• Německo

Mission Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Rozpočet $125miliónovTržby USA $215,409,889Tržby Celosvetovo $546,388,105║ John Woo miestami vytáča akciu na plné obrátky až to je neúnosné a zbytočne "smiešne" preplácané, veru mal aj omnoho lepšie akčné časy než tu. Príbeh dosť kolísavý, strieda lepšie momentky z poslabšími. Nuž scenár bol opäť slabunký ako pri prvej časti, ani sa nečudujem že z tých niekoľkých scenáristov tohto filmu už nikto nepísal nič pre väčšie kino projekty. Film v mnoha ohľadoch zachraňuje nadmieru výborná hudba(Hans Zimmer), tá fakt stojí za to a asi hlavne kvôli nej sa vraciam občas(raz za 5rokov) k tomuto filmu. Len o kvapku zábavnejšie nez prvý dieľ. /videl v kine: 50%/(21.5.2005)

Od začátku bylo jasné, že u dvou pokračování tahle mise neskončí. Stále tak trochu „umírněnou“ jedničku nahradila dvojka, kde je náš milý Ethan Hunt supermanem už v úvodní sekvenci, která sice pro děj nemá žádný smysl, ale ten pohled na Cruisovu horolezeckou exhibici je prostě cool. Vzápětí přijde úkol, který se bude motat kolem nebezpečného viru i zlodějky s tělem Thandie Newton. Škoda scénáře, který je vetchý a děravý. Škoda záporáka, který jen dělá ramena, ale ve skutečnosti je nevýrazný. Škoda toho, že se tvůrci zalekli toho, že by to akční specialista John Woo mohl přehnat s krví a násilím. A tak pouze mdle dodává hezké obrázky, z kterých nemohl mít ani on sám radost. Akční scény jsou bohužel vesměs hloupé, že si je divák jednoduše nemůže užít. Alespoň já tedy ne.(17.7.2015)

• choze

"To není náročná mise - je to nemožná mise." Měl to být akčňák roku 2000 a pamatuju, jak jsemna něj byl nadrženej. Jednička byla super, režírovat měl můj nejoblíbenější režisér a ukázky vypadaly parádně... John Woo sice dodal pár efektních akčních scén, ale limonádovitý scénář s nevýrazným záporákem to bohužel nezachránilo.(7.10.2007)

• Dan9K

Mission Impossible jednička mě příjemně překvapila. Jak svými dvěma mistrovskými scénami v CIA a v tunelu, tak svým krásně překombinovaným dějem, ve kterém se sám divák cítil jako špión, i celkovou atmosférou seriálu. To všechno ve dvojce chybí a navrch přidává hudbu Hanse Zimmera (ehm), patos, trapnou akci, nudu a motorky.(14.1.2007)

• genetique

Hollywoodske štúdiá sú zjavne Woo-ov životný nemesis. Je škoda, že nakoniec si to všetko odniesol divák a nebyť silného trademarku a Cruisovho mena, tak by táto séria bola dávno pochovaná. Woo-ova vizionárska akcia má svoje kúzlo, ale treba si vedieť stanoviť hranice. Epické zábery totálne uberali na vážnosti, scenár akoby kopíroval nejakú céčkovú seagalovku zo súčasnosti a nebyť svižnej druhej polovice, tak to nedokukám. 45%.(4.5.2014)

• - Jedným soundtrackom prispela aj legendárna skupina Metallica, konkrétne skladbou "I Disappear". Je to prvá a jediná pieseň, ktorú kapela k nejakému filmu nahrala. (Raccoon.city)

• - Tom Cruise natočil 95 % všech kaskadérských scén sám. Zvlášť pyšný je na krkolomné horolezecké scény, které vzniky ve výšce 800 m nad terénem. Ve skále, kde natáčel, byla místa, kde měl na držení otvor menší než je velikost dlaně. (HappySmile)

• - Herec Dougray Scott se během natáčení nebezpečných scén na motorce vážně zranil. Kaskadéra si totiž nepřál. (kyLuke)