Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Los

Takové filmy dělají ostudu žánru sci-fi. Obyčejný vyvražďovací a lekací horor, který je vsazen do vesmírné lodi, aby byl trošku originálnější. Stovky litrů krve, pořezané tváře, obrázky pekla a vnitřností...právě jsem ztratila 92 minut života výměnou za noční můry... Jak tuhle příšernost může někdo stavět výše než Sunshine??? 3/10 ()

Nivenx

Paul W.S. Anderson, když se snaží, tak umí a natočil svůj nejlepší film. Super tajemná atmosféra, skvělý Sam Neill a Laurence Fishburne, kteří hráli naprosto parádně. Mě nevadila ani druhá polovina filmu, která sice byla mnohem akčnější, ale na tajemnosti filmu to neubralo. Jediné co bych mohl zkritizovat je konec, který jsem do ted'ka moc nerozdýchal. 75% ()

SeanLSD

Škoda. Tento film končí práve vtedy, keď začína byť naozaj brutálne zaujímavý. Z vedomia, že z neho vystrihali viac než tretinu stopáže, sa mi chce plakať. Ktovie ako by to vyzeralo s ňou, ale bez nej to je dosť dlho iba o krásnom dizajne Horizontu udalostí a celkom hustej atmosfére (ktorá sa ale nijako nebuduje iba jednoducho je prítomná a všetko je tu akosi príliš hrr, hneď hotové). Až do samého záveru ale ani dosť krvavé, ani dosť psycho. Ani dosť sci-fi, lebo vysvetleného či vedeckého je málo (akurát nejaký ten pohon čo nás hodí do čiernej diery) a celý dej kopíruje schémy z tuctov B-čkových sci-fi hororov počínajúc VOTRELCOM, a ani dosť horor, lebo toho pekla je prekliato málo! (pričom zo šialene strihaných halucinácií sa zdá, že by tam aj Cenobitom Clivea Barkera zaplesali srdiečka). Chcem vidieť pôvodnú verziu! ()

Deyw

mno..jedno z top vesmirnych scifi..hutna atmosfera, super herci, skvela hudba.. nechapu ze to natocil nekdo jako je Anderson.. :-)) ()

sator

Promarněná příležitost... Andersonův prvotní sestřih filmu trval 130 minut a byl  násilný natolik, že jak testovací publikum, tak studio Paramount nařídil zkrátit film o 30 minut a zmírnit tak část násilí. Ačkoli bylo v roce 2012 oznámeno, že na kazetě VHS byla nalezena plná verze filmu, ukázalo se, že páska byla  v tak špatném stavu, že film nebyl rekonstruovatelný. Režisérská verze střihu je tedy považována za ztracenou. ()

eJacques

...No pěkně zvláštní a pěkně děsivé... Docela psycho, kde nikdo neví na čem je, jestli lidi magoří nebo blázní... Mírná podobnost s filmem Astronautova žena, ale napětí jsem si tady užil více... ()

Cedr

Dusná atmosféra prázdné lodi na hranici naší soustavy by se dala krájet. Nechybí samozřejmě správně ulítlá posádka záchrané lodě. Evemt Horizon je často velmi podhodnocován, ačkoliv jde o vynikající hororové sci-fi z vesmíru. To co po deseti letech předvedl Sunshine, dokázal Paul W.S. Anderson už v Event Horizonu. Je pravda, že o něco víc hororově a obzvlášť ke konci možná už trochu "lacině", kdy některé scény působí spíš trochu komicky než napínavě. Nebýt této vady na kráse, tak by to bylo za plný počet. ()

filmmovier

Velice podobné jako Symptom Pandorum, což znamená, že vlastně nic moc, ale líbilo se mi to víc a proto má Horizont události i lepší hodnocení. A taky lepší herce. A vlastně i atmosféru a libovej konec. Prostředek je sice poměrně nezajímavý a zvláštní průměr, ale ten konec je fakt dobrej. Hodně by mě zajímala ta režisérská verze, protože tahle hraničí s béčkem, ač zápletka se rozjíždí zajímavě a nápad není úplně pitomý, je to prostě skrz naskrz kolem dokola průměrná sci-fi, která neurazí, nenadchne a brzy bude zapomenuta. Čekal jsem, že mi to fakt sedne, ale asi to opravdu nebude žádný zázrak. 70% těsně a s odřenýma ušima, díky skvělému Samu Neillovi, atmosféře a Fishburneovi. ()

chelseaman22

Event Horizon je filmem dvou tváří. Úvod ve stylu Vetřelce navnadí diváka do doby, než se generátor či co to je zcvokne a donutí zúčastněné rvát maso a chlemtat krev. Od této chvilky pro mě film skončil, jelikož následoval mišmaš bez jakéhokoliv logického vyústění. Věčná škoda. 39 % Celosvětový příjem k 28. 11. 2019: $26,673,242, což je 0,44 násobek rozpočtu ()

Motinski

Taká light verzia Votrelca, dokonca aj celkom napínavá a krvavá, no atmosférou nie až tak pohlcujá ako by chcela. Síce som sa nenudil, ale čakal som že príbeh a pointa odrovnájú viac. Hlavne ku koncu nadšenie upadalo. Stretli sa tu výborní herci a prvá polovica mala našlapnuté na svojsku žánrovku aká sa v sci-fi neukazuje často. ()

Lachtaan

Lepší než Sunshine, rozhodně ale ne poutavější než třeba Life, třebaže ten ono zlo přinesl alespoň ztělesněné, čemuž já prostě fandím víc. Opět by se mi šiklo větší rozpětí hodnocení, atmosféra je tu dotažená do dokonalosti, jen nohy jí podráží snaha o uspěchaný konec, v němž se divák moc nedozví, odkud veškeré to “démonično” vlastně přišlo. [viděno na Prime Video 13.9.2022] ()

senor

Ze začátku to má docela slušnou atmosféru a je tam pár dobrých (hudebních) lekaček. S přibývajícím časem se to zvrhne v žánrově rozpolcený, klišovitý blábol. ()

Belbo

70% Prvních padesát minut je skvělých, dalších třicet obstojných a v posledních deseti minutách to režisér se scénáristou zkurvili jak mohli. ()

Qitek

Paul W.S. Anderson jednou jedinkrát dokázal, že dokáže natočit zajímavý béčko. Má to atmosféru, dokáže to znepokojit a udržet si mou pozornost v nadupaném a zároveň nepříjemném moodu. Jedno z mých nejoblíbenějších béček ever. Mám chuť se k němu zase někdy vrátit. První půlka je přímo vynikající unikát i příklad, jak budovat hororovou atmosféru! Spolu s ďábelsky drastickými prostřihy do pekla, dokáže Event Horizon vyvolat slušný neklid. Vůbec tahle vesmírně pekelná atmosféra dává zapomenout na přiblblost a totální devastaci všeho, co přijde v druhé půlce. K tomu připočtěte velmi slušný herecký podmaz a nuda fakt nehrozí. Škoda. Udržet laťku první půlky a je to klasika. Slušný koule. ()

Bobik9

Velmi slušná atmosféra, skvělé herecké obsazení, výborný režisér, super efekty na svou dobu a docela zajímavý příběh. To všechno má Horizont události, ale také má nezvykle klesající kvalitu. První hodina je výborná a velice napínavá. Snažíte se vžít do děje, do postav a snažíte se chápat vše, co říkají. Přemýšlíte, co tajemného se děje na té lodi a jak to dopadne. Zkrátka vás ten film vtáhne a vás to baví, ale po hodině s eněco změnilo a najednou se tam postavy jen honí, kdo koho zabije dřív. To mě už nebavilo a celý film mi to zkazilo. ()

Mrkvič

Skvělé obsazení a skvělá atmosféra. I prostředí je hodně fajnové. Škoda jen, že se to ke konci tak zvrhne. Začátek jsem i po několikátém sledování hltal, ale při akci potom paradoxně usínal. Hlavně závěrečné vystupování a maska Sama Neilla mi přijdou jako nešťastnou tečkou za celým hodně slušným filmem, který začal jako scifi ale končil jako lacinější horor. ()