Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

Kryton

A víte co? Já se bál a tu krátkou dobu filmu jsem byl napjatý jak struna. Mám rád žraloky a osobně se mi líbí ten pocit stísnění. Co na to, že to je levné. Takže to má mít produkci jak Bayovi filmy? No ták. Mě se film líbil a splnil co měl. Zajímavý nápad + žraloci + žádný happyend. Za každý tento bod je hvězda a ta navíc? Za to jak to akorát velká většina shazuje a hledá jen to špatné. ()

Rosana

Nehodnotím umělecké provedení filmu, ale spíš tu děsivou myšlenku a příběh. Dlouho mi ten film ležel v žaludku. ()

TomX2

Mám rád filmy, ktoré sú natočené autenticky a aj filmy, v ktorých sú postavy v štádiu, kedy ide riadne do tuhého a prechádzajú si rôznymi psychickými terormi. Keď nájdem film, v ktorom sa tieto dve veci spájajú, som nadšený, avšak snímok "Otvorené more" nie je filmom, z ktorého by som skákal radosťou. Ba naopak, ten film je zlý po takmer všetkých stránkach. Sklamalo ma nielen to, ako sa tu pracuje s atmosférou, ale najmä to, že autenticita je spracovaná veľmi zle a všetka psychológia filmu je absolútne otrasná (akoby nestačilo, že už herci za veľa nestoja). Ako pozitívum beriem to, že aj po troch rokoch si spomínam na určité momenty (to sa mi často nestáva), aj keď popravde neviem, či práve kvôli tomu, že boli nejaké silné a nezabudnuteľné. ()

mysiak

Snaží sa to tváriť ako napínavý thriller..ale v skutočnosti je to nudná konverzačka s jedným žralokom, ktorý dokopy nič neurobí vo filme...asi si mrknem radšej akčnejšiu dvojku ()

JJ.Gibson

Musím říci, že to na mě velmi zapůsobilo. Nebyl to vyloženě film, ale z mého pohledu to byl dokument. A tím, že byl natočen podle pravdivé události, o to více skličující. Naprosto mě šokoval konec, nemohl jsem tomu uvěřit. Zkrátka interesting... ()

UncleG

Studenti z Písku by za stejný peníze dost možná natočili něco lepšího. Nic proti studentům z Písku. Kameraman tohoto filmu by navíc mohl dostat instruktáž, jaký je rozdíl mezi tzv. "dokumentárním stylem" a točením handkamerou "na hulváta". ()

Her0.89

Nesdílím nadšení většiny z vás. Uznávám, že natočit takový kousek, je asi příliš velké sousto, ale asi každý soudný člověk musí uznat, že to nebylo ono. Už když jsem viděl tu kameru na začátku, tak jsem něco takového tušil. První "zábavnější" část pak byla vystřídána několikaminutovou nudou ve které se objevuje jen zamilovaný pár a otevřené moře. Nevím komu bych doporočil.....snad jen rekreačním potápěčům :-) ()

blackrain

Hlad, zima, dotěrní žraloci, záchrana v nedohlednu a nervy na pochodu. To je téměř bezvýchodná situace, kde už zbývá opravdu jen se modlit a doufat, že se objeví nějaká záchrana, která příjde v poslední minutě. Herci si při natáčení museli hezky užívat. Natáčení se skutečnými žraloky není nic příjemného. Nikdo těm potvorám, co dokázali přežít i dinosaury, nevidí do hlavy. Na druhou stranu skuteční žraloci dodaly snímku na reálnosti. ()

kaylin

Tenhle snímek mohl být rozhodně lepší, mohl být dramatičtější i akčnější, i když i tohle tempo je dobré. Jen z hlediska dokumentárního stylu to není úplně ono, a ani z hlediska z hlediska filmového nebudete mít ten správný požitek. Myslím si, že něco takového se dá natočit hodně kvalitně a efektně, ale to by chtělo přece jen trochu lepší scénář a o hodně lepší zpracování. ()

Žralok

Čekal jsem zívačku. Ale myslel jsem že bude alespoň nějaká atmosféra. Tohle bylo moc. Dlouho se mi nestalo abych u filmu usínal nudou... 1* asi za žraloky a odvahu vůbec tohle natočit a navíc pro kino. ()

YURAyura

"Dokument" podle skutecne udalosti toceny na handkameru, kde se prvnich 60 minut NIC NEDEJE - to snad ma byt konkurenci pro Celisti? Tak to ani nahodou! Mozna jako prispevek do poradu typu Muze se to stat i Vam... Presto verim, ze tento film spolu s prihodou Karla Zicha moc turistickych zajemcu do podmorskeho kralovstvi neprilaka, a to je jedine dobre. ()

Lennnnna

Místy mi připadalo, že se dívám na nějakou mexickou telenovelu, kde kamera vypadá podobně neuměle, lidé vedou nesmyslné dialogy a tváří se pořád stejně prkeně. Navíc byla podle mého názoru použita naprosto se nehodící hudba a sem tam problikávající záběry ukazující, co se právě děje na pláži byly také poměrně rušivé. Když pomineme tohle všechno, musím přiznat, že film jisté kouzlo má, jen by to chtělo zkušenější ruku, která by se ho ujala a natočila trochu lépe. Rozhodně alespoň finální scénu bych si představovala jinak. ()

StrYke

Tohle bylo tak strašně nudný... Úplně předvídatelný a nijak zajímavý závěr, nesympatické postavy, nulová atmosféra, špatný scénář. Jediné, co tu stojí za zmínku, je ta odvaha a jakžtakž dobré herecké výkony, jinak nic a dokonce i ta hodina a čtvrt byla pro mě neskutečným utrpením ()

Martin741

Scenar a ustredna myslienka filmu su celkom obstojne, ale film ma plno hluchych miest, dialogy su akosi umelo povinne a neveril som im autenticitu. Herecke vykony dost slabe, 60 % ()

rakovnik

Pěkný námět na film, přetavený v zajímavý, téměř psychologický thriller o dvou postavách. Bohužel, nejhorší devizou tohoto filmu byl fakt, že mi kamarád "vykecal" konec, takže když jsem věděl, jak vše dopadne, pouze jsem čekal na závěr, nicméně jsem se nenudil. Obdivuji scénáristy, co vše dokáží vymyslet za nápady, když mají k dispozici dva lidi, houpající se na otevřeném moři. ()

honajz2

Hergot, to je nějaký amatérský film, ne? Tohle homevideo se fakt dostalo do kin a na DVD? Být to české, tak to pochopím, ale jinak... ne, děkuji. Kvůli tomu je pak celé Otevřené moře zabito - nepovedlo se mu vytvořit jakoukoli atmosféru nebo alespoň poutavost, tudíž jsem se většinu filmu dost nudil. O hlavní dvojici se toho taky zrovna moc nedovíme. Námět je sám o sobě zajímavý, ale podaný naprosto chladně, bez nějaké dramatizace. Sice to v sobě má jakási pocit realističnosti, ale jinak to prostě nefunguje. Co tak ale koukám na hodnocení, je poměrně rozporuplné (i co se týče mých oblíbených uživatelů), takže mi to nejspíš jenom nesedlo. 2* ()

cariada

Celkem uvěřitelný příběh, který se muže opravdu stát. Je to docela pech zapomenout uprostřed moře dva lidi. Sice mě tam ty počty moc neseděli, říkal ten průvodce, ž jich je 20, ale když škrtal na papíře lidi měl tam jen 16 čárek? Jsem rád za ten konec, který dopadl tak jak měl a ne žádný happy end. ()

carlos 2010

Nechápem slabšie hodnotenia. Podľa mňa je to výborný film a tá atmosféra je úplne super. Budete sa báť ísť sa kúpať do mora. ()