lidem tak příjemné. Tak co, přidáte se taky? Titulky naleznete zde. 85%(14.6.2011)

Nutno sledovat pod vlivem pak je zážitek maximální!!!(27.11.2013)

Nepopsatelná muzikální ujetost zapadající do stejné škatulky, jako Rocky Horror Picture Show a filmy Johna Waterse. Výborná hudba "Elfmanovy" kapely Oingo Boingo, totální nasazení "neherců" a bezkonkurenční vizuál, který lze s úspěchem použít jako vizualizaci pro jakoukoliv rozjetou párty :)(30.1.2013)

To si takhle stáhnu nějaké sci-fi a dostane tohle. Sci-fi to není v žádném případě, je to úchylný, napůl kreslený muzikál, který je pro mě nehodnotitelný. Před lety se mi podobné nezávislosti líbily, dneska nad tím kroutím hlavou. Za pěkný kozy princezny, slizkého trpaslíka, přestřelku ve škole a pár písniček 3* ať tomu nekazím hodnocení.(16.1.2016)

• nooly

Když jsem viděl film poprvé, tak ve mně převládaly spíše negativní pocity, přišlo mi to jako velmi laciná středoškolská show. Po pár týdnech jsem se k němu vrátil a s odstupem se mi začal líbit, respektive jsem se vracel k dobrým scénám. Dominantou tohoto filmu je Elfmanova hudba, neskutečně kvalitní a nadčasová, tento počin byl hádám pro Dannyho odrazovým můstkem. Zbytek podle mého názoru za moc nestojí, ale aspoň se člověk může pobavit u podivně ujetého snímku.(10.12.2007)