Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

Kaja

Dobrý film,který opravdu díky digitální kameře vypadá trošku dokumentárně..strhující a dusná atmosféra celého filmu, překvapivé zvraty, protože jsem čekala,že to skončí happyendem,ale co mě vyloženě zklamalo byl úplný konec. Podle mě to snad ani nebyl konec, pořád jsem čekala nějaké to dokončení ()

Jello Biafra

Minimalistický a v rámci možností aj zručne natočený nezávislý film. Dvaja manželia sa vďaka nezodpovednosti a solídnej retardovanosti posádky potápačskej lode ocitnú na šírom mori. Obklopení hladovými žralokmi čakajú na svoj neodvratný osud. Týchto niekoľko hodín strádania sa nezaobíde bez vzájomných výčitiek a zúfalých výstupov. Krátka stopáž mi ani tak nevadila, ale na konci som mal pocit, že z námetu sa dalo vyťažiť ďaleko viac. Keď však vezmem v úvahu, že film vychádza zo skutočnej udalosti a ešte si predstavím, že niečo také sa môže stať komukoľvek, tak rozhodne musím uznať že film má aj dnes svoju silu a rozhodne stojí za pozretie. ()

Looser

Hodně silný zážitek, pro potapěče asi nejhorší noční můra. Film je natočen digitální kamerou a působí celou dobu skoro dokumentárním dojmem. O to víc působí film autenticky a opravdu děsivě. Konec filmu má opravdu hustou atmosféru za kterou se nedá nedat 5hvězd. ()

sedm.1

K tomuto filmu musím minimálně napsat jeden obrovský klad,a to jeho působivost.Opravdu jsem si během filmu připadal opuštěný,vodou prochladlý a promočený a snad i trochu vystresovaný.Tvůrcům se tedy na mě podařilo nejspíš to,o co usilovali,tedy vžít se do kůže dvou hlavních obětí.To je obrovský plus filmu.Bohužel se o to zasloužil ale pouze jen příběh samotný.Do kůže dvou hlavních hrdinů jsem se sice vžil,ale jak to s nimi dopadne,mi bylo naprosto ukradené.Autoři totiž o nich divákovy absolutně nic nezdělili a rovnou je hodili doprostřed oceánu.A proč bych se tedy o ně měl zajímat.Navíc samotní herci zrovna dvakrát přesvědšivý nejsou a opět na mě působil více strach houpajících se vln,než z "vystrašených" tváří herců.Možná bych trochu přirovnal,jak stylem filmu,tak stylem natáčení,k Blair Witch,ovšem tomu nesahá ani po kotníky.Takže na jedno skouknutí doporučuji,neboť Open Water svou tíživou a působivou atmosféru určitě má,ale pochybuji,že se na to kdy ještě někdo podívá podruhé. ()

Red Meat

Celkem zajímavý, relativně realistický a místy i napínavý snímek. Nicméně v kině bych investovaných korun zřejmě litoval. ()

misstake

Pro některé je to nuda, pro mě chvílemi sugestivní zážitek, asi letos nepojedu k moři, ale radši na hory (nebo nikam), ale jsou tam i nezvládnuté momenty, logické lapsy a vyústění které film potápí na dno moře. Taky si moc nelibuju v pseudodokumentárním stylu vyprávění. Nebýt konce tak to vidím i za tři. ()

bruceman7

Je to spíš hraná rekonstrukce. Navíc jak mohou autoři vědět, že se tam dělo to, co se dělo (SPOILER!!!!) když tam ta ženská i maník nakonec zařvali (jestli jsem to teda pobral správně)?. Mně to přišlo docela slabé, ale jasné je, že to nebylo natočené k tomu, aby se lidé bavili. 40% ()

Wally

Celý natěšený jsem čekal zábavný film o žralocích ve stylu Čelistí, ale to co mne čekalo bylo něco mezi vyprávěným příběhem a dokumentem s nekonečnými záběry na dvojici opuštěnou uprostřed ničeho. Dokoukal jsem to, ale vůbec mne to nebavilo...nemělo to šťávu. ()

cachina

Minimalistický snímek, který se snaží být co nejvíce autentický. Tvůrci tudíž zvolili digitální kameru, která se mi ale vůbec nezamlouvala. Dokumentaristicky laděný snímek, ze kterého je až příliš cítit nízký rozpočet. Sledujeme osud manželů, kteří se jeli potápět a loď je zapoměla na širém oceánu, kde jsou vydáni napospas hladovým žralokům. Námět je to dobrý, ale to je tak všechno. Dalo se z toho vitěžit více. Ale i to málo, co na filmu bylo dobré zabíjí režie, střih, kamera, dialogy a výkony nebo spíše nevýkony herců. Co mě snad nejvíce rozčilovalo byl stupidní střih, nebo spíše prostřihy na tropická zvířata, rostliny, na noční život na pevnině. Chvíli sledujeme jak se hrdinové hádají, pak jak si racci hrají, pak zase si manželský pár vyznává lásku, poté koukáme na chameleona, jak otevírá oči. Opravdu stupidní dialogy jsou doplněné opravdu hrozným dabingem. Ve filmu se nevyskytují žádné triky a efekty. Že žralok zaútočil se dozvíme, že herec začne řvát že ho bolí noha. Snad jediné pozitivum je 79 minutová stopáž. ()

dopita

Od začátku víme, že se jedná o film podle skutečných událostí, takže se žádnej happy end nekoná. Jednoduchá zápletka, ovšem ve své prostotě šokující pointa. Nějak sem těm dvěma uvěřil, že se maj upřímně rádi a tak mě to docela dostalo. ()

Hanys_

Sakra proč takovouhle žánrovku někdo nenatočí u nás? Fan video za pár set tisíc dolarů, které se imho zaslouženě dobelhalo k ziskům několika destítek milónů. Jasně nejsou to zrovna Spielbergovy Čelisti, ale takhle poctivě bez nějakých triků natočený thriller vždycky potěší. Navíc těch cca 72 minut uteče vážně rychle. 6/10 ()

Haymar

Opět snímek "podle skutečnosti", který nemá kdo vyprávět (tenhle fakt už mě vážně točí). Bohužel samotný (nikoli nezajímvý) nápad sám o sobě danou stopáž (80 minut) neutáhne. A ti dva (ne)herci i pan scénárista pod sebou zdatně podřezávají - i tak již notně shnilou větev. Jedna hvězdička za jakžtakž fungující režii, díky níž je tu aspoň lehký náznak jakés-takés atmosféry! ()

Prochy38

Hrozně zvláštní film. Ale začínám mít tento žánr opravdu rád. Jak říkal bratr "survival". Tento bych řekl patří k těm povedeným. Ale teď novější Útes smrti (2010) byl podstatně lepší. Ale nebylo to fakt zlé. Klobouk dolů před výkonem obou hlavních představitelů. Žraloci taky povedení. Ale ten závěr.... No nevím. Škoda no. Ale jinak zasloužené 3*. ()

lucijelucije

Proč tři hvězdy? Nevím, asi mi ta absurdní situace s pochybnými a nemotornými manželi přihrávala do karet =) A samozřejmě být v jejich kůži by nechtěl být nikdo, takže oceňuji bilanci Ch. Kentise, se kterou daný snímek natočil. ()

GREGOIRE

Brrr … Jak nemám happyendy ani trochu rád, přiznám se, že tady jsem si jej v duchu přál. Docela síla. Ten film vskutku není o nějakém velkém filmovém umění. Je to film vysloveně dokumentárního střihu, takřka rekonstrukce dramatické události. Žádné velké povídání, dialogy minimalizované, kamera Vás zatahuje do děje, který sledujete a potom silný závěr, za který přidávám čtvrtou *. ()

Charon11

1. Jsem certifikovaný potápěč 2. Podobné případy se realně staly 3. Absolutně nerealistické chování hlavních protagonistů z pohledu potápěče. Téma dobré, provedení slabé. Dokoukal jsem to jen proto, abych se dozvěděl jak to dopadne a nic..... ()

Wienczaa

Film se zajímavým námětem, ale od půlky až do konce filmu velké zklamání a nuda. Působilo to na mě trochu nedotaženě a amatérsky. Ale tak na druhou zrovna v tomto žánru se "žraločí" a mořskou tématikou je laťka nasazená hodně vysoko. ()

wampire23

Natočiť film s dvoma hercami, pár čeľustnatcami a nulovým rozpočtom, ktorý sa snaží konkurovať Blair Witchu sa nevidí každý deň. Nie je to nič svetoborné, ale na jedno pozretie veľmi príjemná záležitosť. A ten neustály pocit strachu z hlbiny je vykreslený nááádherne. Plus krásny koniec. 65%. ()