Epizody(10)

Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonových, která se vydává na zrádnou cestu přes Velké pláně, aby unikla chudobě a našla štěstí v Montaně. (SkyShowtime)

uhlerado

Takže pekne poporiadku. Žiadny tvrdý western nečakajte, je to príliš poeticky no realisticky poňate. Pekná výprava príroda scenérie. Páčilo sa. Dmoll hudba tiež pekná dramatická smutná no úžasná ()

moudnik

Má recenze obsahuje SPOILERY. Sorry. Úžasný seriál , který mě dostal do kolen. Vtažen do děje jsem ho napjatě sledoval s celou rodinou. Tvůrci tohoto nádherného díla věděli, jak na nás. Moc mě mrzí, že nechali Elsu zemřít. Pokud neměli zájem, aby hrála v dalších pokračováních, mohli jí nechat vyléčit a odejít ke Komančům nebo kamkoliv, ale její smrtí vytvořili nejsmutnější seriál, jaký jsem kdy viděl. Vysokou kvalitou díla nás vtáhli do děje, donutili nás milovat postavy, které pak nechali zemřít. Brečela celá rodina i známí a věřím, že jsme nebyli sami. Viděl jsem již 1883 s0001, kde hovoří herci i tvůrci o seriálu. Eric Nelsen (Ennis) to vystihl nejlépe: „Připravte si kopec kapesníků a mísu popcornu…“ V soutěži " Pláče celá rodina" jasné první místo. U mě seriál množstvím slz a posmrkaných kapesníků překonal i smutné filmy jako Love Story nebo Cena za něžnost. ()

wenna

První díl bomba, druhej skvělej a poté to šlo náhle z kopce, až jsem plytký části začal přetáčet. Neskutečnej potenciál, kterej se zasekl doslova na místě. Žádný lákavý dobrodružství, který vyzařoval první díl, se nekonalo. Celej seriál se ve třetím dílu přepl do režimu poet-teenage a v podstatě se točil jenom kolem tý mladý coury, která si to tam rozdávala s kde kym. Dováděla tam s mladym kovbojem, kterej další díl natáhl ráfy a v dalším dílu už chrápala s nějakým indiánem (hezoun, kterej ani jako indián moc nevypadal) a než byl konec dílu, už uměla jejich řeč a byla skoro indiánka. Nechci brát někomu iluze, ale pravděpodobnost, že by se ke konci 19. století zamilovala krásná běloška dobrovolně do indiána se mi nezdá moc pravděpodobná. Obecně tam indiáni byly ztvárněni jako ubermench, běloši jako ušmudlaná špína. Byl by to skvělej seriál, kdyby 1) děj osekán do 3-4 dílů. nebo za 2) ubrat patosu a nezáživnýho plkání, přidat trochu více dobrodrůža, protože o tom ten seriál měl přece bejt. Za mě obří zklamání. ()

Perunwit

No musím říct, že co se seriálů týče, neviděl jsem nic lepšího za hodně dlouhou dobu. Cit pro filmařinu, přírodu a zvyky indiánů spolu s dokonalým soundtrackem, spolu tvoří těžko překonatelný celek, v dnešní době nastavované polívky. ()

hony23

Road movie zasazena do kulis divokého západu. 10 hodin sledujeme přistěhovalce, kteří pod dohledem 3 schopných pistolníků cestují napříč státy za kouskem půdy, kde by se mohli usadit. Překážkou jsou jim přírodní živly, banditi, hadi i vztahy uvnitř skupiny. Filmařsky je to zvládnuté skvěle, bohužel místy se děj neskutečně vleče ( jako u většiny westernů ) a dobrý dojem mi pokazilo i nesnesitelně pomalé umírání jedné z hlavních postav, které zabralo závěrečné 2 díly. ()

VLADEK

Není to dokonalé, místy až moc žvanivé samoúčelné filosofie a náběhu na červenou knihovnu. Ale když si vzpomenu čemu všemu jsem dal 4 hvězdy tak bych možná mohl dát i pět nevím... - 89%. ()

Emperor1

Po shlédnutí skvostného Yellowstonu jsem byl na tuto sérii docela natěšený, i vzhledem k jeho hodnocení zde. O to větší bylo moje rozčarování. Bylo to roztahané, ukecané a sentimentálně přestylizované a úplně nejvíc mi lezly na nervy meditativní úvahy nejblbější postavy seriálu, Elsy, nemluvě o jejím chování. Yellowstone hrál také na city, ale tam jsem postavám věřil každé slovo, navíc působily sympaticky a přirozeně. Chtěl jsem to vzdát už po třetím díle, ale v zájmu objektivity se na zbylé dokoukám, třeba mě to ještě něčím překvapí. ()

Saxos

Po velmi dlouhé době westernový příběh, který má hlavu a patu. Divoký západ, kde platilo reálné pravidlo mrtvej bandita dobrej bandita, jinak se bude mstít. Nenechme se ovlivnit přestřelkama, ty zbraně opravdu žádnou super přesnost neměli. Závěr: doporučuji. ()

PeteBuck

Veľmi pekný seriál, s pôsobivou výpravou (natáčalo sa v Texase a Montane, ako som vyrozumel), dobrými hercami. Mám rád seriál, ktorý je vystavaný na dialógoch ako aj vizuálnej stránke, akcii, tieto tri sú tu zmiešané v celkom peknom pomere. Čo mi tu vadí, je to, že prvé dve časti nasadili úroveň kvality a tú sa už nepodarilo v ďalších častiach dosiahnuť, až na pár výnimiek. Ďalším záporom je príliš kecov od blondínky, čo sa hrá na cowboya, držkuje na každého a jej poznámky počas celého seriálu bolo pri konci už naozaj útrpné počúvať. Aj keď aj tam sa našlo zopár perličiek (prečo Boh stvoril zem, kde sa za krásnym kvetom schováva smrtiaci had, tak ma napadlo, že Boh nestvoril tento svet pre nás - dobrý postreh). Ale inak jasný nadpriemer. Do dokonalosti tomu niečo chýbalo. ()

Nallymo

Pár vtipov na dnešný deň: Koňom jazdiacim po prérii odletujú z pod kopýt iskry, akože fakt veľa iskier. Ľudia sa topia v rieke, kde je po pás vody. No a v zábere pred tým stály pri brode, kde bolo po členky vody, ale určite sa tadiaľ nedalo prejsť. Šerifovi stačí, že príde banda cudzích ľudí a niekoho obvinia, že ich prepadol a on tých grázlov bez akéhokoľvek vyšetrovania bez problémov postrieľa. Veď divoký západ, nie? Belosi okrádajú cigáňov. Štrkáč aktívny v zime. Snažia sa nám ukázať akého má Elsa super rýchleho koňa, ale vzápätí ju absolútne každý kto ju naháňa dobehne. A nevadí ani to, že vyštartoval s 30 sekundovým oneskorením. Nemci sú absolútni neschopáci, nechápem ako ten národ prežil do dnes. Ale áno, je to autentický seriál. No aspoň, že to bol zábavný seriál. ()

Predator77

80 Procent, Jakožto milovník westernů jsem si tuhle záležitost nemohl nechat ujít, a za mě můžu říct že tu máme po nějaké době dost kvalitní záležitost, co určitě stojí za zmínku tak je dobré herecké obsazení, kamera, výprava, kostýmy, hudba a sem tak nějaká ta akce tak že si z de nelze skoro na nic stěžovat teda až na jednu nebo dvě epizody které byla dost slabší a moc se toho nedělo a myslím si že kdyby se to zkrátilo na 8 epizod z deseti tak by za mě to byla na plný počet ale takhle musím hold dát 4 silnější hvězdy ale i tak jsem se ve výsledku skvěle bavil a můžu tenhle seriál na 90 procent doporučit. ()

Tillia

Celkově docela dobrý, krutý a důvěru vzbuzující obraz osidlování západu. Občas wtf. Odbarvená bloncka, podivná rozhodnutí jinak dokonale moudrých lídrů, skvělá angličtina indiánů, kteří jsou přátelští i přes pobíhající genocidu. Poslední díl dva ještě slabší scénář a kýbl sentimentu. Jak se mi to většinu doby líbilo, tak na konci mám pocit samoúčelnosti a umělosti. Scénář měl být lepší. ()

Kropajda1

Příjemný způsob, jak strávit víkend, když počasí stávkuje. Nic objevného, ale řemeslně dobře zpracovaný seriál, který neurazí. ()

Gedofrey

Dokoukal jsem Yellowstone a byl jsem velmi smutný, že to končí. Omyl, nekončí! Tenhle prequel se povedl a otevírá novou kapitolu rodu Duttonů, tentokrát úplně od začátku. Drsné zobrazení kolonizování západu je zde vyobrazeno bez krupolí. Určitě na stejné úrovni jako původní seriál. ()

FandaF

Někde v diskusi kteréhosi dílu jsem vykopíroval následující větu, která přesně vystihuje tuhle sračkoidní telenovelu: "Vylhané, nudné vyprávění, které přepisuje historii Amerického Západu 19. století liberální propagandou s ušlechtilými divochy a hodnými osadníky." Kdo se trošku orientuje, nalezne spousty nesmyslů a nelogičností. Další věcí je nutnost přetrpět kecy a nápady jedné blbky, která bude provázet celým serošem... Hodnotím kladně především nádhernou přírodu a koně. Filmařina skvělá, zabíjí ji jen debilní scénář. ()

Tomko87

Moje prvé zakopnutie u Sheridana. Jednoducho masterpiece. Keby niekedy mala byť adaptácia Red Dead Redemtion, on by mal byť hadam jediny na radare ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD