Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

Boogeyman

Skvělé, svižné, zábavné! Dialogy ostré, vtipné, citováníhodné! Herci přesní, civilní, očividně se bavící! Příběh ujetý, členitý, vygradovaný! Na nic si to nehraje, je to proskě kurva zábava! Poslední skaut má bratříčka! 9/10 ()

playboxguest

Asi takhle, na tenhle film jsem se chystala podívat už pěkných pár let zpátky, jenže z toho vždycky nějak sešlo. No a teď už vím, že to byla velká chyba, skoro tak velká chyba, jakou udělala bandička rádoby vychytralých zmetků, když se rozhodla povraždit v LA pár holek zrovna v době, kdy se na Buzíka Perryho nalepil zlodějíček Harry, zlodějíček z něhož se vyklubal borec Chandlerovských rozměrů. Naopak tvůrci chybu neudělali, když prošpikovali tuhle kriminální komedii tunou hlášek a vychytávek na tolika místech, že jsem se z toho chvílema smíchy opravdu zpotila jak Drew Barrymoreová v klubu. Všechno se tady bere zatraceně vážně a přitom absurdně, až parodicky. Prostě je to tak luxusní podívaná, že jsem schopná přimhouřit oko i nad tím, že tvůrci udělali tak strašnou chybu, že nechali sexy Shannyn v zatraceně šik růžový paruce na plátně tak krátce, že si jí člověk pomalu ani nestihne povšimnout, natož vychutnat. Ale jak je možné, že je tenhle skvost doposud jediným filmem Shanea Blacka? Že by v LA opět někdo udělal velkou chybu!? ()

Indiana

Pořádná buddy-movie - skvěle sehraná ústřední dvojice, našlapanej Blackův scénář (super hlášky) + sympatické vedlejší postavy. Val Kilmer jako teplej detektiv je super a Downey Jr. taky, skoro mě až překvapilo, jak sympaticky jim to dohromady šlape. Michelle Monaghan, která se mi jinde moc nelíbí, tu taky docela uměla zaujmout. Tomu filmu sem se vyhejbal asi sedm let a rozhodně to byla škoda. ()

Pilda17

Výborná krimi komedie s ještě lepším hereckým obsazením. Robert Downey Jr. ze začátku nevýrazný "blbeček", ale po chvilce se zvedl a byl perfektní jako tvrďák kouzelník. Na filmy s ním se vždy vyplatí dívat, poněvadž jsou velmi kvalitní. Samozřejmě nesmím zapomenout na Val Kilmera, který ho dobře doprovázel s krásnou pomocnicí Michelle Monaghan. Moc pěkně natočená krimi komedie s dobrým dějem i příběhem... 8/10 = 80% ()

salahadin

Filmaři při natáčení ucucávali naftu a až příliš dodržovali pitný (alko) režim. I s gigantickou dávkou nadsázky je to nesympatický film. Velmi nesympatický. Škoda, ten film by se mi líbil, kdybych si byl cucnout nafty a dodržoval pitný (alko)režim. Prst-ruka z rakve-pes, co sežral prst --> klobouk dolů, Shane Black si musel fetnout pořádně! ()

Rosaviva

Upřímně jsem byla překvapená, tyhle typy filmů většinou nevyhledávám, ani to není můj šálek kávy. Ale, řekla jsem si, že když tam hraje Robert, aspoň se budu mít na co dívat, kdyby se mi ten film nelíbil. Každopádně se mi to líbilo, ty ironické poznámky a celkový styl vyprávění hlavní hrdiny mě bavil, vytkla bych možná jenom to, že jsem se v tom filmu trochu ztrácela, to ale mohla být moje chyba, protože jsem byla dost nesoustředěná. Pochopitelně, že se ten film nedá brát ani trochu vážně, ale já se královsky bavila a u některých scén mi chybělo málo, abych smíchy nespadla ze židle. 4* ()

Aky

Nejsem zde v hodnocení objektivní, já tyhle rádoby rozpustilé komedie, které si musejí pomáhat obrázky a bezmála infantilními komentáři nemám rád. ()

HAL

Humor na hranici geniality Posledního Skauta a režijní invence jak od Guye Ritchieho. Všechno supr, ale přehlednost příběhu se ztrácí v nenávratnu. 8/10 ()

misterz

Na môj vkus až príliš ukecané a so zbytočne prekombinovanou krimi zápletkou. Niekedy som sa v tom všeobecnom chaose okolo postáv strácal. Niektoré šplechy sa však podarili, na snímok ale asi treba mať tú správnu náladu a veľký hlad po komédii. Priemer. 60/100 ()

Javert

Snad u žádného filmu jsem ještě tak dlouho neváhal, zda dám 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec se rozhoduji pro fájf stárs hlavně díky skvělému poloňoumovi Downeymu Jr., obtloustlému buzíkovi Kilmerovi a té hoře srandy, kterou jsem si za tu hodinu a čtyřicet minut užil. ()

gilmore_girl

Naprosto ulitla krimikomedie, ktere vevodi Robert Downey Jr.... ten chlap je proste klasa! A cim je starsi, tim je lepsi... zkratka zaruka vysoce nadprumerneho filmu :). ()

Sobis87

Klasik buddy-movies Shane Black je zpět a jeho scénář je opět vybroušený a plný mnohdy zvráceného humoru, jako tomu bylo u dnes již kultovního Posledního skauta. Black, který se tentokrát postavil i za kameru, se nebojí experimentovat a používá zajímavou formu vyprávění, která z Kiss Kiss Bang Bang dělá film s velkým sebeuvědoměním. Robert Downey Jr., Val Kilmer a Michelle Monaghan tvoří skvělou partu a cedí obrovské kvantum parádních hlášek. Jen škoda možná až zbytečně zamotaného děje a chvílemi haprujícího tempa, přesto se ale jedná o zatraceně zábavnou krimi-komedii s povedenými narážkami na samotný filmový průmysl. 80% ()

IQ Tiqe

Před pár lety (2007) mě to, soudě podle hodnocení, asi moc nenadchlo. Pravda i dneska jsem byl z úvodu trochu rozpačitej, ale pak se ukecanej Downey vmžku změnil v klasicky zábavně ukecanýho Downeyho, Kilmer nebyl ten opruz jak v Traveleru a Michelle byla nejen sexy, ale i sekundovala v zábavě i dalším. Tohle trio si sedlo skvěle. Pak tu máme krimi zápletku, která se tak zamotává, že jsem se místy ztrácel, ale baví mě; přidám špetku romantiky, místy nějakou akci, vše protkané nenásilným humorem, dokonce i ta zpočítku lehce otravná huda jak z 80. začala být příjemná a máme na světě příjemnej filmovej zážitek. # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

Jordan

mne sa ráta, keď má film nadhľad, odstup, šarm a vtip. tento film to všetko má. a navyše má môjho obľúbeného roberta (a v záverečných titulkoch ide aj pieseň z jeho albumu The Futurist - inak veľmi vydarenej muziky!) + Val Kilmer, ktorého hviezda veľkého formátu a povesť hezouna prudko zažiarili a rýchlo zhasli len aby mohol konečne začať hrať a profilovať sa ako herec v zaujímavých projektoch - čo sa týka hereckého obsadenia, k dokonalosti mi chýbalo už len to, aby tam krásna Shannyn Sossamon mala väčšiu úlohu, túto havajskú kosť ja fakt žeriem . . . navyše má tento film jednu z (pre mňa) najdôležitejších esencií - neberie ani sám seba vážne a dokáže diváka prekvapiť a hlavne dokáže krásne odpatetizovať zabehané hollywoodske žánrové klyšé s ľahkosťou a nenútenosťou (-Nájdi si v slovníku výraz "idiot"! Vieš, čo tam bude? - Moja fotka? -Nie, bude tam presná definícia výrazu idiot, čo ty naozaj si!) a kopec milých a naozaj scenáristicky skvostných scénok ako Protocop, ruka trčiaca z rakvy alebo indiánsky Joe Pesci . . . vynikajúca zábava! ()

Anderton

Zo začiatku velmi divné dialógy, ktoré mi vobec nedochádzali a vobec som z nich nemal pocit, že sú od Shanea Blacka. Keď sa ale film rozbehol, resp. keď som pochopil, o čo kráča, sa to zlepšilo a lepšilo sa to až do konca, čo je vždy lepšie ako naopak. Obsadenie sa tiež podarilo, takže 3,5. Film bol v USA myslím dosť velký prepadák, to ich tam už nezaujíma ani odtrhnutý prst jedený psom pred očami jeho povodného majitela? (toho prsta). ()

Carol Pifková

Rozmýšľala som či 4 alebo 5, no nakoniec som sa rozhodla pre 5. Bolo to originálne a dávno som sa tak nenasmiala. A najdesivejší bol jednoznačne pavúk. ()

Dzeyna

Celé je to bezvadně promyšlené, zahrané a natočené!! Ale taky je to místy hodně zmatené a to mi vadí u krimi filmů. Akčnost je na tom to nejlepší a dokáže pobavit snad každého. I když je to krimi a akční film je to samozřejmě i komedie, což tomu dodá šmrnc, protože je tam hodnotná dávka ironie, sarkazmu a vtipu a to je jen dobře. Vynikající je také styl "vyprávění" celého příběhu, který film na sto procent oživil. ()

Kothy

Tento film je dalším důkazem toho, že je Shane Black skvělý scénárista i režisér. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, snad se předvede i s novým predátorem. Kde začít, obsazení je super. Pro Roberta Downeyho Jr. to byl jistě další kvalitní snímek před jeho velkým comebackem v podobě Iron Mana. Není tak arogantní, jak ho známe. Pro Vala Kilmera to byl taky určitě návrat do první ligy. A mladá Michelle Monaghan je tu prostě kouzelná. Nevím, jak moc má cenu rozebírat děj. Přišel mi dost přezvratovaný a některé z nich byly dost nepravděpodobné. To filmu ale neubírá na kouzlu. Občas mě tu rušilo boření čtvrté stěny, což se sem podle mě moc nehodilo. Jinak je to ale skvělá buddy komedie. "Homofob by se nepodíval." :D ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)