Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Narcis

No je to sice blbina, ale jsou zde věci které pěkně ty hvězdičky nakupí - dokonalá hudba (hned na začátku, během scény s laserovou chodbou a během vpádu komanda STARS do budovy), poté ta laserová komora + zmutovaní psy + závěr a nakonec masky a herci (Milla, Michelle, skvělý záporák James Purefoy). Prostě jedna z těch kravin na které se dá podívat i víckrát a která ma i něco do sebe (Anderson zas není tak špatnej filmovej umělec). ()

pfa

Hra Resident Evil na platformě PS má u mě rozhodně plný počet hvězdiček, film se do tého hodnosti rozhodně nedostane, avšak máme před sebou poměrně dobrého a slušně bojácného filmového bratříčka. [7/1O] ()

jefff

Jedna z nejlepších herních adaptací. Od tohoto filmu jsem si i oblíbil Millu Jovovich. Některé scény jsou naprosto parádní. Např.na začátku jak přichází první zombie a vleče za sebou sekeru. ()

Almásy

po ostatnich dieloch skutocne netuzim, ale jednotka bola pri vsetkej svojej neoriignalite a klisovitosti sakramentsky posobiva. ()

P1tr

Víceméně nic moc běčko, které vypadá strašně levně a nebýt herním fandou a Milly Jovovich, bylo by to o poznání horší. Paul W.S. Anderson no more. ()

TroiMae

Mě to prostě bavilo. Hypermoderní vědecká laboratoř (Hnízdo) v podzemí zkoumající genetiku, viry, zbraně... a řízená umělou inteligencí nazývanou Červená královna… Milla Jovovich a extra zmutovaný mutant na konec… Je to sice taková parodie v opačném slova smyslu, která jako bonboniéra nabízí různé filmy. Mně to ke spokojenosti stačí a osobně jsem rád, že se nějaký film pro změnu obešel bez všech těch vyhřezlých mozků a požírání vnitřností a „naturalismu“. Asi mám raději minimalismus – viz "Kostka" (také na ni ve filmu dojde řada). A pro zajímavost k tomu vykrádání: po uvedení filmu se spousta prvků z něj objevila v několika následujících video hrách řady Resident Evil. ()

spikey1

snímek používá odkazy ze hry a tak se snaží kouskovat scény podle oblíbenosti, ve finále se jedná o slepenec scén podle ne příliš dobře působícího scénáře. Ani akční scény nejsou tak mindblowing aby to utáhlo pozornost a Vás vystřelilo do akčního nebe. ()

Mythago

Ubohé cosi beze smyslu jehož vysoké hodnocení se dá ospravedlnit snad jen náhlým pomatením smyslů hodnotících či jejich překliknutím, když zrovna pospíchali po tomhle skvostu navštívit toaletu. Hra měla zůstat hrou, kde ta nesmyslnost je alespoň ospravedlnitelná a může se oní říct, že je to jen taková oddechovka, ale proč to někdo přesral i do filmu, to mi mozek nebere. Kdyby aspoň vybrali místo Milušky někoho, na koho se dá dívat, ale to ne. Největší WTF byli ti digitální hafani, kdyby to byl aspoň čistokrevný zombie flák. Ale abych na to jen nekydal, tak...no vlastně nic dobrého se o tom říci nedá, takže ty dvě hvězdičky nechápu a asi nikdy nepochopím, ale prostě jsou. ()

Looser

Skvělé béčko, Milla is hot a líkviduje zombíky bez mrknutí oka. Jednoduchý děj, zbraně, krev zombíci a spol namichané v dokonalém koktejlu. Všem vřele doporučuji promítat po půlnoci když budete sami doma. Btw OST se taky dost vyvedl. ()

solskjaer

Škoda Milli Jovovich. Na tohle béčko stačila některá z vycházejících modelek lačně toužících po filmové roli. Scénář je průhledný a závěr lze vydedukovat hned po polovině filmu. Oceňuji pouze pár scén, kde jsem se i docela leknul, ale jinak průměr. ()

FeatherBoy

Pěknej film s pěknou herečkou. Dobré nastínění toho, jak to může dopadnout, když si nějaká organizace hraje na biologické Bohy... Film má dobrý otevřený konec... ()

folklorman

Další film podle mojí oblíbené herní série, ale oproti Silent Hillu tento film totálně zklamal. Kdyby se film jmenoval jinak, tak by mě nikdy nenapadlo, že předloha byla nesmrtelná hororová herní série - Resident Evil. A hlavní hrdinka Milla Jovovich není vůbec pěkná. ()

slovan1

Jelikož jsem nehral hru, tak nemůžu soudit, nakolik se tento film povedl. Po dějové stránce mi to příjde jako celkem zábavná vyvražďovačka s krkolomnými zombíky. Celkem brzo se dalo tušit, kdo přežije a kdo zařve. Mille Jovovich to v těch šatičkach seklo. Jsem zvědavý na další díly. ()

fox171cz

Slavný Resident Evil, nakonec neminul i mě. První díl mě vůbec nenadchnul. Celkově jsem se u obrazovky nudil a nějaké podobné stavy jako u Zombielandu pominuly po pár minutách. Objevilo se pár napínavých chvílí, které moc dlouho nevydržely. Líbila se mě snad jen M. Jovovich, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dále. ()

kenkaku

Resident Evil je moje oblíbená série a proto také k hodnocení podle toho budu přistupovat (tedy neobjektivně :)). Herecké výkony nepodstané, věrnost předloze (hře) nepodstatná, uvěřitelnost a logika děje (hádejte kdo vše přežije včetně celého drsného elitního komanda? napovím... není to nikdo z elitního komanda) také nepodstatná... pointa nepodstatná. Podstatná je stylová atmosféra, zombie (miluju zombie), ani vteřina nudy, Milla Jovovich (vesměs polonahá), zombie (jmenuju je podruhé na počest zombie-dobrmanům), efektní bojové scény (polonahá Milla Jovovich vs zombie-dobrmani.... aaaah). Musím psát víc? ()

Angus odpad!

Akční sračka, co nemá hlavu ani patu.... Dialogy jsou přímo otřesné. Nenašel jsem nic co by mi zachovalo pěknou vzpomínku z filmu. Odpad! ()

civrss

Film postavený na dvou hlavních herečkách, kde ani jedna pro mě není atraktivní, nebude mít valnej úspěch. Resident Evil je jeden z mnoha stupidních béčkovejch sci-fi horůrků, které nenaženou strach ani dvanáctietý školačce. Plochá a ošklivá ukrajinka plus odporná Michelle Rodriguez s ksichtem nasraný hyeny nejsou zrovna trhák. K tomu příšerná hudba, kamera na tečku a máme další ptákovinu. Zkusím ještě dvojku, ale nic od toho nečekám. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)