• Německo

Mission Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

• choze

Tohle měl být akční film roku 2000? Dělate si srandu? Primitivní limonádovitý scénář, málo akce (byť velmi pěkné), nevýrazný záporák. Kde nám Michael Bay před čtyřmi lety ukázal (ve skutečném akčním filmu roku), jak člověku infikovanému virem zaživa slézá kůže z těla, tady nám Woo jen podstrčí fotku nějakého zakrváceného xichtu. Jednička dvojku válcuje po všech stránkách.(7.10.2007)

Po několika časově vzdálených zhlédnutích začínám této akční podívané s poznávacími znaky Johna Wooa přicházet na chuť. Je zajímavé že v době vzniku tohoto filmu jsem jej málem považoval za odpad a dnes se u něj skvěle bavím. Dokonce na mě půvabně působí i pověstné holubí scény. Jak jsem napsal nějaký pokles formy Ethana Hunta jsem v tomhle díle nezpozoroval.(1.1.2007)

Od negativního postoje přes pozitivně naladěnou toleranci až k obdivu a nadšení. V současnosti Wooův pokus přeakčnit sérii mám ve značné oblibě a jsem o to raději, že Abrams později potvrdil, že série s každým dílem stoupá v kvalitě. Tady se sice spíš než na příběh hraje na akci a styl, ale ve své přehnanosti je M:I-2 téměř neodolatelná a nebýt pomalého začátku a přeplácané výměny masek, byl by druhý díl skvostem. Takhle je to jízda, kterou si vždycky dám rád znova.(12.5.2006)

Překombinovaný děj z první části se nám zde tošku pozměnil přeakčnělý děj,ale tohle mě nikdy vadit nebude. Přeci jen zaběry tance strříbrné Audi / myslím TT/ a černého porsche, nebo skvělý finálový fight s nožem u oka, či jízda na motorce a některé další akční záběry z tohoto filmu pro mě dělají akční zážitek .(7.7.2006)

John Woo tentokrát docela přestřelil. Chápu, že MI vždycky byla o neuvěřitelných akcích, ale tohle bylo trošku moc. Na jedno dvě podívání jde o příjemnou akční koláž, ale jinak nevidím žádný smysl v tom, vidět tento film vícekrát. Toto je hodnocení kinoverze, neboť jsem slyšel, že možná existuje ještě jedna, ostříhaná o poměrně hodně minut producenty.(8.1.2008)

• - Odpověď Luthera Stickella (Ving Rhames) "Tak jednoduché?" na vysvětlení Ethana Hunta (Tom Cruise) ohledně viru Chiméra je narážkou na mnohé kritiky ohledně příliš složitého děje prvního dílu. (HellFire)

• - Oliver Stone byl první volbou pro režiséra. Kvůli svým sporům s Tomem Cruisem ale nakonec odstoupil. (LukeN73)

• - Tom Cruise natočil 95 % všech kaskadérských scén sám. Zvlášť pyšný je na krkolomné horolezecké scény, které vzniky ve výšce 800 m nad terénem. Ve skále, kde natáčel, byla místa, kde měl na držení otvor menší než je velikost dlaně. (HappySmile)