Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

Nix

Můj druhý film o ponorce. Takže nejsem úplný majstr na tohle téma, ale já se bavil. I inspirace dle skutečného příběhu určitě filmu a vyprávění pomohla, ale nemohu se zbavit dojmu, že i Rambo by měl co dělat s tou manipulací ponorky a podobně, takže úplně dle reality to určitě není. Ale to vůbec nevadí, aspoň to filmu dodalo akčnost a potřebné napětí. Herecké výkony jsou super akorát Harvey toho moc nepřevede, ale to nevadí, i tak mi to nevadilo. Matthew je kvalita a Mostow je zajímavý režisér. Určitě narukuju a stanu se součástí dalších výprav v klaustrofobickém prostoru. ()

Tiiso

Sudy, které kolem vás výbuchují a dělají hrozný rámus. Tento film v sobě skrývá technickou raritu. Zvuk ve formátu dts, ale s datovým tokem, který se u nás nevyskytuje přestože je ve světě standartem. Zvuková kulisa je zde proto dokonalá. Příběh je lehce nadprůměrný se zajímavým pojetím a dobře udělánou akčností. ()

MRPitivier

Nedá se srovnávat s Das Boot! Určitě zde nejsou takové pasáže s lidskými osudy, bezmocností a náplní akčních scén jako v Das Boot! Herecké výkony jsou slušné, děj také obstojný, jen historická fakta jsou zpochybnitelná a dalo by se říct neuvěřitelné proklouznutí ponorky až nesmyslné! Je to především akční film než historický, což určitě bere bod dolů! Napětí a chování námořníků na ponorce je zde zachyceno věrohodně! Doporučuji v náladách na oddechovky, kdy potřebujete trochu akčních a napínavých scén, tak právě Ponorka U- 571 je ten správný film! ()

celticek

Souhlas s Mattym, vedle Das Boot nebo K-19 Widowmaker si to stoupnout nemůže. Asi nejvíc mi vadilo, že to není podle skutečných událostí. Trocha věrohodnosti a mohlo to být někde jinde.. ()

Tormentor665

U tohohle se musí všichni účastníci bitvy o Atlantik na mořském dně obracet. Dívat se na to po technické stránce sice dá, ale stejně mi to přijde obšlehnuté z Ponorky... ()

topi80

Filmy o ponorkách jsou vděčným tématem napínavých dramat. Je jich asi o něco méně než o letadlech, ale dost možná více než třeba o vlacích :-). Každopádně, z výběru všech ponorkových filmů, které jsem kdy viděl, u mě díky napínavé atmosféře i příběhu vyhrává právě tento. ()

Lavinia

Hrdinní američtí námořníci jdou sebrat nepříteli Enigmu, tak úplně nejasné, po kolikáté. Přitom dojde k mnoha zádrhelům, přestřelkám, výbuchům a přežijí jen zázrakem, samozřejmě i s Enigmou. - Ponorkové filmy mají silnou gradaci únavnosti, ani tento není výjimkou. Když už po desáté sledujete chlapy ve tmě, jak na ně stříká voda a oni naslouchají, jestli po nich někdo nestřílí, načež se zase otřásá obraz a kdeco vybuchuje, ruka sama se přikrádá k ovladači a volí "fast forward". Průměr. ()

mac000

Solidní akce, i když odborník na vojenskou techniku (válečné ponorky zejména) by vytknul řadu nelogických, nevěrohodných či dokonce nemožných "manévrů", které pociťoval i naprostý laik v tomto oboru jako já. Ale o to zde nešlo, podstata děje je pravdivá a nezbývá než obdivovat mariňáky, kteří takto obětovali své životy. ()

Sir Ludvig

Musím priznať, že som očakával čosi viac. Kamaráti mi hovorili že je to dobry film...a vlastne mali pravdu. Je to dobrý film so všetkým zápormi a kladmi: dobrý námet, horší scenár, rutinná a dostačujúca réžia,... ()

Hollister odpad!

Stupidita scénáře je až zarážející. Přizvání odborných poradců někdy není ke škodě. Kdyby ten film trval ještě o trochu déle, tak by se jim určitě podařilo jedním torpédem a cizí ponorkou potopit celé německé válečné loďstvo. ()

Suomi

Průměrný válečný film, kde američani jsou dokonalí a Němci jsou naprosto vylízaní,odevzdají jim svou ponorku,přidají enigmu a ještě si nechají potopit pár lodí,hm tak takhle kdyby to fungovalo ve válce, tak nechápu proč američané dostávají všude na prdel ()

kabul

Hoci je to Americký film, ukazuje Americkú blbosť. Pri niektorých scénach som sa musel zasmiať, napr. neznalosť Američanov Európske miery. Ale nikdy nebude mať právo byť označený ako vojnový, vzhľadom na to, že k podobnej situácii nikdy nedošlo a Američania Enigmu zo žiadnej ponorky nezískali. ()

Romeroo

Velmi kvalitní film o ponorkách, který nemá tendenci nudit..ba naopak! Mě bavil po celou dobu…a posledních cca 35 min jsem byl napjatý jak špagát…hltal jsem každý výbuch miny, každý zvuk, každý výraz v obličeji hlavních hrdinů atd…tak si představuji vtáhnutí diváka do děje : - ))) 80% ()

macetoma

Poctivá, zručná filmařina. Tento film Vás vtáhne dovnitř. Prostě jsem TAM s chlapama celých 116 minut byl, torpéda lítala kolem gauče a miny vybuchovaly rovnou za mýma zádama. Vůbec jsem neměl čas řešit historii, jestli U-571 byla nebo nebyla a kdyby Enigmu ukradl třeba Pepek námořník, tak při sledování tohoto "ponorkového" filmu by mi to bylo srdečně jedno a věřil bych tomu. Dávám 4 hvězdy. ()

Havala

Výborný a dramatický film o ponorkové válce, pravda o něco málo je pozadu oproti Red Octoberu, rozhodně je to vyjímečný zážitek. ()

kubilov

Posádka jedné řadové americké ponorky je před další misí doplněna o další důležité členy a vydává se na nejdůležitější plavbu, jakou některá ponorka během druhé světové války absolvovala – za rádiovou šifrou Enigma. Matt McConaughey a Harvey Keitel jsou herci spolehliví a celkový výsledek, který sice není bůhvíjaký, avšak ani ne vyloženě špatný, lehce vylepšují. Ale fakin Jon Bon Joviho bych tady fakt nečekal. ()

Stejšn

Na špičku žánru - das Boot - to nemá, ale špatný film to rozhodně není. Jen chvílemi dost těžko k uvěření. Ponorku míjí jedno nepřátelské torpédo za druhým, ale sama bez míření zničí nepřátelskou ponorku a nepřátelský torpédoborec, posádku na širém moři najde spřátelený hydroplán (aniž by předtím posádka udala polohu), zajatý nepřátelský námořník morseovkou do trupu vyklepe dlouhou zprávu během pár vteřin... no prostě přitažené za vlasy. Taky mi trochu vadil dabing, který nerozlišuje mezi slovy ponořit a potopit. "Šéfe, potopte nás do 200 metrů" by asi žádný kapitán ponorky nikdy neřekl. ()

Guran

Jedná se tady o hodně překvapivý děj z 2. sv. války. Tento film o ponorce je první o tomto tématu, který jsem viděl a velmi se mi líbyl. Scény v ponorce, která je bombardována vodními minami jsou dechberoucí a efekty se zvuky vše ještě zlepšují. Jonathana Mostowa mám rád a tohle je jeho jedno z nejlepších děl. ()

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)