Reklama

Reklama

Televize - Tipy

TV tipy dne

Klik - život na dálkové ovládání

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

USA, Komedie / Drama / Romantický

Michael Newman (Adam Sandler) je věčně ustaraný workholik. Nemá téměř žádný čas na svou ženu (Kate Beckinsale) a děti, zvlášť když musí neustále usilovat o přízeň nevděčného šéfa (David Hasselhoff) a bojovat o zasloužené povýšení. Až potrhlý prodavač Morty (Christopher Walken) mu nabídne klíč ke splnění všech jeho přání: magické dálkové ovládání, díky kterému se může vyhnout všem životním přehmatům, jež pro něj měly stále nepříjemnější důsledky. Michael své nové schopnosti před okolím škodolibě tají, zrychleně přeskakuje nemilé události své rodiny i svých přátel a vůbec si neuvědomuje, že dálkové ovládání postupně přebírá kontrolu nad jeho životem... Klik - život na dálkové ovládání – to je zábavná a svižná komedie o jednom dobrodružství, které se poněkud vymklo kontrole.

Muži v černém

Muži v černém (1997)

USA, Komedie / Sci-Fi / Akční

Dělat tuhle práci chce nejen chladnokrevné IQ a bleskové reflexy, ale také zatraceně dobrý žaludek. Když se totiž do neposlušné potvůrky z vesmíru střelí speciální pistolí, změní se ve zlomku sekundy v odporný sliz, který zaneřádí okolí v okruhu několika metrů. "K" (Tommy Lee Jones), veterán supertajné vládní agentury MiB (Men in Black), která má na starost ostrahu planety Země před vetřelci z vesmíru, by mohl vyprávět. Schopný newyorský polda "J" (Will Smith) by mu nejspíš nevěřil ani slovo, kdyby ovšem jednoho večera na vlastní kůži náhodou nezažil, jaké to je pronásledovat mimozemšťana. Žijí mezi námi a maskují se - vysvětlil "K" - "někdo na ně musí dávat pozor" - dodal a vybral si mladého poldu za svého nového partnera. Právě včas! Nedaleko New Yorku přistál létající talíř a v něm nejodpornější a nejnaštvanější padouch celého vesmíru. Osud země zase jednou visí na vlásku...

Hvězdná brána: Děti bohů

Hvězdná brána: Děti bohů (1997)

Kanada, Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Neznámá zákeřná civilizace podniká nepřátelské útoky na planetu Zemi. Jejich mysl je ovládaná vetřelcem, který žije v jejich těle. Americká armáda v čele s generálem Hammondem je nucena pomocí Stargate SG-1 vyslat záchrannou jednotku, vedenou plukovníkem Jackem O'Neillem, na planetu Abydos. O'Neillovi se hrozbu podaří částečně odvrátit, ne však na dlouho...

Kostarika, na cestě k ráji

Kostarika, na cestě k ráji (2018)

Francie, Dokumentární

Nádherná země velkých kontrastů, nedotčeného pobřeží, panenských lesů i činných sopek... Kostarika je zemí s neobyčejnou biodiverzitou, jejíž touhou je stát se nejzelenější světovou demokracií. Nemá jen výhodu v podobě geografické polohy a přírodních podmínek, má daleko víc. Ochrana životního prostředí je zakotvena přímo v ústavě. Je to svatyně, která soustřeďuje více než 6 % biologické rozmanitosti planety. Lidé prostě vytvářejí harmonický celek s přírodou. A navíc Kostaričané také umějí žít. Tuto schopnost zdědili po indiánských, španělských a afrických předcích. A co víc, mají chuť se o to podělit. Zemička přezdívaná „Švýcarsko Střední Ameriky“, průkopnice ekoturistiky i využití zdrojů obnovitelné energie, tak trochu připomíná živou laboratoř.

Diana

Diana (2021)

Velká Británie, Historický / Životopisný / Dokumentární

Příběh učitelky v mateřské školce, která se stala jednou z nejslavnějších žen světa... Stalo se již jakousi tradicí, že na přelomu srpna a září si celý svět už přes čtvrt století připomíná úmrtí jedné z nejvlivnějších žen novodobé historie, britské princezny Diany, která tragicky zemřela 31. srpna 1997. Dnešní dokument nám tuto výjimečnou ženu ukáže prostřednictvím vzpomínek na její dětství a mládí. Zavzpomínají na ni příbuzní, spolužáci a kamarádi, kteří si ji pamatují jako veselou, dobrosrdečnou a akční dívku.

Reklama

Medina Azahara, ztracené andaluské město

Medina Azahara, ztracené andaluské město (2022)

Francie, Dokumentární

Kolem roku 1000 n. l. se na Pyrenejském poloostrově, v srdci křesťanské Evropy, rozkládalo území muslimů zvané „Al Andalus“. Jeho mocný chalífa zde postavil nejhonosnější palác své doby... Působivé středověké sídlo Medina Azahara neboli „Zářící město“ je velkolepým dílem, jež propojuje vytříbenost umění s lidskou technickou vyspělostí, a předběhlo svou dobu o několik století. Zbytky obrovského města – jeho palác, nádvoří a mešita – naznačují luxus, s jakým se na Západě i na Východě dalo máloco srovnat. Kdo byl onen muž, který jej nechal postavit? A jakému účelu mělo sídlo sloužit? Toto místo dodnes skrývá mnohá tajemství a nedávné archeologické objevy daly nový impulz výzkumu nejen této 1000 let staré lokality, ale i celé Andalusie.

Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek (2005)

Velká Británie / Francie, Romantický / Drama

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby. Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat? "Pýcha a předsudek poskytla základní zápletku tolika romantickým komediím, že je s podivem, že se ji nikdo tak dlouho neodhodlal natočit," říká producent Paul Webster. Režisér Joe Wright se ovšem pokusil zpracovat toto důvěrně známé téma po svém. "Rozhodně jsem se chtěl vyhnout bezstarostné idylce, kterou se filmy z tohoto historického období často vyznačují. Snažil jsem se Pýchu a předsudek co nejvíc přiblížit skutečnosti a současnosti. Je to film o mladých dívkách, které se poprvé v životě zamilují. To se před dvěma sty lety vyjadřovalo stejně jako dnes," říká režisér. Tomu se do filmu podařilo obsadit elitu britského herectví (Judi Dench, Brenda Blethyn), mladé hvězdy (Keira Knightley, Rosamund Pike) a jako pomyslnou třešničku na dortu hollywoodského veterána Donalda Sutherlanda.

Živý terč

Živý terč (1993)

USA, Akční / Dobrodružný / Krimi

Tak dlouho bezcitní zabijáci pořádají pro zábavu hony na lidi, až se sami stanou obětí lovce. Chance Boudreax je nezaměstnaný obchodník v námořnictví v New Orleans, který používá svoje profesionální schopnosti bojových umění v zápase proti skupině sadistů, kteří zprostředkovávají hon na lidi, bezdomovce-veterány. Do města přichází Natasha Binderová, mladá žena, která pátrá po svém nezvěstném otci a požádá Boudreauxa o pomoc. Ten zjistí, že její otec se stal poslední obětí zabijáků a nelítostný souboj pokračuje...

Odvaha

Odvaha (2016)

Česko, Dokumentární

Tříletý dialog dokumentaristy Pavla Štingla se sochařem Jaroslavem Rónou během realizace jedné z největších bronzových jezdeckých soch na světě... Sběrný snímek Odvaha, který byl ve světové premiéře uveden na 51. MFF v Karlových Varech, vznikal v průběhu realizace stejnojmenné sochy Jaroslava Róny v letech 2014–2015. Svým stylem volného víceletého rozhovoru mezi dokumentaristou Pavlem Štinglem a sochařem Jaroslavem Rónou navazuje na dokument „Popis jednoho zápasu", který o dvanáct let dříve vznikal během realizace pomníku Franze Kafky v Praze.Bronzový jezdecký pomník pro veřejný prostor je alegorií odvahy. Moravské náměstí v Brně tak završilo svůj odkaz čtyř platónských ctností dobré obce, které jeho nové podobě navrhnul architekt Josef Hrůša. Socha je dedikována Joštu Lucemburskému, markraběti moravskému.Vznik pomníku provázela řada peripetií, léta soutěžení, mnoho diskusí v médiích. Samo město Brno prodělalo mnoho názorových rozepří, politických přestřelek v lokálních tiskovinách i na přenosových vlnách. Realizace a samo odhalení sochy, která je svým významem nezřídka srovnávána s Myslbekovým svatým Václavem, byly mimořádnou prověrkou obecného dialogu o umění ve veřejném prostoru, o mediálních reakcích na umění financované z veřejných prostředků i o komunikaci mezi politickou a uměleckou obcí v proměnách volebních období.Malý dokumentární štáb v autorském obsazení Pavel Štingl, v roli režiséra – Miroslav Janek, v roli kameramana, během dvouletého sběrného natáčení posunul rozhovory s Jaroslavem Rónou do širokého rámce úvah nejen nad dílem samým. V průběhu měsíců modelace jezdeckého pomníku se dialogy mezi dokumentaristou a výtvarníkem rozšířily na vztah sochaře k městskému prostoru v proměnách politických režimů... vztah mezi uměním tradičním a konceptuálním... na spolupráci sochařů a architektů v různých dobách, či na odvahu současného autora proniknout do veřejného prostoru, demokratizovaného veřejnou diskusí hyperkritického ladění.Snímek „Odvaha" není obhajobou stejnojmenné sochy. Je přirozenou a povinnou reakcí dokumentaristů být při vzniku něčeho zcela mimořádného a zaznamenat, co se v současném umění odehrává.

Veronica Marsová

Veronica Marsová (2014)

USA, Krimi / Komedie / Drama

Už je to pár let, co Veronica Marsová hodila svou mladickou kariéru soukromého očka za hlavu. Teď se po čase vrací do rodného města, kde ji kromě třídního srazu čeká i bývalá láska Logan. Ten je zapleten do záhadné vraždy a potřebuje pomoc... V předvečer promoce na právnické fakultě se Veronica Marsová (Kristen Bellová) rozhodla pověsit svůj život amatérského detektiva na hřebík. Zatímco hledá práci u prestižních právnických společností, obrátí se na ni její bývalý přítel Logan (Jason Dohring) s žádostí o pomoc – je totiž obviněn z vraždy. Veronica odjíždí do rodného města, aby Loganovi zajistila pořádného obhájce. Kolem jeho případu se však děje něco, co jí nedá spát. V příběhu natočeném na motivy slavného amerického seriálu z roku 2004 se Veronica rozhodne vypátrat pravdu.

Reklama

Reklama

Reklama