Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radim

Vysokorozpočtové béčko, které zachraňuje má oblíbená Milla Jovovich (na její "Multipas" z Pátého Elementu prostě nejde zapomenout) a pár povedených triků. Scénář se slušnou myšlenkou, semtam lekačka, ničím objevní zombie. V rámci žánru průměr. ()

Moskoe

Začátek až do té doby, co se na scéně objeví komando, má skvělou atmosféru a nemá chybu. Pak už holt lekačka ()

Haymar

Paul W.S. Anderson - inspirující se počítačovou hrou, (spolu)vzkřísil žánr, který už se zdál být téměř po dvě dekády mrtvý. Přiznám se, že jak jsem byl ze začátku k tomuto projektu skeptický, tak si dnes drze dovolím tvrdit (a stojím si za tím), že RE se právem zařadil (ještě spolu s Dawn of the dead) mezi naprosotu klasiku novodobých "zombíckejch-brain-blood-akčňáků"! Jen to obsazení ve filmu bylo (vyjma Milly) velmi, velmi slabé (za to jeden bod dolů) ()

Mleako

Slušně zfilmované béčko plné zaběhlých zombie movie klišé, které vás jeden večer slušně pobaví, ale chuť podívat se na něj znovu pravděpodobně mít nebudete. ()

venom14

Celkem zklamání,nic zajímavého.Scén s zabíjením zombíků mohlo být více,ale celkem dobré obsazení to trochu vynahrazuje. ()

Hyb_rid

Milla si konečně našla roli, která jí padne jako ulitá. Když k tomu přidáme mou slabost pro zombie, neskutečně našlapaný soundtrack a nespočet hodin strávených prolézáním Raccoon City během dlouhých večerů tak z toho musí být plné hodnocení :-)) ()

Prochy38

Velmi povedená akční jízda. Kouzelná M. Jovovich i dobrá M. Rodriguez. Lepšá film i následnou sérii tohoto tématu neznám... ()

iampatrik

60% Možná jeden z prvních hororů, které jsem kdy viděl. Dneska vidět snímek prvně, bral bych ho jinak - hodnotil podprůměrně. V roce 2002 to pro mě bylo něco zajímavého i přesto, že je to v jistých směrech béčko jak vyšité. POZN. Konečně viděna celá série postupně. ()

peetriss

Paul W.S. Anderson zřejmě miluje atmosféru béčkových filmů a v jeho dílech je to všudypřítomně vidět. Resident Evil je průměrným hororem, avšak pokud jej porovnám jen se snímky inspirovanými videohrami, kde jsou výsledky většinou zoufalé, patří tento snímek mezi ty povedené. Ponurá atmosféra plná lidského strachu a bezmoci je vykreslena poměrně dobře, avšak snímek pokulhává poněkud po příběhové stránce. Scénáristé si nedali příliš práce s vykreslením charakterů postav a načrtnutím příběhu bez děr, ale toto u takovýchto filmů zase není až tolik žádáno. Resident Evil je film sázející na efekt, což se mu daří ovšem taktéž jen se střídavými úspěchy. Milla Jovovich je známá svým nepřiliš kvalitním hereckým umem, Resident Evil však není film, který by si žádal oscarový herecký koncert, naopak Milla je jednou z mála hereček, ze které tak silně vyzařuje chladnost i žhavost zároveň. Samozřejmě musím vypíchnout i skvělou ústřední melodii, která patří spolu s Michelle Rodriguez k tomu nejlepšímu ve filmu. ()

TERRORDROME

Žiadne veľdielo, len solídne prevedená a dosť slušne vygradovaná rutina. Špeciálna jednotka ( zrejme zo špeciálnej školy pre nadané deti ), pochoduje chodbami podzemného komplexu, prekonáva rôzne laserové nástrahy ktoré im predhadzuje holografické dievčatko, postrieľajú pár zombíkov, Milla skope niekoľko plesnivých dobermanov a napokon spoznajú monštrum čo má jazyk s ktorým dokáže obliznúť poštovú známku zo vzdialenosti troch metrov. Obsadenie je fajn, až na tú kravu Michelle Rodriguez čo sa nás neustále snaží presvedčiť že je megadrsňáčka čo si zadok vytiera žihľavovými listami. Jej machrovanie nezastaví dokonca ani premena na zombie, taká je drsná. ()

Mo.

Jedno z těch legendárních béček, které jsou nakonec kvalitnější, než většina filmů podobného ražení. Tak třeba už scénáristicky je Residen Evil docela bomba, protože se na jedné straně povedlo výborně zachovat svět, kde vládne Umbrella Corporation, ale s tím, že dějově jde film vlastní cestou a je svým způsobem prequelem k událostem známým ze hry. Pak tu máme spoustu bezva nápadu, které jsou docela originální - podzemní středisko pod městem; fingovaní manželé-agenti, kteří mají strážit nouzový vstup; potvora s umělou inteligencí Červená Královna; chodba k Červené Královně (fakt bezva scéna); zombie psi; atd... A co je vůbec nejlepší, všechno to drží pohromadě. Nejsou tu žádné do očí bijící logické chyby a nesmysly a jako celek to funguje. Vlastně je to mnohem víc, než klasický stupidní zombie horor; už jen tím, že místo netušících připosraných civilistů, je tu relativně dobře informovaná speciální jednotka, kterou hned tak něco nerozhodí (když nepočítám těch pár laserů). Pro mě osobně dost unikátní zombárna. -- Další díly už jsou klasicky silně podprůměrné hovadiny, na které nemá smysl koukat z jinýho důvodu, než je holčičí tělo Jovovichové. ()

Hanes88

Nevím no, dokud se tam jednalo pouze o zombíky, bylo to velice zajímavé. Jak se tam ale začalo obrácet proti nim úplně všechno, už to bylo přeplácané. Pro mě podprůměrný horor. Nezachránila to i skvělá Mila Jovovich.40%. ()

Drirr

Tak tak, ani jednička není žádná velká sláva - pár slušných nápadů, jako vždy špatně (Snad až na Pátý element) hrající Milla Jovovich a režijně i po stránce scénáře poměrně nezajímavý kousek = všehovšudy koukatelné béčko s jednou opravdu dobrou scénou. Vzhledem k tomu všemu mi nějak uniká, proč se točí stále nové a nové díly. Teda vlastně asi neuniká... ()

angloumene

Vážně nechápu, že se jedná o celkem úspěšnou sérii. Když pominu to, že Resident Evil není vůbec o ničem, zbývá ještě celková nuda. Mám pocit, že už jsem určitě viděla lepší zombie/virus filmy a to nejsem zrovna fanoušek žánru. I přes chvílemi zmatené chování hlavních postav, podivné flashbacky, přežívání jednotlivých členů týmu, kteří byli obklopeni aspoň patnácti mutanty atp., se zde objevilo pár slušných scén. Tím myslím útěk po potrubí a i konec filmu. Celkově 40% a moc nechápu, kde tvůrci berou peníze na pokračování. ()

J*A*M*A*L

Docela nudný zombie horror.Akční scény nebyly tak hrozné, ale moc mi ten film nesedl.Ani následující díly nebyly o nic lepší.Resident Evil zřejmě nikdy nebude patřit mezi ty mé oblíbené horrorové série.60% ()

Paldiny

Štýlový Hi-tech horor. Môže rátať s napätím, akciou, dokonca zápletkou. Milla v priliehavých šatočkách spočiatku netuší kde je sever, armádna jednotka tuší, ale nevie toho o moc viac a neistotám dá stop až armáda hladujúcich, nielen ľudských zombies. Tí to začnú kúsať jedného po druhom a proces premeny už každý pozná. Najluxusnejšia scéna je paradoxne bez nich, v laserovej komore, kde sa tvorcovia nebáli pritlačiť na pílu. Na ostatné sa dobre pozerá, škoda len nevyrovnanej úrovne trikov, kde ten prerastený hybrid až nepríjemne klesol na úroveň Kráľa Škorpióna. Spokojnosť tiež s rezkou muzikou aj samotným záverom. Ten dokonale nabažil na Apokalypsu. ()

Yoss

Asi jediný film podľa počítačovej hry, ktorý mám rád a dá sa pozerať. Scéna v tuneli s laserom, ktorý krája všetko, je bohovská! A tá Milla. Robím hádam aj 50 percent z atmošky :-) ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)