Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

Šuplík

Fuuu, kámo. To že Wyler je génius je jedna vec. Ale dokopy s tak dobrými hereckými výkonmi, vôbec nie zlým scenárom, hláškami a humorom to robí dzílo. Takže jeden z tých lepších Wylerových filmov - a to už je čo povedať, pánečku (keďže vieme o akých je reč). Inak, Simon bol iný frajer... ()

SeanLSD

Nečakane vydarená kombinácia romantickej komédie a lupičského filmu - alebo skôr lupičskej komédie a romantického filmu ? Každopádne výborný mix so skvelými predstaviteľmi a inteligentným scenárom. Údajná charizma Audrey "predsa nebudem kradnúť niečo, čo mi nepatrí" Hepburn ma síce nechávala chladnou, a tie jej neuveriteľné účesy a kreácie sa mi až protivili, ale úloha rozmaznanej dcérky roztržitého boháča jej sadla perfektne a bol som až prekvapený, ako ma dokázala rozosmiať. A Peter O´Toole jej pritom viac než zdatne sekunduje.___ "Kde ste sa nachádzala na počiatku 16. storočia ? - "Neviem, ale takto som sa neobliekala!" ()

Decker

Pohodova a vtipna komedie s puvabnou Audrey Hepburn a sarmantnim Peterem O'Toolem me zaujala zvlaste uzasnou reziie (aby taky ne, kdyz reziserem neni nikdo jiny nez W. Wyler) a propracovanym scenarem, ktery zdima z nametu maximum a predklada divakum originalni a uvolnenou podivanou. ()

chelseaman22

Divák je vtažen do děje pohledem na Audrey, jež si to mastí po Šánzelizé ve stařičkém předchůdci dnešního Smartu. Audrey po nocích čte Hitchcocka, načež přistihne lupiče (a budoucího milence) v negližé (rozumějte v noční košili od Tiffany's a spol.). Je trošku smutné, že sekundární zápletka svou infantilitou a prostoduchostí svádí k hlubokému a protáhlému povzdechnutí. Lupič se při prvním střetu s Audrey neubrání ošmatávání jejích stehen, za což je odměněn káravým pohledem ze strany krásné abatyše (rozumějte pí. Monetové). Auldrey ze šatníku vytáhla a aplikovala černo černou škrabošku, jež indikuje, že hodlá navštívit nějaký z těch honosných plesů na dvoře krále Slunce (rozumějte Ludvy). S plynoucí dobou policista s pěti diplomy zintenzivňuje snažení o zásun. "Tu pitomou láhev dejte pryč" aneb prezident se ve večer vykrádačky moc nevyspal. 83% ()

Kubrickon

Inteligentná americká- francúzka komédia :) Scéna s odomykaním bola geniálna :) John Williams už vtedy dokázal vybrúsiť svoju hudbu do dokonalého diamantu :) ()

PBLead

Vyloženě ani komedie, ani romantický film, tak něco mezi. Ale pěkné "mezi", takové Hepburnovsky usměvavé - zkrátka pěkné na pohled. A Peter O'Toole? Že mu někteří nevěří jeho roli zloděje? Že to mezi ním a Audrey správně nejiskří? No a, mě se líbil. Možná to nebyl žádnej šarmantní zloduch, ale něco do sebe měl. A k Audrey se hodil svým způsobem taky, když tam hraje Audrey takovou husičku, tak on svýma pohledama dělal něco podobného... Asi to není žádnej klenot světového filmu a lze tomu mnohé vytknout, ale stejně se mi na to pěkně dívalo, no a když jsem na něco takového měl i náladu, tak pak se 5 hvězd dostaví jak nic. :) ()

andrii

Šarmantně jiskřivý nádech, styl a glanc má tenhle loupeživý páreček. Tak jim to sluší, když lev pouště snídá s princeznou elegance. ()

HonzaBez

"Naše heslo je semknutost" Když se semkne půvab Audrey Hepburnové se šarmem sympaťáka Petera O'Tooleho, je z toho pěkné pokoukáníčko. Když se semkne kriminální komedie s romantikou, je člověku tak nějak příjemně na těle i na duši. Humoru tak akorát, romantiky přiměřeně a k tomu špetka napětí. Nejlepší je pasáž ze samotné loupeže. Důmyslně vymyšleno i brilantně provedeno. Obzvláště to otevírání zámku klíčem zvnějšku pomocí magnetu a provázku nemělo chybu. K dokonalosti (a tedy k 5 hvězdičkám) snad chyběla jen výraznější hudba. Zde se ona "semknutost" úplně nekonala. ()

haushinkaa

Peter O'Toole tady byl nejen "vysoký, modrooký a velice pohledný", ale hlavně neskutečně šarmantní. Dokonce bych řekla, že Bondovsky. ()

Mirokukii

Skvostný film. Geniální loupež a Wylerovo lehké vyprávění romantického příběhu. Samotná krádež i místy napínavá. Herci příjemně přehrávají, a sledovat je, je tedy opravdu zábava. Zejména posedlý Eli Wallach je skvělý. K páru Hepburn O'Toole nemám výhrad. Vše doprovázeno příjemnou hudbou Johna Williamse. ()

Tyny

,,Byl velký, modrooký, štíhlý..... DOCELA HEZKÝ...". Nezapomenutelné hlášky, které opravdu stojí za to. Hepburn je prostě nezaměnitelná. :-) ()

Jennifer.S

Spojením Petera O’Toola a Audrey Hepburn dalo vzniknout svěží, vtipné romantické komedii, kterou můžete vidět milionkrát a přece se neohraje. Originální zápletka, typický humor 60. let, skvělá spolupráce kamery a hudebního doprovodu. Co víc si přát. ()

puleček

Super film, který se line pomalým tempem, ale nakonec se ušourá do správného konce. Audrey Hepburn je u plně úžasná až přímo k pomilovaní krásná žena, které tahle role padne jako prdel na hrnec. Výkon ostatní je zastíněny její krásou a v podstatě nemá to žádný smysl se o tom zmiňovat. ()

hanagi

Prosím, vydržte ten trochu pomalý rozjezd, protože budete odměněni bravurní a vtipnou hrou. Miluju akce typu - tohle ale vážně nejde! ...protože nakonec jde úplně všechno...i ukrást Venuši. A vy se u toho budete neskutečně bavit! ()

progression

Nevím jak to ta Audrey dělala, ale ať hrála s "kýmkoliv", tak ta vzájemná alchymie mezi hlavními postavami fungovala vždy naprosto neodolatelně a dokonale. Což je samozřejmě kompliment i pro její "parťáky". Tato krimikomedie je jedna z mnoha na téma loupeže a mnoho filmů s touto tématikou bylo natočeno předtím i potom a v budoucnosti budou jistě natáčeny i další, protože je jisté, že vždy bude co "ukrást" a tedy toto řemeslo (překvapivě :-) přetrvá na věky ... Scénář filmu je zajímavý a docela neotřelý, zajímavá hudba a samozřejmě neodolatelný ústřední pár, který tento snímek v daném žánru oprávněně řadí mezi ty nejlepší. A díky důmyslnému mixu situací napínavých, komických, vážných i romantických a samozřejmě faktoru AHPOT tento film ani po více než padesáti letech neztratil nic na své působivosti. Koukalo se na to tehdy moc příjemně a kouká se na to moc příjemně i teď, on William Wyler byl nějaký Pan režisér. ()

noriaki

Pořád si myslím, že nejlepší chemii mezi sebou měli Jean-Paul Belmondo a Raquel Welch ve Zvířeti, ale Audrey Hepburn s Peterem O'Toolem jsou na hezkém druhém místě. Minimálně na bedně. William Wyler - režisérský titán, který se jako jeden z mála stabilně držel na dohled nedostižného a desítky let dominujícího Billyho Wildera, natočil tolik skvělých filmů, že je zatraceně těžké vybrat jeho nejlepší. Pro mě by to asi bylo Jak ukrást Venuši, i když Prázdniny v Římě sleduji div ne v kleče. To že jsem ani neuvažoval o Ben Hurovi, Velké zemi, nebo o Lištičkách, dává jasnou představu, jak je tenhle film kvalitní. Tady se sešlo úplně všechno, a kdybych hledal co na něm vylepšit, tak bych hledal marně. Audrey Hepburn byla nejkrásnější někde úplně jinde - ale nikdy nebyla tak kouzelná, a Peter O'Toole měl svůj herecký vrchol někde úplně jinde - ale nikdy nebyl tak opravdový. Pokud si budete myslet, že se hudební motiv dotýká geniality, tak se nepletete - taky není divu, když ho složil John Williams. ()

shantim

Celkem příjemná nenáročná komedie, ve které excelují Audrey Hepburn a Peter O´Toole. Celý příběh s vloupáním a zamilováním je jakoby pocházel spíše z třicátých let než šedesátých, a to díky své lehké a krásné naivitě a odlehčenosti. Že je snímek korunován happyendem je skoro jasné, takže tu neznalým neprozrazuji snad nic, co by vědět nechtěli. 75% hvězdiček ()

Brain-D

Naprosto úžasná chemie panovala mezi opravdu velmi sympatickou ústřední dvojicí. Myslel jsem, že to bude tvrdší krimi, ale byly to takové jemné s humurnou nadsázkou. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole