Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

freyinec

Na to, že se příběh odehrává na jednom místě a dvojce hlavních protagonistů řeší stále stejné věci dokola a dokola, to nebylo zas tak špatné. Ovšem než to autor totálně zabil tím pro mě nepochopitelně hrozným koncem. ()

Knor

Pravda, v takové situaci bych se ocitnout určitě nechtěl, ale taky už se nikdy nechci na tento film kouknout....digitál nebyl dobrý nápad a spoustu nudy až na dvě, tři scény....to na aspon průměrné hodnocení nestačí ()

Magoor

Bylo by to trapné, i kdyby to mělo třeba jen deset minut. A já byl blbec, že jsem na to koukal celých 79 minut! Jediné co se mi líbilo byla ukázka lidského faktoru při počítání. Jinak nuda nuda nuda! ()

Homerking

Inspirováno skutečným příběhem manželů Lonerganových, kteří zůstali opuštění u jednoho z australských korálových útesů a už nebyly nikdy nalezeni. Solidní mořský survival se slušnou amosférou, chvílemi jsem se trochu nudil ale na jedno shlédnutí můžu doporučit. ()

Najt

Chápu, že film byl vytvořen na motivy skutečné události, chápu, že byl o dvou hercích, kteří uvíznou uprostřed oceánu a horko těžko něco vymyslí. Ale ten scénář a celkové natočení se mě moc nelíbilo. Nevím jak originál, koukal jsem s dabingem, ale třeba rozloučení s manželem bylo tak suché, že by to bylo málo i kdyby to byl naprosto cizí člověk. Autenticky natočené to sice je, nikde nic není přitažené za uši, ale ta autenticita mě chyběla u hereckých výkonů. Není to úplně špatný film, jen je nemastný a neslaný. // lepší 2* ()

LuNaj

Obrovský potenciál, který bohužel zůstal nevyužitý. Chyby ve scénáři tento film sráží hodně dolů, viz. třeba přepočítávání na lodi. Konec je dechberoucí, ale to na dobrý film nestačí. No a pokud to je natočeno podle skutečné události... ()

nula87

Příběh s velkým potenciálem je natočen nenápaditě, je uměle natahován (protože nenaplní smysluplně ani těch 80 minut), a co je největší problém, není napínavý... 40% ()

jafuska

znovu podívání na tento film, a opět mě nezklamal, napětí, hra o čas, jestli budou nalezení v otevřeném moři a postupný boj o holý život. Prostě tento film mě nemůže nikdy zklamat. ()

Guran

Film bez kladů. Námět je více než zajímavý. Příběhy podle skutečnosti obdivuji a na tenhle jsem byl zvědavý, ale poté, co jsem viděl to zdejší hodnocení 50%, tak jsem trochu ubral. Nicméně jsem se na film stejně podíval. Herci jsou otřesní, ikdyž si lépe vedlDaniel Travis, než jeho sice krásná, ale herecky hodně špatná kolegyně Blanchard Ryan. Film je už od prvního střichu hodně slabý a nízkorozpočtový. Je vidět, že na režiserském křesle seděl amatér a ne profík. Tento paskvil přirovnávám k Wiseauovo The Room. Zápletka filmu je tedy v pořádku, ale zpracování co se týče scénáře, herců a celého filmového štábu je na bodu nula. Dialogy postav mi seděly, stejně, jako záběry žraloků, které nebyly digitálně upraveny, což na druhou stranu oceňuji. Ale film je tak strašně nudný, že jsem ho prostě musel přetáčet. Nejlepší scéna je pohled na nahé tělo Blanchard Ryan. Ostatní už jde ke dnu, stejně, jako naši hlavní hrdinové. Škoda. Tento skutečný příběh by si zasloužil mnohem lepší zpracování, už jenom kvůli tomu, že jejich těla nikdy nebyla nalezena. ()

Romeroo

Vyhledal jsem další film s žralokem. Bohužel jsem viděl akorát hezky sestříhaného bobra a zbytečně natahovanou průměrnou filmařinu. Za dobrý konec přidávám malé bezvýznamné plus. ()

walkingdead

Nuda, nuda, kozy, nuda, nuda, nuda... asi tak ve zkratce. Námět dobrý, zpracování slabší průměr, něco přihodím za těch pár záběrů na přírodu (myslím podmořskou, ne ty kozy). Znovu to vidět nepotřebuju. ()

Pitryx odpad!

Už sdělení hned na začátku filmu, že je to podle skutečných událostí mi to celé znechutilo. Ale dal jsem tomu šanci. Zpočátku to ještě šlo, ale pak se mi dva lidi na moři okoukali a jel jsem to rychlo posunem. Tma na konci je skvělá. A perfektní prostřihy na pevninu také. Oj, oj, chybu som urobil kde som na toto čučál. ()

MiD odpad!

Ze začátku jsem si sliboval, že již název tohoto filmu bude něco extra. V ukázkách, které jsem viděl v kině to taky vypadalo celkem záživně. Jaké bylo překvapení, když jsem si tento brak dotahl domů na DVD a zabil tak 80 minut volného času? Nevím, zda by se tento snímek dal nazvat vůbec filmem. Ze začátku to vypadá, že jste si spletli film s dokumentem o potapěčích. Hned po začátku mě "fascinovaly" naprosto dementní dialogy všech herců, které jsem snad nikde jinde neslyšel. Celý děj, který se skládá z jednoduché zápletky. Po 15 minutách lidé seskočí do vody za účelem potápění. Posádka lodi se vrací zpět z moře na palubu. Kapitán lodi počítá své svěřence a na novomanžele, kteří si vybrali potápění jako svatební cestu, se jednoduše zapomene. Hned v této scéně, kdy se vládce lodi sekne o dva lidi, jsem byl v šoku. Na lodi je totiž tak málo lidí, že by si musel ztráty všimnout. Natož, když je přepočítává znovu. A věci, které zůstanou na lodi se taky zjevně staly neviditelnými. Bohužel, scénář je scénář a film se tak stává něčím naprosto nepochopitelným. Jak už sám název vypovídá, celý děj nyní bude ve vodě a na otevřeném moři. Nuda, nuda, nuda, stupidní dialogy obou, ve vodě se plácajících, postav film ještě více znechutí. Jediné akční scény, které ve filmu můžeme vidět jsou útok žraloka (napodobeni filmu Čelisti) a následná bouře, která s hrdiny řádně "zamete". Konec je taky něco naprosto "úžasného". Vřele doporučuji, aby jste tento film obcházeli velice zdaleka! Věřím tomu, že kdyby byl scénář přepracovaný, filmu se chopil jiný režisér a scénárista, mohl by z tohoto snímku vytěžit daleko víc, než Chris Kentis. Vždyť už jen útok žraloka by mohl mít větší psychologický spád a nebo zmiňovaná bouře... Ale toto? Otřesné! ()

DAF1 odpad!

Tento druh happeningu moc nemusím. 90% filmu jde záběr buď jenom na vodu nebo dva lidi, co se v ní plácají. Žádné napínavější scény. Mělo to být o dvě třetiny kratší. ()

djbarrel

Na můj vkus velice povedený film, nikterak přehnaný. Atmosféra překvapivě funguje. Potěšili mě žraloci, kteří se ve filmu sice objevili, ale neměli hlavní slovo ve sledu událostí, ani nebyli vykresleni jako 10ti metrová monstra lačnící po krvi. Film velice realistický, snad až dokumentární. Někomu to může vadit a vysvětlilo by to i nízké hodnocení. 80 % ()

chemikals

Film, od kterého nic nečekáte...ale herci nakonec příjemně překvapí... nepodávají sice životní výkon ale je dobrý... ()

tremors

Koukat 90 procent filmu na moře, ve kterém se pomalu topí dva lidi není moc zábava. Ani když připlavou žraloci napětí se moc nezvýší. Herci se pořád hádají, kdo za to může a to rozhodně není záživné. Pro mě nuda. ()

shioo

Ano, ten název mě měl varovat.. ale když já třeba u filmu Muži v černém nepočítala s tím že se budu celý film dívat na muže v černém. Bohužel 79 minut otevřeného moře je na mě až moc (a to netrpím nevolností na lodi a dokonce jsem se potápěla v oceánu). Těžko přiznat za co vlastně dávám ty dvě hvězdy, méně dát nechci protože jsem viděla horší filmové počiny a na druhou stranu film pro mě zdaleka nedosahuje ani úrovně průměrného dokumentárního snímku na kanále Discovery (jak někteří vyzdvihují ty záběry -> moje rada : Méně koukat na Ordinaci a podobné slátaniny a více koukat na dokumenty, pak vás obrys medůzy ve filmu nedostane do extáze). ()

Dr.Jane

Divím se nízkému hodnocení. Dobře si vzpomínám na večer s tímhle filmem a na pocity hlavních hrdinů, které se tvůrcům podle mě úspěšně a nenásilně podařilo přenést dál. Prosté, opravdové a chvílemi mě bylo vážně tak nějak sevřeně... ()