• Německo

Mission Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Fantasticky natočený akčňák od mistra nad mistry Johna Woo. Děj není podstatný a zápletka sama o sobě je prakticky vycucaná z prstu a to se všemi nelogičnostmi a scénáristickými kiksy, co k tomu patří. Akce je ovšem natočená tak dokonale, že se nedá jinak, než všechny negativa odpustit. Woo má neuvěřitelný cit pro obraz a barvy (Sevilla, záběry v poušti, přestřelka v BioCyte). Neujde mu žádný detail a dává si záležet způsobem nevídaným. Ukázkou precizně provedeného řemesla je pak přestřelka v patrové budově, která je jednoduše dechberoucí. A to nejen svou dynamikou, ale vůbec celkovým vizuálním pojetím (jiskry, nasvícení, kamera). V tomhle je Woo skutečně nejlepší a to je hlavní lákadlo filmu. Jako druhá a třetí věc, kvůli které dávám plný počet, je jednak geniální atmosferická hudba a dost možná jedna z nejkrásnějších žen jakou jsem kdy viděl.(8.5.2005)

Stále to mám rád, pretože je to Mission Impossible a má to štýl, ktorý, ale kazí scenár (nie že by bol úplne zlý, ale takýto film skratka musí patriť po scenáristickej stránke do vyššej ligy). Dej nie je zlý, ale ani dobrý a taktiež záporáci, či niektoré postavy sú nevýrazné. Prvá Mission Impossible mala grády, adrenalínové akcie a skvelý dej. No tu do druhého pokračovanie moc toho neostalo. Dokonca mám námietky aj proti hudbe Hansa Zimmera, nie že by bola zlá, kvalitná určite je, však je to predsa Zimmer, ale ta hudba sa mi skôr hodí do Gladiátora. A čo sa týka štýlu režiséra Johna Wooa, tak to je presne jeho štýl, akčná stránka mu ide. Celkovo keď to zhrniem, tak sa jedná o lepší akčný film s dobrými akciami, slabým scenárom a klasickým Cruisom. 75% - 4*(20.11.2011)

Zatiaľ najhorší diel série. John Woo akčné scény zvláda na výbornú, dokázal to aj tu, ale príbeh a všetko okolo akčných scén je čistá hovadina, preto to nemôže fungovať. Už ten úvod je debilný, hoci to lezenie po skalách má adrenalín, ale to si len tak Ethan Hunt ráno povie: "Ó, aký krásny deň, dnes mám chuť sa zabiť?". Nasleduje ďalšia nezmyselná naháňačka na autách a prečo?, lebo je to cool a Hunt nám rád ukáže ako sa dá ľahko zbaliť kočka. Zimmerova hudba šľape, ale vokály , pravdepodobne od Lisy Gerard, ktoré mali vzbudiť súcit, alebo ľútosť tam jednoducho nesadli. Nie do takto ladeného filmu. Film je založený prevažne na akčných scénach, no mnoho z nich je prestrelených, zákony fyziky idú bokom, no jednoducho nebolo to ono a vždy som našiel niečo, čo mi vadilo. Slabé 3 hviezdy a len na jedno pozretie. 50%.(7.3.2016)

Oproti jedničce lehké zklamání. I když se kvalita výrazně nezvedla ani nepoklesla, šance a potenciál tu byl velký, proto mírné zklamání. Tom Cruise v roli Ethana Hunta je skvělý a nejde mu vyčíst jedinou chybičku. Bohužel jeho soupeř není tolik zajímavý. Dougray Scott na to prostě nemá a působí jako levnější verze zloducha, který by měl konkurovat super agentovi. Krom záporáka film kazí právě pan režisér. Křečovitý, ohraný, stereotypní a zdaleka ne tak bombastický styl jako ve Face off. John Woo stárne a jeho nápady ztrácí na kvalitě. Opět lze říct, že se snaží o svůj akční balet se vším všudy, od zpomalených záběrů až po velmi cool vzhled, ale tentokrát je tím zabíjen celý obsah. Některé části scénáře by taky mohli být přeškrtány a super masky všech agentů, kteří si je vyrábějí snad doma v koupelně už jsou taky stará škola. MI 2 není tak dobrý, jak mohl být, ale styl, Cruise a hudba film drží ve slušném průměru. Po několikátém shlédnutí se celkové dojmy zvedli z 2 na 3 hvězdičky, Ethan si to zaslouží (a nechci ho mít za zády:)).(29.4.2005)

Mé původní hodnocení: 1 *. Byla jsem slepá? Zaslepená artkinem? Zřejmě jen hloupá. Už si nevzpomínám, co všechno mě na M:I 2 tak hrubě znechutilo v době, kdy měl film premiéru. Únava výrazem Toma Cruise? Nechápu, je perfektní a když budu k sobě upřímná: Etan Hunt mě asi určitým způsobem baví mnohem víc než 007. Ani jeho otřepaný winning smile najednou nevadí. Nakonec ani ta horolezecká onanie mi dnes nepřijde bezúčelná. Zklamal mě tehdá John Woo? Jasně, ale tomu právě rozumím ještě míň: je stylový a vtipný stejně jako ve své (starší) hongkongské tvorbě. S odstupem těch dvanácti let si říkám, že Woo jen netrefil dobu a zasloužil by divácky docenit, už je za ten nadhled v koncetraci klišé a estetických postupů. Třeba tanec a adorace pohybu trochu jinak. Ani těch holubic jsem si tenkrát určitě nevšimla. Nemají chybu. Prostě film se smyslem pro humor.(10.12.2012)

• - Scény, kdy Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále,byly natáčeny v Utahu v národním parku Dead Horse Point. Cruise byl jištěn lanem, které bylo poté digitálně odstraněno. (HellFire)

• - Názov filmu sa objaví až v 11. minúte. (marciano)

• - Odpověď Luthera Stickella (Ving Rhames) "Tak jednoduché?" na vysvětlení Ethana Hunta (Tom Cruise) ohledně viru Chiméra je narážkou na mnohé kritiky ohledně příliš složitého děje prvního dílu. (HellFire)