Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

nirvanafan

Působí to jako hodně dlouhej zábavnej videoklip, v němž zvláště některé jednotlivé scény stojí za to, (především hned ta na začátku, jak vletí na konkurz), ale hlavní linie příběhu se tak nějak ztrácí pod nánosem hlášek. ()

aluna

Děsně uhláškovaný, děsně absurdní a děsně vtipný. Film, kterej si pohrává se všema žánrovejma klišé a využívá je ve svůj prospěch. Nenazvala bych to úplně buddy movie, páč Val tady hraje druhý housle, až po opravdu komediálně talentovaný Michelle Monaghan, který to navíc fakt sekne. Dvojice hustej gay Perry a nablblej Harry se zase postarali o trefný kecy, takže jsem se celejch 100 minut (rozumná to stopáž, jíž má řada tvůrců tendenci zbytečně přepalovat) naplno bavila. Nečekaný, velice příjemný, překvapení! A fajnšmekařský narážky na celej Hollywoodskej ansámbl jako bonus - BERU!!! ()

Laxik

Shane Black přivedl zpět k životu Downeyho, aby za pár let to samé udělal Tony Stark s ním. Kruh se uzavírá, dva případy jsou vlastně jeden... Film je to bombový, nahláškovaná satira na všechno, co se hýbe. Dlouhý nohy, paperback a homokecy v tom nejlepším balení, to jest Kiss Kiss Bang Bang a běda mu, kdyby byl jen trochu jiný. ()

Freemind

Neny ftypny - tohle jsem si opakoval po celých, dlouhých sto minut. Já nevím, když tady koukám na ta hodnocení, tak mi asi opravdu něco uniklo, ale ... Downey i Kilmer jsou výborní, kamera i zvuk taky, všechno ostatní sucks big time. Rádobyvtipné momentky a upocené hlášky, rádobycool vyprávění plus hudba, která to vše ještě skopává o úroveň níž. Klidně si na mě plivněte - no co, měl jsem Vám snad lhát? ()

Vojcl

Veliké překvapení - přesně takhle si představuju hollywoodský akční trhák!!!! Už dlouho jsem se tak nepobavil jako při sledování této režijní prvotiny slavného scénáristy Shanea Blacka. Dočkáme se řady výborně natočených akčních scén, chytře vystavěné kriminální zápletky s překvapivým rozuzlením a hlavně neskutečné porce černého humoru jak od Tarantina či Roberta Rodrigueze. Taktéž ústřední herecká trojice Downey-Kilmer-Monaghan funguje parádně! Nebojím se tenhle snímek přirovnat ke klasikám jako Poslední skaut nebo Smrtonosná zbraň, je to zkrátka jedinečná akčně-zábavná jízda kterou jsem si vychutnal od první do poslední minuty a všem můžu jen vřele doporučit!!! ()

Macejko

Neveril som, naozaj ma ani vo sne nenapadlo, že niečo v mojom osobnom "hláškovom" rebríčku sa vyrovná Pulp Fiction. A hľa! Shane Black proste "umí", a to nielen vytvoriť hlášky, ktoré vám otrasú bránicou, ale aj pútavý dej. Skvelý Downey Jr. a sexica Michelle Monaghan sú čerešničkou na torte. - "Hele, a mám mít speciální rukavice?" - "Ano, z jelenice. HNEŠ TOU PRDELÍ?!" ()

zipper111

Film je jako ruská ruleta... točíte bubínkem, mačkáte spoušť a co chvíli čekáte, že na vás vypalí nějakou hlášku, gag nebo ještě víc bordelu do hlavní zápletky. A po spoustech výstřelů pořád neumírate, protože čekáte co na vás vyletí příště a nechcete to prošvihnout. Mě nejvíc dostala práve Harryho "ruská ruleta" s černochem před autem :) Každopádně příběh je zajímavý, zamotaný, trochu jsem se ztrácel v tom, co se děje, a hlavně mě to nějak nezajímalo, KKBB těží spíš z jednotlivých momentů než z celkového dojmu. Kromě toho zajímavě paroduje jiné holywoodské snímky. Shane Black nestřelil vedle a natočil příjemnou a oddychovou pohodičku. ()

SarumanKo

Kiss Kiss Bang Bang je ukážkový buddy film a ukážkovo u mňa vo všetkej svojej sviežosti a hravosti aj zafungoval. Jedným z dôvodov je ústredné trio Downey-Kilmer-Monaghan, ktoré je počas celého filmu tak uvoľnené a srdečne hrajúce, že chémia medzi nimi je maximálne presvedčivá. A je to aj vďaka výbornému scenáru a réžii Shanea Blacka, ktorý režijne síce debutuje, ale na poli scenára sa ukázal ako starý mazák. Takú bombovú nálož nezabudnuteľných hlášok som totiž v akčnej čiernej komédii dávno nepočul. Práve ony britké dialógy sa v správnych rukách stávajú najneodolateľnejšou časťou filmu a vďaka nim si túto jazdu rád pustím znovu. (90%) ()

Makky

Takúto akčnú komédiu som už veľmi dlho postrádal. Výborné hlášky a trefný humor, dva palce hore. "Vieš čo nájdeš ty v slovníku pod pojmom idiot?" - "Svoju fotku?" - "Nie! Definíciu slova idiot, ktorá na teba sedí." ()

kaylin

Robert Downey Jr. ukazuje, že mu neurotici docela sedí, a spolu s Valem Kilmerem, který je zde ještě v docela dobré formě, si užívají tuhle šílenou jízdu, kde máte chvílemi pocit, že příběh vlastně není ani tak důležitý, i když pořád někam směřuje, pořád se něco děje, pořád dochází k nějakým zvratům. Zábavné, ujeté a přitom chytré. ()

RAiken

Překvapivě zábavná a dokonalá filmová fraška, která je vážně dobrá, ale vůbec si na nic nehraje. Chce jenom čistě pobavit, a to se jí daří více než skvěle. Scénář je vypilovaný do té nejzábavnější polohy, kde se vše odehrává jakoby obráceně, proti proudu hollywoodských klišé a jakýkoliv dialog mezi hlavními protagonisty i mezi herci ve vedlejších úlohách je neskutečně zábavný a stojí za zopakování. Navíc vás scénář nechá zamotat do skvělého příběhu z "neuvěřitelného" Hollywoodu, který má všechno, jen ne logiku. A to je na tom to nejoriginálnější. Co se týče dvou hlavních buddies, tak ti sedí do svých rolí jak zadky do hrnce. Robert Downey Jr. je talent jako hrom, škoda jen, že si kazí reputaci svými drogovými aférami, protože jinak je radost se na něj koukat. Užijte si tuhle ztřeštěnou jízdu... ()

Mikita

Docela mě to mile překvapilo. V TV své upoutávky vždy sestříhaly tak debilně, že mě to vůbec nelákalo. A ona je to přitom docela zábavná detektivka s roztomile šílenými postavami a ještě šílenější zápletkou. Robert a Val jsou výborná parťácká dvojka. Nemám toho mnoho, co bych vytkla, místy na mě vykouklo pár originálních prvků a nenudila jsem se. Co víc si přát. ()

movieband

"Jo? Co je? - Kde teď jsi ? - S těma únoscema, teda s jedním, já sem ho zastřelil. Pojď sem, ty hajzle! - Ježiši Harry, ukliď tam a vypadni. - Nejde to. Nemůžu. - Nediskutuj. - Můj prst je v tlamě toho podělanýho psa. - Harry nikdo přece nebude prohlížet psa. - On má ten prst. Ty vole. Prst s mym otiskem. - Najdi ten prst, zabij psa a vypadni." Super hlášky, trapné a vtipné momenty, skvělá ústřední dvojice a vcelku solidní tempo filmu. Shane Black mi přichystal divokou komediální, akční jízdu, na kterou asi jen tak nezapomenu. Není to klasická akční komedie. O tom už dost napoví, že jedna z hlavních postav je nepatrný zlodějíček z NYC (Downey Jr.) a druhá je detektiv, kterému se přezdívá buzík Perry (Kilmer). Downey Jr. Mně tu byl hodně sympatický. Moc se mi líbil jeho charakter. Co se děje samotného týče, tak ten je vcelku neobvyklý. Lechtivý a humorný. Mě se film vcelku líbil a možná si ho zase někdy pustím znovu. „Řekni nám, kde je Harmony. - Polib si buzno! - Ty to nechápeš, co? My nejsme hodnej a zlej polda. Já jsem buzík a on je z New Yorku a teď si v průseru.“ ()

PogoJoe

Zajímavý, nicméně místy až příliš komplikovaně natočený příběh s vtipnými nápady (počůraná mrtvola, pavouk v podprsence, přirovnávání v baru typu indický Joe Pesci a další), charismatickým Robertem Downeym Jr. a krásnou Michelle Monaghan. I charakter Vala Kilmera není k zahození, ale ústřední dvojici jsem si tu pochvaloval nejvíc. Škoda častých nepřehledností, nevyrovnaností a podivných zmatečností. I ten konec mi připadal poněkud rozpačitý... Ale i přesto zábavné :-) ()

MATADOR

"Nejsme hodnej a zlej polda! Já jsem gay a on je z New Yorku". Vynikající mix výše zmíněných žánrů, v čele s povedenými vtípky. KKBB je příběhově jednoduše komplikovaný tak, že jsem se v některých fázích lehce ztrácel. Každopádně utíkající podívaná! ()

Toshiro

Zajímavá film noir parodie, přesto mě to tolik nebavilo právě kvůli noir stylu vyprávění. Děje se toho moc, vše se vším souvisí, milión zvratů, ale film mě prostě nedokáže motivovat, aby mě to zajímalo a snažil sem se to stíhat sledovat. ()

gegina31

Skvělé herecké obsazení, ALE...Málo akční, málo vtipný. Hodně nudný. A tolik procent. Čekala jsem trochu větší pecku, když to má takové recenze. Ten film mě tak málo zaujal, že už třetí den si ani nepamatuji, o čem vlastně byl. ()

Kuzlo

Asi mám divný vkus. Tento film ma vôbec ale vôbec nepobavil. Vedel som, že je dobre hodnotený, tak som sa snažil od začiatku až po koniec prísť mu na chuť, ale výsledok sa nedostavil. Žiaľ, je to asi len na moju vlastnú škodu (neverím, že toľko pozitívny hodnotení je len náhoda). ()

Gereth

Takhle neustávající proud hlášek už jsem dlouho neviděl. Na začátku filmu jsem se začal smát a tento smích skončil v podstatě až se závěrečnými titulky. Několik scén jsem si musel pustit znovu, tak moc jsem se s nimi nechtěl loučit. Nemám co bych vytknul. ()

dee-key

Chtěl jsem dát původně tři, protože chvilkama mě to fakt nebavilo a taky jsem to trochu nepobíral, ale nakonec to byl i docela vtipný a akční film. Asi bych neřekl, že je to taková pecka, jak mi všichni avizovali, ale určitě stojí aspoň za jedno shlédnutí. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)