Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

J.Mayen

Jedna z mnoha situací,ve kterých bych vážně nechtěl být, noční záběry na dvojci dokonale pocuchá nervy, naprosto perfektní podívaná na bezmocnost dvou potápěčů, který se shodou mnoha okolností dostanou na širé moře a pomocí mořských proudů jsou odnášení pryč od jakékoliv pomoci. Představa, že bych noc trávil byť v malým kachňáku v čechách je víc než šílená, natož v moři plém predátorů. Rozhodně doporučuju. ()

Taron

To, že všichni chytráci budou film jen shazovat se dalo čekat. Věcí, na kterých se dá film shodit je opravdu hodně. Ale já jsem naprosto spokojenej, překvapivě i s hereckými výkony a film budu ještě chvíli rozdýchavat. Ano, opravdu to ve mně vyvolalo pocit lítosti vůči těm dvoum ztraceným duším... ()

walkingdead

Nuda, nuda, kozy, nuda, nuda, nuda... asi tak ve zkratce. Námět dobrý, zpracování slabší průměr, něco přihodím za těch pár záběrů na přírodu (myslím podmořskou, ne ty kozy). Znovu to vidět nepotřebuju. ()

mnx

Já myslím, že na poloamatérský film to celkem šlo. Ale vzhledem k tomu že nikdo neví, co se přesně se oné dvojici dělo, mohli tam aspoň zakomponovat nějaké pořádné drama. I když jasně, zase by to stále peníze navíc, možná i nějaké drahé efekty. ()

esmoke

Otevřené moře je supernízkorozpočtový film (130 tisíc dolarů). A jeho celkové hodnocení záleží hlavně na to s čím už divák do kina přichází. Pokud se těší na další Čelisti tak na konci bude brblat, že to za moc nestálo. Žraloci se přímo ve filmu objevují jen hodně zřídka. Ale i tak má film hodně co nabídnout je to poctivá filmařina s digitální kamerou bez digitálních triků. Snad jen titulková scéna pitvy žraloka je až dost velký úlet. ()

Goodlooker

Buď jsem retardován, nebo se mi to prostě opravdu líbilo. Díky digitální kameře Otevřené Moře simuluje absolutní strach a ačkoliv šlo o drama, působil na mne film jako dokonalý horor. Skvělí herci, přesvědčivý režisér Centis a velice zajímavý námět. Open Water je perfektní po všech stránkách! 81% ()

emilkac

Neviem prečo je ten film tak slabo hodnoteny! Samota v mori nasnimana skvelou kamerou navodzuje podla mojho nazoru neskutočnú paniku ktorá sa vidí len v málo filmoch o žralokoch. ()

cobr odpad!

odpad! a ptám se za jakými účely točí filmaři filmy, ve kterých se nic neděje, ve kterých vystupuje pouze voda a nesympatičtí herci a které mají jediný účel a to snahu o jakýstakýs podivný konec. Stejně jako pokračování naprosto zbytečný film o ničem. ()

miza

Jeden z mála filmů kdy nepřežije ani jeden z hlavnich hrdinu.V celku lze hodnotit jako dobré dílo.A to jsou tři hvězdičky. ()

johnnie78

Nebýt otřesně nesympatické hlavní dvojice a příšerného scénáře, který je celou dobu nutí odříkávat naprosté kraviny (své ale asi udělal také ultrapříšerný český dabing), tak by se mi film líbil mnohem víc. Útoky žraloka jsou parádní, kam se na finále svou mrazivou realističností hrabou Čelisti. Co jsem ale nepobral, bylo to, že hlavní dvojice pořád tak nějak dělá, že se nic neděje, nepanikaří, sice jsme na otevřeným moři už desátou hodinu, ale ono nějak bude, z toho se dostanem... že jsou v hajzlu, jim v podstatě dojde těsně před smrtí, mně to došlo v první minutě... ()

Azareth

Zlatý stred. Nie veľmi presvedčiví herci a za vlasy vyťahaný scenár z toho robia nič viac, než priemerný film, o ktorom by som už o týždeň nevedel. Stráta času to ale nie je. ()

Salvator

Atraktivní námět, ale zcela tragický výsledek. Herecké výkony jsou zde velmi slabé, kamera zmatená a hudba naprosto mimo děj. ()

Jirkat

Při příchodu do kina jsem byl plný očekávání.Témá nabízelo obrovský potenciál.Při odchodu jsem byl trocho zklamán, sice né úplně ,ale přeci jenom zklamán.Milovníky potápění snímek zřejmě potěší svoji autetičností.Největší noční můra všech potápěčů, je právě zůstat sám na otevřeném moři a to to zdůraznění v tomto snímku úplně chybí.Kentis se sice snaží působit autenticky a surově ,ale chtělo by to více psychologie a poznání obou hlavních postav,hádka a následné usmiřování je pouze chabým pokusem.Jedině noční scéna ,při které opravdu běhá mráz po zádecha a kde je zoufaství a bezmoc obou potápěčů vyjádřena nejlépe se opravdu povedla,škoda že snímek není celý v tomto duchu. ()

w.w.

strašná volovina...strašná nuda...včera som pozeral The Reef (ÚTES) takže ak už chcete niečo podobné v mori so žralokom, ale s lepšou kamerou a inteligentnejšími dialógmi tak radšej to. My keď sme šli na školský výlet tak na konci sa v autobuse učiteľka pýtala - ste tu všetci? každý má suseda? :o) zabudnúť 2 ľudí - to bola profi posádka. ()

Parsek

Překvapivě mě tento minimalistický film udržel a docela potěšil... a když říkám minimalistický, tak to nemusí být vždy pr dobro věci. ()

anonyym

námět filmu mi připadal jako více než slibný, ale to, jak byl nakonec natočen, mě nemile překvapilo: neměla jsem jediný důvod, proč bych dvojici přála, aby to zvládla, jejich osud mi byl fakt nakonec jedno... nehledě na hloupé dialogy (na nichž měl být film v podstatě postaven), předvídatelnost, nelogičnost některých situací a vůbec - abseci napětí... ()