• Německo

Mission Impossible 2

Mission: Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Stále to mám rád, pretože je to Mission Impossible a má to štýl, ktorý, ale kazí scenár (nie že by bol úplne zlý, ale takýto film skratka musí patriť po scenáristickej stránke do vyššej ligy. Dej nie je zlý, ale ani dobrý a taktiež záporáci, či niektoré postavy sú nevýrazné. Prvá Mission Impossible mala grády, adrenalínové akcie a skvelý dej. No tu do druhého pokračovanie moc toho neostalo. Dokonca mám námietky aj proti hudbe Hansa Zimmera, nie že by bola zlá, kvalitná určite je, však je to predsa Zimmer, ale ta hudba sa mi skôr hodí do Gladiátora. A čo sa týka štýlu režiséra Johna Wooa, tak to je presne jeho štýl, akčná stránka mu ide. Celkovo keď to zhrniem, tak sa jedná o lepší akčný film s dobrými akciami, slabým scenárom a klasickým Cruisom. 80% - 4*(20.11.2011)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Take A Look Around - Limp Bizkit ,2. I Disappear - Metallica ,3. Scum Of The Earth - Rob Zombie ,4. They Came In - Butthole Surfers ,5. Rocket Science - Pimps ,6. Have A Cigar - Foo Fighters Featuring Brian May ,7. Mission 2000 - Chris Cornell ,8. Goin' Down - Godsmack ,9. What U Lookin' At? - Uncle Kracker ,10. Backwards - Apartment 26 ,11. Karma - Diffuser ,12. I Won't Leave You Alone - Buckcherry ,13. Immune - Tinfed ,14. My Kinda Scene - Powderfinger ,15. Carnival - Tori Amos ,16. Nyah - Hans Zimmer ,(18.5.2011)

John Woo v druhém Mission Impossible přinesl úplně odlišný přístup jak k postavám tak k příběhu a jeho zpracování než jak to bylo u prvního filmu a nemůžu zrovna říct, že by to byla změna k lepšímu ať už jde o mission impossible nebo filmy johna woo obecně. Hned ze začátku začne John Woo sypat velmi cool barevné scény jenže všechno tak nějak sterilní. Lezení po skalách bez jištění je velmi efektní a taky to ale především předznamenává to, že Ethan Hunt je teď někdo úplně jiný než v předchozím filmu. Setkání ve španělsku je zas plné zpomalovaček a významných "osudových" pohledů za zvuků hudby a foukání větru ve vlasech, všechno wooovská klasika, která plynule přejde do honiček a akčních scén, které prostě jsou v tom stylu co by člověk od johna woo čekal, jenže ono by to celé fungovalo úplně stejně i kdyby mezi nimi žádný spojující příběh nebyl. Pěkně se na to kouká a je to plné toho "hongkongského" hrdinství a samozřejmě taky holubic a hlavní hrdina je jako obvykle úplně neprůstřelný superman co se do všeho toho střílení a ježdění ještě navíc tváří cool, ale není to Ethan Hunt a tou svou jednoduchostí v příběhu to není ani opravdový John Woo a to nejvíc díky postavám, které jsou ploché a bez nějaké osobnosti. Ethan se tváří cool a tím to tak končí, Thandie Newton jen pěkně vypadá a hlavní zloun je pro změnu zase trapnej (to se spíš víc snažil ten jeho blonďatej poskok). Viděla jsem M:I2 několikrát a ráda se na to podívám zase znovu, protože i když jsou akční scény na wooovské poměry trochu slabší, příběh je nic moc extra a celé je to jen na efekt, tak se na to docela fajn kouká a akční scény jsou i přes svou chladnost působivé alespoň pro oko, ale vytáhne se to maximálně na trojku a zvlášť když o dost lepší první Mission Impossible má u nás čtverku.(21.9.2010)

• Renton

Scénář: Robert Towne .. Pokračování M:I si vzal do parády John Woo, pro mnohé prý guru akčního filmu .. jenže výsledek vyústil v jeho nejhorší hollywoodský film a jeden z nejbídnějších akčních filmů. Navíc absolutně postrádá onen špionážní nádech seriálu nebo původního filmu. Akce je sice skutečně hodně, ale je tak tragicky nepřehnaná, bezduchá, samoúčelná a postavena na ubohém scénáři. Zkrátka nic neklape, celek jen skřípe a úpí. To, že tam hraje Tom Cruise či se krátce mihne Anthony Hopkins už úroveň nezachrání.(3.5.2006)

Od začátku bylo jasné, že u dvou pokračování tahle mise neskončí. Stále tak trochu „umírněnou“ jedničku nahradila dvojka, kde je náš milý Ethan Hunt supermanem už v úvodní sekvenci, která sice pro děj nemá žádný smysl, ale ten pohled na Cruisovu horolezeckou exhibici je prostě cool. Vzápětí přijde úkol, který se bude motat kolem nebezpečného viru i zlodějky s tělem Thandie Newton. Škoda scénáře, který je vetchý a děravý. Škoda záporáka, který jen dělá ramena, ale ve skutečnosti je nevýrazný. Škoda toho, že se tvůrci zalekli toho, že by to akční specialista John Woo mohl přehnat s krví a násilím. A tak pouze mdle dodává hezké obrázky, z kterých nemohl mít ani on sám radost. Akční scény jsou bohužel vesměs hloupé, že si je divák jednoduše nemůže užít. Alespoň já tedy ne.(17.7.2015)

• - Scénárista Robert Towne tvrdí, že scénář byl tvořen okolo akčních scén, které si John Woo přál natočit. To je i na akční filmy neobvyklé. (LukeN73)

• - Roli Anthonyho Hopkinse měl hrát Ian McKellen. Byl však příliš vytížen účinkováním v londýnském divadle. (HellFire)

• - Jedným soundtrackom prispela aj legendárna skupina Metallica, konkrétne skladbou "I Disappear". Je to prvá a jediná pieseň, ktorú kapela k nejakému filmu nahrala. (Raccoon.city)