V nepřátelských vodách (TV film)

Hostile Waters

• Německo

Hostile Waters

• Francie

Péril en mer

Thriller / Drama

USA / Německo / Velká Británie / Francie, 1997, 94 min

Jeden z velmi povedených ponorkových filmů. Nezvládnutí požáru na palubě sovětské jaderné ponorky s nukleárními střelami by uhasilo nejen summit Gorbačova s Reaganem, ale i miliony lidských životů. Drama o nehodě je natočené napínavě, ale vcelku střízlivě, bez přehnaných efektů a zápletek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-rvB6lpbUzg(11.4.2012)

Kvalitní realistický film.(24.2.2008)

Komentář píšu podstatně později než jsem film viděl, takže už nemohu docela přesně vystihnout to, co bych chtěl, ale pamatuji se, že šlo o celkem zajímavou podívanou. Abych ale neokomentoval tento snímek jen tak suše, pročetl jsem si nějaké komentáře a postupně si začal vybavovat, že jde o snímek natočený na základě skutečné události, že Rusové jsou velmi pěkně vylíčeni a propůjčím si ještě závěr monologova komentáře - velice lidský.(17.5.2007)

Z moderních ponorkářských filmů jednoznačně nejlepší, respektuje skutečný průběh události, nezatraktivňuje děj technickými nesmysly jako v Honu na ponorku, ani postavy ruských námořníků nepřibližuje americkému divákovi jako v K-19. Velmi solidní, jako většina filmů z produkce HBO.(20.9.2006)

Slusny televizny ponorkovy film, ktory na klasiky zanru ako Ponorka alebo K-19 nema jak vypravou, tak atmosferou. Trochu ma sklamalo, ze vzhladom na to, ze to produkovalo HBO, tak mi spracovanie pripadalo malo kontroverzne a trochu bezzube. Vzhladom na chladne pojatie pribehu ani postavy nie su prilis prekreslene (trochu väcsi priestor predviest sa dostane len Rutger Hauer), takze hlavnym zdrojom napätia ostava len samotna vychodzia zapletka. Jednohubka na jedno pozretie.(11.5.2011)