Vetřelec vs. Predátor

• USA AVP: Alien vs. Predator (více)

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

helrohir

Tento film bol vôbec prvý, ktorý som z alienovsko-predátorského univerza videl a vtedy, pred asi 8 rokmi, som to vcelku žral. V súčasnosti, keď už mám napozerané všetky filmy s týmito dvomi príšerami musím povedať, že tento film nie je dostatočnou poctou pre tieto kultové postavy. A všetkému je na príčine nechutne primitívny scenár, ktorý jednak potupuje samotného Aliena aj Predatora (spojenie Predátora s človekom či príliš ľahko zničiteľný Alien) a taktiež samotný dej je takpovediac padnutý na hlavu. V každom prípade aspoň jednotlivé súboje medzi Alienom a Predatorom sú výborné, taktiež triky sú na celkom dobrej úrovni a v podstate je to celkom zábavný film, takže aspoň tri hviezdy tomu dám, ale vzhľadom ku kultovosti oboch týchto postáv som sklamaný, pretože projekt s takýmto potenciálom môže dodrbať fakt len nejaký amatér. ()

Brano

Tak ja som sa u filmu rozhodne bavil. Dve legendárne sci-fi postavy bojujúce proti sebe prečo nie. Výborný príbeh, ktorý ma bavil od začiatku do konca. Predátori ako staroveký bohovia, ktorý naučili ľudí stavať a chceli za to obetu v podobe Votrelcov. Zabitím Votrelcov skladajú Predátori skúšku dospelosti, aby ukázali akými veľkými Predátormi sú. Navyše fantastický dej sa odohráva na Antarktíde vo vybudovanej pyramíde v podzemí. Už takú krvavú atmosféru nečakajte ako v starých filmoch Predátor alebo Votrelec, pretože sa jedná o thriller nie o horor. Mne sa atmosféra v AVP veľmi páčila. Film je tiež technický veľmi dobré zvládnutý a aj herecký obsadení. Nenachádzam žiadne negatíva. Film, ktorý som si ako malý chlapec rád púšťal a pozriem si ho rád aj dnes. ()

TonyStark

No, tohle je těžký oříšek. Kdybych to měl hodnotit jako uctívač původních Vetřelců a Predátorů (což jsem, ale nejdu na krev),tak musím režiséra Andersona zatratit až do desátýho kolena,protože tohle je totální zesměšnění obou legendárních lovců a hlavně prvních filmů ve kterých vystupovali. Jenže já to beru tak, že to je prostě jiný druh filmu - dejme tomu jiný žánr. Nevím, co bylo dřív, jestli PC hra, komiks nebo scénář k tomuhle skoro béčku, ale všechno to spolu souvisí - je to zkrátka bezduchá zábava,tyhle filmy nejdou na Oscary nebo do síně slávy - jdou do videopůjčoven a do hračkářství a cestu si dláždí popcornem. Co se mi vyloženě líbilo byl nápad s prastarou pyramidou hluboko pod Antarktickým ledem, kde si Predátoři jednou za sto let udělají takový piknik a v rámci utužování a zácviku mladé krve pořádají lov na Vetřelce. Navíc pyramida v desetiminutových cyklech neustále mění tvar a člověk (ten tam původně neměl co dělat,ale aspoň je v tom trochu zmatek) neví, kam ho to bludiště vyplivne. Odkazy na Dänikena a jeho pojetí lidské (mimozemské) historie jsou docela vtipné, triky a třeba nová maska Predátora taky super. Herci nic moc (kromě Henriksena),ale to už k tomu hold patří. A závěrečné bratříčkování mimozemského lovce a pozemšťanky? - Inu proč ne,vždyť nás navštěvují už tisíc let.... ()

Guran

Film je na tak známé a rozsáhlé téma až moc krátký. Řekl bych, že Anderson mohl těmto dvěma mimozemským záporákům dát více prostoru. Při nejlepším, mohl režii uvolnit lepšímu režisérovi. Riddley Scott by mi vůbec nevadil. Všechno se ve filmu děje tak rychle, že si ho ani nestačíte vychutnávat. Hororová atmosféra je zde ale výborně nastíněná a vizuální efekty jsou taktéž na vynikající úrovni. Film je pěkný, dobře se n něj dívá, ale chybky to má a ta největší je v režii. ()

horor2

Mně se to líbilo. Z odstupem času film získá jiný pohled. Ano, rozjezd pomalejší, ale vysvětlovat se musí vždycky, pokud nechcete dostat nelogickou podívanou. Mela mohla být větší, což naznačil flashback na pyramidě. Ale jinak film dodržel, co sliboval. ()

johnsnow

Typický Anderson. Spomaľovačky, okaté CGI ale zase keď si to odmyslím, tak dostanem fajn crossover Aliena a predátora. Nie je to síce tak fajn ako predátor a už vôbec nie tak ako Alien ale na silné 3* to stačí. Bishop ako taká priepojka medzi svetmi potešila. ()

ostravak30

Bohužel jsem nakonec nemohl jít výš. Film postrádá všechno, co udělalo Vetřelce i Predátora slavným. A nepředkládá nic, co by udělalo slavným tento souboj. Vše běží v tak nějak zaběhaných kolejích. Tma, něco se hýbe, pak se z toho nedá dostat ven, jedna postava umírá postupně za druhou a nakonec jedna přežije. Nic, co by už nebylo stokrát zobrazeno v jiných akčních hororech, mj. i v samostatných filmech Vetřelec a jeho pokračování i Predátorovi a jeho následné dvojce. Příběh samotný je také už tolikrát omílaný a nic objevného v něm vskutku nenajdete. Až na propracovanou pyramidu a samotný souboj Vetřelce a Predátora, což ale v konečném měřítku tak zajímavé není. Pro milovníky Vetřelců či Predátorů je to film, který povinně shlédnou a odškrtnou si ho v seznamu povinných filmů. Pro nás ostatní je silně průměrný akčňák bez nějaké promyšlené zápletky s absolutně chybějícím napětím. Předvídatelný děj a tím spíše konec je první krok k totální nudě. ()

mrclTV

Nemyslel som si, že film v ktorom sú Predátori a hlavne Votrelci môže byť tak nezaujímavý. Úplne nezáživné spracovanie, postavy tuctové, dej ešte ako tak ujde (poslúži ako nová kapitola v Alien univerze), ale to najdôležitejšie v takomto žánri, akcia, je s prepáčením nudná (miestami dokonca až smiešna, čo je dosť smutné) a napätie alebo dokonca strach na nekoná. Digitálny Votrelci už nie sú ono a čo je ešte horšie v posledných 20 minútach film naberie tragikomický smer - krehké žieňa (enviromentalistka) zabije vlastnými rukami snáď viac Votrelcov ako Ripleyová a vo všetkých filmoch doteraz. Výsmech predchádzajúcim dielom. Ale stále nemôžem dať len 1 hviezdičku. ()

JajinkaBec

Překvapivě dobře natočená věc s pěknými triky, dynamickým střihem a svižnou akcí. Film bohužel potápí pod hladinu hodně špatný scénář. Celkový vývoj a děj mě prostě trochu zklamaly. Na druhou stranu ale tenhle snímek přinesl i pár velmi památných momentů. Do teď si pamatuju jak vetřelec kyselinou pálí plášť Predátora a celé to syčí. Mrazí z toho v zádech. Oni nás neloví. Ocitli jsme se uprostřed války. ()

Frog.cz

Do Arnolda to má pravda daleko ale zase úplně k zahození to není,líbí se mi jak se pozemská kóča spřáhne s predátorem a vypráskají tu vetřeleckou bandu. 3* ()

hrumsrt

Značka Vetřelec má nějakou základnu, o kterou se dá opřít. Toho ale tvůrci nevyužili, najali nesympatické a neznámé herce, a prakticky z toho vzniklo něco, co by měl Ridley Scott a další, kteří se podíleli na budování oné značky zažalovat! Ten film fakt nemá podle mě nic, je trapně vtipný, akce nepřináší nic originálního, jde jen o parazitování. Jediné, co snímek vyzvyhuje alespoň mezi "béčka" je souboj Vetřelce a Predátora, u toho to taky mohlo skončit! A děj?.. Já ho nenašel! 40% ()

Midar

Absence brutality, hloupé dialogy, nechtěně směšná Predátorova maska a otřesné postavy v čele s rádoby drsnou hlavní ženskou postavou, to všechno z toho filmu dělá prostě absolutní peklo, které už nedokázal zachránit ani extrémně hrubý hlas Lance Henriksena (android Bishop z druhých Vetřelců). Režisér Paul W. S. Anderson tak opět dokázal, že je naprostý břídil, který prostě nikdy nedokáže danou látku uchopit tak, jak je zrovna potřeba. I přesto všechno, si ovšem určitou dávku pochvaly přece jenom zaslouží. Pokud totiž pominu ten extrémně debilní scénář, musím uznat, že když už si ve filmu někdo dává přes držku, je se většinou na, co dívat. Vetřelec a Predátor si nicméně zasloužili mnohem více než jen béčkovou akční hlínu bez špetky napětí či nápadu. ()

PlysovyMacko

Strašne som si tento film užila. Súboj dvoch mimozemskych gigantov nemá chybu. Super bitky, super akcia, ľudia sú v takychto filmoch na odstrel. Predatori sú celkom sympataci aj keď ich spojenie s hlavnou hrdinkou je nepravdepodobné. Korunu všetkému dáva kráľovná votrelcov. Chcem vidieť pokračovanie o hybride votrelca a predatora. ()

Gamekeeper77

Tak jsem to risknul a šel do toho naslepo, aniž bych znal hodnocení. Jak to u těhle pokračovaček bejvá, nestojí za moc a ani tady není hodnocení bůhvíjaký. Mě to ale celkem příjemně překvapilo. Slušná myšlenka počátku třícivilizačního mezigalaktickýho soužití, super masky, stejně tak efekty, všechno je tu pekně vidět, určitě si tvůrci dali záležet a v tomhle směru to neodflákli. Akce je tu taky požehnaně a já s klidným svědomím říkám...bavil jsem se. 70%. ()

RafaKrakal

Je to přesně takový typ filmů, který není dobrý, oproti svým předchůdcům až mizerný, ale přes to všechno ve vás zanechá spíše pozitivní pocity. Skvělá akce, Lance Henriksen jakožto představitel Bishopa v původních vetřelcích se vrací do "vetřelčího universa", byť v roli jiné postavy, to vše převážilo nad mizerným scénářem, který film má. Celkově ve mě převládla spokojenost, nicméně celkovou kvalitou je Vetřelec v. Predátor níže než Vetřelec 4, který byl z původního "vetřelčího universa" zdaleka nejhorší, ale za mě osobně jde pořád o kvalitní podívanou. ()

Grellenort

Hmm, hmm. Nečekal jsem, že to bude až taková slabota. Čekal jsem Andersonovku, tudíž mizerný scénář, obstojnou atmosféru, skvělou hudbu, ostré tempo které vás na začátku vcucne a na konci vyplivne, bez ohledu na to, jestli jste nechali mozek v šatně nebo ne, a také při nejmenším lehce nadprůměrnou akci. A ono nic. Mizerný scénář odpovídá, atmosféra snad také, prostě Alien je Alien a o kvalitách jeho "kolegy" se také není třeba rozepisovat. Ovšem! Hudba prachmizerná, nu-metalová nářezovka z traileru je fuč. Tempo a dynamika vůbec-špatně, špatně, všechno špatně. Může za to ta "Kostkoidní" úprava pyramidy. Copak by Alieni a Predátoři nestačili? Když se Resident Evil zastavil na jednom místě uprostřed ("sestra"), přivítal jsem to jako oddychovku. Když to dělá AvP skoro po každém úmrtí aby se pyramida mohla přestavět a postavy se oddělit, případně si pokecat o rodině, je to zásadní chyba. Nu a akce...akce je slušná, ale je jí málo. Zoufale málo. Navíc není krvavá, dokonce ani vyhřeznuvší chestburster není skoro vidět...no co to je?? Těšil jsem se na nekompromisní, brutální, technohororovou, oslizenou nářezovku, dostal jsem sci-fi dobrodružný film pro děti a Anderson by měl doufat, že na DVD to bude vypadat SAKRA JINAK, protože tímhle výplodem si to u mě pekelně rozlil. Pro mě osobně zklamání roku, a možná nejen tohoto. ()

Max Q.

No to je teda dílo. To jsem se nenadál, že budu sledovat vyvražďovačku s takovými monstry a přitom neuvidím ani kapku krve. Jestli chtěli natočit něco pro děti, mohli to zkusit se Štaflíkem a Špagetkou. Ať si říká režisér co chce, tohle je prostě film dělaný jenom pro prachy, kde se na fanoušky z vysoka kašle. Logické chyby jsem přestal počítat po půl hodině, když mi došly prsty na rukou (a to jich mám pořád všech deset), přemoudřelí vědci, co čtou hieroglyfy jako Mladou frontu, povinné nevtipné hlášky... Aspoň že ty triky ušly. ()

pospechbuh

Nápad jistě dobrý. Výsledek není dobrý. Proč mytologie a hlubokomyslné pozadí? Proč zmatená pohybující se pyramida? Proč málo akce?Pro mně velké zklamání. Škoda že film neměl happyend kdyby si poslední dva převží padli do náruče a celý film by skončil dlouhým polibkem. ()

wopi

Samozřejmě - z hlediska filmového umění je to odpad. Ale zarytí příznivci veškerých mimozemských potvor mohou skousnout i takhle nelogickou věc, hlavně, že zase slintají a chřestí. :) ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne