Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

milo_wade

Přiznám se, že napoprvé se to nedá moc pochopit, ale nakonec se z toho stal jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Toto je přesně typ humoru, který mi sedí:). A ne, neříkám to jen proto, že tam hraje Downey. Tohle prostě můžu vidět 100x a vždycky mě to bude bavit a zlepší mi to náladu. Nebo je tu toho jen 8% šance?:)) ()

manonfire

Nosný příběh vyšetřování, sice pro tento druh filmu záměrně nebyl nosným, nicméně to nemění nic na tom, že je šíleně dementní na krimi a naopak nedostatečně absurdní na bláznivou komedii. Občas se tam díky hercům zažehne určitá jiskra divácké sympatie, ale celkově je to pokus, který sice úplně neshořel, ovšem ani neexplodoval do požadovaného gejzíru nápadů a hlášek, jejichž arzenál filmu, i přes jeho název, prostě chybí. 40% ()

Ne__Ty

Tohle je moje osobní Pulp Fiction. Tam, kde to Tarantinovi se mnou nevyšlo, Black boduje na plné čáře. O vtipné momenty není nouze a některé hlášky ve mně zůstanou nejspíše napořád. Přímočaře rozvětvený příběh. Film sice jede po jedné koleji, ale neustále se vrací zpět a nabírá a spojuje kousky do jedné velké skládačky, která i přes neuvěřitelnost a počáteční šílenost, nakonec dává smysl. Lahoda. ()

Hollohlaway

Barvitě zábavné a místy skutečně originální a vtipné dialogy, navíc výborně obsazeno. Michelle Monaghan je tu nádherná. Ale zvolená narativní forma mi přišla trochu nešikovně natočená, čtvrtá stěna nezaujme a celé včetně konce je to trochu krkolomné. Ale ač to hůř drží pohromadě, je vidět vtipný scénář Shanea Blacka,to rozhodně. ()

bloodvomit

Vynikající film. Moc hezky natočené s vyváženým poměrem akce, vyšetřování a komediálních prvků. Scénář taky dobrý a moc se mi líbilo jak to pěkně odsejpalo bez záseků. Určitě doporučuju zkouknout. ()

ZkuKol

Velmi odlehčená variace na příběhy Phila Marlowa, která se ani chvíli nezasekne. Shane Black potvrzuje svůj talent. Snad jen tu akci mohl natočit o štípeček lépe, ale dialogy jsou skvělé jako vždy! ()

3 AM Code

Robert Downey na demerolu prosici psa aby mu vratil prst? Michelle Monaghan v santa-clausovskem kostymku? Val "zastrelil sem ho malickym revolverem ktery mam schovanej u nadobicka" Kilmer? ANO prosim! A je tam i robot! :) ()

Arius

Za pilier považujem pár minimálne vydarených scén, posunuli Kiss Kiss Bang Bang do úplne inej roviny, presvedčívý herci,pútavý dej, úsmevné scény a primeraná dávka akcie, ja som spokojný. ()

sedm.1

Robert Downey Jr. naprosto kraluje v tomto potrhlém mixu žánrů,kde se chvílemi divák směje k slzám,chvílemi stříká krev na všechny strany,sem tam proběhne super akce a to vše je proloženo napínavím krimi pátráním.Chvílemi je samotný děj sice až přespříliš zamotaný a snad až přeplácaný,ale to vůbec nic neubere jinak šílenému tempu této skvělé crazy podívané.A samozřejmě největším kladem je neotřelý,originální a o 106 hláškující scénář Shane Blacka.Naopak co mi trochu vadilo bylo až moc velké experimentování,jako mluvení herců během děje do kamery a podobné "výpady" prostrě moc nebaštím.Celkově je ale Kiss Kiss Bang Bang nadprůměrná téměř až parodie na drsné krimi snímky. ()

fruitbueno

Tak trochu to nechápu, ale dávám 4*, protože jsem se bavila královsky a božsky a skvěle. RDj. hlásil neskutečným stylem, jeho uhlazené fuck za každým slovem a poulení očí při hledání prstu, stejně jako průpovídky mezi scénami a dodatečné komentování děje mě prostě dostalo. Jo a je to mimochodem mimořádně vtipný film. Doporučuju! ()

mohamedsfinger

Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do děje (a to jak kvůli jeho složitosti, tak i kvůli dlouhému představování postav), ale pak jsem se bavil opravdu velmi slušně. Tolik hlášek na jednom místě už dlouho v krimikomedii nebylo a mnohé vyzněly hlavně díky Downeymu a Kilmerovi. Režijně to mohlo být o něco lepší, ale Black je hlavně scénarista, a to excelentní. ()

Sdoom

Příliš překombinovaný scénář, což by nevadilo, pokud by ovšem byl nadmíru inteligentní podobně jako Obvyklí podezřelí nebo L. A. přísně tajné. Příliš málo opravdu cool hlášek, Michelle Monaghan žádná sláva a přerod zlodějíčka v týpka co postřílí bandu gangsterů taky není moc uvěřitelnej. Každopádně ale Downey s Kilmerem jsou skvělí a těch několik málo dobrejch hlášek zas stojí za to. Lepší 3 hvězdičky. ()

LadyVader

"I peed on the corpse. Can they do, like, an ID from that?" "I'm sorry, you peed on-?" Miluju tyhle zahláškovaný filmy :D. A ta scéna s prstem mě bude pronásledovat do konce života... aaargh!! :D 95% ()

Maynard.

Jo tak tenhle chlapík má na starost Iron Mana 3 a měl na starost scénář k peckám jako Smrtonosná zbraň a Poslední Školňas :o). Obrovská škoda, že sem viděl film s dubingem, né že by byl špatnej, to rozhodně ne. Už sem slyšel mnohem horší dubingy, ale tohle prostě MUSÍM vidět v originálu... Páč vypravěč a hlavní aktér není nikdo jiný než Robert Jr. Film mě bavil, častokrát mě poslal do kolen. Nesmím zapomenout na vynikajícího Kilmera,který vůbec za Roberten nezaostával, byl to takovej ten teplej(gay) mozek celýho filmu :o). Co se týče příběhu, tak možná zbytečně přeplácanej, tím že je to vlastně celý vyprávěný, tak se může divák na chvíli ztratit, de o to hned se zase najít... Film sice nepatří mezi opravdu ty top krimikomédie, ale své místo si určo našel. ()

herr_carter

Monaghan, Downey jr., Kilmer - co víc si přát, než film s Vašimi oblíbenými herci?...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)