Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

dANo

Veľmi dobrá forma, ale obsahu sa dá vytknúť viacero nedostatkov... Obaja hlavní herci sú fajn, ale všetci okolo nich sú doslova len do počtu a tak je príbeh dosť ťažkopádny. Prekombinovaný scenár by až tak nevadil, keby sa film nehral na takú kriminálku, akou v konečnom dôsledku je... KKBB zaujme, ale rýchlo upadne do zabudnutia. ()

swe

Výborní Robert Downey a hlavně Val Kilmer, coby teplé soukromé očko, v tomto ztřeštěném detektivním příběhu plném skvělých hlášek, výtečných dialogů a neskrývané sebeparodizace. 75% ()

hroubek

Parádní čeronohumorná detektivní komedie s malou ingrediencí noirové zápletky. Downey Jr. je malý zlodějíček, který se zaplete do zločinu ztracené dívky způsobem, který ani on sám pořádně nechápe. Val Kilmer je tady neobvykle působivý a člověk má potřebu zapomínat na jeho starší filmy a s Robertem tvoří geniální pár, který v jednom kuse hláškuje a diví se kam se to dostali. K tomu je jako třešnička na dortu Michelle Monaghan, která dokáže pěkně zvednout tep. Rozhodně je dobré si tento film pustit před Iron Manem nebo Sherolockem Holmesem, protože díky tomuto filmu dostal Downey Jr. šanci na návrat. ()

Master19

Čekal jsem, že v promoakci videopůjčovna zdarma, budou nabízeny mainstreamové taháky a ona tahle černá komedie bilancující mezi akčňákem a konverzačkou. Než jsem se srovnal se způsobem vyprávění, chvilku to zabralo, ale pak už jsem se bavil a to vydrželo až do konce. Nicméně na víc než tři hvězdičky to nevydá. ()

fefee

Zo začiatku dosť sľubne vyzerajúca krimi komédia, s podarenými prvkami kamerového strihu. Ale po čase prehlbujúca sa prázdnota dialógov začne nudiť. ()

Brain-D

Naprosto brutální hláškující citlivá krimi-komedie. Shane Black je perfektní scénárista, ale zde dokazuje, že jde je i skvělý režisér. No, ale největší pochvalu si zasloužil Robert Downey Jr., protože tohle je podle mě jedna z nejlepší rolí. Role, která je mu ušitá naprosto na míru. PECKA ! ()

VanTom

Shane Black, utržený ze řetězu, plánovaně dotahuje do krajnosti svou představu komediální akční buddy kriminálky, jak ji uvedl v klasice Smrtonosná zbraň. To značí moře bryskních nahláškovaných dialogů, sympaticky excentrické postavy a vtipné ujeté situace. Snímek v tomto exceluje, nezdařilo se ho však plně ukočírovat a samoúčelná ukecanost i přepálená spletitost případu přece jen překročily pomyslnou míru, nedopadlo ani závěrečné přestřelkové rozřešení. Přestože božská Michelle Monaghan ponouká ke čtvrté hvězdě, nakonec odolávám. ()

Sany33

Plný počet tomuto filmu berie snáď iba jeho prehnaná komplikovanosť. Ak by sme od nej odhliadli ide o vynikajúcu akčnú komédiu na štýl križovatky smrti akurát v hlavnej úlohe nie je Neger a Číňan ale gay a chlapík s New Yorku. Už veľmi dlhú dobu som sa na žiadnom filme nezasmiel tak ako páve na KKBB. Možno by to nebolo také vtipné ak by sa úloh nezhostili esá akými sú Robert Downey Jr. a mňa osobne najviac baviaci Val Kilmer. Michelle Monaghan bola neureiteľne sexi aj napriek jej anorektickej postave asi sa vedela dobre obliesť (napríklad do mikulášsteko outfitu). Neviem kto zomrel, kto koho zabil a kto bol nakoniec na vine ale viem že ak sa chcete skutočne dobre pobaviť a to nie len sa situačnom humore, ktorého je vo filme množstvo ale aj na vynikajúcich dialógoch určite neprehliadnite Kiss Kiss Bang Bang. 75% ()

liuk

V rozmezí měsíce jsem si KKBB pustil 3x, to by mělo jako důvod k nejvyššímu hodnocení stačit. Skvělá zápletka, výborné vtipné dialogy, super herci, nádherná Michelle Monaghan. Podobných kvalitních filmů, které se dříve točily jak na bežícím páse, je v poslední době jak šafránu. "Punky Steven Seagal" "Who told you math?" "You peed on the corpse?" ()

IvyH

výborná akční komedie která se ale přesto naprosto vymyká žánru a dělá z ní něco víc... Skvělý Robert Downey Jr. v hlavní roli, kterého si nenechte ujít. U mě film v Top 10. ()

masw

Podařená komedie, akce, nějaké prsa, lákavá lokace příběhu v LA v Hollywoodu, hlášky, "buzík" Kilmer a skvělý a vtipný Downey Jr. ()

D28

Krásny film o priateľstve, niekoľko koncov ako PP, Stanislavský jak sviňa...Ale vážne, keby sa na záver neospravedlnili za neslušné výrazy, nedám toľko hviezd...A výnimočne ma tu bavilo viac to bang-bang ako kiss-kiss. ()

R1CH1E

Špička řemesla. Tenhle film táhne Kilmer, Downey a úžasný scénář plný perfektních dialogů, díky kterým vůbec nepostrádáte minimum akce. ()

zajda404

Velice, ale velice povedený film. Občas sice pořádně přitažený za vlasy, ale jinak naprostá perlička s výborným scénářem, jako hlavním tahounem filmu (takovýhle by utáhl i horší režii, než byla ta Blackova). Nikdo snad ani nemohl obsadit lepší dvojku než Roberta Downeyho Jr. a Vala Kilmera, kteří solí jeden gag za druhým, a na jejichž 'detektivní' počínání se fakt hezky kouká. Čtyři hvězdičky jsou málo, ale pět je na druhou stranu moc. Přiznám se, že jsem se v ději občas ztrácela. I tak ale moc příjemná záležitost, pokud se zase někdy budu chtít pobavit, tak už vím, kam sáhnout! ()

MI-380

Kapitoly podle Raymonda Chandlera neúplné, na tři knihy se nedostalo. Stejně tak neúplný mi připadá celý film, občas vtipný, občas napínavý, občas zamotaný, občas originální, občas nudný. 70%. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)