• Německo

Mission Impossible 2

Mission: Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Stále to mám rád, pretože je to Mission Impossible a má to štýl, ktorý, ale kazí scenár (nie že by bol úplne zlý, ale takýto film skratka musí patriť po scenáristickej stránke do vyššej ligy. Dej nie je zlý, ale ani dobrý a taktiež záporáci, či niektoré postavy sú nevýrazné. Prvá Mission Impossible mala grády, adrenalínové akcie a skvelý dej. No tu do druhého pokračovanie moc toho neostalo. Dokonca mám námietky aj proti hudbe Hansa Zimmera, nie že by bola zlá, kvalitná určite je, však je to predsa Zimmer, ale ta hudba sa mi skôr hodí do Gladiátora. A čo sa týka štýlu režiséra Johna Wooa, tak to je presne jeho štýl, akčná stránka mu ide. Celkovo keď to zhrniem, tak sa jedná o lepší akčný film s dobrými akciami, slabým scenárom a klasickým Cruisom. 80% - 4*(20.11.2011)

M:I 2 o dost přidala na akci od prvního dílu a vůbec to nebyla špatná volba. Pro mě osobně je to nejlepší film Johna Woo, který natočil v USA, i když hodnocení nemá dobré...no bohužel. Ale tento snímek je akční nářez s prvky romantiky a stále to ještě stačí na 5 hvězd. Dobrý soundtrack. Tahle série mě baví:o)).(29.8.2007)

Na M:I 2 je velice smutné to, že není ani obstojným dílem série, ani dobrým akčním filmem. Chybí pořádné špionážní hrátky, napětí, alespoň špetka inteligence, překvapivé dějové zvraty (viz jednička a trojka) a akce je zoufale málo (i když uznávám, že finální dvacetiminutovka je fantasticky natočená over-the-top jízda). Celé to sráží snaha, aby snad každá vteřina filmu byla co nejvíc cool a sexy, což se bohužel velmi často míjí účinkem. Plochá romantická linie je tu tak nějak navíc (Thandie Newton je sice krásná, ale to samo o sobě prostě nestačí) a vrcholem trapnosti je pro mě absolutně nudný hlavní záporák v podání přehrávajícího Dougraye Scotta, jehož šíleně nepřesvědčivé drsňáctví je chvílemi skoro k pláči. Tohle se Wooovi s Cruisem zkrátka moc nepovedlo a je to velká škoda, protože potenciál tu bezesporu byl... 50 %(21.2.2004)

• Marigold

Základním problémem Ethana Hunta je fakt, že není schopný nalézt svojí identitu. Ani osobní, ani žánrovou. Zatímco De Palma šel cestou akční špionky, John Woo vykročil po stezce jemu tak familierně známé: po stezce akčního filmu. Jenže ta je scénáristicky tak rozbitá, tak zasypaná kamením a hlušinou, že zhruba první půle filmu je naprostý otřes. Úroveň dialogů je na úrovni nezáměrného absurdního dramatu, děj otřesně schematický, napětí veškeré žádné. Tam, kde si divák v jedničce alespoň trochu lámal hlavu s dějem, nabízí Woo tristní kompilaci zpomalovaček a s nezájmem natočených pseudošpiónských scének, které nepřesvědčí snad ani pětileté dítě o své věrohodnosti. Očekávaný zlom do akčního finále úlevu nepřinese. S Huntem se opět nelze jakkoli ztotožnit, ta postava neobsahuje vůbec nic zajímavého krom milionového kukuče a hezkých hadříků. Milostná linie je otravná a naivní, čili nějaké soucítění s melodramatickými tóny se nekoná. Pravdou je,že jakmile se na scéně objeví holubi, ocitá se Woo zase na tom svém oblíbeném parníčku a vystřihne docela pěknou akční sekvenci, která ale v důsledku vyzní jako absolutní výkřik do tmy. Tohle se všem zúčastněným (snad s výjimkou Hanse Zimmera) nepovedlo.(15.1.2007)

Fantasticky natočený akčňák od mistra nad mistry Johna Woo. Děj není podstatný a zápletka sama o sobě je prakticky vycucaná z prstu a to se všemi nelogičnostmi a scénáristickými kiksy, co k tomu patří. Akce je ovšem natočená tak dokonale, že se nedá jinak, než všechny negativa odpustit. Woo má neuvěřitelný cit pro obraz a barvy (Sevilla, záběry v poušti, přestřelka v BioCyte). Neujde mu žádný detail a dává si záležet způsobem nevídaným. Ukázkou precizně provedeného řemesla je pak přestřelka v patrové budově, která je jednoduše dechberoucí. A to nejen svou dynamikou, ale vůbec celkovým vizuálním pojetím (jiskry, nasvícení, kamera). V tomhle je Woo skutečně nejlepší a to je hlavní lákadlo filmu. Jako druhá a třetí věc, kvůli které dávám plný počet, je jednak geniální atmosferická hudba a dost možná jedna z nejkrásnějších žen jakou jsem kdy viděl.(8.5.2005)

• - Oliver Stone byl první volbou pro režiséra. Kvůli svým sporům s Tomem Cruisem ale nakonec odstoupil. (LukeN73)

• - První, Wooova nejoblíbenější, verze filmu měla tři a půl hodiny. To ale samozřejmě studia nepřipustila. Fanoušci si chybějící hodinou a půl vysvětlují tolik děr ve scénáři. (LukeN73)

• - Scéna na konci filmu s nožem byla na žádost Toma Cruise sehrána s reálným nožem. Ten byl uvázán na přesně odměřený kabel, aby vzdálenost mezi hrotem a okem byla přibližně 6 cm. Cruise trval na tom, aby Dougray Scott ve scéně tlačil nůž plnou silou. (HellFire)