• Německo

Mission Impossible 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Pozlátko a pozlátko. Brutálny hype, ktoprý so okolo toho filmu spustil bol skôr na škodu a nedivím sa celkovému hodnoteniu, ktoré tu vidíte. Predsa len by človek od Woo-a čakal niečo trošku iné. Aj keď to v globále nieje zlý film, ale darmo keď sa sľubuje a sľubuje a slutek utek. A tu utek mrte ďaleko. Škoda preškoda, ja som k trojke dosť skeptický.(24.6.2005)

• Wacoslav1

Ne doprdele opravdu ne proboha vazne jedno velke NEEEEEEE! jak mohl John Woo takhle klesnout prokristaboha 57% no to je snad fake hodnoceni nebo co pro mne zustane uz navzdy kultovni serial Nulova sance prvni filmove zpracovani byl jeste uchazejici spionazni thriler ale tato odpornost brutalne sestrihana naproste debilne natocena a potazmo naprosto bez poradny akce [volne prelozeno proste to nema koule] je jednim z nejodpornejsich akcnich odpadu co jsem kdy videl fakt nepochopim jak mohl mr action Woo takhle zdegenerovat to je vec nevysvetlitelna pro mne jedno z nejvetsich zklamani co jsem kdy videl nezmenil sem nazor ani po druhem zkouknuti takze radeji uz nikdy vice KRAVINA HRUZA A OSTUDA!!!!!!!!(20.10.2012)

Druhá Mise je zcela jiná. John Woo neponechal kámen na kameni, dovezl si sebou holuby, natáhl akční scény o zpomalovačky a z Tomáše udělal bitkaře a motorkáře. Druhý díl se mě kdysi nelíbil, pak zase líbil a dnes jej považuju opět za nejslabší dílek série. Špionážní atmosféra se vytratila, záporák je velmi slabý a Hopkinsova výpomoc je úplně zbytečná. Alespoň že soundtrack se povedl. 60%(25.1.2019)

• Marigold

Základním problémem Ethana Hunta je fakt, že není schopný nalézt svojí identitu. Ani osobní, ani žánrovou. Zatímco De Palma šel cestou akční špionky, John Woo vykročil po stezce jemu tak familierně známé: po stezce akčního filmu. Jenže ta je scénáristicky tak rozbitá, tak zasypaná kamením a hlušinou, že zhruba první půle filmu je naprostý otřes. Úroveň dialogů je na úrovni nezáměrného absurdního dramatu, děj otřesně schematický, napětí veškeré žádné. Tam, kde si divák v jedničce alespoň trochu lámal hlavu s dějem, nabízí Woo tristní kompilaci zpomalovaček a s nezájmem natočených pseudošpiónských scének, které nepřesvědčí snad ani pětileté dítě o své věrohodnosti. Očekávaný zlom do akčního finále úlevu nepřinese. S Huntem se opět nelze jakkoli ztotožnit, ta postava neobsahuje vůbec nic zajímavého krom milionového kukuče a hezkých hadříků. Milostná linie je otravná a naivní, čili nějaké soucítění s melodramatickými tóny se nekoná. Pravdou je,že jakmile se na scéně objeví holubi, ocitá se Woo zase na tom svém oblíbeném parníčku a vystřihne docela pěknou akční sekvenci, která ale v důsledku vyzní jako absolutní výkřik do tmy. Tohle se všem zúčastněným (snad s výjimkou Hanse Zimmera) nepovedlo.(15.1.2007)

• Renton

Scénář: Robert Towne .. Pokračování M:I si vzal do parády John Woo, pro mnohé prý guru akčního filmu .. jenže výsledek vyústil v jeho nejhorší hollywoodský film a jeden z nejbídnějších akčních filmů. Navíc absolutně postrádá onen špionážní nádech seriálu nebo původního filmu. Akce je sice skutečně hodně, ale je tak tragicky nepřehnaná, bezduchá, samoúčelná a postavena na ubohém scénáři. Zkrátka nic neklape, celek jen skřípe a úpí. To, že tam hraje Tom Cruise či se krátce mihne Anthony Hopkins už úroveň nezachrání.(3.5.2006)

• - Skladba "Iko Iko" ve verzi od skupiny Zap Mama z úvodu filmu, při které Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále, zazněla ve starším provedení již ve snímku Rain Man (1988), kde Cruise také hrál. (krizi)

• - Odpověď Luthera Stickella (Ving Rhames) "Tak jednoduché?" na vysvětlení Ethana Hunta (Tom Cruise) ohledně viru Chiméra je narážkou na mnohé kritiky ohledně příliš složitého děje prvního dílu. (HellFire)

• - Scény, kdy Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále,byly natáčeny v Utahu v národním parku Dead Horse Point. Cruise byl jištěn lanem, které bylo poté digitálně odstraněno. (HellFire)