King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Xmilden

Peter Jackson je hlavně režisér, který umí tvořit krásné a záhadné světy. Nikdy jsem moc nebral tvrzení že by King Kong byl podstatně slabší než Pán Prstenů. Na to je Peter moc veliký hračička. Ve filmu dokonale funguje dobrodružná linka spolu s romantickou. A tak na závěr je nám toho obřího opičáka setsakra líto:( Holt, nešťastná láska je prevít. Pro Konga z roku 2005 mám jen slova chvály. Tam kde si Steven (Jurský park) jen trošku polaškoval s divákem, tam Peter naprosto samozřejmě představil gigantičtější projekt. ()

Phobia

Šmankote, to bylo fakt kůůůůů*evsky dlooooouuuuhééééééééé! Někdy po dvou a čtvrt hodinách přišel pátý blok reklam, tak jsem "na vteřinku" zavřela své kalné oči. Otevřela jsem je, stále blok reklam... ale bylo o hodinu víc. Pak si mnohatunový opičák zatančil na ledě s chabě oděnou Naomi Watts, nepropadli se, nešla jim pára od úst ani od tlamy (sami rozhodněte, kdo má co:-)) a polonahé děvě nebyla zima, ba dokonce i později na vrcholku mrakodrapu foukal jen mírný, teplý větřík. Logických kopanců by se našlo víc (třeba jak se námořníci tak rychle dostali z lodi do města, aby zachránili filmaře kydlené domorodci?). Tak jo, odhlédněme od nesmyslů a podívejme se na dílko P. Jacksona detailněji. Podařilo se mu krásně vykreslit atmosféru 30. let, období krize (trochu moc aut v ulicích, ale budiž). Celá výtvarná stylizace odkazovala na naivitu oné doby, trochu to připomínalo "Svět zítřka", imho mnohem povedenější, barevnější, hezčí, monumentálnější - myslím "King Konga", "Sky Captain" mě nechytil vůbec. Herci zjevně nevytáhli nos ze studia, jejich pobíhání a povřískávání před modrým (zeleným) plátnem později zdatně domalovali grafici nádhernými kulisami - New Yorku, moře či divokou krajinou tajemného Ostrova Lebek. Zapomeňte na fádní džungli, každý záběr je jiný a každý diváka naplní úžasem (musel to být super pohled na velkém plátně ). Jedna přerostlá opička byla Jacksonovi málo, takže do toho s klukovským nadšením najebal dinosaury, obří hmyz, obří pavouky, prostě všechno obrovské, malí jsou jen lidi. Domorodci jsou výrazně děsivější než válečníci Uruk-hai a jejich pevnost si nijak nezadá s monstrózností Mordoru, ba dokonce i Gluma se zajímavou metodou hubení komárů se dočkáme:-). Do toho patřičně burácivá, mrazivá či přeslazená hudba, jak zrovna vyžadovala situace. S dějem je to horší - moc přeplácaný, naivní a plný trhlin v realitě, nicméně jako děcko bych byla v sedmém nebi (spíše v osmém nebo devátém) a něco z toho kouzla zapůsobilo i dnes. Skutečný velkofilm, audiovizuální orgie, dětinský příběh a stopáž tak přemrštěná, že se spousta zachovalých důchodců jistě nedožila závěrečných titulků. Jako zápor vnímám i občasné pokusy o humor - moc se nepovedly. 79% ()

Divočák

Po spoustě rozporuplných ohlasů jsem byl velmi příjemně překvapen. Film sice v původní asi třičtvrtěhodině vypadá nic moc, ale po příjezdu na Ostrov lebek začíná nabírat mohutné otáčky a rozjíždí se kolotoč akcí. Prostředí, ve kterém se film odehrává, je v mnoha momentech naprosto úschvatné - ať už jde o báječný Ostrov lebek či New York 30. let, často tady zmiňované "špatné" triky mi rozhodně přišli na velmi vysoké úrovni a choreografie mnohých akčních scén (viz. Kong vs. 3 Tyranosauři) často dechberoucí. Co se týče postav - jsou podle mého ztvárněny na výbornou. Naomi Wats je křehká ale přesto silná žena, Blackovi rozzářené očička si pamatuju doteď, Brody je standartní, ale opravdu nejvíc mě asi zaujala posádka lodi, ať už pro hlavní linii filmu zcela bezvýznamná. Německý kapitán, jeho černošský zástupce nebo divoký mladík jsou opravdu skvělí. Hlavní hvězdou filmu je pro mě ale určitě Andy Serkis, ať už jako výborný Kong, či snad ještě lepší lodní kuchař Lumppy. Toho jsem si opravdu zamiloval a Serkis nám jen dokázal, že rozhodně nění pouze hercem digitalizovaných postav. Co také oproti původnímu filmu z roku 1933 přibylo jsou emoce. Těmi je film opravdu napěchován a kdyby se o něco zkrátil, byly by ještě mnohem silnější. Kongův vztah s Ann je vykreslen opravdu emotivně, v pozdějších fázích snímku je právě tím, co film táhne a mezi ženským publikem určitě vyvolá (a taky že už vyvolal;)) krupobití slz. Zejména scéna, kdy monumentální Kong z posledních sil srdnatě bojuje s dvojplošníky na střeše Empire State Building a vy víte, že stejně nakonec musí zemřít je opravdu silná. Konga si holt skutečně oblíbíte. Už to není ta umělá hromotlucká opice z roku 1933, ale je nám předkládán silný ale zoufalý tvor, který vm mnohem více než strašlivou příšeru připomene vašeho psího mazlíčka. Konečně bych měl ale filmu něco vytknout. V první řadě je to rozhodně rozháranost a nekompaktnost celého filmu ze kterého jasně čiší Jacksonův otcovský syndrom a bolest z každé vystřižené scény. Děj volně přeskakuje z akčních scén do emotivního vztahu Ann a Konga a značně tím tak narušuje obě linie. Scénář filmu, což je ale spíš vinou odkazu původního díla, působí zpočátku dost levně až béčkově. King Kong Petera Jacksona rozhodně není film pro každého a nejspíše by mu opravdu prospělo "mírné" prostřihání - hlavně kvůli navrácení soudržnosti děje. Na druhou stranu jde ale o nadmíru vyjímečnou podívanou, sám bych nevěděl kterých scén se vzdát a Peter Jackson nám znovu dokazuje, že opravdu umí. Inu, není nad filmy ze života;) ()

darkrobyk

Nevyplatilo se očekávat něco v duchu Pána prstenů, byť námět k tomu určitě vybízel. Bohužel, Kong se Jacksonovi prostě nepovedl.... Pryč je duch a napětí původního originálu z 30.let. Film je roztříštěn do tří částí, které by samy vydaly za jednotlivé filmy. Dohromady ale tvoří nesourodý slepenec. Co naplat, že je skvělá kamera, úchvatné trikové efekty a několik nezapomenutelných scén, když jako celek se vše drolí a rozpadá. Tajemno a mystika ( Pán prstenů, Nebeská stvoření) i krvavé bizarnosti ( Braindead, Bad Taste) se zdají být pro Jacksona minulostí. Jistě - scény s dinosaury i přerostlým hmyzem v sobě jakýsi náboj mají, ale na celý film je to velmi málo. Vůbec ostrovní část je asi nejlepší - působivé pralesní scenérie se svými obyvateli, mlha, prastaré stromy obrostlé lianami, houbami, mechy, lišejníky...dusno, ticho, neznámé zvuky. Scéna s rozličným fantaskním hmyzem - stonožkami, pavouky, brouky... - trochu připomněla masakrózní scény z Braindead, jelikož v reálu by takovou situaci přežít nebylo možné ( a je zajímavé, že se jedná o v původním filmu scénu vystřiženou, která se nalezla při restaurování, když Jackson projevil zájem o remake). Městská část je natočena bravurně a efektně, ale k tomu, aby mne z ní mrazilo v zádech, má daleko. Roztahaná nuda s pár skvělými scénkami - to je Jacksonův King Kong. A dlouho nebudu mít potřebu se na něj znovu podívat, což zamrzí dvojnásob. Škoda, že se Jackson místo toho raději nepustil do Hobita... ()

kinej

Jsem zklamaný. King Kong je typický případ filmu, kterému trikové vymoženosti spíše ublížili. Proti úvodu nemám výhrady, ale přeplácané scény, kde hrdinové utíkají před dinosaury jsou slabé, až špatné a trikově naivní. Pak následuje ultrablbý souboj na liánách s dinosaury, nebo například sestřelování obřích hmyzů sapíkem. Téhle dlouhé sekvenci by rozhodně neuškodilo ubrat plyn. Se závěrem jsem pak víceméně spokojen. Zajímavé je, jak špatně zde zahrála Naomi Watts, takový křečovitý výkon bych od ní nečekal. Na druhou stranu dobře zahrál, jindy mě zoufale nesympatický Jack Black. Většina akcí ve filmu působí tedy šíleně naivně, ale na druhou stranu cítím jakýsi respekt k tomu jak trikaři opičáka rozhýbali. Jeho grimasy a choreografie jsou to nejlepší ve filmu. ()

Jamal

Bylo to trochu zklamání, ale stejně se mi to líbilo, i když jsem od konce čekal více smutku a nějakého toho mrazení po zádech, nevím co se Jacksonovi stalo, ale měl na víc, tedy alespoň podle toho co doposud předváděl. Dokonce i Velký Joe měl o něco málo lepší konec, ale to už je teď stejně jedno.... Rád jsem viděl tento velkolepý film, ale trošku se mi to zdálo jako Jurský park III, alespoň tedy jeho prostředek + Arachnofobie, ti velcí brouci byli fakt hnusní a raději bych se nechal sežrat od toho tyranosaura. Nevím zda se natáčelo na Isla Numbar nebo Isla Sorna, ale bylo toho tam dost z Jurského Parku III, tedy až na ty hnusný netopýry. Každopádně trikově opět zvednul laťku, tak možná připravovaný Jurský park IV převezme Spielberg do své moci a trošku si zasoupeří s Jacksonem, protože jde o podobné kousky kinematografie. A snad také předvede lepší výkon. (( :: ()

juta

Zbytečně dlouhý film. Kdyby nebyl tak natahovaný, mohl jsem si ho určitě víc užít. Asi budu vadný, ale King Kongovi jsem nikterak nefandil a po celou dobu jsem měl za to, že Naomi Watts je ve skutečnosti Nicole Kidman a že musela být na plastice, protože si nebyla moc podobná. :D Přerostlý hmyz by tu vůbec nemusel být, postačil by Olgoj, který vypadal tak trochu jako pohlavní orgán a také by mě zajímalo, jak Kinga dostali na loď. King mohl dostat hezčí obličej, jinak efekty byly pěkný. ()

Fiftis

Nežné polovičky si možno na konci filmu aj trošku poplačú. Film pôsobí dojmom filmovej klasiky (Jackson tomu riadne dopomáha rôznymi technikami) a určite sa ňou aj stane. Ďalšie generácie už nebudú pozerať „starého“ King Konga ale tohto najnovšieho. To ale vôbec nevadí, pretože Peter Jackson odviedol svoju prácu na výbornú. ()

Kass

Objektivně za 4*. Ambice a megalománie z toho filmu tečou horem spodem; včetně nedořečených dějových linií ap. ...ALE - právě jsem to viděl počtvrté a znova se přitom bavil přímo královsky. ()

ajuska

Což o to, film je to udělaný dobře, ale ta nadměrná délka ho zabíjí. Postupem času je to čím dál tím monotónější, sotva setřeseme jednoho dinosaura, už nás chce zabít nějakej větší.. Taky nechápu proč musela být na Ostrově lebek zmutovaná celá fauna, to už působí trochu přehnaně, obří gorila a několik dinosaurů by šlo, ale proč ještě přerostlý hmyz a další nechutní tvoři, které ani nelze pojmenovat? Zkrátka, King Kong mohl být skvělým filmem mít tak dvě hodiny, takhle je to jen velké zklamání. ()

Shakers

Ve svém světě býval králem, ale k vám teď přichází jako zajatec. Dámy a pánové, představuji vám King Konga, osmý div světa! Peter Jackon skombinoval Titanic s Jurským Parkom a vznikol s toho skvelý, akciami nabitý King Kong. King Konga som mal vždy rád a Jacksona som si obľúbil po trilógií Lord of the Rings a vtedy ma presvedčil, že vie točiť malé príbehy vo veľkom štýle. Skvela výprava a kostými, výborne spracovanie či už mesta New York alebo Skull Island. Tak isto aj skvelá kamera a réžia. Ale hlavne James Newton Howard, ktorý zložil napínavý, akčný a dojímavý soundtrack posúva film do absolútnych výšin. King Kong je film plný dobrodružstva, dobrých hercov, (Black, Watts, Brody), napätia, akcie a to všetko sa končí so srdcervúcim koncom. Tromi slovami: Perfektne, Strhujúce, Dojemné. Jacksonov ďalší splnený sen a môj tiež. Extended Cut nie je potrebný ako pri prsteňovej trilógii a ponúkne zhruba 13 minút navyše, predovšetkým pribudli akčné scény. Niektoré sú zbytočné, pretože film ma už v kino verzii dosť akčných scén, no niektoré ako útok Triceratopsa alebo scéna s vodnou príšerou (vyše 7 minútová scéna!) stoja za to. Obľúbené soundtracky : A Fateful Meeting, It's Deserted, Beautiful, Tooth And Claw, Captured, Central Park, The Empire State Building, Beauty Killed The Beast IV, V. Pridané scény do Special Edition . Nezabila ho letadla. To kráska zabila zvíře! Theatrical Cut 100% - 5* / Extended Edition 100,5% - 5* ()

lamps

Oceňuji režisérovu snahu přenést na plátno filmovou legendu v tom nejvytříbenějším stylu, oceňuji skvělé vizuální efekty a několik opravdu dechberoucích a nápaditých akčních scén, ale něco málo mi tu stejně chybí a můj favorit z roku 1933 stále zůstává nepřekonán. Tím ale určitě nemyslím, že nový King Kong je špatný film. Naopak Peter Jackson vměstnal do příběhu hodně nových nápadů a roztodivných zvířat, které navíc nechal pořádně vyřádit. Ať už to bylo na lidech při nezapomenutelné scéně v hluboké rokli nebo běhěm dlouhého souboje tyranosaurů s Kongem. Filmu by možná slušelo jen trochu zkrátit a nacpat do něj ještě větší dávku napětí, o což se Jackson hlavně po příjezdu na ostrov poměrně snaží, ale romantické scény s Naomi Watts a jejím opičím ctitelem, které by měly být vrcholem těchto filmů, mu příliš do karet nenahrávají a spíše brzdí už tak pomalu se rozjíždějící tempo. Pro oči a uši naprosto skvělá podívaná, které ale prostě chybí větší šmrnc a spád. ()

Pepinec

Ne že bych vyloženě neměl rád filmy, kvůli kterým přijdete o polovičku víkendu, ale vysvětlujte si babičce, že jste ji nemohli odvést na ranní, protože v televizi ještě od večera běžel King Kong... Filmy připomínající svou délkou zácpu na D jedničce mají ovšem tu (ne)výhodu, že se v nich vždycky najde hned několik pasáží stopáže rovnající se normálnímu celovečeráku, které vás zaručeně zvednou ze židle. Tak třeba hromadná havárka brontosaurů na dinosauří stezce, názorná ukázka boje s obtížným hmyzem anebo souboj našeho alfa samce se sehraným týmem Rexíků, které po dlouhém a těžkém boji umlátil nebohou Naomi Watts v tie-breaku. I tak bych ale do příště byl pro to, aby se moudro "na dýlce nezáleží" začalo uplatňovat spíš u filmu než v posteli. Jo a ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se to zdálo jen mně anebo jestli i ve vašich televizích během filmu několikrát proběhla pozvánka na nějakou podělanou autogramiádu? Koukám, že hranice se posunují, jednoho krásného dne se role filmů a reklam obrátí... ()

Jhershaw

Asi jak psali Trellíno a Cival - nejnovější Kong má svoje mouchy a chyby, nejspíše se na nich většina i shodne, ale jde o to, jak moc komu vadí a ničí zážitek z filmu. Úvodní New York se mi líbil, plavbu lodí bych zkrátil jen trochu (vzhledem k tomu, že je tam pár věcí nakousnuto a nedořečeno), potýkání se s příbojem u Skull Island bych klidně vynechal, kdyby tam bylo víc domorodců. Honička s dinosaury byla nevěrohodná a ne moc dobře trikově zvládnutá, ale stejně jsem se bavil. A takhle bych asi vystihl i celý zbytek filmu - i přes to všechno jsem se výborně bavil. 90 % ()

JohnnyD

Spolu s Braindeadom najlepší Jacksonov film. Vidieť na ňom ako zbožňuje predlohu a ako s ňou narába v rukavičkách. Celému filmu ale nekraľuje ani Kong ani Naomi Watts ale úplne dychberúci Jack Black vo svojom životnom výkone. ()

forsberg

Chápu Jacksonovu touhu splnit si svůj dávný sen, ale spíš se mu povedlo zhmotnit ad absurdum Pratchettův výraz "mnozí efektové". Ve chvíli, kdy proběhl závod soutěskou pro savce bez orientačního smyslu, načež byl jeden z hrdinů sežrán (fakt to tak vypadalo) obřími pyji, začala jsem mít všech těch triků dost. Příběhy o krásce a zvířeti jsou krásné, protože jsou docela prostinké a všechen ten balast okolo je možná efektní, ale docela zbytečný. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)