Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

Chermy

Val Kilmer a Robert Downey Jr.? Neumím si představit stylovější dvojci! Shane Black umíchal opravdu vtipnou detektivku, srovnatelnou s Posledním skautem! Kdyby tak Michaelu Bayovi psal scénáře Shane Black, to by byl nářez! ()

JohnCZ

Černohumorná komedie se značně zamotaným dějem, který jsem místy nějak nepobíral a rozhodně si to musím pustit někdy znova. KKBB je hodně specifickým filmem - místy je vážný, místy naopak je to čistá komedie plná uzemňujících hlášek borce Downeyho. Přesto nemůžu jít výše, protože mám pocit, že mi hodně věcí uniklo. ()

corpsy

Scenárista Shane Black dokázal opäť dodať šikovný príbeh plný hlášok a vypointovaných dialógov a v tomto prípade si to aj sám zrežíroval. Či to bola dobrá voľba, je dosť rozporuplné. Možno sa Blackovi cez kamerový hľadáčik zdá, že svoj scenár točí tak, ako to na papieri ( monitore ) vyznieva a ako ho chceme my, ale opak je pravdou. Proste a jasne sa špičkový scenárista nenakopol do potrebnej nálady režiséra. ()

PauloZ

Kdybych dopředu nevěděl režiséra, tak bych zásel na Ritchieho. Ale tohle je Shane Black a jeho vytříbená, ukecaná, komedií trefená a zbrkle svěží krimi premiéra. Mě se celé to vypravěčské pojetí hodně líbilo, ale taky se přiznám, že jsem byl chvilkama docela zmatený, protože to má opravdu crazy spád a Black nedává vůbec čas si to trošku sesumírovat. Konec to ale všechno krásně objasní, za což můžeme být u tohohle typu filmů rádi :). Bavily mě i charaktery zlodějíčka Downeyho a gejouše Kilmera, kteří zahráli výborně v každém záběru a šlapalo jim to jako po másle. Pro mě parádně odvázaná a zábavou nacuclá nekompromisní jednohubka. Scény s prstem a bobek jsou crazy :)). ()

Lama.Lama

"H: I just put in one bullet, didn't I? P: You put a live round in that gun? H: Well yeah, there was like an 8% chance. P: Eight? Who taught you math!" Ženiální. ()

Kryton

Mírně zamotané, ale i tak supr dvojka hláškařů a okolo pěkný zadečky. Kilmer a Downey výteční. Prostě páreček :D ()

bublajsa

Tahle role Robertovi(!) opravdu sedla, více méně hraje svůj vlastní charakter a humor. Nehledě na to, že tady si ho opravdu užívám ... Pointu příběhu jsem sice pochopila až napodruhý, ale to mi nebránilo se zas a znovu bavit nad povedenýma hláškama a skvělou souhrou těch dvou. Po každým dalším shlédnutí se bavím víc a objevuju další klady. Tenhle styl humoru je jeden z mých šálků kávy. ()

Krt.Ek

Shane Black je scenáristická extratřída, postavy jeho filmů ze sebe na počkání sypou hlášky jednu lepší než druhou. Platilo to tady, platí to i zde, přidejme k tomu netradiční vyprávěcí strukturu a vynikajícího Vala Kilmera v roli "buzíka Perryho" či neméně dobrého narátora Roberta Downey Jr., a je o výsledné známce rozhodnuto... Být žánr (prý buddy movies) mým šálkem čaje, nebál bych se jít na pět hvězdiček... 75% ()

Krissty

Moc se mi do toho filmu nechtělo už jen proto, že je to krimi. Vlastně ani nevím, proč se do kriminálních filmů musím nutit, když mě pak skoro pokaždé baví, ale to už bych se dostala trochu někam jinam. Hned první scéna mě pobavila a tenhle pocit se mi během celé stopáže vracel pravidelně, což je super, protože spousta filmů má problém s tím, aby udržela dech. Tomuhle se to ale docela povedlo a Downey s Kilmerem jsou skvělá dvojka, ty role jim sedly. Plný počet nedám, protože mi tam i přes všechnu chválu chybělo něco, co nedokážu pojmenovat. Stejně jsem se ale bavila. A Michelle přicházím na chuť víc a víc.. ()

SaNcHeZ_cz

Skvělá kriminální černá komedie, u které jsem se bavil jako u máločeho. Skvělá atmosféra, výborné herecké výkony a scény, které stojí za to. ()

Wysch

"This isn't 'good cop, bad cop.' This is fag and New Yorker. You're in a lot of trouble." Snímek narvanej hláškama, který možná poznáte. Jakby ne, když jejich autor je ten samej, kdo napsal hlášky k Poslednímu skautovi nebo ke Smrtonosný zbrani. Shane Black asi není nejlepší režisér, ale měl vizi a přinesl svěží závan do "buddies", kdy vedle sebe postavil dva naprosto odlišný a nepředpokládaný charaktery. K tomu vykouzli krásnou Michelle Monaghan a už tak charismatického ňoumu Roberta Downeyho posadil do vlaku plnýho cool hlášek. Jo, abych nezapomněl, Downey je tu fakt ňouma, ale zatraceně si tu roli, stejně jako Val Kilmer, užívá. Určitě objektivně na pět hvězd ne, ale s rostoucím počtem shlédnutí se zábava nemění, pořád je to stejně vtipná krimi záležitost, jakou je Poslední skaut. "Is she dead?" × "No, she's just resting her eyes for a minute. Of course she's fucking dead, her neck's broken." ()

pools

Nejulítlejší věc co jsem v poslední době viděl. Robert Downey prostě jede, celé to má spád, nápad a prostě to sfiští. A smál jsem se od začátku do konce! ()

Greg

“Is she dead? - No, she's just resting her eyes for a minute. Of course she's dead, her neck's broken.“ Velmi dobrá a hlavně taky docela černá komedie, ve které místy dovádí režisér Shane Black absurditu takřka k dokonalosti. Je opravdu možné, aby se někomu staly události přesně jako hrdinům ve filmu? Asi jo, ale nevím, jestli by je někdo řešil tak, jako Harry a Gay. To už ale jsme u představitelů hlavních hrdinů – pochybuji, že mohli vybrat lepší titulní dvojici než Robeerta Downeyho Jr. a Vala Kilmera. Ti dva famózně tvoří tak stejnou i odlišnou dvojici, že si je divák nemůže neoblíbit. Oba pak skvěle doplňuje Harmony - trochu naivní, ale zároveň odhodlaná „pomstít“ smrt své sestry. Ani soundtrack není vůbec k zahození, ale divákovi se do hlavy patrně moc nevryje. Jistě, našly by se tam chyby – třeba pasáže s prstem mi připadali docela zbytečně a ani ne moc vtipné. Jednoznačně pak ale můžu tento film doporučit – odreagujete se, zasmějete se a ještě uvidíte skvělé herce. ()

Ozo

Nějaký určitý druh rukavic?“ „Ano, srnčí.“ Tak tohle je ovšem lahůdka. Film je plný perfektních hlášek a neuvěřitelných náhod, při kterých jsem se skvěle bavil. Nedělejte stejnou chybu jako já, kdy jsem tenhle film skoro pět let odsouval s tím, že se na to "jednou" podívám. „Zaprvé, píchala víckrát, než kolikrát měla teplý jídlo. Ale nejhorší je, že jí je 35 a pořád se snaží stát herečkou. Pořád ji vídám na konkurzech. Je po všem, zlato. Už je pozdě.“ „Můžu se tě zeptat, kolik ti je?“ „34. Jsem ještě dítě. ()

Ellmariachi

Jak jinak. RD Jr si pro sebe bere celou uhlopříčku vaší televize. Kdybych měl být začínajícím hercem a měl bych možnost setkat se s kýmkoliv z branže, byl by to právě RD Jr. Na druhou stranu, bych si nikdy Downeyho nevybral jako svého kolegu ve své první větší roli. Důvod je jasnej. Vedle něj se ztrácí úplně všechno. A můžete bejt klidně Val Killmer. Každopádně bláznivá zápletka, nádherná Michelle Monaghan, vše okolo je průměr. RD Jr film ale dostal výš. Každopádně bavit se budete. 75 procent. ()

ArsenalEagle

Na počet mrtvol je to hrozně feel good krimi komedie, která jako by z knižní detektivky vypadla. Nepravděpodobná, plná obrovských náhod a se spoustou zvratů. Downey zvedající se z životního a kariérního dna byl vynikající, Kilmer byl fajn a Michelle Monaghan je kouzelná. Hlavně rozdílnost obou hlavních postav a jejich dialogy je hrozně zábavné sledovat a těžko si představit lepší výběr herců. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)