• Německo

Mission Impossible 2

Mission: Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Když produkce sváže režisérovi ruce věkovým omezením návštěvníků kin, díky čemuž se dílo mistra skrouhne o bratru dvacet minut, není se co divit, že to jaksi není ono. Ale vzato kolem a kolem - máme kvalitní herce (víceméně:)), super efektní bojové scény (podobné ujetosti byly už v M:I, pamatujete si na Eurotunel, že?), nádhernou hudbu a holubice...rozhodně bych M:I-2 nepohrdal. 70%, ale jiných než u jedničky;)(11.5.2003)

John Woo v druhém Mission Impossible přinesl úplně odlišný přístup jak k postavám tak k příběhu a jeho zpracování než jak to bylo u prvního filmu a nemůžu zrovna říct, že by to byla změna k lepšímu ať už jde o mission impossible nebo filmy johna woo obecně. Hned ze začátku začne John Woo sypat velmi cool barevné scény jenže všechno tak nějak sterilní. Lezení po skalách bez jištění je velmi efektní a taky to ale především předznamenává to, že Ethan Hunt je teď někdo úplně jiný než v předchozím filmu. Setkání ve španělsku je zas plné zpomalovaček a významných "osudových" pohledů za zvuků hudby a foukání větru ve vlasech, všechno wooovská klasika, která plynule přejde do honiček a akčních scén, které prostě jsou v tom stylu co by člověk od johna woo čekal, jenže ono by to celé fungovalo úplně stejně i kdyby mezi nimi žádný spojující příběh nebyl. Pěkně se na to kouká a je to plné toho "hongkongského" hrdinství a samozřejmě taky holubic a hlavní hrdina je jako obvykle úplně neprůstřelný superman co se do všeho toho střílení a ježdění ještě navíc tváří cool, ale není to Ethan Hunt a tou svou jednoduchostí v příběhu to není ani opravdový John Woo a to nejvíc díky postavám, které jsou ploché a bez nějaké osobnosti. Ethan se tváří cool a tím to tak končí, Thandie Newton jen pěkně vypadá a hlavní zloun je pro změnu zase trapnej (to se spíš víc snažil ten jeho blonďatej poskok). Viděla jsem M:I2 několikrát a ráda se na to podívám zase znovu, protože i když jsou akční scény na wooovské poměry trochu slabší, příběh je nic moc extra a celé je to jen na efekt, tak se na to docela fajn kouká a akční scény jsou i přes svou chladnost působivé alespoň pro oko, ale vytáhne se to maximálně na trojku a zvlášť když o dost lepší první Mission Impossible má u nás čtverku.(21.9.2010)

• Dudek

John Woo se ukazuje jako velice schopný režisér, který dokáže díky svému umění i prakticky bezduchý film. Ano je to tak, tvůrci se rozhodli, že Mission Impossible II. musí být lehčí na pochopení, než první díl, proto dostal snímek tak jednoduchý děj bez většího množství složitějších odboček. Bohužel i do více-méně kvalitního scénáře se podařilo scénáristovi nasypat hromadu různých nelogických věcí a chyb. Kromě špatných scén dokáže filmy ale překvapit i scénami velice dobrými, jako příklad uvedu třeba přestřelku v laboratoři (samozřejmě mám na mysli její první část), choreograficky a scénáristicky precizně odvedená práce, ale to co dělá scénu tak úžasnou je hudba Hanse Zimmera. Tóny jaké u akčních scén většinou nebývají, mají náznak romantizmu, jímž je scéna samotná také dost okořeněna. Jenže co se celkového ražení filmu týče, jedná se o typický sequel, kde je překvapivě dobrých záběrů jen velice málo. Je fajn, že se Tom Cruise natočil různé bojové kousky, především salto-kop (nevím jak se ten chvat (?) nazývá), bohužel nám je ale předvádí po celý snímek pořád dokola. Různé nelogičnosti jsou i v situacích, kdy záporák prostě vydrží mnohem více než jeho poskokové a ještě má tendenci překvapit, s tím se ale musíme samozřejmě vyrovanat, neboť to je věc, který se nachází ve skoro každém akčním snímku - a nejen akčním. Dost se mi nelíbil poněkud chabý konec, ano myslím ten tríček se zbraní, ne že by to bylo nějak moc špatné, jen mi tam opravdu nesedělo snímání kamery, které záběr poněkud pokazilo, navíc vypadá dost plasticky. Jako jednoduchý film pro odlehčení těžkých dnů je M:I-2 skvělým adeptem.(29.1.2006)

• Tom Hardy

Hodně špatný vtip. Woo sice (po delší době) dokázal dát hlavnímu hrdinovi onen božský status, na který jsme u jeho filmů zvyklí, ale bohužel si pro to vybral špatný film. Přeformovat uvěřitelného agenta v neporazitelnou mašinu je dost nešťastné vkročení do série M:I. Jako film Johna Woo s Tomem Cruisem v hlavní roli jde o slušný, leč nijak výjimečný lehký nadprůměr. Ale jako pokračování špionážně/akčního prvního dílu je takhle namachrovaná akční romance docela úlet...(31.8.2002)

Film mal spád, mal i dostatočné množstvo akčných scén i napätia a takisto hudba výborne zapadla do deja. Čo sa mi však nepáčilo, bola klasická hollywoodská záverečná guma ( umelé naťahovanie konca filmu ) ktorá značne znehodnotí predchádzajúcu snahu ..... Thandie Newton vôbec nie je erotický prízrak a mne sa zdá, že ani nepatrí k herečkám . Jej výkon bol úplne bezduchý . Takisto neviem, akú sumu museli pripočítať Anthonymu Hopkinsovi, za to, aby si zahral tých cca 5 minút filmu ... Tie 4* za akciu , inak by som bez rozmýšľania udelil hviez len tri .(25.1.2004)