Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

klaus

Perfektně stvárněný zombie a škoda že ty zombici nebyly o trochu chytřejší mělo by to ještě větší šmrnc a víc mrtvol. Motorovka nezklamala ()

marocco

Všetci mladí režiséri, ktorí plánujú točiť horory so zombies by si mali tento film pečlivo naštudovať. Popcornovka so skvelým pomerom oživlých mŕtvol, strachu a slušnej zábavy. Bravo pane Snydere, takýto debut sa len tak nevidí. ()

Triathlet

Horor jak má být. Žádné dlouhé protahování, rovnou na věc. Zombíci mi vyhovují tak, jak byli vyobrazeni zde, žádné pomalu se ploužící lemry, ale pořádně rychlé a zákeřné mršky. Velmi nápadité, s trochou černočerného humoru ()

Bum

Paráda, tenhle film šlape jako hodinky, správní lidé umírají ve správnou chvíli, nechybí humor ani pár lehce kulervoucích momentů.....skvělá zábava, nevim co vytknout. ()

Matt91

Vynikajúci remake, ktorý prekonáva svojho predchodcu v každom smere. Tentokrát sú zombie vraždiace stroje, ktoré sa nezastavia pred ničím. Film plynule strieda pokojné a pohodové momenty s adrenalínovou akciou podfarbenou hororovými prvkami. Atmosféra filmu je dusná a filmu pomáha aj tempo, ktoré nenechá diváka na pokoji. ()

bocy

Nemôžem povedať, že sa jedná o zlý film, ale veľa veci v ňom je nedomyslených. Je dobrý na pozeranie, ale nie na rozmýšľanie. A po druhé, takýchto filmov o zombíkoch je už veľa, viď príklad Resident evil a podobné...:-) ()

sun.eagle

Jeden z nejzdařilejších tzv. "zombie filmů nové vlny." Ostatní jsou tak mizerné že hodnocení odpad je málo. Ale Usvit mrtvých je dustojný pokračovatel žánru a mix. napětí, strachu a náznaky humoru jsou namíchany dobře a fungují. ()

KcarlosK

Dokonalý zombie nářez ! Horor jako ze staré školy, jaký už dneska nikdo nenatočí. Dokud nepřišel talent Snyder (jak to ten chlap dělá - jenom 3 filmy a hned takové hity). Jsou tu všechna známá klišé a přesto je to nádhera. Herci, masky, atmosféra, lekačky - to jsou samé silné stránky. Víc takových filmů prosím. ()

1990Jirik

Nejdřív sem si řekl že to bude to samé jako všechny filmy o zombiích... Ale opak pravdou konečně se někdo zaměřil na to co by udělali normální lidé a né super prototypy Umbrela corporation:).. Líbila se mi ta atmosféra a do postav sem se téměř vžíval.. moc pěkný Zombie horor:) ()

Vindemiatrix

"I like this song." Asi začnu oceňovat obchodní centra. Ještěže jich u nás ve městě máme tolik (jen aby byl poblíž taky obchod se zbraněmi). Pojmout zombíky jako mrštné brutální predátory byl skvělý tah. Snyder jej přetavil ve skvělé akční momenty, které příhodně proložil ponorkovým dusnem mezi skupinkou lidí, co přežili (ovšem na jak dlouho, že...?) A na závěr si ještě mezi titulky střihl geniální dohru ve stylu Blairwitch, jen asi tak o tři řády lepší. ()

stuj

Jeden z nej zombie filmků. Drží se klasického formátu - náhodně vybraní lidé jsou uvěznění v hypermarketu, obklopení kupou zombíků a snaží se utéct na bezpečné místo. Ale zombíci už nejsou náměsíční, naopak, za masem běhají jak dravé šelmy. K popisu Drama / Horor / Sci-fi / Thriller bych přidal ještě slovo Komedie. ()

freddykruege

Docela mě překvapilo, že i zombie horor jde pojmout relativně seriózně, aniž by lidé plavali v krvi. Pořádně se střílí v podstatě až ke konci a celé to není jenom o zabíjení, které je mimochodem sem tam dosti vynalézavé, ale najde se i trocha psychologie. Pár napjatých situací také nechybí, černý humor taky ne. Horor jak má být. Mimochodem, nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že se zde Valve inspirovalo pro svou hru Left4Dead. Zombíci vypadají a pohybují se velice podobně a Ving Rhames mi připomíná coache z druhého dílu ()

elgato

nikdy bych nevěřil, že se mi bude líbit horrorový film. Co do kvantity asi nejkrvavější kousek, co jsem viděl. ()

Missile

Je-li libo nohy, ruky či lidského orgánu, tak se díváte na ten správný film, kde Vám to naservírují teplé a dokonce i čerstvě odděleného od původního majitele. Tento film Vám dodá i mnoho jiného, počínaje humorem, dostatečného množství krve, strachu, dokonale krásných zombie tak i akčních scén a konče mnoha olova létající skrze hlavy zombie. Do hlavních rolí byli obsazeni velice dobří herci, jenž dodali tomuto filmu sladkou třešničku. Režisér Zack Synder ( 300: Bitva u Thermopyl, Sucker Punch ...) odvedl velmi výbornou práci. Tento zombie film mě zaujal tak, jako žádný jiný film stejného zaměření. Film má hlavu, srdce, duši i patu, a proto si zaslouží celých 100%. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)