Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sskrblik

Na film se zombíkama to není špatný, ale také nic uchvatného se nekoná. Zlatej střed, není to nic co by jste si chtěli pustit třeba pětkrát. ()

Beatle

Okay, je to kult a já jsem to viděla teprve teď, v roce 2010...ale...proč je to kult? "Hororový" film založený na lekání a ne moc povedené hudbě, která má za důsledek to, že ještě dříve, než se leknete, si z hudby uvědomíte, že přijde něco, čeho se leknout máte...takže se v konečném výsledku vlastně neleknete. Na druhou stranu, nikdy jsem nehrála počítačovou předlohu, proto nejsem schopná ji nějak srovnat. Na třetí stranu - jestli hra vypadá stejně jako film, tak je to dobrá hra. Popravdě s tím odstupem a s historkama co jsem o filmu slyšela, jsem čekala strhující nářež plný krve, mrtvol, temných scén se zoombíky a spoustu střílení. Všechno tenhle film má, ale podané způsobem, že celou dobu myslíte na to, jak by se to dalo natočit stokrát lépe. Také kostým Milly Jovovich (údajně prý nošený postavou v RE PC hře) je sice sexy a pohodlný, potřebujete-li hodně rozhazovat nohama, ale pro boj prakticky nepraktický.....závěr. Nebylo to zlé, nebylo to zajímavé a skončilo to dřív, než jste si stačili uvědomit, o čem v tom filmu vlastně šlo. ()

darek kartac

Když jsem Residenta viděl poprvé říkal jsem si co je to za kravinku. Podruhé jsem si řekl že to neni tak špatné. Pak jsem mi film docela dost zalíbil. To tajemno a strach ve filmu je vydařené i já jsem se bál. Milla hraje tak nějak že nevim jak to říct. No moc tam toho nenamluvý, ale nikoho jiného bych do filmu nedal. Ke konci mě mrzí, že se té ženě nesplnil sen o šu...í :D. ()

Imune

Tím, že dávám stejně tak tomuhle prvnímu Resident Evilu za 3 jako Afterlifu, nemyslím, že je to na stejné úrovni, to ani zdaleka ne. Jak to bývá, rozjezd této řady je prostě nejlepší a tahle akční podívaná stála za to. Každopádně tohle píšu jen kvůli ospredlnění a říkám, že Afterlife má u mě prostě 3 z milosti, ale tenhle trhák sahá po čtyřech. 70% ()

VanTom

Čistě na efekt vystavěná akční zombie vyvražďovačka v techno-metalovém hávu. S kultovní videoherní předlohou má společného nezbytné minimum, jen aby mohla nést jméno Resident Evil (korporace Umbrella, T-virus, tajné genetické experimenty, nemrtví). Možná v pár pasážích se podařilo přiblížit atmosféru, o nesnesitelném napětí či strachu se ale mluvit rozhodně nedá. Nicméně jako 90-minutové nenáročné béčko se špatnými triky a nečekaně hezkou a příjemnou Millou Jovovich v hlavní roli vcelku ujde. ()

pravdovravny

Keď sa pýtali Jamesa Camerona aký film obdivuje odpovedal: Resident Evil!!!!, to hovorí asi za všetko, je to prielomový zombie/herná adaptácia film. myslím že tento film videl asi každý kto aspoň raz doma zapol počítač kvôli hre:) ()

Mishqo

70% ... Úvod série, ktorý ešte stál za to, s hlavou aj pätou a premyslenejším dejom oproti väčšine ostatných. Samozrejme, že aj tu už bolo niečo cez, ale inak slušné. A výborný soundtrack. ()

Sany33

Pred tým ako vypustím môj názor na daný filmový počin, by som rád upriamil pozornosť na to, že som hry nikdy nehral a k tomuto univerzu pristupujem čisto prostredníctvom filmov. Tak sa do toho pustíme. Ide o, na tu dobu, veľmi kvalitný akčný film. Na druhej strane ide o veľmi priemerný horor ale dobrý thriller, ktorý ako už dnes vieme bude mať dobrú dejovú nadväznosť. Životná rola Milly Jovovich, ktorú už nikto nenazve nikde inde ako Alice. Celé je to dosť premakané a atmosféra by sa dala krájať. Občas je všetko spestrené trápnou lakačkou o ktorej viete hodinu pred tým ako príde alebo laserovou chodbičkou, ktorá rozseká polku osadenstva ale inak ide o dosť kvalitný filmový počin. Len medzi nami, najviac som si išiel zombie ovčiakov ktorý boli premakaný. Uvidíme čo nám ďalej Alice ponúkne. 70% ()

lykan9

Já tenhle horor zbožňuji, ale musím uznat, že plného hodnocení kvalitou nedosáhne. Přesto nedám na prvního Resident Evila dopustit. Bradavka Milly Jovovich, nasraný výraz Michelle Rodriguez nebo nakopání zombie dobrmanům. To vše patří mezi nezapomenutelné věci, co tento horor přinesl a díky němu se zrodila další slušná hororová sága. Umě prostě palec nahoru. ()

fabecc1222

Prostě klasická vyvražďovačka, nic jiného od filmu nečekejte, hlavně ze začátku k tomu dostanete i pár efektních zabití, postupem času se to trochu omrzí. Děj těžce Béčkový. Mila se tu teprve rozjíždí, a hlavně ze začátku je tak pozornost upnuta na její koza(i)čky. V průběhu filmu to s příchodem ikonických scén jako lasery a psy pomalu rozjíždí, ale na plný plyn se dostane až v dalších filmech. ()

J.Lajner

Počátek jedné z nejzbytečnějších a nejstupidnějších franšíz, napříč celým hororovým žánrem. Paul W.S. Anderson má možná řemeslo v malíčku a umí být vizuálně nápaditý, ale tupost scénáře mu v tomto případě podřezává větev. I když pominu můj ryze subjektivní problém, který se vztahuje k Mille Jovovich, kterou upřímně nemůžu vystát, zůstávají tu stále faktické nedostatky v podobě sterilní nudy, tuctových lekaček a debilního chování snad všech postav. Anderson sice miluje zdrojový materiál vytvořený společností Capcom, ale poetiku této jedinečné survivor hry, se mu na plátno nepodařilo převést ani náhodou. Zbyl jen bezzubý strašák do zelí, který nenažene strach pětiletému dítěti, natož dospělému divákovi. Dvě hvězdy za soundtrack a scénu s chodbou, kde Anderson jakž takž dokázal, že má koule ještě stále na svém místě. ()

cross

Ze začátku to sice vypadá zajímavě a vše nasvědčuje tomu, že tenhle film bude opravdu cool. Bohužel, následně vše sjede o třídu níž a divák se prostě musí začít trochu nudit. Navíc, hudba Marilyna Mansona je naprosto otřesná a ohlušující a většinou je slyšet na úkor zvukových efektů. Prakticky jediné, co mě potěšilo, je samoúčelná brutalita a pohled na bradavku Milly Jovovich;o) ()

bierce

az na ty laciný lekacky,prísernou hudbu,fakt odpornou digitální príseru a málo krve je to docela dobrý.ovsem konec vypadá fakt dobre a uz se tesim na druhej díl (doufám ze ho bude tocit nekdo jinej)....jo a taky by me zajímalo proc tomu vsichni ríkaj splatter a ''fakt brutální film'' (viz Fuka) kdyz tam neni pomalu ani kapka krve ()

Autogram

Na dokonalé masakrovanie nemŕtvych zombíkov je (ako inak) nutná polonahá sexi kosť. Milla je ideálna a tak všetko vyšlo podľa plánu, film funguje, atmosféra je výborná. Škoda len, že skoro všetko sa tu už niekedy predtým objavilo. ()

stitch7

/// Tyjo, první Resident Evil je fakt povedenej. Na pět hvězdiček to sice není, ale já je rád dám, protože zjišťuju, že mám slabost pro estetiku raných 2000's. Jednička je překvapivě atmosférická s fakt dobrým soundtrackem - vždyť hned první scéna je díky hudbě dokonalá. Efekty nic moc, ale snaha určitě byla. Podle mě je první snímek, byť skoro vůbec podle předlohy, dělaný s láskou. Takže jo, pět. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)