Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

Jillen

I po 5ti letech a po dvou dílech Transformers, u mě nejoblíbenější film Michaela Baye. McGregor klasicky výtečný, Johansson nádherná a Buscemi vtipný...a vedle parádní akce je tu i myšlenka :) ()

sta

Velmi zajímavý obsah, který však Bay zbytečně degraduje akcí za každou cenu a nesmyslností (co všechno McGregor a Johanssonová přežijí je vskutku zvláštní). A závěrečný nesmysl: jak ti obyčejní "kloni" mohou tak adoračně vyběhnout ven na vzduch, který je pro ně všechny v podstatě kontaminovaný? Nechápu. ()

Mr. Filuta

Musim rict, ze jsem byl velmi prijemne prekvapen. Moje ztracena duvera v Michaela Baye narostla o 100%. Ve filmu se objevuji skvele pointy i akcni sceny, a kamera tohoto snimku je velmi dobra. Nemuzu sice rict co konkretne me uchvatilo, protoze by to byl spoiler, ale pro ty co jeste nevideli: stoji to za to! ()

Popluh

Klasický Bayovský akčňák, který v kontextu jeho předchozích filmů, disponuje až "oscarovým" scénářem. Tedy alespoň v úvodních, netradičně neakčních, dvaceti minutách. Poté už je to jen rychlostní naháněčka dvou uprchlíků se všemi Bayovskými trademarky, která neztratí tempo ani na minutu. Bay si i tentokrát přizval na pomoc víc než schopné herce a díky sexy Scarlett je navíc stále na co koukat. Do příchodu Transformers to byl nejlepší film mistra explozí, takhle na něj v mých očích zbylo "jen" to druhé místo. Filmu pomáhá i famózně patetický konec, který mohutně dopuje Jablonskyho parádní hudba. I tak se ale nebudete moci zbavit dojmu, že zneužití podobného námětu ve jména akce, výbuchů a akce je tak trošku škoda. 80 % ()

Džejkop

Nic nového pod sluncem, klonování je riskantní. Aby se jednou nestalo, že i ve skutečném životě bude existovat Ostrov. Velmi zajímavá vize budoucnosti genového inženýrství. Námět je značně aktuální, když už jsme naklonovali první ovci, proč bychom nenaklonovali člověka. Pak už může být jen krůček k tomu, aby se koncept Ostrova naplnil v plné šíři. No řekněte nezamrazí vás z takové představy?... Co mě dále na tomto sci-fi zaujalo je vizuální dokonalost, která je charakteristická po celou dobu projekce. Podzemní komplex a neuvěřitelně barvité zobrazení pouštní i městské krajiny. Dokonalá práce kamery a vkusný hudební doprovod takový dojem jen podtrhává. Vyložená pastva pro všechny smysly. Herecké výkony také vesměs bez výhrad. Ewan McGregor zahrál svůj vysoký standard. Scarlett Johansson bych odpustil lecos (i když to není potřeba), opět působí tím neskutečné živelným dojmem. Sean Bean jako parchant mě ještě nikdy nezklamal. Steve Buscemi, tak jako vždy, nezapomenutelný (jeho sucharské poznámky typu, tak rovnou můžou zavřít krám, vy jste jako náhradní motory pro jejich fára,proč musím být ten, kdo dětem prozradí, že žádný Santa Klaus neexistuje). Nechybí tu samozřejmě dostatek akce a demolice všeho možného. Tak jak to má Michael Bay i my rádi. Jen mně připadá dost nepravděpodobné, že by se v blízké budoucnosti silniční a další doprava, tak vehementně přemístila o nějakých pár metrů výš, než jak je tomu dnes. ()

Laxik

Tohle vážně ne. Ani nevim, co mi na tom vadilo, je to jak většina akčňáků, na který se dívám. Ale prostě to stálo za prd. Sean Bean byl výbornej v rámci svý role, hlavní duo nevadilo a holá leb Honsoua byla tak jako poeticky orosená. Akce sice solidní, ale ničím mě nevytrhla. I když je to od Baye, čekal jsem něco trochu chytřejšího, a protože je to od Baye, čekal jsem něco zábavnějšího. Nedostalo se mi ale zábavy, natož inteligence. Prostě nuda, kýč, blbost. Tenhle film propadnul poprávu. ()

Terka.K

Sci-Fi, které by nemuselo být v budoucnosti tak daleko od reality. Obecně moc neinklinuji k tomuto žánru, ale tahle pointa má něco do sebe a nepřekvapilo by mě, kdyby lidstvo zrealizovalo něco tak šíleného pro svůj vlastní prospěch. Dokonce jsem schopná taky přimhouřit obě oči nad tím idealistickým koncem, protože jako celek to opravdu stojí za zhlédnutí a zaslouží si 5*. ()

zipper111

Do doby než zabijou Steva Buscemiho se mi to velmi líbí, film má obrovský potenciál, avšak v rovnici je jedna konstanta, která celý film táhne do hlubin absurdity,akční debility a která se naplno projeví v druhé části filmu...ano,je to patlal Bay, kdo jiný? Tolik patosu a nesmyslné akce, která je tak typická pro zmateného Baye, jsme už mohli vidět v tolika "filmech", že už to otravuje jenom při snímku spát. ()

Vojcl

Nečekaně slabý film. Přestože je prakticky celá stopáž vyplněna akčními scénami, místy je to úplně neuvěřitelná nuda. Zápletka je strašně kýčovitá, jako bychom to už někde viděli. Michael Bay je nesporně talent na akci a vizuální orgie, ale neumí vytvořit nic jako jsou emoce nebo atmosféra. Ewan McGregor hraje hodně pod svoje možnosti, Scarlett Johansson je sice krásná, ovšem to je tak nějak všechno. Kdo mě nezklamal je Steve Buscemi, jenže ten moc prostoru bohužel nedostal. A tak v podstatě jediné co mi z toho utkvělo v paměti byla hodně podařená hudba!!! ()

Ender66

Vizuálne krásne, prostučké príbehom, s hlupučkými dialógmi ale najsmutnejšie je, že je to aj brutálne nudné a to je najväčší problém. Baya nemám rád ale jeho štýl som mu napr. pri Transformeroch vedel odpustiť lebo som sa pri nich bavil. V Ostrove všetky naháňačky síce pekne vyzerajú, ale bohužial navísosť nudia. A keďže tým Bay prichádza o svoju najväčšiu devízu nemôžem hodnotiť inak ako za 4/10. Inak by ma celkom zaujímalo koľko musela Scarlett huliť cigariet denne už od útleho detsva, že sa dopracovala k takému hlasu:-). ()

buldock

Michael předvedl opět svou skvělou práci s kamerou , střihem a filtry , akce je natočena znovu na výbornou , ale tentokráte je nám servírovaný v první čtvrtině filmu krapet jiný obsah , než jsme u Michaela zvyklí a je to obsah rozhodně zajímavý. Zbylé dvě třetiny je to už zase ten starý známý ďábel a fanoušek jeho vizuálu a brilantní akce si opět příjde na své. Mám malé výhrady k závěru filmu , který mohl být na můj vkus vyřešen trochu jinak , ale to je výtka spíše ke scénáristovi. Celkově se mi ovšem film velmi zamlouval , avšak musím dodat , že jsem si jej pořádně oblíbil až po opakovaném shlédnutí. Film: 90% , OST: Steve Jablonsky - 82% ()

numi

Dobře natočené, ale maximálně hloupé sci-fi, které má problém především v tom, že za a) porušuje svoje vlastní pravidla a za b) bere si za téma megatéma budoucnosti a snaží se o vážný přesah, ale přitom selhává i v těch nejtriviálnějších příběhových rovinách. Scarlett a Ewan tradičně skvělí. V porovnání s hodně příbuzným Minority Report je to prostě debakl. ()

vorheese

Škoda, že Bay neoželel zbytečně chaotické a nudné akční scény a nezařadil více scén humorných (nejvíc mě mrzí nezařazení té, ve které 6-Echo zkoumá spolu s 2-Delta svoji erekci). právě za humor si Ostrov zaslouží 4* a kdyby se celý film táhl v duchu první hodiny, dostal by ode mě jednoznačně 5*. ()

Naslund

Nevím čím to je, ale přijde mi, že Bay neumí moc dobře točit. Ostrov má velmi dobrý nápad, vtipy jsou vtipné, herci hrají výborně, přestože většinu času spíše běhají a efekty jsou úžasně reálné. Tohle není až tak jeho práce. Zbytek už je takový roztěkaný a příliš na efekt. Hlavně ta ruční kamera mě dost vadila. Možná by prospěla ještě jedna hodina navíc, protože když si to tak projdu, tohle se nedá moc do 130 minut vtěsnat. Mimochodem všimli jste si, jak při jedne z honiček odhodí Obi-Wan jednoho člověka stranou tak, že srazí Scarlett? ()

blackrain

Film je pomyslně rozdělen na dvě půlky, nebo tedy alespoň může tak působit na diváky. V první půlce poznáme přísně řízenou společnost. Jedinou nadějí byla výhra cesty na Ostrov. Jenže žádný ostrov není. Lidé jsou zde pěstování na náhradní orgány. Jeden člověk si začne uvědomovat, že asi není všechno tak jak vypadá. Potká krásnou ženu a uprchne s ní. Druhá půlka je strhující. Dochází k přestřelkám, honičkám a vybuchům. Obě půlky jsou hodně zajímavé a bavili mě. Ewan McGregor a Scarlett Johanson byla výborná volba. Skvěle se k sobě hodili a doplňovali se. Malou výtku mám k délce filmu. Mohlo to být kratší. ()

Bat55

Tento film som vždy ľúbil. Je to aj vďaka skvelým hercom na čele s Ewanom McGregorom a Scarlett Johanssonovou až cez černošského Djimona Hounsou a Stevena Buscemi. Akcia, strih, kamera, zvuk, soundtrack a dokonca aj rozumný scenár (čo u Baya nebýva zvykom), funguje skvelo. Tento film je v jednej scéne ako vyleštený megaklip a v druhej ako rozumné a vážne sci-fi o klonoch v podzemí. Začiatok filmu sa skvelo rozbieha a akcia nie je tak nabitá. Lenže, v druhej polovici, ktorá sa odohráva v meste pri úteku dvoch klonov, je už Bay zasa Bayom a je to perfektne vidieť, jeho štýl réžie cítim na míle ďaleko. Akčné sekvencie sú ako vždy ohromné a bombastické a strih opäť dravo rýchly. Johansson si potom už len potvrdzuje, prečo ju mám v topke. Bayov najrozumnejší film, ale predsa je to Bay a to znamená, že je to bombastický blockbuster, tentoraz trochu inak, než sme zvyknutí a to možno nakoniec aj zapríčinilo finančný prepad tohoto "šťavnatého" nášupu. /90%/ PS: Soundtrack ,,My Name is Lincoln" je naozaj jeden z najlepších a najpremakanejších soundtrackov aké moje uši počuly. Jednoducho audiopochúťka ako hrom! ()

ABLABLABLA

Hmm tenhle film se mi vážně líbil. Velmi příjemné herecké obsazení a ten nápad byl taky docela originální. Nevím, co víc dodat. Obsahoval prostě vše: drama, romantiku, akci, nebezpečí, strach...vše až na komedii sice, i když místy jsem se smála, takže vlastně úplně vše..ideální film na dlouhé večery...vřele doporučuji. ()

Tirion

Průměrný a penězům zaprodaný sci-fi thriller. Bay prostě neumí natočit film bez megalomanské akce. A přitom je divákovi mnohem více přívětivější začátek filmu, který se věnuje dění uvnitř klon-centra. Troufám si říct, že v podobném duchu by se film mohl nést po celou stopáž. Ale bohužel tam musel Bay dát bůhví kolika minutové honičky, výbuchy a přestřelky. Problémem ale je, že samotný scénář není dobrý, co se dialogů týče, takže by z toho byl hodinový film a konec. Námět je vynikající, avšak z velké části nevyužitý. Takhle zkrátka Bay pohřbívá potenciál scénáristy na úkor svého blockbusterovského ega. Filmu vévodí herectví McGregora a Beana (zejména ten mě mile překvapil). Naopak Scarlett Johansson je více než podprůměrná. O Hounsouovi raději nemluvím. Naštěstí je tu ještě velice dobrá hudba, která zachraňuje film od těžkého průměru. (P.S.: Je to podle mě největší Product Placement dílo, které kdy bylo natočeno. Tolik reklamy se ve filmu jen tak nevidí.) ()

kaylin

Nemám rád Michaela Baye a po zhlédnutí snímku "Ostrov" se na tom moc nezměnilo. Vždycky se mi líbili "Mizerové", ale to je všechno. "Ostrov" má zajímavý nápad a s tím to končí. Bay se pokusil natočit něco, co by se dalo nazvat utopickým sci-fi, kde by měla fungovat především společensky kritická rovina. Funguje hlavně akční rovina, protože ta Baye baví. Je to poznat. Ostatní je jen velké bublina, aby měl snímek více jak dvě hodiny. Dobrý nápad rozsekaný do neskutečné dlouhé nudy. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)