Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Mr.Ripley

Neuvěřitelná dávka nápadů zabalená v ničím nerušené táhnoucí se nudě, kde pobaví jen pomálu scén. Ale když se ony scény dostaví, tak se vryjí diváku hluboko do paměti. Viď, Šteindlere. Zkrátka nemám buňky pro zlaté detektivky z pera Raymonda Chandlera, ač okořeněné o spoustu vtipných parodií, hlášek a slušného obsazení. ()

Doudis19

Hláškami nabitá parodie s papundeklovými kulisami, kupou nudy a ještě větší dávkou trapnosti. Naštěstí pokud nejste úplně vysazeni na nevkusné vtípky a divadelně lacinný vizuál, pak není tak těžké po čase navyknout zvolenému stylu a dokonce se i dobře pobabit. ()

Komprimus

Nejlepší český film všech dob. Nechápu, že to tolik lidí nevidí. Každá scéna je drahocenný klenot. "A banán... ten si můžu oloupat?" ()

Mrkvič

Po dlouhé době jsme film znovu zahlíd v televizi, bez reklam a nemohl jsem se od něho odtrhnout. Nakonec se mi to přeci jen povedlo, ale i tak musím změnit své původní hodnocení. Film je plný malých drobných vtípků. Toho mazlení, co si tvůrci dali s každou scénou. Příběh, některá přehrávání a další věci, to film pořád dost sráží, ale hlavně kvůli tomu srdíčku tvůrců, které do filmu dali, rád někdy některé scény znovu uvidím. ()

Beky odpad!

....moje kamarádka na filmu byla v letňáku a v životě nezažila, že by lidi z kina odcházeli po deseti minutách filmu!!!!...ona byla mezi nima!!!!..nevěřil jsem, že by to mohlo být tak špatné, tak jsem zapnul loni HBO a ........jsem sklepácký fanda, mám rád parodie, mám rád všechny herce co ve filmu hrajou, mám rád .....je úplně fuk co se mi líbí, ale tohle nemá s filmem nic společnýho!!!!..jsou to natočený místnosti, kde se něco má dít, slepený dohromady, prostě divadelní představení, převedený do filmu...myslim si, že v divadle to také mělo zůstat!!!!...v 99% se děje NUDA a 1% je scéna s Jaroslavem Duškem v roli režiséra, která je neuvěřitelně na film vtipná a srozumitelná a prostě zajímavá tím, že čekáme zda se Dušek zblázní, nebo někoho seřve..nakonec vlastě asi tak všechno dodromady a ještě se k tomu rozbrečel!!!...proč se Hanák v každý scéně tak podivně tlemil???..proč kamera stála vždycky blbě, tak aby nebylo nic vidět????...ubohost dialogů přesahuje všechny meze..a pořád vim, že se jedná o parodii!!!....,jestli tohle byl všechno záměr, tak jsem to nepochopil!!!!..., těšim se na další film Václava Marhoula, kde mě zase povodí jak slepýho koně:)) ()

PierrevanH

Za originalitu, výpravu, kameru a ještě jednou originalitu nemůžu jinak než 3 a půl*. Jestli chcete hollywoodské trháky, tak koukejte na USA filmy, tohle je na českou kinematografii unikátní dílo s hůmorem sobě vlastním. ()

lennyd

40 léta, Los Angeles. Soukromý detektiv Phil Marlowe (Tomáš Hanák) se potácí od případu k případu, a v poslední době je nucen brát kdejakej kšeft jen aby se uživil. Když jej jednoho dne navštíví podivín Charlie Brown (Pavel Liška), aby našel jeho bratra, dvojče nemá Phil Marlowe na vybranou než i tuto práci vzít. Jak ale vyšetřování postupuje, zabředává do nejhlubšího bahna vydírání, mafie a korupce. Jenže Phil Marlowe není z těch, kteří by nechali svoji práci nedokončenou ... I když je na filmu znát hluboká inspirace divadelním představením, překvapivě mi to vůbec nevadilo, a docela jsem si Marlowovo vyšetřování užíval. Příběh je sice trochu plytký (Marlowe se nikdy nedostal do úzkých, vždy byl po ruce někdo, kdo ho mohl nakopnout dalším směrem), ale aspoň jsem nemusel namáhat mozkové buňky. Plejáda snad všech českých herců pak jen podtrhuje vcelku příjemný dojem z celého filmu - samozřejmě, někteří byli lepší, a někteří horší (Vilma Cibulková)... ()

Master19

Třeba za to, že i tu nejzbytečnější komparsovou roli hraje mnohem lepší herec, než jsou hlavní hrdinové... :-) Třeba za to, že krom zjevných narážek pro ty, kteří nechtějí (nebo nedokážou) nad filmem přemýšlet, je tam i spousta více-méně skrytých - a o poznání vtipnějších... Hlavně ale za sklepácké klasiky malých rolí... Čtvrtníček (a jeho "roztrhnu ti hubu hákem") je dokonalý!!! :-) ()

Compadre

Pěkný. Raymonda Chandlera mám rád a mnohokrát mě napadlo, že by se na jeho detektivky dělala parodie celkem snadno. Zajímavá záliba Phila Marlowa v neobvyklých slovních přirovnáních je zde patrná skoro v každé větě a vůbec soustředěné proslovy hlavního hrdiny v setmělém kanclu jsou prostě perfektní. Akorát scéna, kde se detektiv připlete k natáčení filmu mi přijde nudná a zbytečně natažená. Malé shrunuí na závěr: "Faktem je, že už jsem celej měsíc nezakop o pořádnej kšeft. Teda, když nepočítám to pátrání po odcizeným autě...Byla to fuška, protože jsem nakonec dospěl k názoru, že odcizený, je celý tohle město. Armáda loudavejch minut se vlekla okolo mě...Den co den, hodinu co hodinu...Prostě machr ()

ybuko

Co funguje na divadle, nemusi fungovat ve filmu. Respektive muze, ale musi se pouzit trochu jiny filmovy jazyk nez jakym tu vladnul mr.Marhoul. Dostat scenar a herce do rukou Mel Brooks, mohlo by to byt vazne dobre. Dostat to do rukou prumerny americky pasovy tvurce prumernych komedii co vi jak na platne vystavet gag, mohlo by to byt stale dost zabavne. Takhle je to prusvih. V neodpustitelne barve. Pokud mate radi Tomase Hanaka, podivate se na film mozna kvuli nemu. Trebaze maji jeho monology a dialogy k chandlerovkam a bogartovkam daleko. ()

shantim

Během sledování Mazaného Filipa mi bylo jasné, že by mě určitě více potěšila divadelní verze než toto filmové zpracování. Místy byly scény příliš utahané, postrádaly živost a vtip se tak vytrácel. Spousta vtipných přirovnání vyzněla trochu naprázdno, spousta vtipů postrádala na síle. Zasmál jsem se tak pětkrát šestkrát za celý film. A to je na komedii, a zvláště pak komedii "sklepáckou", secsakra málo! Po skončení filmu jsem měl pocit, že ještě něco chybí. Nevím ale, co. Možná by takovémuto snímku seděly rychlejší dialogy, rychlejší tempo děje. Prostě film více zahustit a udělat z něj grotesku, jaké se točily v Hollywoodu do padesátých let. 60% hvězdiček ()

sskrblik

Tak tahle estráda má něco do sebe. Paroduje gangesterky, hrají v ní přední čeští herci, hraje si s jazykem, detektivkami a groteskami. Rozhodně chci ještě někdy vidět! ()