Rozvedený se závazky

• USA Louie
USA, (2010–2015), 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Režie:

Louis C.K.

Scénář:

Louis C.K., Pamela Adlon

Kamera:

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty (více)

Série(5) / Epizody(61)

Výrazný stand-up komik Louis C.K., známy predovšetkým zo seriálu Lucky Louie sa znovu vracia so svojou postavou Louieho do televíznych obrazoviek. Tentokrát však nevsadil na žáner rodinného sitcomu, snaží sa skôr čo najviac priblížiť svojim stand-up vystúpeniam. Rozprávanie deja tak strieda hrané príbehy so samotným pódiovým vystupovaním Louieho. Ten vám vyrozpráva, ako vyzerá svet rozvedeného štyridsiatnika s dvoma deťmi. (BigDeal)

Illy

Mezi sprosťárnama a trapárnama, mezi dokonalejma fórama občas vystřelí ruka s životní moudrostí a vrazí vám facku do xichtu. Věkově se Louimu pomalu (pooomalu chci!!) blížím, potomkově jsem ho dohnal a teď ještě ten rozvod.... U mě zatím dobrý :-) Ale i tak ho neskutečně chápu. ()

husokachna

Hodnocení půjde asi ruku v ruce s tím, jak máte nebo nemáte rádi Louise CéKáčko. Část seriálu tvoří totiž jeho stand-upy a větší část potom jeho potloukání se New Yorkem a (před)současnou Amerikou. Naráží na více či méně bizarní postavičky a očividně je seriál pouze Louisovým (Lujího...já nevím) komentářem a pohledem na život. Dějový oblouk není, všechno je v podstatě takovej zfilmovanej stand-up. Za mě dobrý, chvílema geniální, chvílema průměr, celkově jedu třetí epizodu a ještě mě to nestihlo otrávit, což je co říct. Dávám čtyři pěkný vypointovaný vtipy o honění. ()

joudas

Po zkušenostech z Lucky Louiem jsem čekal něco über vtipného, náladu zlepšujícího, u čeho se budu smát celých 20 minut v kuse. No dobře, teď trochu přeháním, ale každopádně jsem nepočítal s tím, že mě to místo toho zdeptá. Je to zkrátka vážnější než jsem čekal, ale to rozhodně neznamená, že by to nebylo vtipné. Především proto, že Louisovi CK není svaté vůbec nic a dokáže si dělat srandu snad úplně ze všeho. // Po čtvrté sérii přihodím i tu pátou. Stále sice plátí, co jsem napsal výše o (ne)humoru, ale vážně dobře se na to dívá. Dobře natočené, dobře zvolení herci (včetně cameí – tentokrát potěšila Yvonne a především Renner coby drogový dealer. Pamely Adlon není taky nikdy dost :) ). Ale hlavně je to tak příjemně osobní, ne jen velké nablýskané nic. ()

sNeDy

Jako stand-up komik ano, ale tenhle seriál mi prostě nesedl. Za celou první sérii na mě opravdu zapůsobila až závěrečná scéna posledního dílu. A to je málo. ()

-Marc-

Nejdřív jsem si o seriálu myslel, že jej vystihne věta - Já jsem normálni, ale všichni ostatní jsou úplní idioti. Ale postupem času se ukazuje, že ani sám Louie není uplně tak normální. XD Skvělý Louis C.K. ()

char_t

Takhle to dopadá, když komik udělá vlastní dílo, bez kontroly, bez limitů. Chvílemi skvěle absurdní stand-up výstupy, chvílemi dobrá ukázka pošahané Ameriky, chvíli existenciální dramatické výstupy, chvílemi nicneříkající nudné výjevy ze života a zbytek jsou jen přehnaně vulgární vtipy o sexu. A celé to tak nějak nesedí dohromady. ()

boul

Louis C.K. je opět na obrazovce a to na hrané scéně v kombinaci se stand up show.. Po prvním díle jsem byl skeptický a nevěděl co si o tom myslet, ale hned druhý díl mě přesvědčil, že Louieho humor je prostě pro mě a herci co se objevili v seriálu Lucky Louie jako třeba Jim Norton nebo Pamela Adlon dodá seriálu větší kreativitu a po třetím díle v ordinaci s Ricky Gervaisem jsem se málem po*ral smíchy :-) ...1. série: 80% ()

Rooz

Nepředvídatelný, originální, precizní, absurdní, dokonalý. Takový je tenhle TV seriál. Pokud hledáte uměle vytvořený humor, který nabízí tradiční sitcomy, hledejte dál. Tady nejde primárně o zábavu, ale o odhalování absurdit v lidském konání. Ze seriálu číší melancholie, nadhled, ironie, schopnost uvědomovat si, co je v životě skutečně důležité, schopnost vnímat všechnu krásu i bizarnosti kolem nás. Seriál je tvořen krátkými i dlouhými epizodami, vše přesně nadávkované, aby to nikdy nezačalo nudit, velmi často s výbornou pointou. Všechny herecké výkony jsou vynikající včetně dětských hrdinek. Dokonalá práce s kamerou a v neposlední řadě i zajímavé celebrity, které se seriálem mihnou (David Lynch, Robin Williams) tvoří z tohoto díla skvost. ()

Doomedx

Jeden z MÁLA "seriálů" v poslední době u kterého se opravdu zasměju od srdce, Louis je amazing komik co se většinou snaží vyprávět ze života a o to je to lepší. 90% = Kazí to jen občas trochu trapné a mimo YO MAMA joky (napriklad s01e06 a scéna hádání se s ženskou). ()

GOREGASM

1. série - 85%, 2. série - 90%, 3.série - 100%, 4. série - 100%, 5. Série - 90%. Louis C.K. je další vynikající americký komik, který zkusil seriálovou formu, v jeho případě dokonce odvážnou formu, která je zčásti autobiografická, zčásti fiktivní, ale hlavně ukrutně vtipná, někdy upřímně dojemná a vzhledem k hlavnímu představiteli velmi na tělo, drsná až krutá, ale na konci vždycky s úsměvem. Obdivuji nadhled s jakým své eskapády Louis C.K. napsal a sám zahrál. Ten chlap ví, o čem vypráví a jeho pohled na svět je inspirující. V té souvislosti mě napadá "Život je krásný, i když stojí za hovno :-)". A něco podobného se na Louis C.K. snaží sdělit, samozřejmě trochu sofistikovaněji. Showbyznys tak jak ho neznáte, respektive od samého komediálního "dna". ()

GMVajgl

Tenhle seriál je dar od vesmíru. Louis C.K. měl téměř absolutní tvůrčí svobodu a tak si dělá co chce, vypráví svoje příběhy svým vlastním způsobem, a nedůležité věci neřeší. Např. si vůbec nedělá hlavu s kontinuitou - stejní herci někdy hrají různé postavy a stejné postavy někdy hrají různí herci. Seriál přesto působí autenticky, protože zmiňuje pozitivní i negativní stránky života. Tvůrce je stejně jako ve svých stand-upech k divákovi brutálně upřímný, říká na sebe vše a také se spolu s divákem směje sám sobě. Seriál doprovází zvláštní a skvělá jazzová hudba. Groteskní scény se střídají s těmi temnějšími. Možná to není pro každého, některé díly nejsou vůbec žádný relax / únik. Ale nejsou typické americké sitcomy, které ukazují jen pozitivitu a nic jiného, trochu prolhané? ()

tranquill

Snažil jsem se Louiemu přijít na chuť, protože u Lucky Louie mi to také chvíli trvalo, ale pak jsem se skvěle bavil. Avšak zde ten humor nepřicházel, sprostota často překračovala únosnou mez a tak shazovala ty chvilky, které byly zajímavé... ()

longercz

Těžko slovy vyjádřit jak moc se mi tento pseudo-seriál líbí. Úžasný kontrast Louieho výborných řečnických schopností na podiu a jeho absolutní bezmoci dostat ze sebe jednu soudržnou větu v normálním životě nemá chybu a krásně ladí s tím jak se proti Louiemu spolčuje jedna životní událost za druhou . Navíc opravdu nejde o žádný sitcom a zápletky v seriálu dávají smysl a ne že bych chtěl spoilerovat, ale třetí řada by se mi asi líbila i bez jediného vtipného okamžiku a posledních pár dílů bylo jednoduše jak z jiného světa. ()

m4xp4yn3

Když má talentovaný komik co říct, má vizi, sám si napíše scénář, sám si ho zrežíruje a sám ztvární hlavní roli, nemůže to dopadnout jinak než výborně. Vážnější tón celé věci mi sedl, střídání komediálních a dramaticky existenciálních pasáží je plynulé a přirozené. ()

007. odpad!

První díl na hraně odpadu, druhý jednoznačně odpad. Nudné ( 2 minuty mluví o krabičce od mlíku a pořád to samé), otravné, nechutné, nevtipné. Pořád mluví o tom, že je otec, ale co je to za otce, který ženě, která se ho zeptá na dcery, řekne o té mladší jen to, že má zánět ve vagíně. 0% je hodně. ()

teddinka1

Zatím jsem viděla jen pár dílů, ale je to zajímavě pojaté. Pokud máte rádi suchý a sebeponižující humor ukazující, jak žalostný váš život je, tak si to zamilujete ;-) ()