Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MetalLizard

Jelikož jsem velkým fanouškem herní serie Resident Evil, na první díl filmového zpracování jsem se velice těšil. Rozhodně mě v ničem nezklamal. Příběh filmu se sice úplně nedrží příběhu ze hry, nicméně to není nic, co by se dalo tvůrcům vytýkat, neboť okopírovat hru by byl holý nesmysl. Tak či onak, pro mě je Resident Evil film, který si rád pustím kdykoliv znovu. ()

Mustaffa odpad!

Nic, prostě vůbec nic. Horor to není ani omylem, akce je to hrozná a jako sci - fi to nefunguje. Asi nejvíc tomuto filmu ubližuje scénář, který působí hodně lacině až odfláknutým dojmem. Je to prostě špatné béčko. S největší pravděpodobností bych dal jednu hvězdičku, ale za to, že zpryznili jméno herního hitu, tak nemůžu jinak než dát odpad! ()

wandall

1* za překrásnou Millu , 2* za Milliny překrásné nohy:DD , 3* za stylový soundtrack , 4* za do té doby nejlepší zfilmování gamesy,(které bylo překonáno až Silent Hillem:)) tzn. zasloužené 4**** ()

chrustie

Polovinu filmu se jede ve vlaku... Co je ale luxusní, tak pokus o překonání zabezpečovacího zařízení a naporcování zásahové jednotky (výborné zařízení do školní družiny). Filmy s herní předlohou jsou vždycky trochu zklamání, hlavně pro hráče. ()

Drbac

Jako fanda puvodnich her Resident Evil jsem byl z tohoto filmu v dobe uvedeni do kin uplne v extazi.Po letech a dalsich dilech mi doslo jakej pruser udelal Anderson s Alici ktera v mitologii RE nema co delat a hlavne jak dokazal uzasnou a atmosferickou hru ve filmu podat jako akcni nesmysl.Prvni dil je urcite nejlepsi protoze jeste alespon trochu pripomina puvodni hry.Dily nasledujici jsou pouze akcni a rodoby efektni a atmosfera zadna. ()

reAnimat0r

Priemerne becko s fascinujucou Millou Jovovich a kopou zombikov. Z tohto zanru sa da vytazit tak vela, ale v tomto filme je toho tak malo. I ked som bol nadsencom hry, film bol sklamanim. 4/10 ()

waltosin

Skvěle převedeno z počítačové hry do zombie filmu, ve výborném a děsivém prostředí společnosti Umbrella. Drsná Milla Jovovich nakope prdel krvežíznivým zombíků, kteří se jen tak nevzdávají, jasně povedenej zombie film. Doporučuju! ()

DandaPiper

Slušej 'lekací' Horror. Mila tu ztrátu paměti zahrála docela věrohodně. To, že byli všichni uvezněni pod zemí, odkud vlastně vedla jenom jedna cesta zpět ve mně vyvolávalo divnej pocit, ale vzhledem k žánru je to asi dobře. Scéna s tím laserem byla absolutně vynikající. ()

spacemaster

Podle mě nejlepší díl z celé série. Milla podává excelentní výkon a udržuje diváky napjaté. Hektolitry krve vám nedovolí vstát a pořádná vražedná mašinérie se dává do pohybu. Moooc dobrej film ale na plný hodnocení bohužel nemá. ()

Martanecek007

Dokonalá hudba, atmosféra, a příběh taktéž. Jedničce této série bych nic nevytkla. S dalšími díly už je to o hodně horší, ale tento díl je pro mě prostě skvělý ()

onlyK2

Jediný opravdu hororový díl nastartoval perfektní sérii, která později poněkud zakčněla. Na film se nechá koukat i po tolika letech a až na vzhled zombíků nemám co bych vytknul. ()

route60

Jednoduchý přímočáry děj, co také chtít od počítačove hry a Paula W.S. Andersona, prvních 20 minut je výborných ale jak na scénu příjdou zombie tak nuda začína řádit jak černá ruka. ()

zuzza11

Yeah, výtečný konec... Jako béčkovka získává 5 hvězd. Akce, napětí, zrůdy, krásná Milla, jako vždy tvrdá Rodriguezová, úplně nej zápletka, skvělá hudba, prostě vše načasovaný jak má být... žádná zdlouhavá nuda... a jedu na další díl :D ()

Todd_Hewitt

Hned po Underworldu je to moje srdcovka další z mých nejoblíbenějších sérií. Na Resident Evil jsem přišel někdy v osmi letech, ale už si nevzpomenu jak. Snad mi to někdo pouštěl nebo tak. No, to je jedno. Nechápu, jak se tento film nemůže někomu nelíbit. Má to originální zápletku (zombie, t-virus a tak) a má to dokonalou Millu Jovovich, co více si přát? Musím uznat, že Milla je i po těch letech hrozně hezká. O akci zde není nouze. Jo, nezmínil jsem se, také obrovské plusko patří Michelle Rodriguez, která je více než náherná!!! Tenhle film mohu doporučit milovníkům zombíkům a sci-fi, bude se vám to líbit. ()

Leeroy3167

Po rokoch ignorovania Resident Evil série som sa uchýlil k stráveniu pár hodín s Milou Jovovich, zombíkmi pod dohľadom mr.Andersona. A zistil som, že kľudne som mohol tieto filmy ignorovať ďalej. Prvý diel mal neskutočne spomalené tempo, neveril by som, že hodina a pol môže trvať tak dlho. Mila je všeličo, ale nie herečka, Michelle Rodriguez hrá len v rovine vľkej drsňáčky, ako skoro v každom filme. Vizuálne nič extra, príbeh tuctový, proste nudil som sa. Skoro každá ,,lakačka" bola predvídateľná. Zabíjať čas sa dá aj inak. ()

elanista1

Tak tento film ma dostal, asi uvodnych styridsat minut si uzivame tu hustu tajomnu atmosferu a nevieme /aspon ja/ ale tusime, co sa stalo. Paradoxne najlepsia scena filmu nebola so zombikmi ale ta v laserovej miestnosti, to co sa v nej odohralo by som nepredpokladal ani len nahodou. Za to, niektore dalsie "prekvapive" momenty uz neboli AZ tak prekvapive a nepredvidatelne, nevravim ze mi to vadilo len konstatujem. Najviac sa mi pacil film do momentu ked na scenu vstupili nemrtvi, dovtedy to bola skvela, by som povedal Kockovska /Kocka 1997/ atmosfera, ale ani zvysok nebol zly, podareny zaver ma neskutocne navnadil a uz sa neviem dockat ako si pozriem dvojku. Milla Jovovich je stopro najsexi zombiekiller akeho som videl. ()

davistercz

Slabé, čekal jsem něco velkolepého, místo toho jsem se dostal tak ke spánku. První půl hodina je v pohodě, ale potom to zrací tu pointu a už to není ono. Cením originalitu a téma. Jinak opravdu nic na tom není tak dobrého, jak se říkává. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)