Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

Heretique

Otřes. Co na to děti, to neposoudím. Herci jsou ale nesympatičtí a ten film by byl dlouhý, i kdyby trval jen poloviční dobu. A kvalitativní srovnávání s Pánem prstenů je fakt absurdní XD. Vím, jak se to mělo s autory, ale stejně... Jinak nevím, ve které fázi vývoje dítěte se má tenhle film promítat. :/ ()

Rill

Kniha je v tomto případě asi 100x lepší... Jako film nic moc, ale příběh vynikající! Lewis je BOREC a myslím si, že nafilmovat to, je obtížné. Hodnotit se má tak jak to cítím já a ne abych šel s davem! Za příběh a snahu dávám 4 hvězdy. ()

keyzar

FIlmové ztvárnění podle stejnojmené knihy S.C.Lewise (přítel J.R.R.Tolkiena). Pěkný pohádkový příběh o cestě dětí do světa Narnie. Další plus filmu dávají krásně naaminovaná zvířata. Jen to trochu kazí herecké výkony dětí. No, ale přece je to jejich začátek. ()

Mates97

Tento film je úplně úžasný. Má všechno co má mít. Nenudila jsem se u něj, zasmála se a hlavně jsem si připadala jako bych to prožívala s nimi. Námět, zpracování, herecké výkony to všechno je úplně skvělé. Ráda se na něj koukám znovu a znovu, i když už jsem ho už viděla nejmíň desetkrát. Pro mě je to jeden z nejlepších fantasy filmů co jsem kdy viděla. ()

SheldonShamy

Krásně zpracované fantasy dílo, předčilo mé očekávání, protože jsem čekala spíše pohádku, jak je napsána knižní předloha. Jeden z mála filmů, u kterého si dovolím říci, že je lepší než kniha! :) ()

BBSeeker

Nič strašné to nebolo, ako je infantilne a výchovne poňatá kniha, tak je aj film, plný rozkošných "ksichtíkov" a sladkých rozhovorov. Mohli a trošku viac posnažiť s tými maskami, niektoré príšerky na konci pôsobili priveľmi umelo. Zato soundtrack je jeden z mojich obľúbených, tá zasnívanosť a čaro detstva z nej priamo prýšti. ()

Moy

Knižní předlohu jsem měla jako dítě velmi ráda a věřím, že jako pohádka pro děti film není úplně špatný. Ale je až příliš přímočarý, až příliš doslovný (postavy své počínání až příliš komentují, což ve filmu zní hrozně nepřirozeně) a mluvící bobři film prostě neutáhnou. ()

Odpocivadlo

Úžastny rozprávkovy film, úplne ma pobavil a zaujal. Skvele natočené, možno tomu chýbali zvučnejšie mená. Hudba od Gregsona- Wiliamsa učenca Hansa Zimmera je strhujúca fantastická. 90% ()

davistercz

Příšerné! Nechapu, ale vůbec nechápu jak se tohle mohlo dostat na filmové plátno. Tady musel opravdu někdo zešílet. Neskutečná hovadina. Prostě nuda, vše předvídatelné a dětinské. Když už došlo k té bitvě, tak jsem čekal alespon velkou dávku adrenalinu.. nakonec jsem dostal velkou dávku facek. Fuj. ()

nikus120

Pre dospelých môže tento film pôsobiť ako moc dlhý a nudný rozprávkový film. Bez Aslana by to nebolo ono. Rozprávka od začiatku zaujme hercami, nedá sa síce povedať o prvotriednych hereckých výkonoch ale hraju dosť presvedčivo až na Skandara Keynesa, ten sa vypracoval až v tretej časti narnie. Vo filme mi chýba trošku viac adrenalínu a je tam dosť nepodstatných detailov. Anderw Adamson vie ako na animáky ale celovečerný 2 a pol hodinový film bolo priveľké susto aj pre neho. Dnes to môžeme pustiť svojim deťom alebo neteri. Ale vizuálne efekty vás dostanu po všetkých stránkach.. Na tie si dali záležať preto 4 hviezdičky. ()

klichem

Prijemne filmove spracovanie rozpravkoveho pribehu. Napinavy tradujuci dej. Niektore momenty trochu detinske a bez vkusu. Musim vsak vyzdvyhnut trio hercov : Tilda Swinton + James McAvoy + Jim Broadbent. ()

zerk0

Nič iné než vykrádačka úspešných titulov (Harry Potter a Pán Prsteňov) natiahnutá na vyše 2 hodín. Rozprávajúcie zvieratká ma rozhodne neberú... ()

Marty_cz

První díl se mi líbil, ale viděl jsem ho před několika lety, tak si už nedokáži pořádně vybavit, ale když jsem na něj byl tehdy v kině odcházel jsem spokojený a prožil jsem tehdy v kině příjemnou zábavu. Celkem dobrá akce, kostýmy a závěrečná bitva, tak mě v kině usadila do křesla. ()

Facillitant

Velmi slabý odvar oproti původní knize! Film mě až příliš dlouho odrazoval od přečtení původní knihy a teď vidím, v čem je ta chyba - zatímco v knize se vypráví o krásném příběhu, film je jen jeho chabá, komerčně pojatá karikatura. ()

eMeMko

Průměrný snímek, který ani neoslní, ani neurazí. Bylo naivní čekat něco ve stylu Pána Prstenů či nedejbože Hry o trůny. Tento snímek je více cílen na dětské publikum, což však není na škodu. Problémem jsou herecké výkony, a to především hlavní čtveřice dětských hrdinů. Po těch dvou hodinách jsem jich měl opravdu až po krk. Technická stránka snímku naopak neměla chybu, některé CGI sice vypadá už zastarale, ale po 12 letech se není čemu divit. Finální hodnocení: obyčejný film, jehož zhlédnutí ničemu neuškodí. Nebýt hereckých výkonů, šel bych s hodnocením o řád výš. ()

bigjames

Knižní předlohu mám rád a ani film nebyl až tak špatný, ale...Bylo to pojaté až příliš jako pohádka na dobrou noc pro tříleté zbožné děti. A malá Lucinka se svým kapesníčkem, který ji podává budoucí mladý profesor X, mě vytáčela opravdu neskutečným způsobem. Ony všechny dětské postavy působily dost trapně. Alespoň trochu to zachránila Tilda v roli čarodějnice, i tak je ale výsledný dojem dost rozpačitý. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)