Reklama

Reklama

Televize - Tipy

TV tipy dne

Země

Země (2015)

Francie, Dokumentární

Hlavním tématem dokumentu je historie lidstva na pozadí života na Zemi. Vypravěčka zosobňující lidstvo jako celek postupně přechází od popisování přírody k jejímu nazírání člověkem v průběhu jeho historie. Dozvíme se, jakým způsobem první lidé vnímali život kolem sebe a jak se v průběhu tisíců let jejich přístup měnil, až dospěl k současnému stavu hraničícímu s nevědomostí. Jak bychom se měli dívat na život kolem nás? To je hlavní otázka, kterou si film klade. Při hledání odpovědi ukazuje rozhodující roli způsobu nazírání člověka na přírodu, jenž formoval celou jeho historii a stále ještě může ovlivnit náš osud na této planetě.

Třetí skoba pro Kocoura

Třetí skoba pro Kocoura (1983)

Československo, Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Členové turistického oddílu z malebného jihomoravského městečka trénují horolezecké dovednosti v blízkých skalách. Když se však první dva, Ivan Kočička řečený Kocour s kamarádem Jožinem, dostanou na vrchol skalní věže zvané Hláska, objeví Kocour v jeskyni na vrcholu druhé skály, spojené s hláskou chatrným můstkem, mrtvolu neznámého muže. Když však dorazí na místo bezpečnost, je z mrtvoly spící archivář Hromada, který tvrdí, že je amatérský entomolog a v jeskyni usnul. Všichni mu věří, jen Kocour trvá na tom, že v jeskyni ležela mrtvola. Stane se terčem posměchu, a tak se rozhodne pátrat na vlastní pět. Zatímco se znovu vydává na Hlásku, začíná policie vyšetřovat loupež na místním zámku Kotově. Zatímco policisté marně hledají lupiče, Kocour, který si uvědomil souvislost mezi mrtvolou a loupeží, se rozhodne na lupiče nastražit past.

Pětka s hvězdičkou

Pětka s hvězdičkou (1985)

Československo, Rodinný / Komedie

Veselý dětský film o pětici sedmáků, kteří prožívají velké i malé příhody a dobrodružství v jihomoravské obci Čejkovice. Staňo Matička, Rosťa, Edison, Fera Ondráček a cikán Štefan Daniel zvaný Daňo jsou nerozlučnou pětkou kamarádů. Díky dalekohledu jednoho z nich jsou první kdo vidí příjezd nového mladého učitele Petra Mikeše. Pomohou mu se zavazadly a dokonce mu zařídí byt tak, aby byl obyvatelný, mimo jiné palmou, která v sále kulturního domu cudně zakrývá nahotu sochy Thálie. To je jen první z "průšvihů", které učitel s pěticí kamarádů během školního roku prožije. Když se za ním nakonec přistěhuje jeho dívka Petra a její uvítání se klukům zvrtne do další katastrofy, nemůže už zkušeného učitele nic rozházet. Dobře ví, že s klukovkou pětkou si ještě užije.

Vatikán - nadčasové město papežů

Vatikán - nadčasové město papežů (2020)

Francie, Dokumentární / Historický

Vatikán: z původně jednoduché hrobky se po 2000 let stalo univerzální sídlo křesťanstva a je dnes jedním z nejnavštěvovanějších muzeí na světě s neocenitelnými sbírkami umění, rukopisů a dalších artefaktů. Představíme, jak se v průběhu let rozšiřovaly kostel, palác a okolní budovy a zahrady podle přání vizionářských papežů. V tomto příběhu se setkávají náboženství, politika, umění a věda, aby prosadily náboženskou autoritu a sloužily jako duchovní měřítko. Pod vedením historiků dešifrujících po restaurátorských pracích a nedávných vykopávkách bohaté vatikánské archivy a sbírky rukopisů nabídne Vatikán nová, neznámá tajemství a odhalí fascinující historickou ságu.

Na křídlech vážky

Na křídlech vážky (2002)

USA / Německo, Sci-Fi / Thriller / Drama

Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti...

Reklama

Jumanji

Jumanji (1995)

USA, Akční / Dobrodružný / Rodinný

Alan Parrish byl docela obyčejný nešťastný kluk: ve škole ho mlátili, protože byl zbabělec, a táta si o něm myslel, že je nevděčný protiva. Když Alan našel tajemnou krabici se starobylou exotickou hrou Jumanji, všechno se změnilo - k horšímu. Pekelný strojek na osud se spustil a Alan na šestadvacet let zmizel. Jeho kamarádce Sáře to jenom zkazilo život. Je to totiž hra pro ty, kteří chtějí opustit svůj svět. Po letech se však do opuštěného domu Parrishových v idylickém Brantfordu přistěhují jiné smutné děti. Judy a Peter objeví tajemnou krabici a hra znovu začíná, nebo spíš pokračuje. Jsou do ní totiž vtaženi nejen Judy s Peterem, ale teď už i dospělí Alan a Sára. Boj o ukradené dětství však přeroste ve snahu zachránit si holý život. Městečko se totiž rychle mění v divokou, nebezpečnou džungli plnou hladových supermoskytů, zdivočelých tlustokožců a krvežíznivých rostlin. Čtveřici zoufalých spoluhráčů zbývá jediné: pokusit se hru za každou cenu dohrát...

Pod Jezevčí skálou

Pod Jezevčí skálou (1978)

Československo, Rodinný / Dobrodružný

Dobrodružství pražského kluka v hájence uprostřed krásné šumavské přírody. Ten kluk se jmenuje Vašek a rodiče jsou nuceni nechat ho nějaký čas u dědy, hajného Straky, který žije sám a svého vnuka vůbec nezná, protože se synem se kdysi rozešel ve zlém a s jeho rodinou se od té doby nestýkal. Ani nyní se mu vůbec nelíbí, že by se měl o vnuka postarat. Však mu také hned první den Vašek téměř podpálí chalupu, když se pokouší vařit vejce. Hajného nelibost však přece jen poněkud usmiřuje Vaška bezprostřednost a jeho zájem o přírodu a zvířata, a tak ho bere na své pochůzky a ukazuje mu les a krásy zimní Šumavy. Při stopování lišky, kdy se Strakův pes nechá strhnout a pronásleduje jezevce až do nory, kde mu jezevec zatarasí zpáteční cestu, aby ho zahubil. Nebezpečné okamžiky, které Vašek se Strakou zažijí při pokusech o záchranu psa nakonec oba přece jen definitivně sblíží... První část volné trilogie, druhá část viz "Na pytlácké stezce" a třetí část viz "Za trnkovým keřem".

Pán prstenů: Dvě věže

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

USA / Nový Zéland, Fantasy / Dobrodružný / Akční

Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci začíná tam kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobit Frodo. Ten se získal od svého příbuzného Bilba magický prsten po kterém touží temný Sauron a tak se dostal do samotného centra souboje mezi silami světla a temnot. Frodo jako vůdce společenství složeného z jeho přátel, kouzelníka, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků pokračuje na cestě na vrchol sopky, aby zde prsten jednou provždy zničil. První díl byl nominován na Zlatý glóbus a získal cenu AFI. Díky zájmu diváků překročil zisk 350 milionů dolarů a především přesvědčil příznivce knihy, že tento dnes již klasický příběh lze úspěšně zfilmovat. V nezměněné sestavě vám teď tvůrci předkládají druhý díl fantaskního putování.

Bony a klid

Bony a klid (1987)

Československo, Drama / Krimi / Komedie

Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel.

Případ DeLorean

Případ DeLorean (2018)

Velká Británie / USA / Portoriko, Životopisný / Thriller

Pilot James T. Hoffman je zatčen FBI ve chvíli, kdy přiletí do Spojených států s velkým množstvím kokainu v letadle. Je s ním jeho žena a dva synové, kteří ho při letu do Bolívie doprovázeli. James souhlasí, že se stane informátorem, a FBI ho i s rodinou přemístí do San Diega. Zvláštní agent Benedict Tisa působí jako jeho spojka a nadále na něj naléhá, aby nastražil léčku na svého šéfa Morgana Hetricka, který má na zámořských účtech miliony dolarů z obchodu s narkotiky. Hoffman se rozhodne hrát to na obě strany. Hoffman, již na nové adrese, se při neúspěšném pokusu nastartovat auto setká s Johnem DeLoreanem a zjistí, že je to jeho soused. DeLorean navrhuje sám na vlastní pěst dokonalé auto budoucnosti, protože je stále nespokojený s automobilovým průmyslem a svou rolí v něm. Hoffmanova a DeLoreanova rodina se spřátelí. Hoffman prozradí své ženě Ellen, že je informátor, což mezi nimi vede k napětí. DeLorean pořádá mnoho večírků, aby získal prostředky na svůj nový vůz. Dostane i 600 000 dolarů od Johnnyho Carsona, který během jednoho z večírků zavolá DeLoreanovi a nechá se přepojit na hlasitý odposlech, během kterého si stěžuje, že se mu nové auto neustále porouchává. Hoffman přivede na tento večírek Hetricka a představí ho DeLoreanovi. Oba dva si spolu s Hetrickovou přítelkyní Katy šňupnou kokain s příměsí PCP a začnou se na párty chovat dost nekontrolovatelně. Hoffman začne pracovat pro společnost DeLorean, která se snaží získat finanční prostředky a má velké dluhy. DeLorean ho požádá, aby získal 30 milionů dolarů. Hoffman informuje Tisu, že DeLorean chce začít pašovat kokain, aby získal peníze. Hoffman za tuto informaci chce ale od FBI záruku, že on a jeho rodina budou v bezpečí před případným trestním stíháním a že už nebude muset pracovat pro FBI…

Reklama

Reklama

Reklama