Hluboko v temné džungli provádí šílený vědec Anton Arcane za pomoci svých pomocníků genetické pokusy, při kterých se snaží získat nesmrtelnost. Míchá při nich lidskou a zvířecí DNA a vytváří tak obludy, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Jeho protivníkem je Muž z bažin, kdysi také vědec Alec Holland, nyní napůl člověk a napůl rostlina, který za své vzezření vděčí právě Arcanovi. V boji proti svému nevlastnímu otci stojí po boku Muže z bažin krásná dívka Abby, jejíž krev Arcane potřebuje k dokončení svých zvrhlých plánů. (Řitka video)

Astaroth12

Od dvojky som nič nečakal, keďže jednotka majstra Cravena u mna nedopadla moc dobre. Oproti jednotke je tu viacero príšer, ktoré to tam kosia. A konečne aspoň jedna bola do cela dobre stvárnená a to nemyslím toho hlavného trapáka z bažin, čo bol aj v jednotke. Je to akčnejšie a aj sa na to lepšie pozeralo, asi aj kvôli Heather, ktorá mi bola známa, len som nevedel skadiaľ. Po precitaní komentára PetrPana už viem a tak asi aj kvôli nej tento film, bol o niečo znesiteľnejší ako jednotka. Slabé, ale 3*. ()

ledzepfan

I když mě tenhle-Moorem zatím nedotčený-swampáč bavil víceméně od začátku do konce, musím uznat, že je to prostě průměr všech průměrů, který podle pravidel znouzectnosti přetváří své technické, scénáristické a herecké nedostatky do podoby brakoidní zábvy pro fanšmejkry(nutno dodat, že mnohem lépe než Craven o 7let dříve)......... Ano je to na čisté 3 ale zkuste to říct tomuhle vtipně postiženému chudákovi do očí...Na to já nemám srdce :) ()

PKD

To je tak blbý,až je to krásný. Prostě...quilty pleasure jako vyšité.:) Nebo také pěkná ukázka campu. Dovedu si představit,že některým DCčkářům,tenhle film nadělal hodně žil na krku.:) ()

veronikav

Asi už se fakt nudím :-( Tohle jsem viděla kdysi na videu z půjčovny :-D a v té době celkem něco jiného :-D Nostalgie ...ale jen k pousmání ... ()

AlistairMir

Našel jsem doma starou VHS originálku a z obalu na mě zíral tenhle zelenej řízek a bloncka. Tak jsem použil video (znáte to ještě někdo ne :-D ) a jal se sledovat celkem zábavnou starou školu. Bažiňák vypadá na tu dobu solidně a blondýna doslova vykvete do krásy. Horor to zrovna není, ale sranda jo, já byl spokojenej. ()

-Bomba-

Od původního comicsu, hlavně tedy od Alana Moorea, se to liší hodně a ani to není na škodu, protože příjemný nadhled k Swamp Thingovi docela padne. Herci (až na Heather Locklear) jsou tragický až lehce nepříjemní a nezachrání to ani Bažiňáč pod tunou make-upu. Od tohohle filmu jsem nečekal moc ale přeci jen o trochu víc, jedna hvězda navíc je čistě jenom za Zeleňáka. ()

destroy83

Proklatě zábavné béčko, které nezapře svůj komiksový původ a svým komediálně hororovým pojetím vytváří dokonalou zábavu. Mladá, atraktivní Abigail (Heather Locklear) navštíví svého otčíma, šíleného vědce, na jeho přísně střeženém sídle, aby se dozvěděla okolnosti kolem smrti své matky. Otčím, protože je pořádný psycháč, hodlá Abigail zneužít ke svým genetickým pokusům, ale na scénu přichází Alec Holland alias muž z bažin, který má s pomateným vědcem nevyřízené účty. Bažiňák si to kromě hlavního záporáka rozdá ještě s polodementním velitelem ochranky a dalšími geneticky vytvořenými zrůdami. Celý film je dokonalý trash, plný pekelných akčních scén, parádního humoru, zábavných masek a geniálních postav. Dokonce se divák dočká i špetky romantiky, která do celého konceptu kupodivu výborně zapadá. Ke snímku nemám jedinou výtku, takže za plný počet. ()

demented

Swamp Thinga vytrhol Cravenovi z rúk osvedčený trasher Jim Wynorski a natočil o mnoho trashovitejšie a aj zábavnejšie béčko, ktoré sa na nič nehrá a svojho predchodcu zadupáva do zeme. ()

Compadre

Ty vole...dobrá sranda. Návrat muže z bažin je brak až za hrob, ale s hororem má společnýho fakt málo. je to prostě akční nízkorozpočtová komedie s pár monstry, co si na nic nehraje a dělá si všechno po svým. Tedy hodně po svým...například lidi v tomhle hororu se oněch nebezpečných monster (jsou tu jen dvě) vůbec nebojí a hlavní hrdinka se do jednoho kladnýho dokonce zamiluje...dokonce se jich nebojí ani děti (ty byly hodně srandovní) a když přihlížejí jejich souboji, tak jim normálně fanděj jak na fotbale...jen jim chybělo pivo a klobása. Pokud víte co od Muže z bažin čekat, tak vás nezklame, ale rozhodně nečekejte čistokrevnej B horor. PS: a navrch je tady fajn rocková muzika :-) ()

Kubaso

Ďábelsky odvázané a sebevědomé béčko, které svého předchůdce s láskou paroduje, kde jen může. Horor to není ani náhodou, veškerá atmosféra je v tahu, ale celé je to točeno s ohromně sympatickou nadsázkou, která si bere na paškál bezpočet žánrových klišé. Hodně se povedla titulková sekvence, kterou tvoří stránky z komiksu a stylový hudební doprovod v podobě "Born on the Bayou" od Creedence Clearwater Revival. I na hercích je vidět, že se dobře bavili. Překvapivě se povedly i masky a akční scény vůbec nejsou nejhorší. Nebýt těch otravných spratků, uvažoval bych i o plném hodnocení. ()

fiLLthe3DD

Stejně milá béčková blbůstka jako první díl... Tentokráte však s lepšími kostýmy, vtipnějšími hláškami a zručneji natočenou akcí... ()

Han22

Wynorski není Craven, to je jasné. Nicméně jeho pokračování nedělá prvnímu dílu ostudu. Je béčkovější a lacinější, ale celkem zábavné. Doktor Arcane se vrací z mrtvých aby si uprostřed džungle hrál na dr. Moreaua, koleme sebe má bandu neschopných pomocníků a na návštěvu přijíždí jeho nevlastní dcera (pohledná a hubatá Heather Locklear). A samozřejmě nechybí ani Bažiňák, který likviduje bandu neschopných pitomců a rve se s jinými mutanty. Humor obstarávají dvě nesnesitelná děcka, ale i všechny ostatní postavy. Horor už to není ani omylem, ale jako béčková akční komedie s příšerou je to dobrý. ()

BoredKid

Nestáva sa často že pokračovanie prekoná prvý diel, no tentoraz však áno. Je to celé viac nadupané, masky dokonalejšie, vtipné pasáže, humor, akcia... Vizuál nadčasový - Super! Až na tú Heather Locklear a jej výkon hahah. ()

Holina

Ve své době mi to přišlo hrozně zábavný. A i teď po letech mi zmutovaný a oslizlý Mirek Dušín z močálu (ve skutečnosti jen květena), připadá celkem fajn. ()

sadlokan

H.Locklear natočila tento film v době,kdy byla manželkou Tommyho Lee,takže nějaký cucání s mužem z bažin jí víceméně nemohlo rozhodit.Škoda nevyužitého pána se sloní hlavou. ()

Psycho.R

Od prvního dílu jsem čekal hodně, od druhého nic. Paradoxně bylo nadšení přesně na opačných koncích. Od Wynorskiho bych čekal laciné soft porno propojené slaboučkým příběhem. A ejhle, dvojka je zábavná, kostýmy mnohem lepší, jsou tu slušné hlášky a Heather Locklear, která hrát neumí, ale scénář to po ní ani nechce. Při prvním pohledu na Bažináče se nebojí a neuteče a takhle to funguje v celém filmu, což bylo osvěžující. První díl měl 3* těsně na hranici 2*, tady je to u té horní hranice. ()

GameboyNES

Bůh existuje a jmenuje se Heather Locklear. Dvojka je kurevsky lepší než jednička, bavil jsem se od začátku do konce. Když se omalovánky neberou vážně, ale s velkou nadstavbou, tak je to hnedle stravitelnější i pro normální lidi. A když se do vedlejších rolí obsadí pár pornohereček, i ten vyzuál je lepší :D Jim by měl dostat do ruk současnou DC tvorbu, hnedle by měli úspěch. ()

Vikinec

Pro mne jednoznačné zklamání. Tohle je Wynorski? Novodobý král filmového braku? Profesor klišé a mistr trapnosti? Bohužel, tento film byl pojat jako chtěná komedie a tím mu sebral veškeré naděje na další pomník nevkusu a tím pádem k předním místům mé filmotéky. Nápady jsou šílené, ale máme věřit tomu, že to myslí i tentokrát vážně? Jsem zhnusen. Asi máš moc peněz... ()