Vetřelec vs. Predátor

• USA AVP: Alien vs. Predator (více)

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

MM_Ramone

Som nadšeným obdivovateľom snímkov "Alien" i "Predator". Votrelec aj predator sú kultové postavy sci-fi horrorového žánru. Dve obrovské ikony. Avšak obsadiť ich do spoločného filmu sa mi zdá až moc okato komerčné. Projekt "Alien vs. Predator" ma nijak zvlášť neoslovil. Radšej si predatora alebo votrelca pozrem v ich starých, dobrých sólo filmoch. Jedine z rešpektu ku týmto dvom vesmírnym zabijakom dávam hybridnému snímku "Alien vs. Predator" tri poslabšie hviezdičky. *** ()

Dan9K

Nebudu skrývat, že jsem měl vždy raději vetřelčí sérii a to překvapivě všechny díly. Ano, je v nich znát sestupná tendence, ale přese všechno měla každá epizoda svou úroveň. Samozřejmě jsem se těšil, jací budou moji oblíbení hrdinové a jak to těm predátorům pěkně natřou. Čekal jsem zklamání a také jsem se ho bohužel dočkal. Herní předloha se již stala legendou. Prach však brzy filmovou konverzi odstraní z lidského povědomí a zařadí se po bok Wing Commanderu a Mortal Kombat 2. Alespoň doufám. Čeká vás sprška nelogičností a trapností a to ještě vůbec nevypichuji trapný závěr ála Godzilla, Aligátor, Jezero nebo třeba další milióny americký béček. Po půl hvězdičce dávám za triky, efektní souboj mezi hlavními hrdiny a za poměrné absentování nudy. Rád ale zaokrouhluji dolů, a tak dávám moc pěknou jednu hvězdičku :) ()

kulyk

Vytřelec kontra Prdátor je solidní mňamka. Rozum odložte na poličku a račte si užít snesitelný akční spurt. Zajisté by se z toho dalo vytlačit více, ale stejně jako všichni z nás po ranní tortuře na hajzlíku musím říci - zaplať strejček alespoň za toto! ()

Spooner

Čekal jsem nadupanou akční jízdu s mými oblíbeými postavami.Nakonec jsem ale viděl jen další béčkařký počin jakých už známe několik.Příběh je ucházející a vůbec nám nezdělí nic začátku obou ság(ani o bishopovi).Nijak tomu nepomáhají ani herci,kteří jsou špatní i na béčkovej film(teda až z výjimkou Henriksena ten to ještě jakž takž ustál).Jediný na co se dá na tomhle filmu koukat jsou občas povedené bitky aliena s predátorem.I když k těm zase musíme přidat další mínus,a to že tyto bitky přicházej kousek před poslední půl hodinou.Takže do kina jděte tak na cca posledních 40 minut a budete spokojení.Bitky uvidíte a příběh stejně žádnej neni tak co.Prostě zbytečnej film z kterýho se chtěli akorát vytřískat peníze(a ani to se v USA nepodařilo) ()

MMR

Dlouho se nic neděje, a pak se tu naskytne pár akcí. Vidím to na průměr. A fandil jsem vetřelci. ()

2Pac

Keby som nebol zaujaty, tak by som film ohodnotil 3*... Lenze ja zaujaty som ...a velmi. Mam rad seriu s Alienmi a milujem Predatora (1) z toho vsetkeho pramenilo moje nadsenie, ked som sa docital o natacani AVP. Predstavoval som si ten obrovsky potencial, ked si to naostro rozdaju dve naj(ne)oblubenejsie kreatury (plus nejake to najhlupejsie stvorenie) Universu. Moje nadsenie zvysoval este fakt, ze pc gamesa AVP ma tak neskutocne hustu atmosku, az sa niekedy clovek musi presvedcit, ci sedi na suchom ;-)...Ake vsak bolo moje sklamanie, ked som uz podla prvych recenzii zistil, ze vsetky moje predstavy su totalne v haji....Nic...uplne nic...Ludia, ktori toto tocili by mali byt zaveseni do prievanu a riadne vysoko a samozrejme za gule...Nebudem tu rozpisovat preco, to tu bohate opisali ostatni...skoda slov...god dammed... ()

Wacoslav1

Ne takhle souboj dvou největších vesmírných zabijáků opravdu dopadnout neměl. Neposuzuji to podle hry ani podle komiksu. Posuzuji to čistě z pohledu diváka kterej od toho teda čekal sakra větší řežbu.15% ()

petero

Nedosahuje tu kvalitu ani votrelcov ani predátorov. Anderson je síce hračička, ale zo spojenia týchto dvoch kultových monštier som očakával niečo oveľa lepšie. Scenár je neprepracovaný a málo ctižiadostivý. Takto sa môžem len tešiť že sa konečne stretli i na filmovom plátne a dúfať, že pokračovanie bude o niečo spektakulárnejšie. ()

pepo

takto dovrzať dve legendárne série to sa len tak nevidí.milovníci predátora a votrelca držte sa od tohto filmu čo najďalej ()

Xmilden

Dříve bych tohle označil za jasnou patlaninu. Po uplynutí zhruba 10 let, ovšem AvP představuje tu lepší chvilku ve filmografii jistého Paul W.S. Andersona, který je zodpovědný za kvalitativně často děsivý Resident Evil. Zpočátku se příběh poměrně ztuha rozjíždí, ovšem po vstupu do pyramidy na Antarktidě (vím, ale tohle scénáristu, jistého Paul W.S. Andresona opravdu napadlo), film začne sypat místy hodně zajímavou akci. Škoda nízkého ratingu, za trošku krve navíc bych se určitě nezlobil. Postavy se místy chovají debilně, ale to pravé filmové peklo přišlo teprve o 3 roky později. 60% ()

-bad-mad-wolf-

S odstupem času se AvP nejeví tak tragicky jako v době svého vzniku. Nebo jsem si na jeho existenci prostě zvykl. Když jsem si ho nedávno bez jakýchkoliv očekávání rekapitulačně pustil, musel jsem uznat, že je v něm hned několik hezkých nápadů (facefuggeři vs. pistole, některé souboje) a relativně působivých scén (rozmrazování královny, pyramida). Ani ty triky nejsou z nejhorších, ba naopak. Prostě takové relaxační tematické béčko. Na druhou stranu, béčkem nasáklých nápadů debilních je tu taky víc, film prakticky ničím nepřekvapí a v kontextu dvou fenoménů sci-fi žánru nabízí zoufale málo. Závěr alá "splašený dinosaurus v Antarktidě" (made in časopis Premiere, čest jeho památce) sice hezky odkazuje na thrillerové závěry starých vetřelčích filmů, nicméně proti nim je stupidní vskutku okatě. ()

Divočák

Anderson to zase jednou pěkně zpackal. Ostudně vyplýtval projekt s potenciálem velikosti Mléčné soustavy a ještě si za to dokonce nechal zaplatit!!! Ve filmu tak přicházíme o všechno, co nás tak drželo u předchozích dílů. Místo houževnatých mariňáků je nám předhozeno pár teploušských vědců v barevných kombinézách, kteří jsou ve filmu stejně jenom proto, aby mohli umřít, místo jednoho takřka nesmrtelného lovce s rastacopánky několik připosraných predátorů, kteří umírají podobnou rychlostí, jako jejich lidští kolegové a místo husté hororové atmosféry vyvolané všudypřítomnou hrozbou z děsivých vetřelců stádo zmateně vyskakujících kreatur, které nakonec vlastně umírají snad uplně nejrychlejc ze všech. V podstatě snad jedinou postavou, které tak není dopředu určeno zemřít, je "nová Ripleyová", která ale bohužel vypadá jako černoška v růžové!!!! kombinéze. Atmosféru nahradila akce, propracovanost nahradila laciná popcornovitost. Pane Andersone, za podobné počiny se v méně vyspělých kulturách kastruje. (A nebo by aspoň mělo!) ***Věděli jste, že: Nápad natočit "Vetřelec vs. Predátor" dostal režiér Anderson poprvé už v roce 1997, kdy na festivalu Sundance prezentoval svůj nezávislý debut "Shopping".//Společnost Weyland-Yutani je ta samá společnost, která vyslala v prvním dílu "Vetřelce" vesmírnou loď Nostromo, aby vetřelce dopravila na Zemi."//Oproti původním filmům byly zvětšeny jak ruce Vetřelců, tak i všechny zbraně Predátorů. Mimořádně nakynulo především laserové dělo, které nosí na rameni.//Urychlený životní cyklus Vetřelců mám podle slov režiséra Andersona na svědomí množství hormonů, jimiž predátoři "ládovali" vetřelčí královnu. Scéna, která by to vysvětlovala, se ovšem do závěrečného sestřihu nedostala.*** ()

Phobia

Prapodivný, násilný slepenec, stvořený za účelem rýžování na dvou legendách, kterým ovšem tento hybrid nesahá ani po nehty na nohou. Scénář jednoduchý až prostoduchý, v soubojových fázích je to nepřehledné, žádný z hrdinů mi nestál za to, abych mu držela palce a tak se u mě nedostavil žádoucí pocit napětí, strachu o postavy či soucitu s jejich krvavým skonem (tu krev si ovšem divák musí představit, ve všudypřítomné tmě a díky předposranému střihu není nic vidět). Za co ty dvě hvězdičky? Po trikové stránce je film celkem slušný, dodívala jsem se až do konce a v kině to třeba mohlo působit lépe. Až na několik málo momentů je to ztráta času - 35%. ()

darkrobyk

Jedna věc mi nejde na rozum. Dark Horse vyprodukovalo už pěknou řádku comicsových příběhů ze světa vetřelců a predátorů, z nichž si mnohé o natočení doslova říkají! ( což je bohužel možné říci i o dalších comicsech konkurenčních vydavatelsví se Supermanem v čele) Andersonův film připomíná ze všeho nejvíce počítačovou hru. A ty, jak známo, doslovně převedené na filmový pás nefungují. Přesto se mi honičky v pyramidě nakonec zalíbily a některé scény připomněly staré dobré časy. Velmi fajnová je královna i scéna oplodnění nebohých obětí... ()

Gimp

DivXová screenrip forma (120 kč za tenhle film v kine bych nedal, jsem student proboha:-) pridala filmu na desive atmosfere, protoze jsem prakticky nic nevidel. Skutecne sceny Aliena(u) proti Predatorovi byly prekvapive svizne a cool, za to vyvrazdovani civilu bylo nudne, odbyte a nemastne neslane celkem.. Trapna je take jasna inspirace jinymi filmy (Kostka - pyramida meni polohu po urcity casovy interval, Residnet Evil - sit, LOTR FOTR-Gandalf na harne apod.). Scenar je vubec dost slaby, bodejt by taky ne kdyz si to psal Anderson sam... No abych jen nekritizoval - zelene stopy po laserovych zamerovacich jsou prijemnou zmenou od tradicni cervene. Vahal jsem mezi dvema a tremi a musim rict ze film je preci jen vic nad nez podprumer. 51% btw. jen mala poznamka k zaveru filmu, Anderson - scenarista - je skutecny mistr "sokujicich" koncu, viz Resident Evil: Apocalypse ()

kinej

Sice ne taková bída jako čtyřka, ale pořád je to hrůza. Takhle mrhat námětem by mělo být trestné. ()

Hrabka

Hm.. Co k tomu říci? Když už se jedná o dvě mega monstra, která jsou kultovními počiny let minulých a mají se spojit v jednom filmu, mělo by to dopadnout o dost lépe. Autoři mohli vytvořit megathriller s profláknutými sci-fi ikonami, ale nakonec z toho vznikl jen průměrný film s nikterak zvláštní akcí či dějem. Je to škoda. Davy lidí se těšily na parádní jízdu s Vetřelci a Predátory, ale dočkaly se jen chabé války mezi těmito dvěma skupinami, do které se samozřejmě vmísili i lidé. Akce je chvílemi docela našláplá, ale to nevydrží moc dlouho. Samotný děj se mi teda vůbec nelíbil a pasovat Predátory do role těch dobrých a Vetřelce zaškatulkovat mezi ty špatné je poněkud zcestné. Vždy to byly jen bezcitné zrůdy. To potom docela nelibě koukáte na spřátelení člověka a Predátora. Ale co už no, je třeba to brát s rezervou a nijak to nesrovnávat s megahity 70. a 80. let. 45% ()

Jamal

Jsem si spíše tipoval, že to vyhraje vetřelec, ale byl jsem naivní, že jsem očekával absolutní konec, .... samozřejmě že museli nechat otevřený konec ()

juta

Něco jako Freddy vs Jason, akorát s jinými oblíbenými postavami. Hlavní je, abyste měli oblíbené oba druhy, jak vetřelce, tak predátory. Pokud byste měli v oblibě více jeden druh než ten druhý, tak by vás možná mohlo mrzet, jak to s tím jedním druhem dopadne, ale záleží právě na tom, který je váš oblíbenější. Já mám rád oba tak nějak stejně, takže mi bylo úplně jedno, který z nich v soubojích dopadne lépe, ale film ukázal, že prostě někdy měl navrh predátor, někdy zase vetřelec. I když jeden druh sloužil vlastně ke hrátkám, tak nebyl zase až tak slabý, jak by se zdálo... ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne